Gyergyói Hírlap, 2012. február (3. évfolyam, 21-41. szám)

2012-02-17 / 33. szám

L Gyergy­ói Hírlap Péntek-Vasárnap g t­i i­r # ü a lílá m A Steaua ismét legyőzött, Brassóba megyünk, jön Galac Vasárnap délután, fél négytől hazai pályán játszik a gyergyó­­szentmiklósi Progym. Jégkorongcsapatunk ellenfele a galaci Dunarea lesz. A mérkőzésig a Progym már három idegenbeli meccsen lesz túl. Ebből az első kettőt simán elvesztette a piros-fehér együttes. K­edden a gyergyószentmiklósi Progym jégkorongcsapata 8-0- s vereséget szenvedett Buka­restben a Steaua ellen, a piros-fehérek szurkolói pedig abban reménykedtek, hogy szerdán összejön a gólszerzés, szo­rosabb lesz az eredmény. Mint utólag ki­derült ez nem történt meg, sőt a gólok aránya rosszabbodott. Már az első harmadban érződött, hogy ha nem figyelnek oda kellőképpen a mi­eink, akkor ez nagy zakó lehet. Krug és Lusneac góljaival már az 5. percben 2-0- ra vezettek a hazaiak, majd a harmad utol­só három percében újra kétszer tortént meg a gyergyói háló, ekkor Georgescu és Barulin voltak eredményesek. A második harmad elején Stefan Bogdan növelte a ka­tonák előnyét, és úgy tűnt, hogy nem lesz kitömve ebben a harmadban a gyergyói ka­pu, azonban a játékrész utolsó öt percében a Steaua felrúgva ezt az elképzelést há­romszor volt eredményes. Először Stefan Bogdan tudott duplázni, majd Persson és Nicolescu is betalált, így a játékrész végén 8-0 volt az állás. Az utolsó harmadban is csakúgy, mint az első kettőben négy gól született, és sajnos ezekből egyet sem je­gyezhetünk gyergyói játékos neve mellé. Burgoya és Munteanu szerezték meg az ötödik illetve hatodik gólt, majd a harmad végén először Persson örülhetett egyma­ga második, és csapata tizenegyedik gól­jának, majd az i-re azt a bizonyos pontot Marcus tette fel. Végeredmény: Steaua-Rangers Progym 12-0 (4-0, 4-0, 4-0). Gólszer­zők: Stefan Bogdan 2, Persson 2, Krug, Lusneac, Georgescu, Barulin, Nicolescu, Burgoya, Munteanu és Marcus. Hl Galacot fogadja vasárnap a Progym Sza­bad korcsolyázás A gyergyószentmiklósi műjégpályán visszaáll a megszokott hétvégi program. Szombaton, 18, vasárnap pedig délután 15-től 17 óráig és este 18 órától 20 óráig kerül sor szabadkorcsolyázásra. A belépők ára 14 éven felülieknek 5 lej, 14 évnél kisebb gyerekeknek 3 lej. A műjégpályán korcso­lyabérlésre és élezésre is van lehetőség. A Dab nyerte a döntő első meccsét Szerda este játszották a ro­mán-magyar közös rendezésű jégkorongbajnokság, a MOL Li­ga fináléjának első felvonását. A nem kis meglepetésre beju­tó Miskolc ezúttal is bebizonyí­totta a Dunaújváros otthonában, hogy nem szabad őket félválról venni. Fodor szerezte meg a ve­zetést a vendégeknek, azon­ban a hazaiak részéről Peterdi megpattanó lövésével az addig tökéletesen teljesítő Budai nem tudott mit kezdeni. A jegesmed­vék továbbra is küzdöttek, és még mindig az első harmadban Saluga varrta a pakkot a hazai kapuba, így a Miskolc előnnyel mehetett a szünetre. A máso­dik felvonásban mindössze egy találat született, ekkor Mihalik gólja révén egyenlített a Duna­újváros, így a két csapat fej-fej mellett 2-2-vel várhatta a min­dent eldöntő utolsó harmadot. A Dab mintha jobban akarta vol­na a győzelmet, Peterdiék fo­lyamatosan rohamozták Budai ketrecét, aminek egy perccel a mérkőzés vége előtt meg is lett az eredménye. Galanisz ke­rült szemtől szembe Budai ka­pussal, itt még elmaradt a gól, azonban a kicsorgó korongot Jobb Dávid könyörtelenül bom­bázta a vendégek hálójába. Az utolsó percekben a Miskolc egy mezőnyjátékost küldött a jég­re Budai helyett, Mihalik pedig az üres kapuba emelte a koron­got, kialakítván ezzel a 4-2-es végeredményt. Végeredmény: Dab Docler - Miskolci JSE 4-2 (2-1, 0-1, 0-2). Gólszerzők: Mihalik 2, Peterdi, Jobb, illetve Fodor és Saluga. Nem mondhatjuk, hogy lát­ványos, azonban rendkívül izgalmas összecsapás volt, abban pedig szinte biztosak lehetünk, hogy a két csapat ez­után sem fog csalódást okozni. A döntő második mérkőzésé­re tegnap került sor, azonban lapzártánk után kezdődött. A négy nyert meccsig tartó döntő folytatása: február 19., vasárnap, 19.30 Miskolc-Dab. Docler, február 20. hétfő, 19.15 Miskolc-Dab.Docler, február 24. péntek, 19.15 Dab.Docler- Miskolc, február 27., hétfő, 19.15 Miskolc-Dab.Docler, feb­ruár 29., szerda, 18.15 Dab. Docler-Miskolc. Az utolsó há­rom meccsre természetesen csak akkor kerül sor, ha addig el nem dől a párharc. K.L. AMiGO­­ Hmjutá ISTAI.INSC alkalma/ a eyfrgyós/onimiklósi zóna ha IIIIVKI NSStIS Irrincki’k Irrek­ti fl.J>;.ilin.i/.nj.i Ha érdekel az ajánlat é* rc-a/,1 szeretnél venni egy fiatal, dinamikus, jó csapatban, CV-det kérjük ktl­d a 02*6 317 077-es fax számra, amigolnbercnst_gmail.com e-mell címre, vagy hozd el személyesen a cég Csíkszeredát lerakásához: Vadász u. 9, Jdf?nicktízévi határidő: február 25­ BL: gólzáporos szerda este Sokan nem gondolták volna, amikor ránéztek a szerda esti BL nyolcaddöntő első mérkőzé­seinek párosítására, hogy nem kevesebb, mint kilenc gól fog születni a két összecsapáson. Kezdjük is rögtön azzal a talál­kozóval, amellyel az elmúlt na­pokban rengeteget foglalkozott mindenki, az idei kieséses sza­kasz első nagy rangadójával, a Milan - Arsenallal. A fogadó­irodák az olasz csapatot tartot­ták esélyesebbnek, mint végül kiderült jogosan. Egy parádézó Milan mellett az Arsenal egy BL újonc stílusával vágott neki a ta­lálkozónak, a meccs végén pe­dig Arséne Wenger vakarhatta a fejét. A 15. percben Boatengről feledkeztek meg az angolok vé­dői, a Milan középpályása pe­dig irdatlan erővel bombázott a kapuba. 1-0. Még mindig az el­ső félidőben Ibrahimovic kez­dett egyéni akcióba, majd egy fantasztikus passzal szolgálta ki Robinhót aki nem hibázott. A má­sodik félidőben Robinho tudott duplázni, egy távoli lapos lövést követően. Tíz perccel a mérkő­zés vége előtt büntetőhöz jutott a Milan, Ibrahimovic pedig nem hibázott, így alakult ki a 4-0- s végeredmény, a Milan pedig már féllábbal ott érezheti magát a negyeddöntőben. Az est má­sik mérkőzése haramabb kez­dődött a megszokottnál, mivel ugye Oroszországban egy má­sik időzónával találkozhatunk. A Zenit Szentpétervár a Benficát fogadta, ez a találkozó pedig ko­rántsem volt egyoldalú. Pereira szerzett vezetést a vendégeknek a 20. percben, azonban hét perc­cel később Shirokov egyenlített, a félidő állása 1-1 volt tehát. A 70. perc környékén ismét vezetés­hez jutottak az oroszok, Shemak talált be. A mérkőzés utolsó há­rom perce bebizonyította, hogy miért a labdarúgás a világ egyik legszebb sportja. A 87. percben Cardozo egyenlített, azonban amikor már a Benfica kezdte vol­na az ünneplést Shirokov újra betalált, így a Zenit 3-2-re nyert. A Benficának így sincs oka az el­keseredésre, az idegenben szer­zett két gól még nagyon sokat számíthat a visszavágón. K.L. ! Dolgozik a szakmában, de nincs szakképesítése? Megkaphatja három ház alatt. .. és sikeres vizsga után akkreditált diplomát kap. Ács-asztalos -perkettázó Kereskedelmi dolgozó Mozaikozó - csemperakó Hentesáru - előállító Kőműves, tőrő, vakoló Konzervkészítő Erdőkitermelő (druzsbás) Szállodai takarító Gipszkartonszerelő I.­­ Házi idősgondozó Általános asztalos t­­­­ Autószerelő Festő, tapétázó, g Panzióadminisztr. Számítógép - keze Vasbetonszerelő Nehézgépkezelő Viz-gáz szerelő Beteggondozó Humánerőforrás - Vulkanizáló ettelő tor­lő MMan» 0746-916935 inspektor (Revisal) www.reclacom.ro Cukrász Szakács Pincér Báros Pék Bébiszitter Takarítónő Reclacom Mixt S.R.L., Székelyudvarhely­sziget u. 20/4., tel ./fax.:0266-210083 Peti 1 üzlet (íj) cn m »TBit v I / / mM mj árukészlet! fáig.