Gyergyói Hírlap, 2013. július (4. évfolyam, 124-146. szám)

2013-07-29 / 144. szám

*Z r Gy­ergyói Űrlap | Hétfő EL: kiábrándító magyar teljesítmény Mindkét magyar csapat, a Kispest Honvéd, és a Debrecen is búcsúzott az európai kupáktól, miután kikapott ellenfelétől a múlt csütörtöki selejtező-visszavágón. A Honvédnél a Vojvodina, a Lokinál pedig a norvég Strömsgodset bizonyult jobbnak. Három román csapat is érdekelt volt a játéknapon, a Pandurii, a Petrolul és az Astra is továbbjutott. Kertész László S­okkal nehezebb feladattal nézett szembe a Kispest a Debrecennél, azonban arra kevesen gondoltak, hogy mindkét csapat leszáll az eu­rópai porondról, ráadásul na­gyon gyenge teljesítménnyel. A fővárosiak, valamint a haj­dúságiak is olyan játékot pro­dukáltak, mintha nem lenne veszélyben a továbbjutásuk, mintha magabiztosan nyertek volna Újvidéken, illetve Norvé­giában. A 27. percben szerzett vezetést a Vojvodina, egy hatal­mas védelmi hibát kihasználva Bilbira talált a magyar kapuba. Még mindig az első félidőben já­stunk, a 41. percben­ vég­leg eldőlt a továbbjutó sorsa, Alivodics lőtt Kemenes kapu­jába, 0-2, összesítésben pe­dig már 4-0-ra vezetett a szerb csapat. A 44. percben szépíte­ni tudott a Honvéd, Diarra volt eredményes, azonban ez a gól már tényleg csak szépségta­paszként szolgált, semmi nem veszélyeztette a Vojvodina to­vábbjutását. A második félidő derekán alakult ki a végered­mény, Vranjes találta meg na­gyon könnyen az utat Kemenes hálójába, 1-3, összesítésben pedig 5-1-el voltak jobbak a vendégek, megérdemelten ju­tottak a következő körbe. A Debrecen egy 2-2-s ide­genbeli eredmény után várta a visszavágót, a Loki szurkolói pedig joggal voltak magabizto­sak, csapatuk az utolsó pillana­tokban veszítette el a győzelmet Skandináv földön. Arra sokan nem gondoltak, ami végül tör­tént­ csütörtök este, a vendé­gek magabiztosan győzték le a magyar csapatot. A norvégok magyarja (aki az első mérkő­zésen is betalált), Kovács Pé­ter kezdte meg a gólgyártást a 35. percben, ekkor azonban még semmi nem volt veszve, az egyetlen problémát az je­lentette, hogy nem volt benne a mérkőzésben a debreceni gól. A második félidőben is jobb volt a Strömsgodset, Boateng nö­velte a vendég­ek előnyét, majd Storfler emelte háromgólosra a különbséget. 0-3. A Lokin az sem segített, hogy a 71. perc­ben Storbaeket kiállította a já­tékvezető, a vasutasok nem tudtak gólt szerezni, így össze­sítésben 5-2-vel voltak jobbak a skandinávok. A Győr után tehát a másik két magyar csapat is búcsúzott az európai kupáktól. A román együtteseknek jó­val kedvezőbből alakult ajjjá­téknap, a Pandurii Tg-Jiu - az idegenbeli 0-0 után - 4-0-ra verte észt ellenfelét a vissza­vágón, de a Petrolul Ploiești is négyet vágott, a sárga-ké­kek a Vikingur otthonában diadalmaskodtak 4-0-ra. Az Astra Giurgiu 1-1-s döntet­lent játszott hazai pályán a ciprusi Omoniával, idegenben azonban 2-1-re nyertek a ro­mánok, így ők jutottak a kö­vetkező körybe. Az Astra ellenfele a szlovák Trencsén lesz, a Pandurii az izraeli Hapoel Tel Aviv ellen játszik majd, a Petrolul pedig a holland Vitesse-el néz majd farkasszemet csütörtökön, augusztus 1-én. F1: Hamilton nyert a Hungaroringen A Mercedes pilótája, Lewis Hamilton nyerte a vasár­nap délután rendezett For­mula 1-es Magyar Nagydíjat, a brit versenyző - Michael Schumacherhez hasonlóan - négy alkalommal diadalmasko­dott a Hungaroringen. Második helyen a finn Kimi Raikonnen futott be, míg a világbajnoki cím­védő Sebastian Vettel harmadik lett. Ezúttal sem született Vettel győzelem a mogyoródi pályán, azonban a német pilóta számá­ra így is pozitívan zárult a ver­seny, a rivális Fernando Alonso ugyanis csak az 5. helyen fu­tott be. Az év legforróbb futama volt tegnap délután, a rajt előtt az aszfalt 51 fokos volt, ez pe­dig a legmagasabb érték, amit a hétvégén mért a FIA - tájékoz­tat a nemzetisport.hu. Az utol­só körökben már semmi nem veszélyeztette Lewis Hamilton győzelmét, a második helyért azonban kemény csata folyt egy darabig, Vettel azonban nem tudta megelőzni Raikonnent, a finn morálja számára is fontos lehetett, hogy maga mögé tud­ja utasítani a világbajnok néme­tet. Hamilton végig hiba nélkül versenyzett, a futamot köve­tően pedig elmondta, pályafu­tása legfontosabb győzelmét aratta. „Hihetetlen érzés itt len­ni és köszönöm mindenkinek a támogatást. Rendkívül sokan jöttek ki a pályára támogatni bennünket. A csapat fantasz­tikus munkát végzett az este folyamán, de csak bizakodhat­tunk, hogy minden rendben lesz a gumikkal. Semmi hason­lót nem vártunk, miközben vé­gig a kezünkben tudtuk tartani a versenyt. Az utolsó 20 körben csak a gumikat óvtam, de nem volt nagy gond velük" - mond­ta a brit pilóta. Hozzátette, na­gyon ki volt éhezve a sikerre, és ennek megfelelően teljesí­tett. Ez volt Hamilton első győ­zelme a Mercédesz színeiben, a versenyző azonban remény­kedik a pozitív folytatásban is. „Büszke vagyok arra, hogy ne­kik vezethetek és ha itt nyer­ni tudtunk, akkor sehol máshol nem lehet gond a gumikkal. Bízunk abban, hogy a folyta­tásban is harcban lehetünk a címért" - mondta. K. L. A Dortmund nyerte a Szuperkupát A Borussia Dortmund nyer­te a Német Szuperkupát, mi­után a szombat esti döntőben, 4-2-re legyőzte a Bayern Mün­chent. Nem tudta megszerez­ni első trófeáját új csapatával Pep Guardiola, a Dortmund gólgazdag mérkőzésen ver­te meg a bajorokat hazai pá­lyán. Reus szerzett vezetést a sárga-feketéknek a mérkő­zés elején, a fiatal német a 6. percben fejelt Starke kapujá­ba. 1-0-ra vezetett a Dortmund egy félidő után, a második játékrész azonban nem ke­vesebb, mint öt gólt hozott. Az 54. percben Robben tudott egyenlíteni, de két perccel ké­sőbb Van Buyten neve mellé jegyeztek egy öngólt, így is­mételten a Dortmund veze­tett. 2-1. Három perc leforgása alatt három gólt láthattunk, ugyanis az öngólt követő mi­nutumban Gündogan növelte a Klopp-legénység előnyét. 3-1. A Bayern nem adta könnyen a bőrét, és noha nem igazán tudott felülkerekedni ellenfe­lén Guardiola csapata, azért szerzett még gólt a találkozón, Robben hozta vissza a bajor reményeket a 64. percben. 3-2. Rohamozott a végén a Bayern, gólt azonban újra a Dortmund szerzett, Reus köszönt be is­mét Starke kapusnak, beál­lítván a 4-2-s végeredményt. Hiába a 61 százalékos lab­dabirtoklás, a Bayern ezen a mérkőzésen nem tudta felven­ni ellenfele ritmusát. A Bayern edzője, Pep Guardiola azt nyi­latkozta a mérkőzést követő­en, hogy nem volt különbség a két csapat között: „Nem volt jobb nálunk a Dortmund" - mondta a szakember. K. L.