Gyergyói Hírlap, 2013. augusztus (4. évfolyam, 147-167. szám)

2013-08-29 / 166. szám

BL-főtáblára került a Steaua Öt év után újra a labdarúgó Bajnokok Ligája főtáblájára került a Bukaresti Steaua, miután Laurenbu Reghecampf együttese 2-2-es dön­tetlent játszott a Legia Varsó otthonában kedd este. A román csapat mellett az Ausztria Bécs, az Arsenal, a Basel és a Schalke is bejutott a csoportkörbe. Kertész László 1-1-es döntetlennel zárult a bukaresti első mérkőzés, Reghecampf pedig a talál­kozót követően elmondta, biztos volt benne, hogy Len­gyelországban fog eldőlni a továbbjutás. A „katonáknál" nem számíthattak az idő­közben a Tottenhamhez iga­zolt Vlad Chirichesre, de a továbbra is sérült monte­negrói csatárt, Nikolic-ot is nélkülöznie kellett a román bajnok trénerének. Álomszerűen kezdődött a mérkőzés a Steaua számá­ra, a piros-kékek lerohan­ták ellenfelüket, a 7. percben Stanciu kapott egy labdát a tizenhatoson belül, lefordult védőjéről, majd védhetetlenül lőtt a hosszú sarokba. Az elké­pesztő hangulatot varázsoló lengyel szurkolókat nem tör­te meg a Steaua gólja, a hazai játékosokat azonban annál inkább, kettő perccel a ve­zető gólt követően Piovaccari növelte a román előnyt. Rend­kívül higgadtan oldotta meg az olasz, egy csellel elfektet­te a védőjét, majd még esté­ben épp annyira bele tudott pöccinteni a labdába, hogy az túljusson Kuciak kapuson: 0-2. Három gólra volt szük­sége a Legiának a továbbju­táshoz, a 27. percben pedig újra reménykedni kezdett a „fehér kórus", Radovics fe­jelt a tehetetlen Tătărușanu hálójába, 1-2. A második félidő a hely­zetekről szólt, a Steaua egy­értelműen az eredmény megtartására játszott, a len­gyelek pedig hiába támadtak eszeveszetten, a befejezésbe rendre hiba csúszott. Négy percet hosszabbított a játék­vezető, és már hiába szer­zett gólt a 93. percben a Legia, nem lett drámai végjáték, nem volt idejük a továbbju­tást jelentő gólt is megsze­rezni a hazaiaknak. 2-2 lett a végeredmény, ami azt je­lenti, hogy a Steaua öt év után újra ott van a Bajnokok Ligája főtábláján. A lengyelek min­dent megpróbáltak, küzdöt­tek az utolsó pillanatokig, a szurkolóikon pedig semmi nem múlott. „Tudtam, hogy tovább tu­dunk jutni a Legia ellen. Nem volt egyszerű, de ezen a szin­ten minden mérkőzés nehéz" - nyilatkozta a találkozót kö­vetően Laurentiu Reghecampf, a Steaua edzője. Sorozatban tizenhatodszor­­ra jutott főtáblára az Arsenal, a Wenger-legénység az ide­genbeli 3-0 után hazai pályán is legyűrte a Fenerbahcét, Ramsey duplájával 2-0-ra nyertek az „ágyúsok". Drámai módon jutott törté­nelme során először a BL cso­portkörébe az Ausztria Bécs, az osztrákok 2-0-ra nyertek az első mérkőzésen Zágráb­ban, azonban a visszavágóra összeszedte magát a Dinamo, 3-1-nél már továbbjutásra állt, azonban egy újabb oszt­rák gól a hazaiak továbbjutá­sát jelentette. 2-3 lett a vége, azonban 4-3-al az Ausztria jutott a BL-be. A bolgár bajnok Ludogorets - akárcsak hazai pályán - a Basel otthonában is tehe­tetlen volt, 2-0-ra nyertek a svájciak, összesítésben pedig 6-2-vel voltak jobbak. A német Schalke is izgal­mak közepette kvalifikálta magát, 3-2-re nyert a PAOK otthonában, és 4-3-al jutott a legrangosabb európai ku­pasorozat főtáblájára. A ma­gyar válogatott csatár, Szalai Ádám duplázni tudott a né­meteknél, azonban a hírek szerint eltört a keze, így kér­déses a szereplése a románok elleni vb-selejtezőn. Szerdán lapzártánk után újabb mérkőzéseket játszot­tak a főtáblára kerülésért, a sorsolásra csütörtökön, 18 órától kerül sor. Angol Ligakupa: kínlódva jutott tovább a Liverpool Kedd este rendezték a Capital One Cup, vagy hagyo­mányosabb nevén az Angol Ligakupa első mérkőzéseit, Liverpool pedig már a sorozat ezen korai szakaszában el­lenfelet kapott, a harmadosz­tályú Notts County látogatott a Mersey partjára. Könnyű mérkőzésnek ígér­kezett, a vasárnapi - Man­chester United elleni - rangadó előtt a kedd esti találkozó, vé­gül pedig majdnem rémálom lett belőle a vörösök számá­ra. A Liverpool vezetőedzője, Brendan Rodgers erős kezdőt küldött pályára, hogy minél hamarabb eldöntse a talál­kozó sorsát, fél óra elteltével pedig már 2-0-ra vezettek a hazaiak, Sterling és Sturridge volt eredményes. A második játékrészben halvány teljesítményt nyúj­tott a Pool, sőt, a sérülések sem kerülték el a Rodgers­­legénységet. Az új igazolás, Aly Cissokho, Kolo Touré és Joe Allen is kidőlt a sorból, ez pe­dig nagyban meggyengítheti a Liverpool keretét vasárnapra, főleg ami a védősort illeti. A 62. percben szépíteni tu­dott a Notts, majd a 84. minu­­tumban óriási meglepetésre egyenlíteni tudtak a vendégek, Coombes hosszabbításba lőtte a mérkőzést. A ráadást - Touré sérülése miatt - emberhát­rányban vészelte át a Liverpool, végül nyerni tudott a hazai csa­pat, a hosszabbítás első félide­jének végén Sturridge talált be ismét, majd a 440. percben Henderson volt eredményes. 4-2 lett a végeredmény, és ha­bár megszenvedve is, de to­vábbjutott a Liverpool. K. L. Új arculatot kap a MOL Liga Több újítás és sokkal maga­sabb színvonal lesz a jégko­rong MOL Liga 2013/2014-es kiírásában - tájékoztat a tkb. hu. A technikai újítások közé tartozik a videóbíró bevezeté­se, emmellett több sztáriga­zolás is történt a ligában, de lesz karácsonyi hokihétvége, új vándorkupa és Winter Classic is. Három sztárigazolás is tör­tént a sorozatban, Ladányi Balázs a Dab Doclert fogja erő­síteni a következő szezonban, míg a 225-szörös válogatott védő, Horváth András is vis­­­szatért nevelőegyesületéhez, ő az Újpestnél fog játszani. A szlovák Extraligában két baj­nokságot nyerő Marek Uram is a MOL Ligában folytatja pálya­futását, s az érsekújvári együt­test, a HC Mikron Nové Zámky-t fogja erősíteni. A tengerentúlon már igen­csak nagy népszerűségnek örvendő Winter Classicot is­mét megrendezhetik Magyar­­országon, erre a Városligeti Műjégpályán kerülhet sor de­cember 13-15. között. A jkb.hu úgy tudja, hogy ebben az idő­szakban több - szabad ég alatt megrendezett - mérkőzés­re is sor kerülhet, mint példá­ul MOL Liga-bajnokikra vagy a Fehérvár EBEL-meccseire. Új vándorkupa is lesz a so­rozatban, a Bíró László tró­feát Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere ajánlotta fel, a kupát pedig a MOL Liga alapszakaszának győztese fogja megkapni. A következő szezontól beveze­tik a videóbíró használatát is a sorozatban, így még elke­­rülhetőbbek lesznek a vitatott szituációk, minden csapat egy alkalommal kérheti egy mérkőzésen a videóbírót, fel­téve, ha még nem kért addig időt. A lebonyolítási rendszer nem változott a tavalyhoz képest, az alapszakaszban minden csapatnak 48 mérkő­zést kell játszania, és az első négy együttes jut a rájátszás­ba, az alapszakaszgyőztes pedig ellenfelet választhat magának az elődöntőre. Az elődöntő három, míg a finá­lé négy mérkőzés megnyeré­séig tart majd. A MOL Liga csapatai a következők: Dab Docler (Magyarország), HSC Csíkszereda (Románia), Mis­kolci Jegesmedvék (Magyar­­ország), HC Mikron Nové Zámky (Szlovákia), Brassói Corona (Románia), Ferenc­városi TC (Magyarország) és UTE (Magyarország). Az alapszakasz szeptember 2. és február 23. között fog zaj­lani, az elődöntőkre február 26. és március 6. között ke­rül sor, míg a finálé találko­zóit március 9. és március 23. között rendezik. K. L. Aflöf ÜGA\