Gyergyói Hírlap, 2013. augusztus (4. évfolyam, 147-167. szám)

2013-08-12 / 154. szám

Jégkorong: Csíkba és Miskolcra igazolnak a gye­remi fiatalok Öt gyergyószentmiklósi fiatal jégkorongozó a Csíkszeredai ISK HSC-t fogja erősíteni a következő szezonban, a játékosok egy évre szóló kölcsön­szerződést írnak alá a kék-fehérekkel - olvasható a Gyergyószentmiklósi Progym jégkorongcsapa­tának hivatalos honlapján, amelyet Farkas Csaba, a piros-fehérek edzője tájékoztatott a hírrel kap­csolatban. Az öt távozó mellett másik két gyergyói hokis is klubot vált, ők Miskolcra igazoltak. Kertész László ö­t fiatal játékos az ISK HSC-t fogja erősíteni a következő szezonban, név szerint Rokaly Norbert, Rokaly Szilárd, Ilyés Norbert, Györffy Tihamér és Antal Előd fogja egy évig a megyeszékhe­lyen kergetni a korongot. Mind az öten kölcsönben lesznek a Csíkszeredai klubnál - tud­tuk meg. Nem csak Csíkszeredába mennek a gyergyói fiatalok, György Róbert és Orbán Szi­lárd a Miskolci Jegesmedvék U18-as csapatához igazolt, amely a magyar korosztályos bajnokság mellett, az oszt­rák EBEL Juniorban is érde­kelt. György Róbertet több alkalommal is láthatták már a felnőtt csapatban játszani a Progym szurkolói, a fiatal já­tékos többször is lehetőséghez jutott a piros-fehéreknél az el­múlt idényben. Farkas Csaba, a Progym ve­zetőedzője a Progymhockey. ro-nak elmondta, a közeljö­vőben még több lehetőséget kaptak volna a fiatalok. „Eb­ből a hét játékosból öten már az idén helyet kaptak volna a felnőtt csapat harmadik, il­letve negyedik sorában." A tréner kifejtette, kétségei van­nak afelől, hogy az említett két játékos jövőben is Miskol­con lesz. „Akik Csíkszeredá­ba mentek, egy évig fognak ott játszani, mivel csak kölcsönbe igazedtek­.­György Róbert­tel és Orbán Szilárddal kapcsolat­ban nem hiszem, hogy jövő­re is Miskolcon lesznek, mivel a Jegesmedvék nagy valószí­nűséggel nem fognak U20-as csapatot indítani az osztrák bajnokságban" - fejtette ki Farkas Csaba. A Progym fiatal, tehetsé­ges játékosa, Csergő Hunor a dologgal kapcsolatban el­mondta, megdöbbent a hír hallatán. „Elsősorban azért vannak a juniorcsapatok, hogy játékosokat termelje­nek, akik később a felnőtt­ együttest segítik. Ha ezek a játékosok elmennek, mielőtt bekerülhetnének a nagycsa­patba, akkor valahol hiba van a rendszerben. Ha a vezetők­nek nem érdekük megtarta­ni a fiatal játékosokat, akkor nem is értem, miért áldoznak az utánpótlásba" - mondta Csergő Hunor. A játékos hozzátette, ha ez így folytatódik, akkor ennek beláthatatlan következmé­nyei lesznek a jövőre nézve. „A lényeg, hogy nem lett vol­na szabad elmenjenek. Ha ez így fog folytatódni, akkor nem lesz a felnőtt csapatban beérő játékos" - fejtette ki a Progym nyolcvanhetese. EL: három román csapat a rájátszásban Mindhárom román csa­pat bejutott a labdarúgó Eu­rópa Liga rájátszás­ körébe, miután továbbjutottak ellen­felükön augusztus 8-án, csü­törtökön. Az Astra Giurgiu a szlovák Trencsént búcsúz­tatta, a Pandurii Tg-Jiu az izralei Hapoel Tel Avivnál volt jobb, míg a Petrolul Ploiești a holland Vitesse otthonában győzött drámai körülmények között. Az Astra várhatta a leg­nyugodtabb körülmények között a visszavágót, a ro­mán csapat 3-1-es szlová­kiai győzelem után fogadta a Trencsént Bukarestben. A találkozó utolsó tíz percé­ig csak helyzeteket láthat­tunk, majd rákapcsoltak a csapatok, és tíz perc alatt négy gól is született. Adi szerzett vezetést a vendé­geknek a 83. percben, há­rom perccel később azonban Ivanovski tudott egyenlí­teni. 1-1. A 88. percben a holland van Kessel juttat­ta ismét előnyhöz a vendé­geket, de egy minutummal később Tembo fejelt Volesak kapujába, így ismét döntet­len lett az állás. 2-2 lett a vége, az Astra pedig 5-3-as összesítéssel jutott a ráját­szásba. A Pandurii-nak sokkal ne­hezebb küldetése volt az Astráénál, 1-1 volt az első találkozó, mindenki tudta, hogy nehéz mérkőzés lesz Izraelben. Damari szerzett vezetést a hazaiaknak a 21. percben, Eric azonban tíz perccel az első félidő vége előtt egyenlíteni tudott. 1-1, és hosszabbításra álltak a felek. A továbbjutás sorsa az 50. percben dőlt el, ekkor Ciucur talált az izraeli kapu­ba, a Pandurii pedig bebizto­sította helyét a rájátszásban. 1-2, összestésben pedig 3-2- re nyert a román csapat. Drámai mérkőzésen dia­dalmaskodott 2-1-re Hollan­diában a Petrolul, Cosmin Contra legénysége egy utol­só utáni pillanatban szerzett góllal jutott tovább a Vites­se ellen. A Petrolul szer­zett vezetést a 21. percben, Boudjemaa került szembe a hazaiak kapusával, és ma­gabiztosan lőtt a hálóba. 0-1. Nagy nyomást gyako­roltak a Contra-legénységre a hollandok, aminek a 72. percben lett meg az ered­ménye, Van der Heijden lőtt a léc alá. 1-1. Úgy tűnt, hogy túlórázni fognak a csapa­tok, a 80. percben ráadásul a Ploiești-i Alcenatot is kiál­lította a játékvezető, miután megkapta második sárgáját. Az első mérkőzés is 1-1 volt, és ezúttal is úgy tűnt, hogy ez marad a rendes játékidő eredménye, azonban Grozav tökéletesen végzett el egy szabadrúgást a 95. percben, és továbblőtte csapatát. 1-2. Pénteken a Bajnokok Li­­­gájában és az Európa Ligá­ban is sorsoltak a rájátszást illetően. A BL-ben érde­kelt Bukaresti Steaua ellen­fele a lengyel Legia Varsó lesz, augusztus 20-án ren­dezik az első meccset. Az EL-ben a Petrolul az an­gol élvonalbeli Swansea-t kapta, az Astra az izraeli Maccabi Haifa-t, a Pandurii pedig a portugál Braga el­len fog játszani. Itt augusz­tus 22-én lesznek az első összecsapások. K. L. conn§kxi; Két edzőmeccset is játszott A Gyergyószentmiklósi Jö­vő FC labdarúgócsapatának vezetősége korábban arról tájékoztatta lapunkat, hogy Alin Covrig legénysége több felkészülési mérkőzést is játszani fog az elkövetkező időszakban. A kék fehérek vasárnap két mérkőzést is játszottak a Szászrégen melletti Maros­­oroszfalván, igaz két 45 perces találkozóról beszélünk. Az el­ső összecsapáson a szászré­­geni csapattal mérték össze tudásukat, a második mecs­csen pedig a marosoroszfalvi gárda volt a mieink ellenfe­le. Mindkét mérkőzésen két különböző csapattal állt fel a jövő, így Alin Covrig edző-játé­kosnak lehetősége volt felmér­ni csapata erősségét, valamint a hiányosságokat is - tájékoz­tatta lapunkat Málnási Huba, a kék-fehér klub alelnöke. Az első összecsapáson két hiányzóval is számolnia kel­lett a gyergyói csapatnak, Ivanescu és Kostandi sem volt bevethető, előző sérü­lés miatt, utóbbi pedig igazol­tan hiányzott - tudtuk meg. A találkozót 1-0-ra nyerték a régensiek, de a második - Marosoroszfalva elleni - meccsen sem volt több szeren­cséje a Covrig-legénységnek. A teljes sorcsere a játékban is megmutatkozott, 3-0-s gyer­gyói vereség lett a vége. „Jól jött ez a két rövid mér­kőzés, így látni lehetett a hi­bákat, amelyeken javítani kell. Az edző több poszton is próbálgatta a játékosokat, ez nagyon fontos része a felké­szülésnek" - mondta az alel­­nök. A jövő számára most egy edzőtábor következik, csapa­tunk augusztus 15-18. között a Gyergyószentmiklós hatá­rában lévő ötös kilométernél készül majd. Az edzőtábort egy újabb barátságos mér­kőzés követi, augusztus 18- án, vasárnap a Szászrégeni Gliga lesz a Jövő ellenfele hazai pályán. K. L.