Gyergyói Hírlap, 2013. október (4. évfolyam, 189-211. szám)

2013-10-14 / 198. szám

jT Gyergyói Űrlap­­ má Narancssárga thriller, magyar szégyen A magyar­ labdarúgó­válogatottnak szinte már esélye sincs kijutni a jövő évi brazíliai világbaj­nokságra, miután Dzsudzsákék megalá­zó 8-1-es vereséget szenvedtek Hollandiá­ban péntek este. Kertész László Ez volt az Egervári-csa­pat utolsó esélye a remények életben tar­tására, azonban szinte nincs is megfelelő szó arra, ami az Amszterdam Aréna gyep­szőnyegén történt. Talán a film- és könyvműfajok kö­zül ismert thriller fogalma adja vissza a pályán történ­teket, hisz a magyar szurko­lók többsége egy bizonyos idő után valószínűleg már nem merte nézni a mérkőzést. Iga­zából már a találkozó elejétől látni lehetett, hogy magas fö­lényben játszanak a hazaiak, Van Gaal együttese sorozato­san alakította ki a helyzete­ket, noha egy-két alkalommal Vor­m­ kapusnak is figyelmes­nek kellett lennie. Az elsődlegesen sérültnek titulált Robin van Persie szer­zett vezetést negyedóra után, majd Strootman és Lens nö­velte a hollandok előnyét. 3-0. Még az első félidőben megszü­letett a hazaiak negyedik gól­ja, ismét Robin van Persie volt eredményes. 4-0. A második félidő magyar góllal indult, Dzsudzsák szé­pített tizenegyesből, azonban az ez után történtek nyomán talán még a „tulipánosok" legfanatikusabb szurkolói is megsajnálták Egervári csa­patát. Az 52. percben Robin van Persie mesterhármast szer­zett, ezzel ő lett a holland válogatott történetének leg­eredményesebb játékosa, Patrick Kluivert rekordját döntötte meg a Manchester United támadója. A 64. perc­ben Devecseri fejelt a saját ka­pujába, a 85-ben Van der Vaart lőtt gólt, majd négy perccel később Robben állította be a 8-1-s végeredményt. Nem vé­letlenül mondta azt az M1 té­vécsatorna kommentátora, hogy csak az nem gól, ami már nem megy kapura. A meccs után Egervári Sán­dor szövetségi kapitány azon­nal lemondott posztjáról, míg Dzsudzsák Balázs azt nyilat­kozta, legszívesebben elsül­lyedne szégyenében. A csoport második helyéért vívott harc a románok, illet­ve a törökök között fog eldőlni, a Pițurcă-csapat Andorrában nyert 4-0-ra, míg Törökország az észteket verte idegenben 2-0-ra péntek este. Holnap játsszák a selejte­zők zarófordulóját,A románok Észtországot fogadják, a hol­landok Törökországba láto­gatnak, míg a magyar csapat Andorra ellen vigasztalódhat a Puskás stadionban. Ahhoz, hogy Románia le­gyen a második, a törököknek nem szabad megverniük Hol­landiát, Stancuéknak pedig mindenképpen nyerniük kell Bukarestben az észtek ellen. A pénteki forduló többi talál­kozója is jó focit hozott, Anglia például 4-1-re győzte le Mon­tenegrót, Gerrardék ezzel egy karnyújtásnyira kerültek a vb-részvételtől, míg a dánok 2-2-es döntetlent játszottak az olaszokkal. Keresztúron is kikapott a Jövő Székelykeresztúron is vereséget szenvedett a Gyergyószentmiklósi Jövő lab­darúgócsapata, a kék-fehérek 1-0-ra kaptak ki a vasárnap délelőtti találkozón. Sok hiányzóval kellett szá­molnia Alin Covrig edző-já­tékosnak, és noha szinte kötelezőként volt feltüntetve a mérkőzés megnyerése, lab­darúgócsapatunknak ezúttal sem sikerült pontot szereznie. Az első percben, gyakor­latilag a mérkőzés legelső helyzetéből gólt szereztek a keresztúriak, az eredmény pedig már nem változott a mérkőzés hátralevő részében. Az első félidőben még voltak helyzetei a gyergyói csapat­nak, a második felvonásban azonban már fölényben ját­szottak a hazaiak. Székelykeresztúri Egyesülés-Gyergyószent­­miklósi Jövő FC 1-0 (1-0). Sok hiányzó volt csapatunk­nál, Puskás István klubelnök szerint így nehéz megnyerni egy mérkőzést. „Nagyon sok hiányzó volt, olyan meghatározó embe­rek hiányoztak, mint példá­ul Kostandi, Kurkó, Ciolobec vagy épp Botos. Figyelembe véve a körülményeket, nem le­hetett elvárásunk a csapattal szemben, azonban nem sze­rettük volna, hogy zsinórban a harmadik vereségünk is meg­szülessen. Nagy szükségünk lenne egy gólerős csatárra, egy igazi befejezőemberre. Tartjuk a labdát, ez így rend­ben is van, de ha nem lősz gólt, nem nyered meg a mérkő­zést, ez ilyen egyszerű. Nagy Dénes visszatért a csapatba, azonban vele kapcsolatban nem várhatunk még el sokat, nagyon hosszú felépülési idő­szak után van ismét pályán. Újra azt kell mondanom, hogy a következő két mérkőzés kö­telező. Ha nem tudjuk meg­verni Szentegyházát, illetve Karcfalvát, akkor elmondha­tó, hogy nagy baj van a csa­patnál, és valamin sürgősen változtatni kell" - fejtette ki a klubvezető. A gyergyószentmiklósi csa­patra egymás után két ha­zai mérkőzés vár, vasárnap, október 20-án Szentegyháza ellen játszanak, majd 27-én a csíkkarcfalvi együttes láto­gat hozzájuk. K. L. Jégkorong: semmi sem biztos, és még kevesebb a pozitívum Október 11-én, pénteken rendezték Bukarestben a Ro­mán Jégkorong Szövetség (FRHG) közgyűlését. A székely klubokat tekint­ve nem születtek túlságosan előnyös döntések az ülésen. A közgyűlés irányítása a mi­nisztérium képviselőjének kezében volt, aki több er­délyi klub szavazati jogát is visszavonta. A Bukarest­ben megtartott közgyűlésen Puia Gârbă, a sportminisz­térium küldöttje kijelentet­te, hogy a 2012. július 18. után hozott hokiszövetségi dön­tések és határozatok érvény­telenek, ugyanakkor több erdélyi csapattól visszavet­ték a szavazati jogot. Gârbă szerint a választásokon 21- en voksolhatnak, a két me­gyei szövetség (Hargita és Bukarest), illetve 19 klub küldhet képviselőt. Ezek a következők: Brassói Corona, Bukaresti Steaua, Dunărea Galați, Gyergyószentmiklósi Progym, Bukaresti Spor­tul Studențesc, Bukaresti Triumf, Gyergyószentmiklósi ISK, Olimpia Ploiești, Sep­siszentgyörgyi Fenestela, Bukaresti 6. sz. ISK, Csík­szeredai ISK, CSM Suceava, Kézdivásárhelyi Étfeu LjHG, Gyergyócsomafalvi Dél­­hegy, Ice Magic Buzău, Bras­sói Colegiul Tehnic Mitron Cristea, Bukaresti Soimii és Bukaresti Husky. A miniszté­rium embere elfogadtatta egy ügyvivő testület létrehozását, amelybe minden megye csak egyetlen személyt delegálhat. Ennek a testületnek több fel­adata is lesz, mint például a tisztújítás előkészítése vagy a mandátumok ellenőrzése. Érdekesség, hogy olyan me­gyékből vannak tagok a tes­tületben, ahol nincs nagy szerepe a jégkorongsport­nak, míg Hargita és Kovászna megyéből is csak 1-1 ember szerepelhet a bizottságban. Az említett két megye mel­lett még Bukarest, Prahova, Galac, Suceava, Brassó, illet­ve Buzău küldhet tagokat a testületbe. A pénteki gyűlésen azzal kapcsolatban is döntés szü­letett, hogy a bajnokság elin­dulását elhalasztják, mert az ország több jégpályáján - töb­bek között Bukarestben - még nem indult el a jégkészítés. K. L. FRHG Fl: Vettel nyert, de még nem világbajnok Vasárnap rendezték a Forma 1 Japán Nagydíját Suzukában, a kérdés pedig az volt, hogy a Red Bull német pilótája, Sebastian Vettel meg tudja-e szerezni világbajnoki címét. Az összesített táblázatot magasan vezető Vettel nyerni tudott ugyan, de még nem ün­nepelhetett világbajnoki címet, ugyanis a Ferrari spanyolja, Fernando Alonso negyedik lett, így életben tartotta matematikai esélyeit az első hely megszer­zésére. Vettel nagyon rosszul rajtolt Suzukában, egészen az utolsó etapig Mark Webber, il­letve Romain Grosjean mö­gött autózott, majd rákapcsolt, és megszerezte zsinórban ötö­dik futamgyőzelmét. Vettel csa­pattársa, Mark Webber átállt három boxkiállásos taktiká­ra, így a németnek nem kellett még külön vele is csatát vív­nia, Grosjean ellen pedig nem volt nehéz dolga. Webber má­sodik lett, Grosjean harmadik, Alonso - mint azt már említet­tük - a negyedik helyre ért oda, ötödik Räikkönen, míg hatodik Nico Hülkenbergé lett. Újabb futamot két hét múlva rendeznek, akkor India lesz a helyszín K. L.