Gyergyói Hírlap, 2013. október (4. évfolyam, 189-211. szám)

2013-10-25 / 207. szám

Q Gyergyói * Péntek-Vasárnap Jégkorong U12: Basilidesz Csaba­­emléktornát rendeznek A Gyilkostó-kupa után újabb hokihétvége vár Gyergyószentmiklósra, a főszerep azonban ezúttal a gyerekeké lesz, a néhai Basilidesz Csaba tanár-edző emlékére fogják kergetni a korongot az U12-es kishokisok. Érdekesség, hogy a Gyergyószentmiklósi Sportiskola első csapata a Ferencváros gyerekeivel is fog egy barátságos mérkőzést játszani. Kertész László N­égy csapat részvételé­vel zajlik a torna októ­ber 26-án, szombaton, illetve 27-én, vasárnap - tud­tuk meg. A Gyergyószentmiklósi Sportiskola által felvonulta­tott két együttes mellett je­len lesz az ISK Csíkszereda második csapata, valamint az SK Felcsik. Szombaton nem minden­napi barátságos mérkőzéssel veszi kezdetét a ho­ki­maraton, délelőtt 10 órai kezdettel az ISK Gyergyószentmiklós el­ső csapata a Ferencváros el­len lép jégre. Ez a mérkőzés nem fog be­leszámítani a torna állásába, azonban talán ez az a találko­zó, amely leginkább hívogató lehet a gyergyói jégkorongsze­retők számára. A TORNA programja: október 26., szombat: 11.30: ISK Csíkszereda II­­ISK Gyergyószentmiklós II 13.00: ISK Gyergyószent­miklós I­SK Felcsik 14.30: SK Felcsík-ISK Gyer­gyószentmiklós II Október 27., vasárnap: 10.00: ISK Gyergyószent­miklós I-ISK Csíkszereda II 12.00: ISK Csíkszereda II­­SK Felcsik 13.30: ISK Gyergyószent­miklós II—ISK Gyergyószent­miklós I A Sportiskola és a Progym által közösen szervezett em­léktornával kapcsolatban Far­kas Csaba, a Progym edzője lapunknak elmondta, szeret­nék, ha hagyomány lenne be­lőle: „Igazából ezt a tornát iskolakezdéskor lett volna jó megrendezni, mert akkor jó­val több külföldi csapat részt tudna venni rajta. Reméljük, hogy a Ferencváros el tud jön­ni a szombat délelőtti mérkő­zésre, de az biztos, hogy ők csak egyetlen meccset fognak játszani, nem vesznek részt a tornán. Arra gondoltunk, hogy ha sikerül felújítani a műjégpá­lyát, akkor minden korosztály számára szervezhetnénk ha­sonló jellegű tornákat. Mond­juk, szeptemberben Basilidesz Csaba-emléktornát, decem­berben Mikulás Kupát és áprilisban Gyilkostó-kupát" - fejtette ki a szakvezető. Szabadkorcsolyázás is lesz A HÉTVÉGÉN A jégkorongmérkőzések mellett a szabadkorcsolyá­zás sem marad el a gyergyó­szentmiklósi műjégpályán. Szombaton 18 órától lesz rá lehetőség, vasárnap 16 órá­tól családokat vérí rak kor­csolyázni, és 18 órától lehet hódolni térségünk egyik leg­kedveltebb sportágának. Családi szabadkorcso­lyázásnál kizárólag csalá­dok számára értékesítenek jegyeket, minden gyerek vagy diák, szülő jelenlétével válthat belépőt. hljiMLTJKtl Gólzáporos BL-szerda Újabb csoportmérkőzé­seket rendeztek a legran­gosabb labdarúgó európai kupasorozatban szerda este. Az A, B, C és D kvartettek­ben igazi gólzápor volt, ötöt rúgott a PSG és a Bayern is, a Leverkusen pedig négy gól­lal tisztelte meg a Shaktar Donyecket. A Real Madrid- Juventus rangadót a blancók nyerték 2-1 arányban. A bajnokság mellett a BL- ben is kínlódik a Manchester United, noha David Moyes csa­pata egy 2. percben szerzett öngóllal 1-0-ra megverte a Real Sociedadot hazai pályán. A csoport másik mérkőzé­sén kiütéssel győzött a Bayer Leverkusen, a gyógyszergyá­riak 4-0-lal bizonyultak jobb­nak Lucescu Donyeckénél. A MU 7 ponttal vezeti a csopor­tot, második a Leverkusen 6 ponttal, jelenleg Európa Li­­gát­ érő helyen a Shaktar van 4-gyel, a Sociedad pedig még nem tudott pontot szerezni. A B-csoportban igazi rang­adót rendeztek, a Real Madrid pedig 2-1 arányban legyűrte a Juventust egy olyan mérkő­zésen, ahol bizony több ér­dekes dolog is történt. Már a 4. percben vezetett Ronaldo góljával a Madrid, a 22. perc­ben azonban egyenlíteni tud­tak a „zebrák", Llorente talált Casillas hálójába. Már az el­ső felvonásban kialakult a végeredmény, a 29. percben Ronaldo értékesített egy bün­tetőt. 2-1. A másik mérkőzésen maga­biztosan nyert a Galatasaray, a Köbenhavn 3-1-es veresé­get szenvedett Isztambulban. A Real 9 ponttal vezeti a cso­portot, a Galata 4-gyel má­sodik, a Juventus harmadik helyen áll 3 ponttal, míg egy­előre negyedik a Köbenhavn, nekik 1 pontjuk van. A C-csoportban esélye nem volt az Anderlechtnek a PSG ellen, 5-0-ra nyertek idegen­ben a franciák. A másik meccsen született a játéknap egyetlen döntetlen­je, a Benfica 1-1-et játszott az Olympiakosszal. A C jelű né­gyest a PSG vezeti magabiztos 9 ponttal, 4-4 pontot szerzett eddig az Olympiakosz és a Benfica, míg az Anderlecht 0 ponttal a negyedik helyen van. A D jelű kvartettben - a PSG- hez hasonlóan - a Bayern öt­ször talált ellenfele kapujába, a cseh Plzen nem igazán rúg­hatott labdába Münchenben. A Manchester City 2-1-re di­adalmaskodott Moszkvában, Agüero kétszer is eredmé­nyes tudott lenni az angolok­nál. A Bayern 9 ponttal első, a City második 6 ponttal, hár­mat szerzett eddig, és ezzel harmadik a CSZKA Moszkva, míg negyedik helyen a Plzen tanyázik pont nélkül. K. L. Elhalasztották a Jövő-Karcfalva meccset A Hargita megyei 4. ligás labdarúgó bajnokság eredeti programjánal értelmében a Gyergyószentmiklósi Jövő október 27-én, vasárnap a Csíkkarcfalvi Hargita együttesét kellett volna fogadja hazai pályán, a mérkőzést azonban november 24-re halasztották - tájékoztatta lapunkat Puskás István, a gyergyói klub elnöke. A Székelyek Nagy Menetelése miatt a bajnokság több csapata is kérte vasárnapi mécs­esének a halasztását, ezért a Hargita Megyei Labdarúgó Szövetség úgy döntött, hogy vasárnap nem rendeznek mérkőzéseket. „Mi még a halasztás előtt tárgyaltunk a karcfalvi csapattal, hogy nekünk jobb lenne egy későbbi dátumon lejátszani a mérkőzést, ők azonban nem szerették volna ezt. A szövetség elnöke hívott fel engem, hogy mit szeretnénk kezdeni a vasárnapi mérkőzésünkkel, mi pedig egyönte­tűen a novemberre halasztás mellett döntöttünk. Lejátszhattuk volna 26-án, szombaton is, azonban figyelembe véve a sok sérültünket, sokkal jobb így számunkra" - fejtette ki Puskás István. Pontokért megy Szebenbe az Inter Gyergyó Szombaton és vasárnap Nagyszeben ad otthon a Futsal 2. Liga 5. és 6. fordulójának. Az Inter Gyergyó ellenfelei ezúttal az eddig veretlen Ma­rosvásárhelyi City­ US 2. és a Clincenn­i United lesznek. Igencsak fontosak a hétvé­gi mérkőzések, amelyeken mindeképpen a győzelem az egyetlen cél az Inter számá­ra, már csak azért is, mert a Clinceni­i együttes csu­pán egy ponttal lemaradva li­heg a negyedik helyen álló gyergyóiak nyakába. Az alapszakaszban minden csapat kétszer találkozik, majd az azután kialakult alsó- és fel­­sőház csapatai számára a ráját­szás következik, ahol az Inter mindeképpen az első négy kö­zött szeretne harcolni a dobo­gós helyezések valamelyikéért. A hétvégi eredményekről ter­mészetesen beszámolunk. K.L. J I alj M