Gyergyói Hírlap, 2013. október (4. évfolyam, 189-211. szám)

2013-10-09 / 195. szám

I ' GyergyólÉk­ap ["szerda MOL Liga: Brassó és a HSC is vereséget szenvedett Október 7-én, hétfőn újabb fordulót rendez­tek a jégkorong MOL Ligában, az erdélyi csa­patoknak pedig nem si­került túl jól a játéknap, a HSC Csíkszereda Dunaújvárosban, míg a brassói csapat Pest­erzsébeten szenvedett vereséget a Ferencvá­rossal szemben. Kertész László G­ól nélküli első harmadot hozott a Dab-HSC ös­­­szecsapás, érdekesség, hogy ez volt az első mérkőzés, amikor Lubomir Hurtaj egy­kori csapata ellen lépett jég­re. A második harmad elején érkezett a találkozó első gólja, ekkor Pavuk talált a szeredai ketrecbe, egy emberelőnyös szituációt kihasználva. A ve­zetőgól nagy lendületet adott a hazaiaknak, egyetlen perc­cel ez után Azari került szem­től szembe Kozuch kapussal, és nem hibázott. 2-0. A har­madik harmadot kétgólos hát­ránnyal kezdte tehát a HSC, azonban az utolsó felvonás­ban is dominálni tudott a Du­naújváros, az i-re a pontot - kihasználva a csíkiak védel­mi hibáját - Peterdi Imre tette fel, beállítva a 3-0-s végered­ményt. Dunaújvárosi Dab Docler-HSC Csíkszereda 3-0 (0-0, 2-0, 1-0). Gólszer­zők: Pavuk, Azari és Peterdi. Valami nem működhet ren­desen a brassói csapat háza táján, a Cenk alatti együttes újabb vereséget szenvedett hétfőn este. A Ferencváros már többször bebizonyítot­ta ebben a szezonban, hogy képes jó teljesítményt nyúj­tani, és ez most sem történt másképp. Lencsés szerzett vezetést a zöld-fehéreknek az első harmadban, azon­ban a játékrész végén Petres góljával egyenlíteni tudott a Corona. 1-1. A második harmadban újabb két alkalommal volt eredmé­nyes a Fradi, először Olander talált be emberelőnyben, majd Ojanen növelte kétgólosra a „zöld sasok" előnyét. 3-1. A mérkőzés végén a kapu­sukat is lehozták a vendégek, így született meg a negyedik ferencvárosi gól, Sijka lőtt az üres ketrecbe. 4-1. Ferencváros-Brassói Corona Wolves 4-1 (1-1, 2-0, 1-0). Gólszerzők: Len­csés, Olander, Ojanen, Sijka, illetve Petres. A játéknap harmadik mér­kőzésén a papírforma érvé­nyesült, Miskolc 4-1-re verte az Újpestet idegenben. Újpest-Miskolci Jeges­medvék 1-4 (0-1, 1-1, 0-2). Gólszerzők: Sweeney, illet­ve Metcalfe, Faith, Popovics és Knox. A MOL Liga állása jelenleg A KÖVETKEZŐ: 1. Dunaújváros 28 pont, 2. Érsekújvár 23 pont, 3. Bras­só 21 pont, 4. Miskolc 20 pont, 5. Csíkszereda 20 pont, 6. Fe­rencváros 16 pont, 7. Újpest 1 pont. ö FTC: amputálni kellett Adams bal lábát A Ferencvárosi Torna Club hivatalos oldalán jelent meg az a közlemény, miszerint am­putálni kellett Akeem Adams bal lábát. A zöld-fehérek vé­dője szeptember 25-én kapott súlyos szívinfarktust, az éle­tét pedig csak több műtéttel si­került megmenteni. A trinidadi játékost jelenleg is a Semmelweis Egyetem Szív- és Érgyógyászati Klinikáján keze­lik, a családja pedig Magyar­­országon tartózkodik. A Fradi orvosi stábja korábban úgy nyi­latkozott, hogy a balhátvédnek 30-40 százalékos esélye van a klinika sikeres elhagyására. Az FTC a következő közle­ményt adta ki hivatalos hon­lapján: „Akeem Adamsen, a Ferencvárosi Torna Club 22 éves játékosán az éjszaka fo­lyamán életmentő műtétet haj­tottak végre, amelynek során a bal alsó végtag amputációjá­­ra került sor. A végtagizomzat elhalása a másfél héttel ez­előtti súlyos szívinfarktus és keringés-összeomlás szövőd­ményeként alakult ki. A műtét a közvetlen életveszély elhárí­tását szolgálta. A műtét sike­rült, Akeem Adams keringése stabil, de állapota továbbra is súlyos, életveszélyes." Büntetés Romániának magyarellenesség miatt Két világbajnoki selejtezőn tapasztaltak miatt büntette meg a Román Labdarú­gó Szövetséget (FRF) a FIFA Fegyelmi Bizottsága. A szeptember 6-án megren­dezett Románia-Magyarország mérkő­zésen tapasztaltak miatt 90 000 svájci frankos, míg a Románia-Törökország mérkőzésen történtek miatt 15 000 sváj­ci frankos büntetést kapott a szövetség. Zártkapus meccs vár a Milanra Következő hazai mérkőzését zárt kapuk mögött lesz kény­telen lejátszani az olasz élvonalbeli AC Milan labdarúgócsa­pata, miután a vörös-feketék drukkerei sértő rigmusokat skandáltak a vasárnap, idegenben elveszített (3-2) Juventus elleni mérkőzésen. A Milan már másodszor kap hasonló jel­legű büntetést ebben a szezonban, első alkalommal a Napoli drukkereit sértegették a milánói alakulat szimpatizánsai. Október 19-én tehát zárt kapuk mögött lesz megrendezve az AC Milan-Udinese találkozó, ráadásul a klub 50 ezer eu­­rós pénzbírságot is kapott. A klub vezetősége bejelentette, fellebbezni fog a döntés ellen. Körzeti: Szárhegy nyert, Vasláb kikapott Újabb fordulót rendeztek az elmúlt hétvégén a román labdarúgó 5. és 6. liga csí­ki csoportjaiban. A vaslá­­bi csapat továbbra sem tud kilábalni a hullámvölgy­ből, ezúttal Madéfalva csa­pata nyert 2-0-ra Vaslábon. Szárhegynek egyáltalán nem okozott gondot a sereg­hajtó Cskszentimre legyő­zése, 9-4 arányban nyertek a zöld-fehérek. Érdekesség, hogy a nyolc mérkőzésből hat vendéggyőzelem született a körzetiben. Az 5. liga eredményei: Kozmási Komisz-Csík­­szentsimoni Szefite 1-2 (1-1), Borzsovai Lemaco-Tusnádi Piliske 1-2 (1-0), Csíkszent­­mártoni Alcsík-Tusnádfürdői SE 2-3 (1-1), Csíkszentgyörgyi Fjság-Szépvízi MŰ II. csapa­ta 1-2 (1-1), Vaslábi Maros­Madéfalvi MSK 0-2 (0-1). A következő forduló műsora: Október 13., vasárnap: Tusnádfürdő-Csíkkozmás (13 óra), Csíkszépvíz II-Csík­­szentmárton (13 óra), Madé­­falva-Csíkszentgyörgy (13 óra), Csíkszentsimon-Borzso­­va (16 óra), Tusnádi Piliske- Vasláb (16 óra). A 6. liga eredményei: Gyergyószárhegyi Bás­­tya-Csíkszentimrei TE 9-1 (3-0), Csicsói Ezüstfenyő- Csíkszentkirályi Borsáros 4-2 (2-2), Csíkszentmihályi Tö­­rekvés-Csíkszentdomokosi Garados 2-3 (2-0). A következő forduló műsora: Október 13., vasárnap: Csík­­szentdomokos-Csíkszentimre (13 óra), Csíkszentmihály- Csicsó (16 óra), Szárhegy-Csík­­szentkirály (16 óra). K. L. Liga 1: hetet rúgott a CFR Galacnak Igazi góleső volt a román első osztályú labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójában, Brassó 4-0-ra verte a Viitorult, míg a kolozsvári CFR hét alkalommal talált a Galaci Oțelul hálójába. A 10. forduló eredményei: FC Brassó-Viitorul Voluntari 4-0, Temesvári Poli-Bras­­sói Corona 0-0, Concordia Chiajna-Astra Giurgiu 3-1, FC Vaslui-Bukaresti Steaua 0-1, Bukaresti Dinamo­Ceahlăul Piatra Neamț 1-1 Săgeata Năvodari-Panduri Tg-Jiu 0-4, Szászmedgyes Gaz Metan-Petrolul Ploieșt 1-0, FC Botoșani-Kolozsvâr U 1-1, Kolozsvári CFR-Galaci Oțelul 7-1. A bajnokságot a Steaua ve­zeti 22 ponttal, második az Astra 19 ponttal, míg harma­dik helyen jelenleg a Petrolul áll, szintén 19 ponttal K. L. NB1: továbbra is listavezető a Videoton A magyar NB1-ben is a 10. fordulót rendezték az elmúlt hétvégén, a Videoton pedig megőrizte első helyét, az Új­pestet verték 3-0-ra hazai pályán a fehérváriak. A Deb­recen Pakson ikszelt, míg a Ferencváros ismételten ve­reséget szenvedett, a Bu­dapest Honvéd nyert Moniz csapata ellen. Az NB I 10. fordulójának eredményei: Debrecen­Paks 2-2, Győri ETO-Lom­­bard Pápa 4-1, Pécs-Puskás Akadémia 1-2, Diósgyőr-Me­­zőkövesd 5-0, MTK-Kecske­­mét 2-2, Haladás-Kaposvár 4-1, Ferencváros-Budapest Honvéd 1-2, Videoton-Új­­pest 3-0. A Videoton 25 ponttal lista­vezető, második a Diósgyőr 21 ponttal, míg harmadik helyen a Debrecen áll 20-szal. K. L: