Gyergyói Hírlap, 2013. december (4. évfolyam, 233-252. szám)

2013-12-02 / 233. szám

Csapatmunka és Inter-továbbjutás A futsal Románia Kupa keretében játszott mér­kőzést Szárhegyen az Inter Gyergyó november 30-án, szombaton este. Csapatunk a Ceahlăul Piatra Neamț együttesét látta vendégül és nyerte meg megérdemelten a találkozót. A narancssárga-zöldek ismét bebizonyították, hogy csapatmunkával nem létezik lehetetlen­, és továbbjutottak a sorozatban. Inter—Ceahlăul 3-1. Kertész László A gyergyói csapat mene­dzsere, Kémenes Lász­ló korábban lapunknak azt mondta, nehéz, ugyanak­kor szoros mérkőzésre szá­mít, a pályán történtek pedig az ő állítását igazolták. Nem rontott neki ellenfe­lének az Inter, a mérkőzés elején csak tapogatóztak a csapatok, aztán egyre inkább iramossá vált a játék, folyama­tosan alakultak ki a helyzetek mindkét kapunál. A vendége­ket a szerencse, a mieinket pedig Paltán mentette meg a bekapott góltól. Az első játékrész felénél gyakorlatilag „felrobbant" a szárhegyi csarnok, Nagy Zsolt került jó helyzetbe, az Inter edző-játékosa pe­dig könyörtelenül lőtt a háló­ba, megszerezve a vezetést a gyergyói csapatnak. Az el­ső félidőben már nem vál­tozott az eredmény, a játék képe alapján pedig joggal volt bizakodó a hazai közön­ség, benne volt a levegőben a továbbjutás. A második felvonásban is kiegyenlített volt a küzde­lem, a durvább belépők pe­dig érzékeltették, a tét nem kicsi. A félidő felénél egy­re inkább saját kapujához szegeződött az Inter, a ven­dégek szinte mindent egy lapra téve támadtak, a mi­einknek ellentámadások­ból voltak lehetőségeik. Egy ilyen kontrából született az Inter második gólja is. Tankó került szemtől szembe a ven­dégek kapusával, a csel is si­került, és a befejezésbe sem csúszott hiba. 2-0. Sokan már továbbjutást ki­áltottak a nézőtéren, játéko­saink azonban tudták, nincs még vége a mérkőzésnek. Az utolsó nyolc percben már kapusával együtt támadott a Ceahlăul, ennek köszön­hetően tudott megszületni a harmadik Inter-gól, Mezei lőtt saját térfeléről a vendé­gek üresen tátongó kapujába. 3-0, és már semmi nem áll­hatott a győzelem, valamint a továbbjutás útjába. A Ceahlăul megszerezte ugyan szépítőgólját az utol­só percben, azonban ez már csak tényleg szépségtapasz­ként szolgált a vendégeknek. Megérdemelten jutott a Ro­mánia Kupa következő for­dulójába az Inter, a - végig jó hangulatot varázsoló - közön­ség pedig a „Szép volt, fiúk!" skandálásával köszönte meg a sportélményt a csapatnak. Inter Gyergyó-Ceahlaul Piatra Neamț 3-1 (1-0). A gyergyói csapat gólszerzői: Nagy, Tankó és Mezei. „Gól nélküli döntetlennél még egyik csapat sem mert kockáztatni, ezeken a mérkő­zéseken mindig nagyon fon­tos, hogy ki szerzi meg az első gólt. Szerencsére ez ne­künk sikerült, és nem kellett az eredmény után szalad­nunk. Az ellenfél kitámadott, mi pedig nagyon jól tudtunk kontrázni, a második gólunk is ellentámadásból született. Ki szeretném emelni a ka­pusteljesítményt is, Paj­án Roland nagyszerűen védett. Nagyon örülünk, hogy tovább­jutottunk, és meg szeretnénk köszönni a szurkolóknak a lelkes biztatást" - nyilat­kozta az Inter menedzsere, Kemenes László. A legutóbbi két bajnoki győ­zelem után a kupában is nyer­ni tudott tehát csapatunk, joggal jelenthetjük ki, hogy jó formában van a narancssár­ga-zöld legénység. A legjobb 16 között akár már elsőligás ellenfelet is kaphat az Inter. EL: egy négyest kapott Ukrajnában a Pandurii November 28-án, csütörtökön újabb fordulót rendeztek a labdarúgó Európa Liga csoportkö­rében. Az már korábban biztossá vált, hogy a Pandurii Tg-Jiu nem tud továbbjutni a csoport­jából, a Gorj megyeiek azonban kijelentették, tisztességesen helyt szeretnének állni az utol­só mérkőzéseken. Csütörtökön az ukrán Dnipro otthonába láto­gattak a pandúrok, a meccs végkifejlete pedig ko­rántsem volt kedvező a román csapat számára. 4-1-re nyert a Dnipro, a Pandurii pedig még min­dig a csoport utolsó helyén van. Már a 12. perc­ben vezetést szereztek a hazaiak, Kalinics vette be Pedro Mingote kapuját. 1-0. Az első félidőben már nem született gól, a második játékrészben azonban csak úgy potyogtak a találatok. Az 56. percben Zozulja növelte a Dnipro elő­nyét, a 70. minutumban azonban szépíteni tudott a Pandurii, Eric volt eredményes tizen­egyesből. 2-1. Amikor úgy tűnt, hogy akár egyenlíteni is tudna a román csapat, akkor három perc alatt kétszer is eredményes tudott lenni a Dnipro. A 86. percben Shakhov, majd három perccel később Kravcsenko talált a Pandurii hálójába, beállítván a 4-1-es végeredményt. A csoport másik mérkőzésén meglepetés eredmény szü­letett, a Fiorentina 0-0-s döntetlent játszott a portugál Pacos Ferreira otthonában. Az E-csoport állása a következő: 1. Fiorentina 13 pont, 2. Dnipro 12 pont, 3. Pacos Ferreira 2 pont, 4. Pandurii 1 pont. Bizony ezúttal is születtek érdekes eredmé­nyek a sorozatban, a belga Genk hazai pályán 3-1-re múlta felül a Dynamo Kijevet, a Lazio 2-0- ra nyert Varsóban a Legia ellen, a német Frank­furt pedig Bordeauxban diadalmaskodott 1-0-ra. A PSV Eindhoven a Ludogorets vendégeként szenvedett 2-0-s vereséget, a Valencia 1-0-ra nyert Walesben a Swansea ellen, míg a Tottenham Hotspur a Tromso otthonában nyert 2-0-ra. K. L. Biatlon: 56. és 69. helyezés Ferencz Rékának A svédországi Östersundban rendeztek biatlon-világkupát az elmúlt hétvégén, amelyen Romániát két székely lány is képviselte, név szerint a te­kerőpataki Ferencz Réka és a Csíkszeredai Tófalvi Éva. November 28-án, csütörtö­kön a női egyénit rendezték, itt Tófalvi Éva az 51., míg Ferencz Réka az 56. helyen végzett. A 15 km-s távon a cseh Gabriela Soukalova bizonyult a legjobbnak, második a szlo­vák Anasztaszia Kuzmina lett, míg harmadik helyen a francia Maurie Laure Brunet végzett. A női sprintversenyt novem­ber 29-én, pénteken tartották, itt 99 indulóból Ferencz Ré­ka a 69. helyen végzett, Tófal­vi Éva pedig világkupa-pontot szerzett, a csíki versenyző 40. helyen zárta a távot, így beke­rült a vasárnapi női üldözőbe. A női sprintet egyébként egy norvég versenyző, Ann Kristin Fiatland nyerte, második az orosz Olga Zajceva lett, míg harmadiknak a norvég Tora Berger ért célba. K. L.