Gyergyói Hírlap, 2014. április (5. évfolyam, 62-81. szám)

2014-04-23 / 76. szám

1/1 Györgyéi Szerda Pál Zsombor: a szurkolók aranyat érdemelnek Pál Ferenc megkérdezé­se után maradtunk a reme­tei síkon, ezúttal Pál Zsombor ^étla­punknak. A csatár elmondta, kezdetben nem hitte, hogy si­kerülhet a harmadik hely meg­szerzése, az idő múlásával azonban mindez megváltozott. „Az idény előtt azt a célt tűztem ki magam elé, hogy kerüljünk a rájátszásba, de ahogy érkezni kezdtek az új játékosok, én is magasabb­ra helyeztem a mércét, és a bronzéremről kezdtem ál­modozni. Saját célom az volt, hogy minél jobb teljesítményt nyújtsak, pontokkal segítsem a csapatot" - kezdte mondani­valóját a játékos. Pál Zsombort a korábbi idé­nyekben heves temperamen­tumáról ismerték a Progym szurkolói, a támadó szinte minden kakaskodásból, ve­rekedésből magasan kivette a részét. Ebben a szezonban teljesen más énjét mutatta meg a csatár, mint kifejtet­te, a közösség érdekei miatt foglal iYi/3i?zp­xtyzppyos helyzetekben. „Sokan kérdez­ték már tőlem, hogy miért va­gyok úgymond elcsendesedve, miért nem verekszem an­­­nyit, mint az előző években. A válasz nagyon egyszerű: minden egyes mérkőzés nagy fontossággal bírt, ezért nem lett volna jó büntetni a csapa­tot a fölösleges kiállításaim­mal. Az edzőm szinte minden meccs előtt felhívta a figyel­mem, hogy kerüljem a balhét, sőt amikor a mérkőzéseken látta, hogy szakad a cérna, akkor kihagyott egy-két csere erejéig" - részletezte. A piros-fehér alakulat egy csapatként hódította el a bronzérmet. „Mindenki a ma­ximumot hozta ki magából, ezt az eredményt közösen ér­tük el. Persze fontos szerepet játszottak az idegenlégiósok, mert tudtak újat mutatni, csu­pán egy kis idő kellett nekik a beilleszkedéshez" - mondta. A Progym szurkolói minden mérkőzésen pazar hangu­latot varázsoltak, Pál Zsom­bor elmondta, emeli kalapját a piros-fehér publikum előtt. „A szurkolótábor is nagyot ját­szott idén, sőt ők nem bronzot, hanem aranyat érdemelnek. Olyan hangulatot teremtet­tek otthon és Karcfalván is, amiről csak álmodni lehet. Át kell élni mindezt, szavakkal nagyon nehéz elmondani" - jegyezte meg. Pál Zsombor is ott volt Brassóban, amikor a piros­fehérek megkapták az érme­ket. Elmondta, meglepődött a brassói drukkerek pozi­tív reakcióján, de jóleső ér­zés volt tapsviharban átvenni a díjakat. „Igaz, csak néhá­­nyan képviseltük a csapatot, de jó érzés volt átvenni az ér­meket. A brassói publikum vastapssal éltetett bennün­ket, és közben a csapatunk­­ RASMSA MWM­len volt. Sajnálom, hogy ez az ünnepség nem történ­hetett meg a saját szurko­lóink előtt, de az, hogy az érmek nem érkeztek meg, a Román Jégkorong Szövetsé­get minősíti. Brassóval nyer­tem már bronzérmet, de ez sokkal értékesebb számom­ra, mivel gyergyói színekben sikerült elhódítani." A jövővel kapcsolatban még nem tud konkrét dolgokról be­szélni a játékos, de elmondta, szívesen erősítené továbbra is a gyergyói csapatot. „Nemrég ért véget a szezon, igazából még nem gondoltam a jövőmre. Nem csak rajtam múlik, hogy tovább­ra is piros-fehérben szerepel­jek, egy ilyen szezont kerdem én, ki ne szeretne megismétel­ni" - mondta befejezésül. Kertész László Jövő FC: kiütéses siker és továbbjutás A Farkaslaki S.E. otthonában vendégeskedett nagyszom­baton a Gyergyószentmiklósi Jövő FC labdarúgócsapata. A Románia Kupa Hargita me­gyei szakaszának negyedik fordulójában a csapatnak nem okozott gondot a továbbjutás kiharcolása, kiütéses 7-2-es végeredménnyel diadalmas­kodtak a gyergyóiak. A 19. percig kellett várni a mieink első góljára, ekkor Ciotlăuș juttatta a labdát a ha­zaiak kapujába. 0-1. Az első félidőben még két alkalommal talált be a gyergyói csapat, a 31. percben Drian, majd nem sokkal a lefújás előtt Gál Ervin volt eredményes. 0-3. A magabiztos előny birto­kában már felszabadultab­ban játszott a jövő a második félidőben, az 51. percben szépítettek ugyan a hazai­ak, de ekkor ismét Gál Ervin köszönt be, újra háromgó­losra növelvén csapatunk előnyét. 1-4. A 63. percben megszületett a farkaslaki csapat második gólja is, erre azonban újabb három góllal válaszoltak a mieink, Drian, Nagy Dénes és Covrig volt eredményes. 2-7. Farkaslaki S.E.­­Gyergyószentmiklósi Jö­vő 2-7 (0-3). Gólszerzők: Simó Magor 2, illetve Drian 2, Gál Ervin 2, Ciotlăuș, Nagy és Covrig. K. L. Elkezdődtek a hokivébék A magyar válogatott jó em­berelőny-kihasználással, hul­lámzó teljesítménnyel 7-4-re legyőzte a végsőkig küzdő házigazda dél-koreai csapa­tot a Gojangban zajló divízió I/A osztályú jégkorong-világ­bajnokság nyitó fordulójában, majd a második napon három emberhátrányos gólt kapva 3-0-ás vereséget szenvedett Ukrajnától. A romániai együt­tes első két napja két sima vereséget hozott, Lengyelor­szágtól 7, Hollandiától 4 gólt kaptak a mieink, s 120 perc alatt mindössze egy becsület­gólra futotta. Divízió 1/A 1. forduló: Magyaror­­szág-Koreai Köztársaság 7-4 (2-0, 3-1, 2-3)­­ gólszerzők: Bartalis 3, Azari 2, Sofron, Kovács, illetve Radunske 2, Sin, Li D. K. Japán-Szlovénia 2-1 és Ausztria-Ukrajna 3-2 (hosszabbítás után). 2. forduló: Ukrajna-Ma­­gyarország 3-0 (1-0, 2-0, 0-0)­­g: Beluhin, Safarenko és Timcsenko. Ausztria-Japán 4-1 és Koreai Köztársaság- Szlovénia 0-4. Az állás: 1. Ausztria 5 pont, 2. Ukrajna 4, 3-5. Szlo­vénia, Magyarország és Japán 3-3 pont, 6. Koreai Köztársa­ság 0. A magyar válogatott további műsora: Szlovénia-Magyar­­ország (április 23., 6.30 ó), Ma­gyarország-Ausztria (április 24., 10 ó) ás Magyarország-Ja­­pán (április 26., 6.30 ó). Divízió 1/B I nm 1. forduló: Lengyelország- Románia 7-0 (2-0, 3-0, 2-0)­­g: Laszkiewicz 2, Malasinki 2, Dronia, Kowalowka és Kolusz. Horvátország-Nagy Britan­nia 4-0 és Litvánia-Hollan­­dia 4-0. 2. forduló: Nagy Britannia- Románia 4-1 (0-0,2-0,2-1)­­g: Davies, Phillips, Shields és Garside, illetve Bíró Ottó. Hor­­vátország-Hollandia 4-0 és Lengyelország-Litvánia 3-2. Az állás: 1-2. Lengyelor­szág és Horvátország 6-6 pont, 3-4. Litvánia és Nagy-Britan­­nia 3-3, 5-6. Hollandia és Ro­mánia 0-0. A román válogatott további programja: Horvátország-Ro­­mánia (április 23./16.30 ó), Ro­­mánia-Litvánia (április 24./ 20 ó) és Hollandia - Románia (áp­rilis 26./ 13 ó). Dobos László XMSA Feljutott a magyar U18-as hokiválogatott A magyar jégkorong-válo­gatott utolsó két mérkőzésén is győzött a székesfehérvári U18-as divízió I/B világbajnok­ságon, így veretlenül nyerte csoportját és magasabb érték­­csoportba jutott. Eredmények, 4. fordu­ló: Magyarország-Japán 8-4 (2-2, 3-0, 3-2), Lengyelor­­szág-Ukrajna 0-6 és Auszt­­ria-Szlovénia 0-1. 5. forduló: Magyarország-Ukrajna 4-3 (2-2, 1-1, 1-0), Szlovénia- Japán 4-5 és Ausztria-Len­­gyelország 6-0. A magyarok előzőleg 6-1-re győztek a szlo­vénok, 6-2-re az osztrákok és 11-0-ra a lengyelek ellen. A csoport végeredménye: 1. Magyarország 15 pont (fel­jutott), 2. Ausztria 9, 3. Szlo­vénia 9, 4. Japán 9, 5. Ukrajna 3, 6. Lengyelország 0 (kiesett). A magyar csapat jövőre a második vonalat jelentő divízió 1/A-ban szerepelhet. Ebben a korosztályban az elitet nem ti­zenhat válogatott alkotja, mint a felnőtteknél, hanem tíz, így a magyar fiatalok a 11-16. között mérhetik meg magukat, ami felnőttmércével mérve A-cso­­portos szintet jelent. Csökkent a listavezető Debrecen előnye A magyar labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójában a hajdúsági­ak meglepetésre 0-0-s döntetlent értek el a 15., azaz kieső helyen álló Paks vendégeként, míg legfőbb üldözőjük, a címvédő Győr 2-1-re győzött Pápán. Eredmények: Puskás Akadémia-Pécs 1-1, Pápa-Győr 1-2, Kecs­­kemét-MTK 3-0, Újpest-Videoton 1-2, Kaposvár-Szombathely 2-0, Honvéd-Ferencváros 0-2, Mezőkövesd-Diósgyőr 0-1 és Paks-Debrecen 0-0. Az élmezőnyben: 1. Debrecen 50 pont, 2. Győr 47,3­5. Videoton, Diósgyőr és Ferencváros 42-42.