Gyergyói Hírlap, 2014. május (5. évfolyam, 82-100. szám)

2014-05-26 / 97. szám

TTT Gyergyói ** Hétfő Gyerekkacajtól hangos öttusabajnokság Gyergyószentmiklóson ke­rült sor a Napsugár gyer­meklap által - negyedik alkalommal - megszerve­zett öttusabajnokságra május 24-én, szombaton. A megmé­rettetésen kilenc megyéből összesen 72 harmadik osz­tályos gyermek vett részt. A szervezőktől szerint többek között a gyerekek egészségét szeretné ápolni a rendezvény. 2010 őszén került sor el­ső alkalommal a Napsugár Öttusa Bajnokságra, azóta mindig az előző évi győztes otthonában zajlik a verseny. Tavaly Szilágyperecsenben a gyergyószentmiklósi Foga­­rassy Mihály Általános Iskola diákjai bizonyultak a legjob­baknak, így idén ők szervez­hették meg a megmérettetést. A 18, egyenként négyfős csapa­tot tanítóik, testnevelő tanára­ik készítették fel a versenyre, a programok pedig már pénte­ken elkezdődtek, a különböző játékokat követően sor került a hivatalos megnyitóra, majd megtörtént az Erdély különbö­ző településeiről érkezett gye­rekek elszállásolása. Szombaton, a csapatok be­mutatkozását követően az is­kola sporttermében több ügyességi próbán is helyt kel­lett állniuk a gyerekeknek, volt labdavezetés, célba dobás, távolugrás, mindemellett ere­jükre is nagy szükség volt. Dél­után a Fogarassy Mihály iskola diákjai a tanintézmény díszter­mében tartottak előadásokat: Vaszi Lenke tanárnő diákjai ci­­terázással, míg a Kósa Boróka által felkészített gyerekek szín­padi produkcióval szórakoztat­ták a vendégeket. Ezt követően az oktatók és tanítványaik számára tánc­ház zajlott, az eredményhirde­tésen pedig a jövő évi rendező kilétére is fény derült. Harma­dik helyen a szovátai S. Illyés Lajos általános iskola csapa­ta végzett, második az alfalvi Sövér Elek Iskolaközpont lett, míg első helynek a kolozsvá­ri Báthory István iskola diákjai örülhettek. A Napsugár gyer­meklap mindenkit ajándékcso­maggal jutalmazott, többször is hangoztatták, ezen a verse­nyen nincsenek vesztesek. A Napsugár főszerkesz­tője, Zsigmond Emese a kö­vetkezőképpen nyilatkozott lapunknak: „Újdonság volt a lap életében, hogy konkrétan sportolásra biztassuk a gye­rekeket, de nagyon fontos szá­munkra ennek a versenynek a létrejötte. Elsődleges célunk a gyermekek szellemi, lelki ne­velése, azonban azt akartuk, hogy legyen egy ilyen ünne­pi alkalom, amikor felállítjuk őket a tévé és a számítógép elől. Természetesen ezzel a korosztállyal minden nevelői célunkat játékba burkoljuk, többek között azt próbáljuk sugallni, hogy nem egyéni, hanem csapatversenyről van szó. Évről évre többen jelent­keznek a bajnokságra, azt pe­dig tudni kell, hogy selejtezők is vannak, nem besétálásai alapon vesznek részt a csapa­tok. A Fogarassy Mihály isko­la teljes tantestülete a verseny mellé állt, mind a tanítók és testnevelő tanárok, mind pe­dig az igazgatóság, ez pedig rendkívül örömteli." Jövőre tehát Kolozsváron kerül sor az 5. Napsugár Öttu­sa Bajnokságra, ott bizonyít­hatják majd rátermettségüket a harmadikosok. Kertész László M'^^^^ÍÍ^ÍÍE==z5ÍÍÍÍ#=^Í^^^ "I.............. ^=TM^^i[T][î^ h A Real tizedszerre Európa trónján A Real Madrid nyerte a lab­darúgó Bajnokok Ligáját, miu­tán szombat este a lisszaboni döntőn hosszabbításban le­győzte a városi rivális Atlético Madridot. Rendkívül kemény csatát ví­vott egymással a két csapat, a vezetést az Atlético szerez­te meg, Diego Godin góljá­nál Casillas óriásit hibázott. A fordulást követően fokoza­tosan átvette az irányítást a Real Madrid, de nem tudott igazán nagy helyzetet kidol­gozni a rendkívül agresszíven védekező városi rivális ellen. A hajrára az Atlético játéko­sai nagyon elfáradtak, ennek ellenére úgy tűnt, kihúzzák 1-0-val a találkozó végéig, ám a 93. percben érkezett Sergio Ramos, és fejesével kiharcol­ta a hosszabbítást. A ráadásban sokáig úgy tűnt, egyik csapat sem koc­káztat, a 110. percben azonban Di María egy szóló végén hely­zetbe került, lövését Courtois védte, majd a kipattanót az egész találkozón gyengélke­dő Bale az üres kapuba fejelte, eldöntve ezzel a kupa sorsát. Bale gólját követően ös­­­szezuhant az Atlético, ezt Marcelo használta ki egy tá­voli lövéssel, majd az utolsó percben Ronaldo váltott gólra egy büntetőt, beállítva ezzel a végeredményt. A Real Mad­rid tizenkét év után először, története során tizedik alka­lommal hódította el a legran­gosabb európai futballtrófeát. Carlo Ancelotti, a Real Mad­rid vezetőedzője az angol Bob Paisley után a második tré­ner, aki háromszor diadal­maskodott a sorozatban. Az olasz szakember 2003-ban és 2007-ben a Milannál jutott fel a csúcsra. Bajnokok Ligája, döntő: Real Madrid-Atlético Madrid 4-1 (0-1, 1-1, 1-1) - hosszabbítás után. Gólszer­zők: Ramos, Bale, Marcelo, Ronaldo, illetve Godin. Jövő Fű két meccs, két győzelem Karcfalva ellen Nagyszerű hétvégét zárt a Gyergyószentmiklósi Jö­vő labdarúgócsapata, Alin Covrig legénysége csütörtökön a Románia Kupában, szom­baton pedig a bajnokságban múlta felül a Csíkkarcfalvi Hargita együttesét. Három nap alatt kétszer is összemérte tudását a két csa­pat, és mindkét alkalommal a mieink diadalmaskodtak, és tették ezt idegenben. Csütör­tökön a Románia Kupa megyei szakaszának negyeddöntőiben léptek pályára a csapatok, a jö­vő pedig nagyon korán, Dunca révén már a 3. percben meg­szerezte a vezetést. A 12. per­cig kellett várni az újabb gólra, Dobre egyéni akciója nyomán már 2-0-s gyergyói vezetést je­gyezhettünk, és úgy tűnhetett, hogy semmi nem állhat a kék­­fehérek továbbjutásának útjába. A kétgólos előny birtokában kicsit kiengedtek a gyergyó­­iak, Karcfalva pedig tizen­egyesből szépített. 1-2. Nem örülhettek sokáig a hazaiak, hisz két perc elteltével - Nagy Dénes buktatása nyomán - a jövő is büntetőhöz jutott, Covrig pedig újra kétgólosra növelte az előnyt. 1-3. Még az első félidőben tíz emberre fo­gyatkozott a hazai csapat, egy Drnannal szembeni szabály­talanságot követően mehetett zuhanyozni a karcfalvi játékos. A második játékrész nem kezdődött jól a gyergyói csapat számára, hisz egy szögletet követően ismét felzárkóztak a karcfalviak (2-3), majd pedig a létszám is kiegyenlítődött, Țepes gyűjtött be két sárga­lapot. Mivel Dunan ezúttal is jó formában játszott, az ő gól­ja nyomán ismét kettő volt a különbség, de ebből ismét le tudtak faragni a hazaiak. 3-4. Csapatunk meg tudta tartani egygólos előnyét, és mondhat­juk, hogy megérdemelten ju­tott be a sorozat elődöntőjébe. Csíkkarcfalvi Hargi­­ta-Gyergyószentmiklósi Jövő 3-4 (1-3).Csapatunk gólszerzői: Dunca, Dobre, Covrig és Drnan. A BAJNOKSÁGBAN SEM VOLT JOBB Karcfalva Szombaton ismét farkas­szemet nézett egymással a két csapat, és ezúttal is a mi­eink kerültek ki győztesen. Az első félidő végén 1-0-ra ve­zetett a jövő, Nagy Dénes lőtt kapásból szépségdíjas gólt, a második felvonásban pedig tovább nőtt az előny, Drnan ta­lált a karcfalvi kapuba, 0-2. A hazai csapat tizenegyesből tudott szépíteni, a 80. perc tá­jékán azonban eldőlt a talál­kozó sorsa, Gál Ervin tette fel az i-re azt a bizonyos pontot. Csíkkarcfalvi Hargi­­ta-Gyergyószentmiklósi Jövő 1-3 (0-1). Gyergyói gól­szerzők: Nagy Dénes, Drnan és Gál Ervin. „Gratulálunk a csapatnak, mindkét mérkőzést megérde­melten nyertük meg, és bebizo­nyosodott, hogy az őszi gyenge szereplés csak a nagy sérülés­­hullámnak volt köszönhető. Be szeretnénk jutni a kupadöntő­be, azonban tudjuk, hogy ehhez el kell kerülnünk a sorsolá­son Csíkszeredát, reméljük, hogy a szerencse mellettünk lesz, és Nagygalambfalva vagy Csíkszépvíz lesz az ellenfél" - nyilatkozta lapunknak Puskás István, a Jövő elnöke. A gyergyói csapatnak még egy mérkőzése van hátra a bajnokságban, május 31-én a Székelyudvarhelyi FC láto­gat városunkba. K. L. Éves közgyűlését tartja a Progym Éves közgyűlését szervezi a Gyergyószentmiklósi Progym SK a Salamon Ernő Gimnázium dísz­termében május 27-én, kedden 18 órától. A klubvezetés reméli, hogy minél több jégkorongked­velő részt fog venni az esemé­nyen, mivel fontos kérdésekben születhetnek döntések. Harmadik helyen zárta a 2013/14-es idényt a Gyergyó­szentmiklósi Progym, a piros-fehérek háza táján több változás is tapasztalható volt az elmúlt idényben, főleg, ami a játékosállo­mányt illeti. A korábbi évekhez képest nagy bravúrt hajtottak vég­re a gyergyóiak. Az új játékosokkal megerősített Progym szoros mérkőzéseket játszott a Brassói Corona elleni elődöntőben, majd 3-1-es összesítéssel múlta felül a Steauát a bronzcsatában. A ked­di közgyűlésen - a korábbi évekhez hasonlóan - teljes mértékben kiértékelik az elmúlt szezon történéseit, és nagy valószínűséggel a továbbiakra nézve is fontos döntések születnek. Romániában az Astra a kupagyőztes Az Astra Giurgiu nyerte a 2014-es labdarúgó Románia-kupa dön­tőjét. Daniel Isaila edző legénysége gól nélküli döntetlent köve­tően büntetőpárbajban győzte le a bajnok Bukaresti Steauát és szerezte meg első serlegét. Az eredmény: Bukaresti Steaua-Astra Giurgiu 2-4 - tizenegyesekkel. A gyurgyevói csapatból Laban, Ju­nior Morais, Budescu és Vazalde volt eredményes, a bukarestiektől pedig csak Keseru és Szukala tudott gólt lőni 11-esből. Varela bün­tetőjét védte ifj. Lung kapus, Pintilii lövése pedig kapu fölé szállt. A bukaresti Nemzeti Arénában megrendezett összecsapást 48 201 fizető néző tekintette meg a helyszínen.