Hajdú-Bihari Napló, 2009. március (66. évfolyam, 51-76. szám)

2009-03-25 / 71. szám

2009. március 25., szerda Visszatekintő DVSCAquaticum-Győri Audi ETO KC - Oft ® V # 24-22(13-13) A 1f Gólszerzők: Szabó V. 5, Tömöri 5, Crap 5 (2), Vérten 3, Csáki 3, Bradeanu 3, Sinkarenko 3 (1), Spiridon 3, Stuparicová 3,______________ Görbicz 3 (1),________________ Uhraková 3, Mayer 2, Hornyák D. 2 (1) Mravikóvá 2, Hornyák Á.1 Kiállítások: 16 perc 18 perc Hétméteresek: 7/4 1/1 Grafika: Napló NŐI KÉZILABDA NB I. TABELLA 1. Győri Audi ETO_____20 18 0 2 691-475 36 2. DVSC-Aquaticum 20 17 1 2 635-497 35 3. Ferencváros________21 15 0 6 733-639 30 4. Békéscsaba________21 12 1 8 524-477 25 5. Fehérép___________21 12 0 9 610-544 24 6. Hódmezővásárhely 21 11 1 9 583-560 23 7. Dunaferr__________21 10 0 11 603-635 20 8. Taitavill-Nyíradony 21 8 1 12 607-626 17 9. Vác_______________21 8 1 12 571-611 17 10. Kiskunhalas_______21 8 1 12 487-555 17 11. Pécs_____________21 2 0 19 459-668 4 12. Vasas____________21 1 0 20 487-703 2 Vámospércsen a golfozó elit Vámospércs (HBN - T. N.)­­ Nagyjá­ból mintegy száz résztvevőt várnak a szer­vezők az első hivatalos kelet-magyarorszá­gi golfversenyre, amelyet április 18-án ren­deznek a néhány napja nyílt Boya Eagles Golf & Country Clubban, Vámospércsen. A Boya Eagles-BMW Magist Open névre hallgató via­dalon a teljes magyar golfozó elit fűre lép majd, Baranyai Róbert, a sportág országos bajnoka mellett több, a hazai ranglista élmezőnyében található sportoló is jelezte indulási szándékát. - A golfversenyek igen széles palettájával találkozhatnak az érdeklődők - nyilatkozta a Naplónak Varga Tamás, a klub sajtósa -, akik ingyen tekinthetik meg a küzdelmeket. Az a célunk, hogy valódi családi programot nyújt­sunk a kilátogatóknak, a gyerekek számára rendezünk egy villámgyors „golftanfolyamot”, ahol megismerkedhetnek a sportág alapjaival, a verseny után pedig alkalom nyílik beszélget­ni a résztvevőkkel is. Hiszen a versennyel az a nem titkolt célunk, hogy közelebb hozzuk az emberekhez ezt a remek sportágat - árulta el Varga. A szervezők szeretnék közelebb hozni a sportágat az emberekhez (Fotó: Derencsényi István) Női kézilabda: svéd, cseh és azeri csoportellenfél Bécs (MTI)­­ A magyar válogatott a svéd, a cseh és az azeri csapattal került azonos csoportba a 2010-es női kézilabda Európa­­bajnokság selejtezőjében - derült ki a keddi, bécsi sorsoláson. A kvartett első két helye­zettje jut ki a kontinensviadalra. A csapatok oda-vissza alapon mérkőznek, és a csoportok első két helyezettje vehet részt a 2010. december 9. és 19. között sorra kerülő, norvég-dán közös rendezésű Eb-n.­­ A cseh válogatott lesz a mérleg nyel­ve. Júniusban játszunk a szlovákokkal vb­­selejtezőt, és a csehek náluk egy kicsit job­bak. Alapcél, hogy továbbjussunk. Az biztos, hogy Pálinger Katalin a vb-selejtezőre pihe­nőt kap, az pedig még nem lefutott, hogy a kínai vb-n ott­ lesz-e a magyar kapuban, az Eb-selejtezőn azonban szeretnék rá számí­tani - mondta Imre Vilmos szövetségi kapi­tány. Hozzátette: a sorsoláson nehezebb cso­portba is kerülhetett volna Magyarország. A selejtezősorozatot 2009. október 14. és 2010. május 30. között bonyolítják le. Az elődöntőben a Mezei-Vill ■ Hosszabbítás után a második mérkőzést is megnyerte a berettyóúj­falui csapat. Győr (HBN) - Megnyerte a rájátszás második mérkőzé­sét a Mezei-Vill FC hétfő este a Duna Takarék otthonában, így Trencsényiék továbbjutottak az elődöntőbe. A győriek edzője, Nahóczky Attila autóbalesetet szenvedett a mérkőzésre tartva, szerencsére komolyabb sérülés nélkül meg­úszta, így a kórházi kivizsgálás után részt vehetett a meccsen - még ha késve is érkezett. A találkozó jó iramban indult, a vezetést a berettyóújfaluiak szerezték meg a hatodik percben Nagy István révén, aki szögletet követően talált be. Ezután is a vendégek irányítottak, de sok labdát eladtak, a hazaiak pedig nagy helyzeteket alakítottak ki, s a tizenkettedik percben egyen­lítettek is. Az iram nem csök­kent, az újfaluiak előtt sok lehe­tőség kínálkozott, a győriek is több helyzetet kihagytak, majd a szünet előtt nem sokkal veze­tésre tettek szert. A második fél­idő legelején aztán ismét egyen­lő lett az állás, Nagy Tamás sza- A TÉNYEK hadrúgása után Trencsényi ért bele ügyesen a labdába, és gólt szerzett. Gyakorlatilag mindkét csa­patnak lett volna esélye meg­nyerni az összecsapást, ugyan a Mezei-Vill birtokolta többet a játékszert, a Duna Takarék is veszélyeztetett kontrákból. Ám a rendes játékidőben már nem lőtt gólt egyik alakulat sem, így következhetett a hosszabbítás. Két nyert meccs A „ráadás” első félidejében Peczár a kapufát találta el, a második öt percben aztán Victor juttatta előnyhöz az újfaluiakat. A győriek rögvest vészkapus játékra váltottak, ám hiába: Angyalos még a kapufát találta el, majd az utolsó perc­ben Trencsényi tovább növel­te a különbséget, és győzött a Mezei-Vill. A párharc két nyert meccsig tartott, a Mezei-Vill otthon és idegenben is diadalmaskodott, így 2-0-s összesítéssel a bajnok­ság elődöntőjébe jutott. Szintén a legjobb négy között van már a Colorspectrum Aramis és az Üllő FC Cső-Montage, a Dupont és a Goldball pedig harmadik mérkőzésen dönt arról, melyik gárda játszhat az elődöntőben. DUNA TAKARÉK AFC-MVFC BERETTYÓÚJFALU 2-4 (2-1, 2-2) Győr, 400 néző. Vezette: Rózsa J., Kovács G., Makk L. Duna Takarék: Matkovics-Szabó P., Peczár, Gölesz, Dróth. Cserék: Czetti, Lajtos, Csikós, Gál B., Fürst, Stemmer, Pánczél. Edző: Nahóczky Attila. MVFC: Pallai - Angyalos, Lovas, Trencsényi, Nagy I. Cserék: Sáfár, Kovács I., Tamás L., Nagy T., Kolompár, Victor, Moga. Edző: Szitkó Róbert. Gólszerzők: Nagy I. (6. perc), Csikós (12.), Lajtos (18.), Trencsényi (21.), Victor (48.), Trencsényi (50.). Sárga lap: Matkovics, Angyalos, Sáfár, Nagy T. Derecskén a terepralisok Derecske (HBN)­­ Hajdú- Bihar megyében rajtol ápri­lis 10-én a Brokernet Országos Tereprally Bajnokság; a verseny szervezői először választottak észak-alföldi helyszínt. A ver­senyzők Derecske, Berettyóúj­falu és Nagyrábé körzetében mérik össze tudásukat a három­napos - április 12-éig tartó - via­dalon. A versenyen nem lesz fel­ső sebességi korlátozás, így akár a 180-200 kilométer/órás tempót is elérhetik a járművek. Bíró: keresztszalag-szakadás Az Újpest-mérkőzés újabb szomorú hoza­­déka: a fiatal védő hat­nyolc hónapra kidőlt. Debrecen (HBN - T. N.) - Bár kiemelt fontosságú, az első hely pillanatnyi sorsát eldöntő rang­adó volt a múlt pénteki Újpest- DVSC-TEVA összecsapás, még­sem nevezhető tragikusnak az eredmény, hiszen vesztett pontok tekintetében ugyan­annyi egységgel áll a két gár­da. A vereség mellett azonban sokkal fájóbb veszteség érte a piros-fehéreket, hiszen az utóbbi meccseken tanárian futballozó Bíró Péter a meccs 34. percében keresztszalag-szakadást szenve­dett. A 23 éves hátvéd legalább féléves kihagyásra számíthat. A violák elleni találkozó „utórez­­géseiről” Bartha Csaba, a debre­ceniek sportigazgatója beszélt. Rajczi durvasága - Nagyon szomorúan vettük tudomásul Bíró Peti súlyos sérülését - kezdte bosszúsan a sportvezető -, sajnos hosszú­hosszú időre kell majd nélkü­löznünk a védelmünk egyik legjobbját. Bizonyára minden­ki emlékszik rá, hogy az első fél­idő közepe felé a fiatal játékos felugrott egy labdáért és a telje­sen reménytelen helyzetben lévő Rajczi Péter a levegőben meg­lökte őt. Ez az alattomos moz­dulat Bírónak tönkre is tette az idei esztendejét. Egyébként nem ez volt az első ilyen durvaság az újpesti csatártól, például a Haladás elleni meccsen felöklel­te az ellenfél kapusát. Ne feled­jük, előtte Kabát gólját is nyil­vánvaló szabálytalanság előz­te meg, ezek mind bírói hibák voltak. A hazaiak jobban harap­tak, koncentráltabban játszot­tak, és jobb volt a helyzetkihasz­nálásuk, de játékban minimum egyenrangú ellenfelek voltunk - vázolta Bartha. Variációk egy témára A mérkőzés után több szurko­ló kérdezte, miért az egyik leg­kreatívabb futballista, Leandro játszik balhátvédet, mikor télen ketten is érkeztek erre a posztra Hugo és Csoszics személyében. - Leo valóban több poszton bevet­hető labdarúgónk, a kombina­­tív játéka is átlagon felüli. Az én véleményem ebben a témában az, hogy ha Kiss és Varga ját­szik a középpálya tengelyében, akkor hatékonyabb a fedezet­sorunk labdaszerzése. De folya­matosan próbálgatjuk a variáci­ókat, ne feledjük, hogy például Szakály Péter még nem régen épült fel, tehát több lehetőség is célravezető lehet a jövőben - fejezte be Bartha Csaba. Tettes és áldozat: a háttérben Rajczi, elöl Bíró (Fotó: czeglédi Zsolt) 9 Egyszer már sikerü­lt... ■ A bajnoki címvédő Győr otthonában ven­dégszerepel a DVSC­­Aquaticum szerda este. Debrecen (HBN) - Csúcsrang­adóhoz érkezett a női élvonalbeli bajnokság, a hétközi játéknapon a listavezető Győri Audi ETO vendégeként lép pályára a máso­dik helyezett DVSC-Aquaticum alakulata­­ a szerdán 20 órakor kezdődő derbit a Hajdú Online (www.haon.hu) és a Sport 2 élő­ben közvetíti. Lehet erőt meríteni Vitathatatlan, a Loki pará­dés teljesítményt nyújtott a bajnokság alapszakaszában, ennek tulajdonítható, akár hazai pályán, akár idegenben játszott, mindig a győzelem volt az elvárás a csapattal szemben. De most olyan meccs követke­zik, ahol lekerül az esélyesség terhe a debreceni hölgyek vál­láról, hiszen a rangadó favorit­­ja a bajnoki címvédő, a Bajno­kok Ligájában menetelő Győ­ri Audi ETO. - Azt kértem a lányoktól, csak az szálljon fel a Győrbe induló buszra, aki elhiszi, van esélyünk a szerdai mérkőzésen. Fontos, hogy ezt elhiggyék a lányok, mert ellen­kező esetben nagyon csúnya vége lehet a dolognak - fogal­mazott Bakó Botond, a DVSC szakvezetője. - Mindenki tuda­tában van azzal, milyen komoly játékerőt képvisel az ellenfelünk, de azt sem szabad elfelejtenünk, hogy ebben a bajnokságban már legyőztük őket. A felkészítés során természetesen előkerült az őszi meccs, bízom benne, sok mindenkiben megmozdult egy érzés, amikor a találkozó végén a szurkolóink ünnepelték a gár­dát. Ebből erőt kell merítenünk, s az akkori teljesítményünkből is, hiszen bizonyítottuk, küzdés­sel bárkit le lehet győzni. Erre a mentalitásra kell építenünk, illetve azokra a taktikai ele­mekre, amikkel ki lehet billen­teni a Győrt a saját játékából. Ezen a rangadón tükröződni fog, kik azok a játékosok, akik bármilyen helyzetben képesek a maximumot nyújtani. Remé­nyeim szerint lendületes, felsza­badult, elszánt játékkal tudunk előrukkolni és akkor egy végig nyílt meccset tudunk játszani a kiváló Rába-parti gárda ott­honában. Együtt a csapat Jó hír a Löki háza tájáról, hogy Soós Viktória kivételével teljes kerettel utazik a csapat az összecsapásra. - A sérültjeink, betegeink felépültek, így majd­nem komplett gárdával vehetjük fel a harcot a Győrrel szemben. A csapattal lesz Bogdanovics Annamária is, aki még nem lép pályára a meccsen, viszont jó, ha szokja a mérkőzés légkörét, mert várhatóan a pénteki Pécs elleni bajnokin már játszik - mondta Bakó Botond. Bakó és Uhraková öröme a Győr legyőzése után Az őszi meccsen a B-közép már megfogalmazta a debreceni tréner vágyait is (Fotók: Archív)