Megyei Tükör, 1978. október (11. évfolyam, 2084-2109. szám)

1978-10-02 / 2084. szám

Inlriilca Rangos vetélkedő A Daciada égisze alatt megrendezett, s a kézdivásárhelyi atlétikai iskola 15 éves fennállását köszönti­ verseny ran­gos vetélkedőt hozott. Rajthoz álltak a Bukaresti Viitorul, a Brassói Traktor, Steagul Roșu, Brasovia, Botoșani, vala­mint a helyi Amidex atlétái. Sajnálatos­­ módon maradtak távol a sepsiszent­­györgyiek (! ? !). Velük népesebb lett­­ volna a mezőny, érdekesebb a küzde­­lem. N­a de így sem sokat veszítettünk, mert a jelenlévők igazán mindent el­­k követ­­ek, hogy élménnyel zárjuk a ve­­télkedőt. A feláz­ott pálya nem kedve­­zett a versenyzőknek, ezért a közepes eredmények. Persze ez nem vonatkozik Bíró Annamáriára, aki új magasugró mn egyes csúcsot döntött (1.71 m) és még is­­éhány versenyzőre, akiket a rende­zőség külön serleggel jutalmazott: fMonea Mile (Viitorul), Túróczi Anna (­ Amidex), Bíró Annamária (Amidex),­­Militam Constantin (Viitorul), Darvas lászló (Amidex), Markó György (Ami­­dex). Győztesek: Gyermek 1., fiúk, 600 m: I^trache Costel (Steagul Roșu) 1 : 54,2. Súly: Mike Attila (Amidex) 9.65 m. 800 m : Garcea Sorin (Steagul Roșu) 44,0 mp. Leányok: 300 m: Popescu C­­((Steagul Roșu) 48,6 mp. Gerely: Fekete (Amidex) 17.18 m. Súly : Fekete 7.10 m. 600 m : Csorba E. (Amidex) 2:02.7 p. Gyermek II.: fiúk : 600 in: Zbârcea S. (Steagul Roșu) 1 : 38,3 . p. 300 m : Frate C. (Viitorul) 48.9 mp. Leányok: G00 m : Csorba Enikő (Kezdi.) 50.6 mp. 600 m : Popescu C. (Steagul Roșu) ii s 50,5 p. Junior III . 200 m : Olenciuc (Boto­lani) 29,2 mp. 800 m : Konsza Gyöngy­­ wr (Kézdi.) 2: 25,2. Magas.: Kiss Ka­talin (Kézdi.) 1.55 m. Súly: Misik Tün­de (Kézdi.) 11.19 m. Gerely: Tódor E­­dit (Kézdi.) 28 10 m. Fiúk : 200 m : Goad (V.)25,4 mp. 800 m : Bálint Stea­gul Roșu 2:07.4 p., Diszkosz: Milik Ti­bor (Kézdi.) 48.12 m. Távol: Gheorghe IV.) 5,53 m. Junior II Fiúk: 200 m : Paraschiv 25,0 mp. 800 m : Darvas (Kézdi ) 1 158,5 p„ 5000 m: Jakab (Kézdi.) 16: 05,4 p. diszkosz : Albu (Brasovia) 49.36 Bn. Távol : Nițu (V.) 6.29 m. Leányok : 100 m: Zaharescu (Steagul Roșu) 13 0 imp. 200 m: Zaharescu 26 4 mp. 800 m: Túróczy 2:16.8 p. 1500 m: Túróczy 4:44,6,6 p. Magas: Ivașcu (V.) 1.60 m. Súly: Opra Éva (Kezdi.) 10.59 m. Junior I., leányok. 400 m: Márton (Kezdi.) 60,5 mp. 200 m: Chitică (V.) 28, 2 mp. 800 m: Ko­nsza Ágnes (Kézdi.) 2:31,4 p. Magas: Bíró 1,71 m. Súly: Komporály (Kézdi.) 8,73 m. Gerely : Miklós (Kézdi) 38,40 m. Fiúk: 800 m­­ .Tichos (Steagul Roșu) 2:01.8 p. : 5000 an i Markó 15:25.8 p. Diszkosz: Góré (Kézdi.) 33,82 m. Távol: Popa (V.) 6,19 m­ Súly : Peptea (Traktor) 12,78 m. Befejezésül még csak annyit : a 15. éves munka elismeréseként a Román Atlétikai Szövetség egy szép serleggel és zászlóval jutalmazta a kézdivásárhe­lyi atlétákat. hbixtillis rA-OSZTÁLY Együtthatók Labdarúgásunk, akár az áprilisi ég és időjárás, derűre ború, szélfúvásra, cső­re napsütés. Vegyük sorra , mindenesetre­ szem e­­lőtt tartva két csapatunk (az Argeș és a Temesvár) bravúros továbbjutását a íLEGVlil TŰKOR B-OSZTÁLY OSC — FC Braila 1-0 (0-0) Sepsiszentgyörgy, kb. 2500 néző. Ve­zette : Silviu Stănescu (Bukarest). OSC: Szabó—Sărac, Bis­ok, Simion, Antal B. — Adorján, Bokor, Elekes — Veress (Benczik — 46. p), Siklódi, Sebestyén. FC BRAILA : Trolin — Moroianu, Tri­­fina, Simion, Mihalache, Luca, Alecu (Ion 46. p), Huba, Petrache (Telegraf 69. p), Bulancea, Bezman. Góllövő: Sik­lódi (65. p). Szöglet : 11—2. Kapura lö­­­­vések: 30—4 (kapu területére: 13—1). Lagymatagon kezd az OSC, sok a rossz leadás, Antalt és Biszokot le­számítva mindenkit könnyen szeretnek a vendégek- A­lasi­ ban jelesre vizsgá­zott fedezetsor nem tudja tartani a lab­dát, s a támadás mintha nem is lenne feladatuk- A csatároktól sokmozgásos, helycserés játékot kért az edző, de e­­gyedül Sebestyén az, aki gondol a mes­ter szavaira... 19 percet kellett várni az első igazi akcióra, Antal mintha megsokallta volna társai tehetetlensé­KISGYÖRGY TAMÁS Steagul roșu — FCM 3—1 (1—1) Brassó, Ifjúsági stadion, 23 000 néző, vezette: Raiica (Brăila). STEAGUIL ROȘU : Porancca — MiháHescu, Pesca­­ru. Nagy (Papuc), Porumbiță, Șulea, Bucur, Popescu, Șișcă, Pnrascliivescu, Gherqhe FCM : Oană — Vlad. Oltea­­nu. Sloicescu, Tolea — Burcea, Coiis­­tantincscu (Haiduc), Kramcr (Popescu), -Magiaru. Florea, Orac. Szöglet 13—4 (9—1). Góllövők: Bucur (8. p|, Magiaru (13. p), Șulea (71. p — 11 m), Gherghe 189. p|. A vendégek jól megszervezett véde­lemmel és gyors ellentámadásokra kész csatárokkal fogadták a hazai rohamo­kat, így aztán a hazai nagy fölény el­lenére a félidő 1 — 1-gyel ért véget. Sőt, szünet után is, csak tizenegyessel tud­ták megtörni az FCM ellenállását (Aradi) ICIM — Gura Humorului 3—1 (3-0) Brassó, 1500 néző. vezette: Navrov­­șchi (Bukarest). ICIM : Balázs — Cio­­ceanu, Hirlab. Lupuțan, Dan, Lie, Șer­­bina (Toderașcu), Ghilcanu, Funkstein (Ciobanii), Bența, Frunză- GURA HU­MORULUI : Andrei — Nicola, Dchelca­­nu, Roșu, Taciuc, Florea. Mocanu (Ni­­coliciuc, Coșcreanu), Ciocin, losep. Nae, Chiorcu. Szöglet : 6—4. Góllövők : Ben­ța (16. p — n m., 39. p), Funkslein (37. p). losep (83. p). A fergeteges ICIM-támadá­sok korán meghozzák az eredményt, s 20 perc le­forgása alatt három gólt lőnek Bon­á­­ék. Ezzel el is döntötték a mérkőzés sorsát A véghajrában, amikor lazított az ICIM, szépített a vendégcsapat. kupak“izcíc­em­ben és a Feledik fordu­lóban esett 25 gólt. — csak örvendeni tudunk a Dinamó magáratalálásának (noha az általunk is csodált két gólon kívül, a második negyvenet még rúghattak volna legalább percben hatot annyira elképzelés nélkül játszott a vajdahunyadi védelem), elgondolkoztat viszont a Temesvári Poli újabb veresé­ge, a múlt vasárnap Steauát kiütő Gló­ria végzett velük, ezúttal Temesváron . Úgy látszik, a derék buzăui fiúk kez­dik megszokni az A-osztály légkörét. Elgondolkoztat az Argeș veresége is a gyenge játékerőt képviselő Bihar ellen. (Ráadásul Gergely egy tizenegyest kihagyott...). Annál is inkább aggasztó­ib­ak ezek az eredmények, mert ismerjük az Argeș és a Poli soron következő el­lenfeleit. A pitești-iek a Kempest és Bonhofot is felvonultató Valenciával és a temesváriak a magyar bajnokságban vezető Honvéddel kerültek össze­ Nem meglepő a Nagybánya újabb győzelme, bár Mateianu edző úgy tű­nik ,a mérkőzés előtl némileg túlbe­csülte kedvencünket, az ASA-t, mikor eddigi legkomolyabb ellenfelüket látta benne. A vásárhelyiek keveset tettek az ellenfél edzője bizalmának meghálá­­lásáért. Egyébként néhány stadionban cseper­­gett az eső, néhány stadionban sütött a nap, az Olimpia egy félidőn át veze­tett lass­ban, a Craiova kiharcolta a döntetlent BacÜuban, az UTA hosszú idő után megint kiütéssel győzött a gyengélkedő Isil ellen. Labdarúgásunk, akár a szeptemberi időjárás: derűre ború és borúra ismét ború. Időnként már semmi meglepetés... . (hadházi) HETEDIK FORDULÓ : Eredmények : Dinamo — Korvin 4—0 (2—0), gl. Che­­ran, D. Georgescu, Tălnar, Custov. Nagybánya — ASA 2—0 (0—0), ql­ Roz­­nai, Terhes, Bakó — Craiova 0—0; UTA — Zsil 3—0 (0—0), gl. Brosov­­szky, Cura, Kukla; Kémia — Diáksport 1— 3 (0—2)­­, gl. Teleșpan, í 11. Muntea­­nu, Iorgulescu. Stroe; Iași - Olimpia 2— 1 (0—1), gl. Costea (2), ill. Hațega­­nu; Steaua — Tirgoviște 3—1 (1—0), gl. Sameș, Stoica, lordănescu, ill. F. Grigore; Temesvár - Glória 0—2 (0—1)!, gl. Stan* (2); Bihar — Argeș 2—1 (i-i). gl-Gergely, Kun, ill. Moi­ceanu. A góllövő listán 6 góllal Marcu (Craiova) és Iordănescu (Steaua) ve­zet. A következő forduló : FC Argeș — Temesvár. FC Bihar — Tirgoviște. O­­limpia — Dinamo. FC Korvin, — Rm. Vilcea. ASA — UTA. Steaua — Diák­sport: Bakói SC — Iași, Zsil — Craio­va, Buzău — Nagybánya. gét. hátára vette a pályát. Sebestyén­nel kombinál, aztán megcélozza Trofin kapuját. Három perccel később újra Antal lábán a lehetőség. Elekes 30 mé­teres keresztlabdájával robog el balszé­len, de léc alá tartó lövését Trofin a szögletre tornássza. A következő perc­­ben Siklódi perdít fordulásból kapura, s aztán újra elkezdődik a sok hibával tarkított mezőnyjáték. A félidő utolsó öt percében élénkül az iram, Biszok kétszer is kapura bombázza a labdát, de Trofin mindkétszer a résen áll. A 45. percben Bulancea találja el a fel­ső lécet. A második félidőre mintha kicserél­ték volna az együttesünket, pedig csak Benczik jelentett friss erőt (igaz, ő egy klasszissal jobbam játszott mint Veress), de Siklódi megsokszorozódott játékkedve, s a többiek határtalan i­­gyekezete teljes OSC-fölényt eredmé­nyezett. A 47. percben Benczik a ka­pufát találta el, négy perccel később Biszok mellé lő, aztán Siklódi fölé. Az 56. percben Benczik is alig hat méterről a kapust találja el. Simion 20 méterről célozza meg Trofint. Feltűnő, hogy min­den lövésünk a kapu közepére tart. A 65. percben az előretörő Biszokot a tizenhatos előtt gáncsolják, a megítélt szabadrúgást Siklódi nagy erővel sorfal mellett a hosszú sarokba vágja — a 1—0. A folytatás sajnos elmarad, Trifi­­na mindent hárít, hogy aztán az utolsó másodpercekben Szabó kerüljön meleg helyzetbe. Gólokkal győzhettünk vol­na, de így sem rossz. Kitűntek : Antal, Biszok, Sebestyén, Siklódi (a II. fél­időben), Bulancea, Trofin. A VII. forduló KELETI CSOPORT : Tulcoa — Te­cuci 3—0, Suceava — Iași 3—1, Steagul Roșu — FCM 3—1. Ciinpulung —Por­tul 2—0. Piatra Neamț — Fogaras 1—0, Konstanca — Vaslui 2— 0. OSC — FC Brăila 1—0, 1CIM — Gura Humorului 3—1, Brăilai Haladás — Traktor 1 — 1-A 8. forduló: Traktor — Címpulunq, FC Brăila—Piatra Neamț, Portul—OSC', FCM — Konstanca, Tecuci — B. Hala­dás, Iași — Gura Flumorului. Suceava— Steagul Roșu, Vaslui — Tulcca. Foga­ras — ICIM. KÖZÉPCSOPORT: Giurgiu — Szeben 1- 1, Poiana — DrobcUi TS 2—0, Au­tóbusz — Slatina 5—2, SNO — Petrol 2— 1, Rapid — Brazi 6—1, Plopeni — Haladás 2—0, Stornicești — Tr. Măgu­rele 2—0, Alexandria—Găzmotan 2—1, Craiova — Vasas 0—2. Az élmezőny állása : A 8. forduló: Tr. Măgurele — SNO, Alexandria — Autóbusz. Szoben - Gázmetan. Plopeni — Poiana. Giurgiu— Craiova. Slatina — Rapid. Petrol — Brazi, Vasas — Scornicești Haladás — Drobeta Turnu Scvcrin. NYUGATI CSOPORT: Brad — Szi­get 3—1, Kv CFR Nagyvárad 2—0, Resica — Déva 2—0, Kapnikbánya — Sork­onyipar 3—1, Újmoldova — Tv. CFR 3—0, TVM—Szászváros 3—0, Ka­lén — Egyetem 0—1, Kémia — Besz­terce 1—0, Kudzsír — Anina 3—2. Az élmezőny állása : A 8. forduló: Kémia — Anina, Sod­­ronyipar — TVM, Sziget — Kalán, E­­gyetem — Kapnikbánya, Nagyvárad — Brád, Beszterce — Újmoldova. Tv. CFR — Kudzsír, Szászváros — Déva Resi­ca — Kv. CFR. Kiállítva • ’a’­ Tokos (4 m­ ól’­­ Góllövök! P) Tauich­is 11 |14' Pl- Red“ I'9' m­. l”5- H Isduld |04. p — N­ (Fazakas) Kézdivásárhf _ Sinaia 3-1 1-0) Rekord nézőm 250«. Vezette : Necesim (Bukara KK/DI. : F­ülöp S­.Ács Gy., Rusai­n. Heirt ők: Selymes b­arija l.,­ovács, Csegezi — Szűcs (Csíki), Somi, Szabó. SINAIA:­­ clișeu —Pani­i, Nae, Catrinescu, Grincea, Gruia­­­­orghe), Radu, Ene, Stăncioiu (Anghe Mordoiu, Dorobăț. Szöglet: 7—1, 6 ivük: Sovejan (25 és f­­­p), Csíki ( p), Angh­ei (90. p). A mérkőzés­ek­­ egy perccel adó­zott a két csap Bitay István, volt egyesületi vezető miékének. Aztán megkezdőflott­­­­­ai rohamok sora, melyek Szőcs Cs­t, Sovejant, Csege­­zit juttatót gólh letbe.-^jj^gy nyo­­más a âlWy­­­ cbetrik amikor N­ lvmo­­* feuíímv­ ovej­ tBWps hálóba fejeli. A 33. peres a vendégek ’ jobb­­szélsője találja a lécet, majd Varga hagy ki két gól vezet. Szünet után Varga — Sovej kombináció jár e­­redménnyel, más­­ síkit buktatják tizenhatoson belül marad néma a br­a rói síp, míg még Selymes remekül tálal Csíki ^ job­ v Isö nem hi­bázik. A ve^Limn i. n.j<jodt pillana­­natok közepette, épít a vendégcsa­pat. Kitűnően jár tt a hazai csapat, nagyszerű győzelt aratott. (Péter) Gyergyószentmizs — Balánbánya 1-1lO-O) 1500 néző. Vitte: Már­­a (Dési. GYERGYÓ.: Szőcs— Cerghizan, Bus­­lig, Rúzsa, Galacsi— György, Barth­a, Vajna — Nagy (Pb), Márton (Balázs), Farkas. BALÁNANYA: Grigore — Kozma, Barna, Gerly (Rincu). Tudósé Șorban, LazărJnzeriu — Borbély, Ciorrelli, Berta. Sfeh­t: 7—0 (3—0). Góllövő: György 1( P). Ez alkalommal il­ sikerült a sok­­ gólhelyzetet gólra állaniuk a gyer­­gyóiaknak. Bár vendégek kiválóan­ védekeztek a sze­cse is nekik ked­vezett. Galaczi, erghizan, Bartha, Vajna lövései­re /érint elkerülték Grigorc kapivA h~'­obb gólarény sem okozott pólóst­ Kitan­(Málnási) Metróm - « !eiu 5~' í1“0» Brassó, 401)0 "iMVcÍ?‘‘e:, ?hc»" (Bukarest) M^1 M : Drăganom — Pasca. Marian, ói }J«nescu, Cimpea­­„u N Czintos, "‘- Mohi- Borca, Ardeleana. (CH»| “ »+ MlNEC lU: 7shrü.itean — cloresca, Marcu. CTUceru, Drágán0 Nejig». Drugă, Ba­riu, Chivu, Ned»"09le‘: 14-2. Ge!­­liivők: Moise I13’ V 8» P), Cim­­pcanti N. (83. Pl- I * P*' A­ 82 percben 3 úgy tűnt, hogy ' pontosztozkodnak -Mpatok aztán hét valósul golfesztivalt ren­deztek a Metro» “­árai. Különösen Moise volt elem ' (Mdrosi­ Bușteni - Sr^varholy 2-0 Bușteni 600 'ft,illette: Crucen­ sa^j»j?&rs Góllövők: Wiso'M (4)* P). Incroșna­­ tUJó ° zi’rama. tet^i^^ot produki­lt A két csapat. A 5Ln/übbet támadott, L meSSemelt fr-et aratott­ Az udvariak 4,7 tudták iga­­.nlni igák. *ep (N J) Szecsele — Csíkszereda 4—0 (1-0) Brassó, 1000 néző. Vezette : Iorduche (Bukarest). SZECSELE: Joi­á — Popa, Geru, Sípos, Nicolae — I.3catu$ I., Má­­t «­»fi, Coltofeanu­. Drágulóin. Avram, Cliescu (Urugiuc), Komáromi. CSÍKSZE­­REDA : Tachie — Gurau, I­erent­z, Ko­­pacz, Fodor, J­orb­a, Dom­by, Dragom­ir, Hateganu (Petrica), Pu?cariu (Barbu), Ferenczi. Szöglet : 8—2• Góllövők : Ko­máromi (20. p), Col­ofeanu (65. p), Dra­gulóin (70. p), Urugiuc (90. p). Ellentétben a múlt heti játékukkal, most jól focizott a Szecsele. Jól és rendkívül eredményesen­ Minden elkép­zelésüket siker koronázta. A 4—0 azért mégis túlzás, nem fedi hűen a két csa­pat közötti erőviszonyt. (Brassói) Brassó, 150 néző. Vezette : Püunescu E. (Bukarest). CSU : Jónk — Goga, Craciun, Karancs.v, Enaclie. Panache, Paná II , Albotá, Bucur. Szász. Nicolaescu (Pris­­coreanu, Suciu). MAGÚRA : Kelb — Breazu, Gheles. Dumitrescu, Dringá, C3- zánaru. Ghi$oiu, Alevandru, Ispas. Cheracostea. Andrei. Szöglet : 9 4 (4—2). Góllövő: Paunescu E. (!­­­) A góllövő utáni három felkiáltójel nem véletlenül került pa­pírra : a játék­vezető lőtte a gólt ! Hol van? Karancsy beívelése a játékv­ezetőről pattant a há­lóba. S ha figyelembe vesszük, hogy gyenge napot fogott ki a CSU, elinoml­­hatjuk, hogy legjobb embere a bíró volt. 14.Bárót6 2 0 4 8—154 15.Kárpátok 6 1­1­4 4 —103 16.IRAG 0­2 4 3—152 A 7. forduló : Barót — Kézdivásár­­hely, Udvarhely — Mlneciu, Torpedó— Metróm, Simaia — Balámbánya, Mágu­­ra — Gyergyó­, Kárpátok — Szecsele, Csíkszereda — CSU, IUA — Bu^l­ni. Országos ifjúsági bajnokság Kézdivásárhelyi Sportiskola — Marosvásárhely­ Sportiskola 1-2 (1-1) A helyzeteit jobban kihasználó ven­dégcsapat megérdemelt győzelmet ara­tott. A hazaiak gólját Farkas lőtte. csu Măgura 1—0 (1—0) 1.Steaua7 6 0 120-1012 2.Nagybán­a7 6 0 111 —312 3.Craiova7 3 3 112—7 9 4 Argeșz 4 1 211 —8 9 5.Dinamó7 3 2 212—6 8 6.Diáksport7 2 3 210—7 7 7.Bákó7 3 1 3 4—3 7 8.Iasi7 2 3 2 5—5 7 9.Tirgoviste7 3 1 3 9 107 10 ASA7 3 1 3 9—117 1I.UTA­ 7 2 2 3 9—8 6 12.Glória7 3 0 4 8—116 13.Korvin7 3 0 4 8—136 14.Olimpia7 2 I 4 7—115 15.Bihar7 2 1 410—155 16.Kémia7 2 1 4 8—155 17.­Iíi7 2 0 5 8—134 18.Temesvár7 1 2 4 3—8 4 1.FCM7 5 0 222—I­ 10 2.Steagul Roșu7 5 0 213—410 3.Konstanca7 4 2 1 9—510 4 Suceava7 3 2 210—6 8 5.Cimpulung7 4 0 311—9 S 6.Vaslui7 4 0 310—8 8 7.OSC7 3 2 2 6—5 8 8.ICIM7 3 1 312—107 9.Iași7 3 1 3 8-7 7 10.Traktor7 3 1 3 9—107 11.FC Brăila7 3 1 3 6—8 7 12.Gura. Huni.7 3 1 2 5—7 7 13.Piatra N.7 3 1 3 4—8 7 14 Tulcea7 3 0 4 6—5 6 15.Fogaras7 2 1 4 6—135 16.Portul7 2 0 5 4 —104 17.Haladăs7 1 2 4 3—114 18 Tecuci7 1 1 5 9—163 1. Scornicești 2. Vasas 3. Rapid 7 5 11 10— 5 11 7 4 2 1 10— 5 10 6 4 11 14— 4 9 1.Egyetem7 5 11 1­8—211 2.Beszterce 7 4 11 212—5 9 3'Anina7 4 11 214—8 9 4.Brád7 4 11 211 —6 9 Öt gól 6s- _ sktV°na,ú ^ .9» ,­a hazai­ . 1:10 K­. perc után szem­hót k&bM végí,dt- Me«"»"“Ua a vț­r?»munka eredmenyei. rencsenki^Edrflnní. ,­­ I .. .s TBr10,|bb er^ihieny nélkül. t­k : < <U­zőny *>•* 1! Măgura6 2 1 3 7—6s 12.Udvarhely (i2 1 3 7—6 13.Bușteni6 2 1 3 4—5 5 5 C-OSZTÁLY Barát — Kárpátok 4—1 (3—0) Barát, 800 néző. Vezette : Glideanu (Bukarest). BARÓT: Lőrincz — Bede, Szotyori, Fejes, Szakács, Bolovan (E­­oved), Orbán (Alberti, Tóth, Tokos, Diaconu, Tausch. KÁRPÁTOK : Stefa­­nov — Baykó, Surducan, Costanda, A­­vram, Rusu, Achim, Grlmeanu, Isáila. (Nagyhalmágyi) Serban, Savu (Soraciu, Pascu). Sárga lap: Diaconu, Achim, Gilmeanu, Isaila. A VI. forduló (Panko­ai) Szecsele — Csíkszereda. 4­0. Kivásárhely — Sinaia 3—1, Barót Kéz­­— Kárpátok 4—1, Bușteni — Udva­rhely 2—0, Torpedo IRA 3—0, Gyergyó­szentmiklós — Balánbánya 1—0, CSU— Măgura 1—0, Metróm­ — Mineciu 5—I. 1.Gyergyó.6 4 1 111 —3 9 2.Metróm 6 3 3 012—4 9 3.Ké­.di.6 4 1­1­9—4 9 4.Sinaia6 4 0 211 —7 8 5.CSU6 3 1 2 6—5 7 6.Mineciu6 3 1 2 6—9 7 7.Balánbánya6 3 0 3 8—5 6 8.Torpedó6 3 0 3 8—8 6 9.Csíkszereda6 2 2 2­5 -8 6 10.Szecsele6 2 1 3 9—8 5 Oroszhegyi Károly Pecsovszky József élettörténete (XX.) Tíz perc alatt két óriási gólhelyzetet puskázott el Paraschiv, majd Csala rú­gott gólt, amit Latisev — les címén — nem adott meg. A 70. percben Pecsov­szky összebogozta a védők lábát, majd Sűrűt ugratta ki, s a beadott labdát Iordache lőtte kapura. Gól ? Nem. A­ kapuvonalon álló Bozsik hárí­tani tudott ! Mercea ,a tribünön : „Be­hunyta a szemét... Ilyenkor nem szabad nagyot rúgni, helyezni kell !" Négy perc múlva, Kocsis Sándor távoli bom­bája nyomán, úgy vágódott be a labda Voinescu kapujának felső mintha zsinóron húzták volna : sarkába, 0 : 2. Pecsovszkyék ekkor mindent egy lapra tettek fel : teljes erővel és létszámmal támadtak ! Kovács József is állandóan elől tartózkodott, s a 85. percben az ő átadásából sikerült Surunak szépítenie, 1 : 2. A hátralévő öt perc pokoli küzdel­met hozott. Csala, akinek a combját szünetben érzéstelenítették, rekedtre kiabálva biztatta társait, s az áldozat­­vállalásban maga járt elöl jó példával. A mezőny legjobbjának bizonyult Ko­vács Jóska fehér turbános feje hol itt, hol ott tűnt fel a pályáin, s a valamikor középcsatárban is szerepelt fiú Grosics kapuját többször is megcélozta. Végül Kocsis Sándor, akinek a feladata lett volna a temesvári származású védő semlegesítése, megunta a ficánkolást, s szándékosan beletalpalt Kovácsba. La­tisev azonnal leküldte a pályáról az összekötőt. A találkozót azonban Magyarország megnyerte. Csala nem tudott magához térni mérkőzés után : — Nahát !... Hogy ilyen balszeren­csénk legyen... Soha ilyen közel nem álltunk még a győzelemhez ! Puskások­nak, lám, alig volt gólhelyezetük, és Harmadik az Egyesülés Egyesülés — Csíkszeredai SC 6—3 Miután magabiztosan 4—1-re legyőz­te a­ Galari Dunát (gólütők : Kémenes, Baka, Csedő, Lukács), kitűnő első har­mad után kikapott 7—1-re a bajnok Steauától (csapatunk gólját, mely mérkőzés első gólja is volt Baka ütötte) , a tegnap a harmadik helyet eldöntő mérkőzésen nagyszerű bravúrt hajtott végre a sepsiszentgyörgyi csapat. Egyesülés — Csíkszeredai SC 6—3 (2—1, 3—1, 1—1). Az első harmadban Kedves két góljára csak eggyel vála­szolnak a csíkszeredaiak. Aztán Csíki, majd Tamás 4—1-re növelik előn­yüket, ekkor szépít az SC, de Tudor I. (a ,,cserejátékos"), két gólja biztosítja végső győzelmét. Ez azt jelenti, hogy a függetlenül a lapzártakor­­ sorra került Steaua — Dinamó mérkőzés eredmé­nyétől 3. helyen végzett az Egyesülés, az idei Román­ Kupa küzdelemsorozat­ban. Bravó, fiúk ! Bravó, jégkorongo­­zók ! Az 5—C. helyért: Galac — ASE 5—1 (1—0, 1—0, 3—1). jV K '■ ■ [UNK] [UNK] tr kézilabda, B-OSZTÁLY-NŐK : OSC - Culârași 16-18 (6-9) Kisstadion ,300 néző az első félidő­­ben Vezette : Tala Gh., Cordea D. (Sze­­ben). OSC : Fogarassyné (Varga) Ba­logh, 4. Szarvas, Kicsid, Kopacz — Ca­­tană 2. Bíró: Pappné 7. Benke, Kolcza 3. CAI.ARASI: Enarhe (Stefánk­a) — Marin 6. Doda, Leoată, Nița 3. Vișan, Niița, Pădurețli 2. Mardare 6. Băstălea­­nu 1, Paraschiv. A kezdés nagy küzdelmet, szoros e­­redményt ígér. 2—2-ig együtt a két csapat, aztán a vendégek átveszik a ve­zetést és meg is tartják a mérkőzés végéig. Sőt, időnként 5—6 gólos e­­lőnyre tesznek szert. Mindig sikerül ledolgozni az óriási hátrányt­­­ először Pappné négygólos sorozatával, majd a Kopacz — Kob­za - - Pappné hármas közreműködésével —, de az egyenlítés­re már nem futotta erőnkből. Nem, mert például 11 — 12-es állásnál is gyer­mekes könnyedséggel kihagytuk az el­lentámadást. Kétgólos vereséget szen­vedtünk, de ugyanilyen arányú győzel­met is szerezhettünk volna, ha a leá­nyok figyelmesebben játszanak. kilátó Az UEFA Titkársága több módosí­tást közölt az európai labdarúgó-kupák programjával kapcsolatosan, így pél­dául az UEFA-kupába­n részt vevő Te­mesvári Politehnica első mérkőzését a Budapesti Honvéddel nem Temesváron, hanem idegenben játssza. A magyar bajnokság 6. fordulójának eredményei : FTC - MTK — VM 3—2, Újpest — Vasas 1—1, Videoton — Za­laegerszeg 0—0, Dunaújváros — Hon­véd 2—2, Tatabánya — Rába ETO 1—1, Vasas Izzó — Csepel 1—0, Diós­győr — MÁV Előre 1—0, Békéscsaba — Pécs 0—0, Haladás — Salgótarján 1—2(!). A bajnokságban a Honvéd ve­zet gólaránnyal az ugyancsak 11 pon­tot­ FTC előtt. (Csutak) két gólt lőttek, mi meg hányat elügyet­­lenkedtünk !. .. Az olimpiai labdarúgótorna előjáté­kának számító román—magyar találko­zóról a következőket jegyezte fel Sze­pesi György, a magyar rádió világhíres sportriportere: „Ez cn a 22 játékos nem is annyira mérkőzésen a­d labdát, mint inkább egy üresen, a reptéren in­dulásra készen álló gépet látott maga előtt; tudták, amelyik csapat veszít, indulhat hazafele... Csak a finnek i­­rántunk érzett rokonszenvének és nagyon is élő finn—magyar rokonság­á­nak köszönhettük, hogy a Helsinkin Sanomat így írt a mérkőzés után : A magyar válogatott beigazolta a róla el­terjedt híreket, valóban a világ egyik legjobb labdarúgó-csapata. Holott csak azért győztünk, mert mi bírtuk job­ban­­ idegekkel­" A finn lapok egyöntetűen állapítot­ták meg, hogy a turkui közönség még sohase lát­ott ilyen drámai és heves ira­mú küzdelmet ,s azt is, hogy a romá­nok ugyancsak tudnak futballozni ! Gyógyír a fájó sebre. Jól jött , vesz­tett mérkőzés után mindig kétszeresen fájnak a sebek... Pecsovszkyék hazajöttek; a későb­biekben Olaszországot (3 : 0), Török­országot (7:1), Svédországot (az olim­piai bajnoki cím védőjét, 6:0), majd a döntőben Jugoszláviát (2: 0) is legyő­ző Magyarország pedig olimpiai arany­érmet nyert ! Az olimpia előjátékán tragikusan elbukott válogatottat nagy rokonszenv­­vel és együttérzéssel fogadták idehaza. Azt hiszem, első ízben esett meg, hogy a vesztes csapat edzőit senki sem hi­báztatta. Mercea „pihentetésének" iga­zi okát pedig csupán a bennfentesek tudták. .. zal Csaláék — akkor, és később is — az­próbálták megvigasztalni egymást, hogy a kor legjobb együttesétől szen­vedtek vereséget ,egy olyan együttes­től, amely négy kerek esztendő alatt egyszer sem talált legyőzőre, s amely az angol válogatottat még Londonban is megleckéztette. 1952 őszén az NDK csapatát 3:1 (2:1) arányban múlta felül a román Szerkeszti : ÁKOS KÁROLY válogatott, s mindhárom gólját Váczi György rúgta. Ezzel a mérkőzéssel tu­lajdonképpen elkezdődött a felkészü­lés a világbajnoki selejtezőkre. Az 1954. évi VB-t ugyanis Európába­n ren­dezték Svájcban, s hosszú szünet után benevezett Románia is. Válogatott­ csa­patunk Bulgáriával s a nagyon jó já­tékerőt képviselő Csehszlovákiával ke­rült egy csoportba, s a szakszövetség úgy spekulált, hogy mindkétszer le­győzzük déli szomszédainkat, s ha ne­tán kikapnánk is Prágában, a visszavá­gón ledolgozhatjuk az esetleges hát­rányt. 1953­ júniusában a csehszlovákok két látób­ól lőtt góllal vették be a nem a legjobb napot kifogott Voinescu kapu­ját. Paraschiv pedig ismét elügyetlen­kedett néhány helyzetet. (Ezzel, sze­gény végleg „kijátszotta magát" a válo­gatottból...). A bolgárok ellen már Szö­kő Jóska játszott jobbszélsőt Bukarest­ben, s Románia, Pecsovsz­ky (20. és 30. perc), valamint Éne I. (82. perc) góljai­val, könnyedén nyert 3 : 1 arányban. Csapatunk győzött a szófiai visszavá­gón is (2:1), tehát minden terv sze­rint ment, s így nem csoda, hogy a Csehszlovákia elleni, mindent eldöntő találkozóra közel 100 ezer bukaresti né­ző volt kíváncsi. A jobbszélső-gondok­­kal bajlódó Dobay István edző, a soros szövetségi kapitány ,váratlan húzásra szánta el magát. Abból a megfontolás­ból kiindulva, hogy az európai klasszis­nak számító Pecsovszky minden posz­ton egyaránt kiváló teljesítményre ké­pes, Csatát tette be jobbszélsőnek, a „csehszlovák­ komplexussal" küszködő Voinescu helyett pedig Birtasut szere­peltette. A csatársorban így három fe­dezet (Pecsovszky, Calindiu és Serfőző) játszott ,a dinamós Szökő pedig a jobb­­szélső helyéről visszakerült a balhát­véd posztjára. Nem mindegyik bizo­nyult szerencsés húzásnak ! Csala u­­gyan nagyszerűen feltalálta magát a jobbszélen is, s Szökő is megtette a magáét, de a belsőcsatárok csődöt mondtak. Birta$u pedig „benézte" Sa­­franek jobbhátvéd távoli lövését, s így a vendégcsapat 1 : 0-ra nyert, szertefosz­­latva világbajnoksági reményeinket. mindenkit érdekel 1970 OKTÓBER 2., Napkelte :6,14 Napnyugta: 17,55 Eltelt : 275 nap Hátravan :90 nap Hűvös idő várható.’ borús égbolttal, s rövid megszakítá­sokkal szinte egész napos eső­vel. Mérsékelt délnyugati szél- A nappali hőmérséklet 16 és 19 C fok között, az éjszakai 4 és 7 C fok között válta­kozik. A tegnapi átlaghőmér­séklet 12,5 C fok volt. 15,55 Telex: 16,00 Magyar nyelvű mű­sor: A munka, az alapos felkészülés közös nyel­vén. Közelkép: Ketesdi Albert mesterről, a székely-udvarhe­­lyi Technoutilas vállalat dolgo­zójáról. A hét belpolitikai e­­seményeinek összefoglalója . Sikeres esztendő a györgyfal­­vi termelőszövetkezetben. In­terjú Benkő Lajos főmérnök­kel és Jaskó László brigádos­­sal. A szocialista ideológia és az „ideológiamentesség" elmé­lete. Dr. Kallós Miklós jegy­zete; Színházi őrjárat Gyer­mekműsor. A­ tartalomból : Frakk újabb kalandjai. Rajz­film. Minitechnikus. Zágoni Olga és Öllerer József riport­ja egy országos kiállításról. Horizont. Természet,­­ társada­lom, tudomány. A tartalom­ból : A tudományos és mű­szaki forradalom sodrában. A nemzetiségtörténeti kutatás újabb eredményei — közre­működik Dr. Bodor András, Dr. Demény Lajos, Dr. Egyed Ákos, Dr. Imreh István. Kalei­doszkóp; Tavirózsa’78. Zenés riport a Kovászna könnyűzene-fesztiválról- megyei Teve-­színház : A.P. Csehov Hattyú­dal. Tévére alkalmazta és ren­dezte Harag György. Előadta Kovács György, a nép művé­sze és Szabó Lajos. (Újravé­­tel). (Román felirat); 19.00 Kato­na dalok— vetélkedő; 19.20 1001 este; 19.30 Híradó; 19.50 Kör­kép; 20.20 Hatalom dicsőség nélkül (6. rész); 21.10 Tudo­mányos műsor; 21.40 Könnyű­zene; 22.00 Kilátó; 22.20 Hír­adó. Az Oktatási Eszközök Köz­ponti Hivatala az I. L. C.ara­­giale Színművészeti és Film­művészeti Intézettel és az A­­nimafilm stúdióval együttmű­ködésben egész sor dím­­poziti­vet készített a román nyelv és irodalom tanításának a tá­mogatására. Az idei tanévben az iskolák rendelkezésére bo­csátott dia­pozitívek tematiká­ja közé tartoznak a helyesírá­si, mondatszerkesztési, nyelv­tani szabályok. A diapozitíve­­ken kívül filmeket, diafilme­ket ,magnószalagokat és hang­lemezeket bocsátottak az isko­lák rendelkezésére. A történe­lem és a földrajz tanítását se­gítik elő a hazánk történeté­nek főbb mozzanatait. Romá­nia Szocialista Köztársaság gazdaságát stb. bemutató fali­térképek. A Ciocirlia népi együttes szerdán 19 órakor városunk­ban vendégszerepel. Az elő­adás 19 órakor kezdődik a Szakszervezetek Művelődési Házának nagytermében. 2. — 3.