Háromszék, 2019. május (31. évfolyam, 8681-8706. szám)

2019-05-21 / 8697. szám

SPORT 2019. MÁJUS 21., KEDD aromszeék_? NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA Egy meccs a bajnoki címért A döntők döntőjét játsszák ma a megyeszékhelyi Sepsi Arénában, hiszen a bajnoki címvédő Sepsi- SIC együttese 19 órától a Szatmárnémeti VSK csapatát látja vendégül a 2018-2019-es női kosárlabda Nemzeti Liga fináléjának ötödik és egyben utolsó mérkőzésén. „A szezon utolsó harca előtt állunk, és reménykedem abban, hogy megnyerjük ezt a háborút. A döntőben elvesztettünk két csatát, de most együtt megyünk háborúba, ezért aki teheti, jöjjön ki erre a meccsre” - nyilatkozta a zöld-fe­hérek edzője, Zoran Mikes a bajnokcsapat tegnapi sajtótájékoztatóján. A tréner azt is reméli, hogy szurkolóink ezúttal is a lányok mellé állnak, hiszen fontos a támogatásuk. Mint ismeretes, a finálé ötödik mérkőzése előtt a párharc 2- 2-es döntetlenre áll, miután az együttesek kihasználták a ha­zai pálya előnyét és megnyer­ték mindkét otthoni meccsü­ket. A zöld-fehérek a döntő első összecsapásán 66-54-re, míg a másodikon 57-49-re di­adalmaskodtak, a folytatásban azonban a szatmári csapat jobbnak bizonyult. A párharc harmadik mérkőzése a VSK 52-47 arányú sikerével zárult, a negyediken pedig 59-56-ra győztek a határ menetiek. - Nem szabad elbizakod­nunk, hogy mi vagyunk a leg­jobbak és meg tudunk nyerni minden meccset. Ez a rájátszás és a kilenc hónapos hosszú bajnokság vége, így nem lehet elvárni tőlünk, hogy könnyen meg tudjuk nyerni a pontva­dászatot. Biztos voltak olya­nok, akik azt gondolták, hogy simán megvédjük címünket, de el kell mondanom, ez nem egyszerű dolog. Keményen dol­gozunk, hogy elérjük a célun­kat. Nagyon szerettünk volna Szatmárnémetiben nyerni, s úgy gondolom, közel voltunk a győzelemhez - jelentette ki Zoran Mikes, a Sepsi-SIC edző­je a zöld-fehérek mai meccsét megelőző sajtótájékoztatón. A bosnyák tréner bevallása sze­rint emiatt bizakodóan vár­ja a keddi mérkőzést, és úgy érzi, csapatának van esélye arra, hogy hazai környezetben nyerje meg a bajnokságot. Új­ságírói kérdésre válaszolva az edző elmondta: - A fáradtság a vesztesek kifogása, mi készen állunk a harcra! Nincs különö­sebb idő felkészülni az újabb mérkőzésre, annyit tehetünk, hogy kipihenjük magunkat a fárasztó szatmári meccsek után. Az eddigi találkozókra mindkét csapat csupán kisebb változásokat tudott kieszközöl­ni, ám most egy edzésünk van arra, hogy ezeket megejtsük és felkészüljünk a döntő össze­csapásra. Az elmúlt három szezon éremkovácsa úgy érzi, a valós helyzetet tükrözi az, hogy a döntő az ötödik meccsig jutott, hiszen két egyforma képessé­gű csapat feszült egymásnak a fináléban. - A rájátszásban ke­ményen kell küzdeni, s úgy ér­zem, hogy a sorsdöntő összecsa­páson lesz alkalmunk győzni, hiszen erre készültünk egész szezonban - fejtette ki az edző. Rusz István, a Sepsi-SIC me­nedzsere hozzátette: talán jobb lett volna, ha Szatmáron győz­nek, de most valószínűleg szebb lesz itthon, saját közönségük előtt bebiztosítani a negyedik bajnoki aranyat. - Azzal kellett volna kezdjem, hogy bocsánatot kérjek attól a maroknyi szurko­lótól, akik elkísértek Szatmárra. Ők azért tették meg a hosszú utat, hogy győzni lássanak, de ez jött össze. Két szoros párhar­cot élhettek meg, és sajnálom, hogy nem nyertünk Szatmáron. Ez idáig nem volt alkalmunk ha­zai környezetben bajnoki döntőt nyerni, de tudjuk, mit is jelente­ne ez nekünk és a szurkolóink­nak, ugyanis a Román Kupát is előttük nyertük meg. Valószínű, ennek így kellett lennie, hogy a döntő idén az ötödik mérkőzésig jusson, és itthon védhessük meg a címünket. Mi készen állunk erre, nyerni szeretnénk, hogy a meccs végén a szurkolóinkkal ünnepelhessünk - nyilatkozta a sportvezető. A végső diadal eléréséhez a csapatunknak szüksége van a nézők támogatására, s Rusz reménykedik abban, hogy 19 órától minél többen kilátogat­nak a Sepsi Arénába. (tibodi) HEGYI KERÉKPÁROZÁS Molnár Ede gumidefekt miatt második Május 19-én szervezték meg a Prima Evadare hegyikerékpá­­ros versenyt, ahol közel 2000 versenyző vállalkozott a Buka­rest és Snagov közötti 48 kilométeres, erdőkkel tarkított táv teljesítésére. A 2016-ban győztes, tavaly második helyezett sepsiszentgyörgyi Molnár Ede ezúttal ismét a dobogó máso­dik fokára állhatott. Románia és Kelet-Európa leg­nagyobb hegyikerékpáros versenyét tizenegyedik alka­lommal szervezték meg. A bu­karesti Dinamo-Bikesport-Su­­perbet csapatának versenyző háromszéki kerékpározó kö­zel volt ahhoz, hogy 2016 után ismét győzzön, azonban a hajrában gumidefektet szen­vedett, így 14 másodperccel Raul Sonza mögött ért célba. A harmadik a lengyel mara­­tonbajnok, Dariusz Batek lett, viszont a szoros befutó miatt a negyedik Lucian Logigan és az ötödik szintén lengyel Karol Rozek is közel állt ah­hoz, hogy dobogón végezzen. Az elit férfi kategóriában 16 kerékpározó állt rajthoz, a címvédő Alex Stancu pedig a Az oldalt szerkesztette. Miska Brigitta tizenegyedik helyet szerezte meg. „Jó hangulatú verseny volt, de az előző napokban lezúdult eső miatt a sár sem maradt el. Idén a szervezők megváltoz­tatták a pályavonalat, ezúttal nagyobb volt a köves és füves rész, azonban emiatt gyorsabb is lett. Az élboly az egész meg­mérettetésen együtt tekert, nem sikerült nagyobb távolsá­got kialakítanunk egymáshoz viszonyítva. Elég erős mezőny verődött össze, a lengyel mara­­tonbajnok is részt vett, és egy izgalmas versenyt teljesítet­tünk. A célvonalhoz közeledve áthaladtunk néhány sínpáron, és gumidefektet kaptam, így elbuktam az első helyet, bár addig teljes mértékben ural­tam a versenyt” - nyilatkozta Molnár Ede, aki június 4. és 7. között egy szakaszversenyen áll rajthoz Görögországban. Eredmények, Prima Eva­dare 2019, elit férfiak: 1. Raul Sínza (CarCover Velote­­ca Racing Team) 1:41:06 óra, 2. Molnár Ede (Dinamo-BikeX- pert-Superbet) 1:41:20 óra, 3. Dariusz Batek (Lengyel­­ország, CST 7R MTB Team) 1:41:24 óra. (miska) FOTÓ: CRISTIAN VASI­LE ATLÉTIKA Dániel Attila nyerte a Tusnád Maratont A sepsiszentgyörgyi Dániel Attila bizonyult a leggyorsabbnak a Tusnád Maraton futóversenyen, amelyet május 18-án tizenegye­dik alkalommal rendeztek meg. A közel 400 résztvevőt felvonul­tató mezőny Tusnádfürdőről rajtolt, és a Szent Anna-tó partján ért célba. A névvel ellentétben a verseny „csak” 23 kilométer hosszú, ami közelebb áll a félmaratoni távhoz, mint a maratonihoz. A szervezők mégis a Tusnád Maraton elnevezés mellett döntöttek, mert a futóknak a 23 kilométer mellett még 750 méter szintkülönbséget is le kell küzdeniük. A kettő együtt pedig már hasonló megterhe­lést jelent, mint egy hagyomá­nyos maraton. A 23 kilométert egyéniben, valamint váltóban is lehetett teljesíteni, akik pe­dig nem akartak szaladni, azok a hét vagy a tizennégy kilométeres gyalogtúra közül is választhattak. A 23 éves há­romszéki Dániel Attila 1:32:35 órás idővel elsőként végzett a 159 sportolót felvonultató férfi nyílt versenyben. A nők nyílt versenyében 71 futó teljesítet­te a kitűzött távot, emellett 15 női és 13 férfi váltó tette próbá­ra magát, továbbá 26 vegyes­váltó is szerepelt a megméret­tetésen. „Úgy álltam rajthoz, hogy élvezzem a verseny minden pillanatát, és próbáltam a tava­lyi időmet túlszárnyalni. 2018- ban Kovács Attila győzött, mi­után egy izgalmas meccset vívtunk, idén viszont nekem sikerült elsőként célba érnem. Idén az idő nem tartott velünk, a rajt után elkezdett zuhogni, és az egész verseny ideje alatt esett. Az első pillanattól kezdve az élre álltam, a folytatásban pedig fokozatosan növeltem a távolságot a vetélytársak előtt. Végül magabiztosan nyertem meg a versenyt, egy perccel hamarabb értem célba, mint a második helyezett, továb­bá az első sepsiszentgyörgyi vagyok, aki a tizenegy éve szervezett Tusnád Maratont megnyertem. Köszönöm a Pro­­dent, a Cambridge, az Isostar, a Bellotto, Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a Sepsi Rekreatív támogatását” - mondta Dániel Attila. Eredmények, férfi nyílt verseny: 1. Dániel Attila 1:32:35 óra, 2. Kovács Attila 1:33:36 óra, 3. Ionel Rapotan 1:34:10 óra. (miska) TENISZ Rafael Nadal kilencedszer bajnok Rómában A címvédő Rafael Nadal három játszmában diadalmaskodott a világelső Novak Dokovic felett a római salakpályás tenisztorna férfiversenyének vasárnapi döntőjében, ezzel kilencedik bajnoki címét szerezte meg az olasz fővárosban. A két klasszis korábban négy­szer találkozott egymással a ró­mai fináléban, 2009-ben és 2012- ben a spanyol sztár, 2011-ben és 2014-ben pedig a négyszeres győztes Dokovic diadalmasko­dott. A jelenlegi salakpályás idényben még tornagyőzelem nélkül álló Nadal szettveszteség nélkül jutott a fináléba, és eddi­gi négy meccsén összesen csak 13 gémet engedélyezett ellenfe­leinek. Az egy hete Madridban bajnok Dokovic a negyeddöntő­ben és az elődöntőben is elbu­kott egy-egy játszmát, és előbbi találkozón két mérkőzéslabdát is hárított az argentin Juan Mar­tin del Potro ellen. A 32 éves Nadal ellenáll­hatatlan játékkal kezdett, és gyorsan 4:0-ra meglépett, majd egy 11 perces gém végén harmadszor is elvette ellenfe­le adogatását. A „lenullázott” első szettet követően a szerb javult, a spanyol adogatásánál aztán váratlanul brék- és játsz­malabdához jutott, amelyet kihasználva 100 perc elteltével kiegyenlített. A döntő szettben a címvédő rögtön elvette Doko­vic adogatását, aki 0:2-nél még szépített, de nemsokára már dupla brékhátrányban volt. A mallorcai „salakkirály” végül 2 óra 25 perc alatt kilencedszer győzött Rómában.