Háromszék, 2021. március (33. évfolyam, 9190-9212. szám)

2021-03-18 / 9203. szám

SPORT 9Haromszeki NŐI KOSÁRLABDA, EURÓPA-KUPA Székely-olasz párbaj az Európa-kupa negyeddöntőjében Fennállása első Európa-kupa-negyeddöntőjére készül a megyeszékhelyi Sepsi-SIC együttese, amely ma 19 órától a végső diadalra is esélyesnek tartott olasz Roger Venezia alakulata ellen próbál meglepetést okozni és bejutni a sorozat legjobb négy csapata közé. Mint ismeretes, a háromszéki gárda kedd este megnyugtató előnyt eladva, végül hosszabbítás után és hárompontos különbséggel búcsúztatta a baszkföldi Lovitek Cernika Bizkaiát. FOTÓ: MISKA BRIGITTA TIBODI FERENC » A hatszoros Román Kupa-győztes és négy­szeres bajnok Sepsi­ SIC számára fantasztikusan, sőt, történel­mien alakult idei nemzetközi szereplése: csapatunk először tudott csoportgyőztesként to­vábbjutni a női kosárlabda Eu­rópa-kupa (Ek) rájátszásában, majd sikeresen abszolválta nyolcaddöntős vizsgáját is. A zöld-fehérek számára a pályán kívül is gyümölcsöző ez az euró­pai szezon, hiszen óriási sport­­diplomáciai és sporttörténel­mi sikert értek el azzal, hogy a Nemzetközi Kosárlabda-szövet­ség (FIBA) Sepsiszentgyörgynek ítélte az Eb-csoportkör egyik bu­boréktornájának a szervezési jogát, majd később nem egy, ha­nem egyszerre két nyolcad- és negyeddöntős turné rendezését is rájuk bízta. A Sepsi­ SIC mostani re­mekléséhez kellett Annema­rie Gödri-Páráu keddi remek játéka is, aki a Gernika elleni meccsen 6 pontot szerzett és 10 gólpasszt osztott ki. „Roppant boldogok vagyunk, hogy meg tudtuk nyerni ezt a mérkőzést. Annak ellenére, hogy 17 pontos előnyünk is volt, nagyon-na­gyon nehéz meccsen vagyunk túl. Erős csapattal játszottunk, amely azáltal, hogy ledolgozta hátrányát, megmutatta az iga­zi értékét. Történelmet írtunk, bejutottunk a negyeddöntőbe, ahol egy nagyon ütőképes ala­kulattal, az olasz Royer Vene­­ziával találkozunk. Kemény párharc elé nézünk, de ezt is megpróbáljuk megnyerni. Har­colni fogunk!” - nyilatkozata a zöld-fehérek csapatkapitánya a hosszabbításban megnyert mérkőzés után. „Hatalmas győzelem, nagy­szerű mérkőzés! Büszke va­gyok a lányokra és arra, aho­gyan játszottunk az első perctől kezdve. Egy adott pillanatban megtört az összpontosításunk, az ellenfél visszajött a játék­ba, de szerencsére meg tudtuk menteni a meccset. Örvendek, hogy végül mi nyertünk! A lá­nyok hatalmasat harcoltak, remélem, hogy a csütörtöki meccsig kipihenik magukat. Már ezzel a továbbjutással tör­ténelmi eredményt értünk el, de mi ezt tovább akarjuk foly­tatni. A keretét tekintve a Royer Venezia az egyik fő esélyese az Európa-kupának, most lehetet­len küldetésnek tűnik a velük szembeni mérkőzés, de a sport­ban bármi is történhet” - egé­szítette ki a játék összegzését Zoran Mikes, a háromszékiek bosnyák sikerkovácsa. A székely együttes az esély­telenek nyugalmával vág bele a ma 19 órakor kezdődő párharc­ba, amelynek egyértelműen az olasz gárda a favoritja. A Roy­er Venezia az előző szezonban az Euroligában volt érdekelt, s 5/9-es győzelmi mutatóval az ötödik helyen fejezte be az alapszakaszt. Innen az Eb rá­játszása következett volna, ám a küzdelemsorozat a koronaví­­rus-járvány miatt időnap előtt befejeződött. A velencei csapat húsz diadallal és mindössze egy vereséggel vezeti az olasz bajnokság rangsorát, a kupá­ban viszont elbukta a döntőt, miután a márciusi fináléban 69-55-re kikapott a Famila Wa­­ber Schio együttesétől. Az esti találkozót az Erdé­lyi Magyar Televízió, a Maros­vásárhelyi Rádió, valamint a FIBA YouTube-csatornája élő­ben közvetíti. A szerdai nyolcaddöntő eredményei: Ramla-BCF Elfic Fribourg 73-78, Carole Basket- VBW CEKK Cegléd 81-46. A pénteki negyeddöntő pá­rosítása: BCF Elfic Fribourg- Carole Basket (19 óra). KÉZILABDA, UTÁNPÓTLÁS Tíz mérkőzés, tíz győzelem A megyeszékhelyi Sepsi-SIC lány kézilabdacsapata megnyerte az E-csoportot a 17 év alatti bajnokság alapszakaszában, a folyta­tásban pedig a Carmen Cartas irányította zöld-fehér mezesek a rájátszásban küzdenek a döntő tornára jutásért. A pontvadászat első része na­gyon jól sikerült a sepsiszent­györgyi kézilabdacsapatnak, hiszen zsinórban szerezte a győzelmeket az alapszakasz E-csoportjában, amelyet vé­gül 38 pontot gyűjtve nyert meg. A március 10. és 14. kö­zött Székelyudvarhelyen ren­dezett visszavágó-sorozatban a Sepsi­ SIC megismételte az odavágóban mutatott teljesít­ményt, hiszen előbb a Brassói Corona elleni rangadót húzták be magabiztosan (23-19), majd a folytatásban a Segesvári ISK (52-26), a Fogarasi ISK (44- 12), a házigazda Székelyud­varhelyi ISK (41-18) és a VSK Csíkszereda (48-18) is fejet hajtott a sepsiszentgyörgyi alakulat előtt. „Örömmel tölt el a lányok teljesítménye, a jó eredmények mellett fontosabb, hogy fejlőd­tek és formába lendültek az előző, sepsiszentgyörgyi torná­hoz képest. Boldogok vagyunk, viszont az a legfontosabb, hogy megőrizzük a koncentráción­kat, mert a nagyon jó pillana­tokon kívül voltak kifogásol­ható időszakok is, amelyeket ki kell javítanunk. A bajnok­ság következő szakaszában nehezebb mérkőzések várnak ránk, azonban a lányok csak a kemény összecsapásokból tanulhatnak. Szeretnénk jó eredményeket elérni ebben az idényben, de még ennél is fon­tosabb, hogy a játékosok nagy lépést tegyenek a hivatásos kézilabda világa felé” - nyilat­kozta Carmen Cartas, a Sepsi- SIC edzője. A Sepsi-SIC a rájátszás Ér­ték csoportjában folytatja a küzdelmet, ahol a Temesvári City, a Fogarasi ISK és a Her­­kulesfürdő lesz az ellenfele. Az odavágót április 2. és 4. között, a visszavágót május 20. és 22. között rendezik. Legvégül, az ország legjobb nyolc csapatá­nak részvételével júniusban rendezik a döntő tornát. „A csoportunkban hat jól felkészült együttes szerepelt, akikkel jó mérkőzéseket tud­tunk játszani az öt nap alatt. Az oda- és visszavágóban egy­aránt sorozatban győztünk, így az alapszakaszt tíz győze­lemmel zártuk. Elégedett va­gyok a csapatunk teljesítmé­nyével, hiszen a rendhagyó program és a fáradtság ellené­re a lányok minden mérkőzés­hez a lehető legkomolyabban és leghatározottabban álltak hozzá. Gratulálok nekik, vala­mint bízom benne, hogy az Ér­ték csoportban is pozitív ered­ményeket érünk el, és sikerül a döntő tornára jutnunk. Min­den ellenfelet tisztelünk a ne­vétől függetlenül, legyen szó bármilyen csapatról, a győze­lem a célunk” - mondta Sorin Popica, a kézilabda-szakosz­tály vezetője. (miska) 2021. MÁRCIUS 18., CSÜTÖRTÖK LABDARÚGÁS, BAJNOKOK LIGÁJA A visszavágót is a Real Madrid nyerte A Real Madrid magabiztosan, 3-1 arányban nyerte a visszavágót, így búcsúztatta az Atalanta csapatát a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjé­­ben. A Liverpool együtteséhez hasonlóan a Manchester City is a Pus­kás Arénában aratott kettős győzelemmel jutott a negyeddöntőbe. FOTÓ: FACEBOOK / UEFA CHAMPIONS LEAGUE A királyi gárda egygólos előn­­nyel várta a hazai összecsapást, így Karim Benzema 34. percben született találata jószerével el is döntötte a párharcot. A francia csatár egy rossz kapuskirúgást követően szerezte meg pályafu­tása 70. BL-gólját. A második fél­időben a csapatkapitány Sergio Ramos büntetőből volt eredmé­nyes, az olasz gárda erejéből a hajrában már csak egy becsület­gólra futotta, azonban a spanyol együttesnek arra is volt válasza. Az angol listavezető a bu­dapesti, első felvonáson 2-0-ra nyert, az ugyancsak Puskás Aré­nában rendezett visszavágón pedig 18 perc után ismét kettővel vezetett. Végül ezt az előnyt meg­őrizte a lefújásig, így (akárcsak a Liverpool), kettős budapesti győ­zelemmel jutott a negyeddön­tőbe. A manchesteri csapat már több mint 700 perce nem kapott gólt a BL-ben, amelynek történet­ében ez a második leghosszabb sorozat az Arsenal 15 évvel ez­előtti 995 perce után. Eredmények, nyolcaddön­tő, visszavágó: Real Mad­­rid-Atalanta 3-1 (gólszerzők: Benzema 34., Ramos 60. - tizen­egyesből, Asensio 85., illetve Muriel 83. / összesítésben: 4-1), Manchester City-Borussia Mön­­chengladbach 2-0 (gólszerzők: De Bruyne 12., Gündogan 18. / összesítésben: 4-0). VB-SELEJTEZŐ Nézők előtt játszik a holland válogatott­­ Elsősorban kutatási célból 5000 szurkolót beengednek a holland labdarúgó-válogatott jövő szombati, Litvánia elleni világbajnoki selejtezőjére. Az amszterdami Johan Cruyff Arénában több buborékba oszt­ják el a drukkereket, így a ku­tatók több szempont szerint is vizsgálhatják őket. Lesz olyan szakasz, melyben a kilélegzett, kitüsszögött, a hangos buzdítás során kibocsátott levegő ter­jedését vizsgálják, és olyan is, melyben a legideálisabb ülteté­si rendet keresik majd. „Amennyiben ez a kutatás sikeres lesz, felgyorsíthatja azt a folyamatot, mely során egyre nagyobb létszámú nézősereget engedhetünk be a stadionokba még a mostani szezon hajrájá­ban és a nyári Európa-bajnoksá­­gon” - közölte kedden a holland sportági szövetség. A vb-selej­­tezőn gyorsteszteket végeznek, és egy telefonos alkalmazást is használnak, melyen megjelenik a teszteredmény. Az oldalt szerkesztette: Miska Brigitta