Aszód - Aszódi Tükör, 2004 (16. évfolyam, 1-12. szám)

2004-05-01 / 5. szám

TÜKÖR­ ­ Bagót vertük, de az éremhez is bravúr kell Sérülések, eltiltások tizedelik a keretet Aszód FC-Bag FC : 3-1 A szombati serdülő for­dulóban az ikladi csapatot lát­tuk vendégül. Ősszel nem bírt egymással a két együttes, s ez így volt most is. Küzdelmes mérkőzésen az aszódiak három 100%-os gólhelyzetet sem tudtak gólra váltani, az ikladiaknak a durva és alatto­mos szabálytalanságokon túl egyéb tudományuk nem volt. Érthetetlen, hogyan lehet ilyen sportszerűtlen felfogás­ban - ilyen fiatalon - pályára küldeni a gyerekeket. Mi lesz belőlük később? A vége gól nélküli döntetlen lett. Vasárnap kellemes labdarúgó idő, szépen előkészített pálya - köszönet Tolmácsi Miklós­nak és a GAMESZ-nek - várta a szurkolókat az egyre inkább futballpályára hason­lító aszódi sporttelepen. A jó hangulatot az ifi csapat ala­pozta meg. Időnként szelle­mes játékkal, magabiztosan 3:0-ra lehengerelték a bagi­­akat. Góllövők: Bujdosó Zol­tán, Budai Kornél, Madarász Viktor. Gratulálunk a győze­lemhez! A felnőtt csapat mérkőzésére régen nem látott nézősereg, mintegy 600 (!) néző gyűlt össze, amit néhány NB I-es találkozó is megirigyelhetne. Az aszódi szurkolók vissza­vágást vártak az őszi nagy za­kó miatt (4:0-ra­ elbuktunk Bagón), de a tét más miatt is nagy volt. A játékosok tudták, ha ezen a meccsen nem nyer­nek, az áhított bajnoki cím szinte elérhetetlen messze kerül. Jól kezdtek a hazaiak. Hosszú Péter már a 2. percben helyzetbe került. Kálmán Balázs (Baba) jobb oldali be­adását a kapu mellé fejelte. Nagy iram, változatos küzde­lem jellemezte a játékot. A labdát a hazaiak birtokolták többet, de igazi helyzetbe nem kerültek. A 25. percben szabadrúgáshoz jutott a bagi csapat. Szekula lökete alig kerülte el a felső lécet. Néhány perc múlva hasonló helyzetben az aszódi Nenad durrantott a bagi kapu fölé. A 36. percben váratlan vezetéshez jutottak a vendégek. Nenad kezéhez ért a labda az aszódi 16-oson belül. A megítélt büntetőt Szekula nagy erővel a jobb sarokba lőtte. (0- 1). Egy percet kellett várni az egyenlítésre. Most az egyik bagi védő kezéhez ért a labda a saját büntetőterületén belül. A tizen­egyest Wukovics László értéke­sítette. (1-1). Egyre jobban szo­rított az aszódi csapat, s a me­zőnyfölényt gólra is váltotta: a 44. percben Lénárt jobb oldali szögletét Hosszú a hosszú sa­rokba fejelte; (2-1). A fordulás után Simó Gergő gólba tartó ka­páslövése talált telibe egy bagi védőt, jelezve, hogy az aszódiak nemcsak az eredmény tartására törekednek. Az idő múlásával egyre inkább mezőnyfölénybe került a vendégcsapat. Min­dent megpróbáltak az egyenlí­tésért, a hazaiak erejéből in­kább csak a védekezésre futot­ta. Igazi gólhelyzet nem ala­kult ki, Kovács Róbert maga­biztosan hárított minden lö­vést. A 89. percben egy kontra­támadásból növelte előnyét az aszódi csapat: Németh Roland lerázott minden védőt és véd­­hetetlenül a jobb felső sarokba bombázott.(3-1). Gólöröm he­lyett azonban mentőautó érke­zett a pályára. A bagi cserepa­don az egyik játékos rosszul lett és kórházba kellett szállítani. A találkozó végéig az ered­mény már nem változott. Összefoglalva: igazi ranga­dót, színvonalas, nagy iramú játékot láttunk. Az aszódi csa­paton látszott a győzni akarás, a motiváltság, mindenki min­dent megtett a győzelem érde­kében. Egy kiváló képességű csapatot sikerült magabizto­san legyőzni. Ez még inkább emeli a győzelem értékét. Jók, az egész aszódi csapat! Aszód FC - Tápiógyörgye Futball Kft. 1 -1 A szombati serdülő fordulóban az utolsó helyen szerénykedő Kartal csapata látogatott Aszód­ra. A jobb erőket felvonultató hazai csapat esélyeshez méltón vette az akadályt. Aszód FC - Kartal : 4-1. Góllövők: Geizer György, Csányi Viktor (2), Ács Tamás. Vasárnap a megyei bajnokság listavezetője, a Tápiógyörgye volt vendégünk. Az első mérkő­zésen az aszódi ifisták ismét egy már majdnem megnyert mec­­cset veszítettek el, hiszen 2:0-ás 2:3-ra fordítani tudtak a vendég tápiógyörgyei fiatalok. Góllövők: Truzsi István, Mada­rász Viktor. A felnőtt csapatok találkozóján már mintegy 400 szurkoló várta a bírói sípszót. Biztatóan kezdett Aszód, Hosszú Péter már a 10.percben ordító helyzetet hagyott ki. Frissen, motiváltan mozogtak a fiúk. A 14.percben Németh Roland kitűnő indítá­sára Baba csapott le, s bár a ka­pus elsőre hárított, másodjára már tehetetlen volt. (1-0). To­vábbra is a hazaiak voltak kez­deményezőbbek. A 20. percben Wukovics László a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki. A györgyei védők lesre vártak, a partjelző nem intett, Wuko kilé­pett és szemben a kapuval már csak a kapus állta útját. Lövés helyett azonban az egyik védő „lelopta” a körülményeskedő csatár lábáról a labdát. Az első félidő hátralévő részében a ven­dégek kezdeményeztek többet, támadójátékukban azonban nem volt átütőerő. A második játék­rész Simó Gergely sárga lapjával indult. Az 5. percben az aszódi kapus Róka hatalmas bravúrját tapsolták meg. Váltakozva folyt a játék, mindkét kapu előtt adód­tak helyzetek. Az aszódi véde­lem biztosan hárította az erőtlen támadásokat, a kontrák végén azonban sorra kimaradtak a helyzetek. Már-már elkönyvel­tük az eredményt, amikor a 91. percben egy kapu előtt kavaro­dásnál gólt talált Tápiógyörgye. (1-1). A végén még egy ha­talmas aszódi helyzet maradt ki. Összefoglalva: a látottak alap­ján győzelmet érdemelt volna a hazai csapat. Meg kell jegyezni azt is, hogy a játékvezetés kriti­kán aluli volt. Talán nem kellett volna ilyen nyíltan segíteni a bajnokságra törő Tápiógyörgye csapatát... Jók: Makó Tamás, Nenad, Szabó Imre, Kármán Balázs. i­ ­KT- Lapzártánk óta az Aszódnak elmaradt a Délegyháza elleni meccse vihar miatt. Az első forduló pótlásra került. Ikladon 1: 1-el játszottak a fiúk. A pofon Gyomron érte a játékosokat - no meg a vezetőket - mert 2:1 -re ki­kapott a sérülésekkel, eltiltások­kal bajlódó gárda. Sajnos a baj­noki cím elúszni látszik, és az éremhez is bravúrra lesz szük­ség. R.Z. Hosszú Péter fejesénél árnyékra vetődött a bagi kapus