A Nap, 1994. május (1. évfolyam, 40-64. szám)

1994-05-03 / 40. szám

2 A­MAP Nem elég hétpercnyi jó játék UVK Eger — Tungsram 8-9 (2-3, 3-2, 0-3, 3-1) OB I-es vízilabda-mérkőzés, Eger, 100 néző. Vezette: Konrád, Matyó. Eger: Kiss - Ancsán 1, Katona, Bundschuch, Petik 3, Papp, Tóth K. 1, Tóth P. 2, Schmidt, Tűzkő 1, Denk, Kökény. Edző: Pócsik Dé­nes, Gyulavári Zoltán. Tungsram: Németh - Kollár 2, Schmiedt 2, Szileczky, Harczi, Monostori, Kiss 2, Both, Varga, Jaeger, Hajdú, Sugár, Czibulka 3. Edző: Kenéz György. Gól - emberelőnyből: 8/3, il. 9/5. Fej fej mellett haladt a két együttes. Két negyeden keresztül egyik sem tudott megnyugtató előnyt szerezni. A harmadik ne­gyedben az egri csapat teljes gólképtelensége miatt a vendé­gek 5-8-ra elhúztak. Az utolsó já­tékrészt mintha lemásolták volna az elmúlt hétről Petikék, kiváló vé­dekezésből gólokat érő támadáso­kat vezettek. A találkozó végére nagy vízi birkózás alakult ki. Saj­nos az egyenlítés után egy pilla­natnyi zavar támadt az egriek kö­zött, amit kihasznált a Tungsram, és 8 másodperccel a lefújás előtt megszerezte a győzelmet jelentő gólt. A pontosztozkodás igazságo­sabb eredmény lett volna. Bocsi Lajos Hiába emelkedtek a karok a magasba... FOTÓ: GÁL GÁBOR Bárdos György új fogattal indult (Folytatás az 1. oldalról) Jó házigazdának bizonyult a ré­­dei Szőlőskert Szövetkezet, amely hagyományt szeretne teremteni a versenyből. Nagy András, a szö­vetkezet elnöke elmondta: - Leg­főbb célunk az, hogy olyan szín­vonalra emeljék az eseményt, ami lehetőséget ad arra, hogy az orszá­gos rendezvények éves naptárába is helyet kapjon. Bárdos György fogathajtó vi­lágbajnok: - Egy új fogattal érkeztem azzal a céllal, hogy kipróbáljam őket. Egy kellemes, nem túl erős pályára találtam, ami jól szolgálta a felké­szülést. Ez az év a tapasz­talatgyűjtés jegyében telik majd. Tavaly külföldön vettem részt egy versenyen, ezért nem lehettem itt. Most azonban nagy örömmel jöt­tem, hiszen Heves megyei szüle­tésű lévén hazai pályán hajthattam a négyes fogatot. Lázár Vilmos világbajnoki má­sodik helyezett kettesfogat-hajtás­­ban: - Az ezüstérmes lovakat még az Egyesült Államokban eladtuk, most olyan lovakat hajtok, ame­lyek már korábban más keze alatt versenyeztek. Odahaza eddig még csak edzettem velük, és szerettem volna megtudni, mire képesek. A pálya jó erő­ Jófelmérő” verseny volt. A verseny végeredménye: Egyes fogatok: 1. Dr. Fehér András, Nagyréde; kettes fogatok: 1. Lázár Vilmos Budapest L.K.; négyes fogatok: 1. Bárdos György, Izsák. Dr. Ördög István (FKGP) 1. A büszkeség távol áll tő­lem, ha mégis válaszolni kell, akkor büszke vagyok a segítő­készségemre, a tiszta lelkiisme­retemre, a becsületemre és a családomra. 2. A Gödöllői Agrártudományi Egyetem elvégzése után országos szakmai verse­nyen külföldi ju­talomüdülést nyertem. 1986- ban megvédtem doktori értekezé­semet. Szakmai siker­ként tartom szá­mon továbbá a magángazdasá­gomban termelt boraimat. 3. Hobbim a népzene - több hangszeren játszom -, vala­is mint a sport, leg­inkább a labda­rúgás. A­z­ idő,­valamint érdekvédője a sport­egyesületeknek az országos ligá­ban. +1. Mindenevő vagyok, s ez nagyon szerencsés, mivel a fe­leségem olyan jól főz, hogy alig van különbség hétköznap és va­sárnap között. zető­ként .»eve­tagja vagyok a Heves Megyei Labda­rúgó Szövetség elnökségének, SPORT Kevésnek bizonyult a hazai lelkesedés Rekord Sirok-KSC Derecske 20-23 (11-11) Női kézilabda NB I/B-s mérkő­zés, Sírok. Vezette: Alapi, Szabó Sírok: Bálint - Szerediné 3, Ná­dasiné 2, Bótáné 9, Kiss 4, Sallai 2, Fekete. Csere: Oláh,, Berecz, Stregova, Antók. Az első félidő kiegyensúlyozott játéka után a minden játékrészben jobb derecskeiek szerezték meg a győzelmet. A téves bírói ítéletek nagyban befolyásolták a mérkőzés végső kimenetelét. A hazaiak kö­zül Bótáné és Nádasiné kiemelke­dő játékot produkált, de az egész csapat lelkesedése sem volt elég a Derecske ellen. Molnár F. Labdarúgó NB II. Keleti csoport FC Eger-Tiszavasvári 1-3 (0-1) Eger, 600 néző. Vezette: Mezei. Eger: Halász - Csató, Éles, Ko­vács Cs., Schindler, Vojtekovszki, Búd, Kormos, Berecz, Kecsmarik, Baranyi. Edző: Kis Tibor. 22. perc: Halász kapus elhúzta a vendégek csatárát, a bíró tizenegyest ítélt, amelyet Fecsku értékesített. 0-1. 65. perc: egri ellentámadásból, Bód révén megszületett az egyen­lítő gól. 1-1. 67. perc: jobb oldali beadást követően, Pitács jóvoltá­ból újra megszerezték a vezetést a vasváriak. 80. perc: jobb oldali szabadrúgásból a tiszavasváriak csatára, Rása fejjel továbbította a hálóba a labdát. 3-1. Ezzel kialakult a későbbi végeredmény is. Az erő­sen tartalékos egri csapat ellen, meg­érdemelten nyertek a vendégek. Kaba - FC Hatvan 0-2 (0-0) A 11-es előtti pillanatok FOTÓ: GÁL GÁBOR Magabiztos tenki győzelem Labdarúgó NB III. Tenk- Szolnoki Borovi Cukor 3-0 (1-0) Tenk, 300 néző. Vezette: Schop­­locher. Tenk: Nagy P.- Gódor, Mudricz­­ki, Tamasi, Vineepapp, Nagy L., Tóth, Szabó (Bakos), Jónás (Győző), Báder, Fülep (Bognár). Edző: Káló Mihály. 41. perc: Fülep beadására, Tóth csapott le, és a kimozduló kapus mel­lett biztosan lőtt a hálóba. 59. perc: Bakos bal oldali beadását Tóth visszafejelte Báder elé, aki 15 méter­ről látványos gólt lőtt. 76. perc: szép támadás után Tóth lövése a kapusról Báder elé pattant, aki higgadtan kö­zépre adott, és Tóth közelről lőtt a hálóba. Jók: Vinczepapp (a mezőny leg­jobbja), Báder, Tóth, Nagy L. Nagy Lajos Karcag-Füzesabony 4-2 (1-1) Karcag, 1000 néző. Vezette: Bog­nár. Füzesabony: Varga (Kovács) - Bolgár, Gál, Bocsi, Pelyhe, Csóka (Linkes), Sűrű, Sima (Kiss Zs.), Sza­bó, Baranyai, Fehér. 15. perc: Bolgár átadása után Sűrű kapásból lőtt a hálóba, 1-0.43. perc: a füzesabonyi védelem hibáját ki­használva, jobb oldali beadásból Al­bert egyenlített, 1-1. 47. perc: Fehér éles jobboldali beadása után Módos lőtt a kapuba, 2-1. 49. perc: 25 mé­teres szabadrúgás után az elmélázó Varga mellett Tóth egyenlített, 2-2. 75. perc: lesgyanús helyzet után Laj­­kovics fejelt a felső sarokba, 3-2. 78. perc: egy előreívelt labdából Tóth talált a hálóba, 4-2. Szigetvári László Bag-Apc 1-2 GYAK-Bahassagyarmat 3-1 (1-0) Gyöngyös, 400 néző. Vezette: Ibolya. GYAK: Labancz -­­Iona, Tóth, Bekecs, Hegedűs, Nagy Gy., Gábor, Csomós (Juhász) Vajner, Mikitovics (Csintalan), Nagy L (Bezzegh), Sza­­bics. Edző: Nagy László. 36. perc: jobb oldali beadást követően Nagy L. 7 méterről a kapuba fejelt 1-0.74. perc: Hegedűs feleslegesen cselezett a kaputól 8 méterre, elvesztette a lab­dát és a beadást Noszály 3 méterről a kapuba kotorta, 1-1.85. perc: Bez­zegh kiugrott a védők közül és 14 méterről hatalmas gólt lőtt, 2-1. 88. perc: ismét Bezzegh volt eredmé­nyes, a kapus lába között a hálóba gurított, 3-1. Jók: Labancz, Bebecs, Bezzegh, Halmóczky Ferenc Ivánfalvi Gábor (MIÉP) 1. Nem hiszem, hogy valaha is éreztem büszkeséget, de elé­gedettséget igen, amikor sike­rültek elképzeléseim, terveim. Ha büszkeséget kellene érez­­nem, akkor feltétlenül büszke lehetnék arra, hogy egy olyan pártot támogatok, amelyiknek tagjai közül senkit, de még az ap­­jukat sem lehet azzal gyanúsítani, hogy ÁVÓ-s volt, vagy hogy Mo­sonmagyaróváron, Salgótarján­ban, Egerben, illetve a többi 47 magyar településen fegyvertelen nőkre és hároméves gyerekekre lőtt volna.Büszke lehetnék arra is, hogy egy 30 éve özvegy takarí­tónő fiaként 2000 Ft-tal ki­segíthettem az egyik volt me­gyei KISZ-tit­­kárt,aki később függetlenített párttitkár is volt. 2. A 18-ból 14 évet úgy dol­goztam végig, hogy reggel nyolckor kezd­tem, és este nyolckor fejez­tem be. Szere­tek tanítani, szeretem a tör­ténelmi témájú könyveket. A szüleimhez ha­sonló egyszerű emberek, a köz­­igazgatásban becsületesen 1994. MÁJUS 2., HÉTFO A képviselőjelöltek az alábbi kérdésekre válaszoltak: 1. Magánemberként mire a legbüszkébb eddigi élete során? 2. Mi volt eddigi legnagyobb szakmai (nem politikai) sikere életében? 3. Szabad idejét mivel tölti leggyakrabban, van-e valamilyen hobbija? +1. Mondja el kedvenc vasárnapi ebédjét! Kérjük olvasóinkat, hogy sorozatunk végeztével, az általuk legszimpatikusabbnak vélt jelölt nevét küldjék el címünkre: Eger, Trinitárius u.l. A legtöbb voksot kapott jelölt lesz A NAP KÉPVISELŐJE. Azok között a kedves olvasók között, akiknek a szavazata megegyezik a májusi választások hivatalos eredményével, május végén értékes tárgynyereményeket sorsolunk k­i. dolgozók pénzén tanultam, ezt a tartozásomat akarom az ő javukra kifejtett munkámmal leróni. +1. A papagájhúst nem szere­tem. Utálom a banánt meg a na­rancsot, de szívesen eszek szabol­csi almát és kék szilvát. Legjobban a szülői házban készített tyúkhús­levesnek, a főtt krumplival feltálalt tyúkhúsnak örülök. Finom még a füstölt szalonna, friss „sütkeres” kenyérrel. IIIIIIIIII I­II K­ÉPVISELŐ­JELÖLTJE: