Ifjusági Testnevelés, 1923 (7. évfolyam, 1-42. szám)

1923-05-29 / 21. szám

1923. — 21 szám 3. oldal IFJUSÁGI TESTNEVELÉS­ ben. Anélkül, hogy az Izraelita gimnázium megér­demelt győzelmének az értékét lejjebb akarnók szál­lítani, kétségtelennek tartjuk, hogy a Verbőczy g. komplett csapattal győzött volna. A Verbőczy 3 tar­talékkal állt fel s amellett az egyébként jó erőkből álló csatársoruk is a szokottnál gyávább és gyá­moltalanabb módon játszott. Az Izraelita gimnázium mindvégig fölényben is volt, sok támadásuk ofszer­­don akadt meg, egyetlen­­ góljukat csak a 35-ik percben érték el Gottesmann lövéséből. Az Izraelita gimnáziumban Gottesmann, Lőwh és Pártos voltak jók, a V.-ben Lénárt, Hitzhaus, Barca, Major, Kemény—Eötvös 1 :0 (1 :0). Mindkét csapat több tartalékkal állott fel, ez azonban legkevésbbé sem látszott meg a játékon. A Kemény nagyobb technikája, kiegyenlítette az Eötvösnek erős lendületű játéka által nyújtott elő­nyét. Különösen a csatársorok közti különbség volt szembeötlő s a Kemény kitűnő védelmének alapo­san meg kellett dolgoznia, hogy az 1. félidő 16-ik percében a Pollák által lőtt szép gólon kivül több gól ne essék. A Kemény csatársorának minden tagja igen jól dolgozott, a tartalékos halfsor sem volt rossz. Az Eötvös r.-ban Plavics, Lovas és a kapus voltak jók. Vörösmarty r.—Fáy g. 1 : 1 (0 : 0). A Fáy gimnázium letörését teljes mértékben tapasztalhattuk ezen a mérkőzésen. A csapat egyet­len része sem játszott úgy, amint azt tőlük várhat­tuk volna s különösen a csatársor munkája volt gyenge, ami Száger és Balogh kitiltása után érthető is. A Vörösmarty mindenkit — s elsősorban az el­lenfelet — meglepett gyors iramú, rámenős, válto­zatos játékával. A mérkőzés sorsát mindvégig ke­zében tartotta s ha Fáklya az utolsó percekben ön­­­gólt nem vét, a megérdemelt győzelmet is megszer­zik. Góljukat Molnár lőtte. A Vörösmartyban Radók, Rozsinszky, Molnár, Gyömörey, Fehér, Német és Török voltak jók, míg a Fáyból Osztermann, Sá­­gody, Deák és Dimitrievics váltak ki. Katos, Bohus, Molnár, Gál, Gudenus, Fabrik, Bu­­záth nagyon jók voltak. X. Liget-u. polgári fiuisk. tanári kar — X. Százados-uti polg. fiuisk tanári testülete. 3:2 (2:0). Kőbányai Törek­véspálya. Végtelenül kedves, humoros, de követésre méltó mérkőzéssel mutatta ki a székesfőváros e két tanári testülete a sport iránti szeretetét. Május 19-én d. e. 9 óra 30 perckor kezdődött a mérkőzés, de már 8 óra után számos él érdeklődő gyülekezett össze közöttük a két iskola kiváncsi drukkoló ifjúsága. Mulatságos, komikus, de igen kedves kép volt, midőn a komoly pedagógusok, a matematika, fizika, história és a nyelvészet szigorú tanárai felállottak a pályán. Az első félidőben a Liget­ u. egyik heves tá­madást a­­ másik után intézi. Határozott fölénnyel dolgozott a csatársora, minek következménye az első félidő 2: 0 aránya. Ugyanekkor a Százados út ol­dalán az amatőr játékosok (akik először rúgtak lab­dát) egyik „luft“-ot a másik után követték el. E te­kintetben a­­ cserkészetből lapunkban már ismert Vasanits és Noszlopy tanárok versenyeztek Kere­kessel. A második félidőben azonban éppen ez a trió állotta meg derekasan a helyét, a csatársorban pedig Pirovszky, Gaál, Tóth és Ádám dolgoztak szépen. Így sikerült egymás után két góllal javítani a helyzeten. Szép játékot produkált a Liget­ u. csapatában Dermár és Babirák, jó volt Varga és Péchy is. A Százados­ út részén Pirovszky és Tóth lőtték a két gólt. Derák pedagógusaink megmutatták, hogy nem­csak a katedrán állják meg helyüket. Jelen voltak: Lázár Kálmán főfelügyelő, Végh Mihály főigazgató, Havas, Pálmay és Lissák igazgatók. A budapesti református főgimnázium ren­dezésében az alsóosztályú bajnokság befejezést nyert A bajnokságot a IVa csapata nyerte meg 13 pont­tal és 46 :5 gólaránnyal. Második helyezett a IVb 12 ponttal és 25­:3 gólaránnyal. Harmadik Illa. A bajnokcsapat meccseit nagy fölénnyel nyerte, csak az utolsó mérkőzésen győzött nagyobb küzdelem­mel a IVb ellen. A bajnokcsapat legjobb emberei Reschnik, Almássy, Leopold, Papp. Meccseit a kö­vetkező gólaránnyal nyerte: 5:2 (Iiib), 10:1 (11a), 10:0 (Ilb), 7:1 (Illa), 12:0 (la), 2:1 (IVb), győz (Ib). A meccseket Honig (Vll) és Varga (VIII) vá­logatott játékosok és Fábián (Vili) vezették le. A bajnokcsapat tagjai bronzérmeket nyertek. MTK Hungária-at FTC Üllői-út Csütörtökön d. u. Magyar Kupa eldöntő */14 UTE—Törekvés Vs 6MTK-FTC Vasárnap ‘/,4 BEAC-33-as FC 11. o. b.­­Vs6 MTK-MAFC 1. o. b. Kazinczy—Széchenyi (0 : 0) Az első perctől az utolsóig izgalmas, gyors lefolyású, veszélyes helyzetekben következő mérkő­zést vívott egymással a két csapat. A Kazinczy g. csatársora jobb volt, de képtelen gólt lőni. A half­sor még a leggyengébb, ellenben a védelem első­rangúan dolgozik. A Széchenyi nem használ tetsze­tős trükköket, de mindig rendkívül veszélyesek a támadásaik, jól szerelnek a hal­jaik és biztosan áll lábán a védelmük. A mérkőzés első 10 percében a Kazinczy nagy fölényben volt a továbbiakban telje­sen változatos volt a játék folyamata a vereséget mindkét részről a kitűnő védelmek akadályozták meg. K-ból Novák, Ballya, Roos, Keszler voltak a legjobbak Sz-ből Kaszál, Gruna, Dani, Tallum, La­Futball, Tennisz és mindenféle sportcikkek raktára Céllövő fegyverek kis és nagy kaliberben Skaba és Plöklnél BUDAPEST, VI., Vilmos császár­ út 33. szám. Vasárnap délután *­­3 órától az FTC nemzetközi atlétikai versenye.