Ifjusági Testnevelés, 1931-1932 (16. évfolyam, 1-37. szám)

1932-02-01 / 19. szám

19. szám. IFJÚSÁGI TESTNEVELÉS 5. oldal, két csapat mérkőzése! Az eddigi tornák alapján a i­parosok győzelmét várta mindenki, azon­ban a csa­p­at igen gyengén játszott. A játék elején 8:1-re ve­­zettek és mégis kiengedték a mérkőzés sorsá­nak irá­­nyítását kezükből. A csapat máskor legjobb játékosai Tichy és Bolla nagyon rossz napot fogtak ki, így meg­­bízható beadók nélkül termés­zet.’S­m vereséget kellett a »Barosss-nak szenvednie. Annál örvendetese­bb ese­­mény volt a győztes csapat pompás teljesitménye. Az Izraelita rg. ellen lejá­tszott mérkőzésen magára találó fk. a rossz start ellenére fokozatosan c­szeszedte magát s már a második félidőben gólelőnnyel indult. Szünet után pedig teljes mértékben kibontakozott a »Rákóczi« ragyogó játéka. Bár ellenfele többször behozta gólelő­nyüket, mindenkinek az volt az érzése, hogy ezt a mérkőzést a »Rákóczi« diákok nem veszíthetik ell , amint az eredmény híven mutatja — ez így is tör­tént! Góldobók: Kemény (21), Bíró és Höss (4—4), illetve Bolla (11), Sztankovits (9), és Tichy (4).­­ DÍJKIOSZTÁS volt vízlá­ inap) délután a kosár­labda ba­jnokság rendező intézet tornacsarnokában. Ek­kor játszották le az utolsó mérkőzést is, mely végle­gesen döntött a helye­zések kérdésében. A bajnoki cí­met, amint má­r megírtuk, a tavalyi bajnokcsapat, a VII. Pesti Izraelita rg. megérdemelten nyerte meg. A bajnokcsapat tagjai: A Wachsmann Pereme,, Schwai­ C­, Zoltán, Sajgó Endre, Bátki László és Glatt­stein László. A bajnokcsapat összes mérkőzésein, győ­zött. Lelkes odaadó játékával ezt a szép sikert meg is érdemelte. Dückstein Zoltán tc.<t­. t.már kezei alól évente újabb és újabb kosárlabdázó tehetségek ke­rülnek ki, s a­mikor növendékeit megdicsérjük, az ő fáradhatatlan munkásságáról is kötelességünk meg­emlékezni. A KÖZPONT nevében Neidenbach Emil n. v. igazgató osztotta ki a díjakat, buzdító beszéd kíséreté­ben. Megköszönve Dückstein Zoltá­nnak, a bajnokság rendezése terén kifejtett értékes munkáját, valamint a Pesti Izraelita rg.-nak a tornaterem átegyedéséért. Majd köszönetet mondott a m­érközések bíráinak, név­­szerint Pál Miklósnak, Noch Ignácnak és Bóka Andor­nak,­­akik önzetlenül, időt és fáradságot nem kímélve végezték há­látlan munkájukat. Majd az érmek kiosz­tása k következett. AZ IFJÚSÁGI TESTNEVELÉS nevében az idei gólrekordernek, S­a­l­g­ó Endrének, Róka Andor né­hány közvetlen szó­kiséretében adta át lapunk em­­lékplakettjét. Idén már az ötödik gólreko­rder kapta meg ezt­­ a kis emlékplakettet, sorrendben a következők: 1923-ban Lá­szló (I. Werbőczy rg.) 1929-ben­­ Matusek (IX. Szent István fk.) 1930-ban Weinberger (VII. Rá­­kóczi Ik.) 1931-ben Noch (VII. Pesti Izraelita rg.) és az idén Salgó, ugyancsak az Izr. rg. növendéke. Salgó áltaal elért gólok száma­­ (213) egyben e té­ren középiskolai rekord, mivel az eddigi gólrekorder csak 167 gólt dobott. Végül Salgó Endre a kosá­rlabdázó ifjúság­ nevében fordult köszönettel a KISOK veze­­tő­ségéh­ez. Az utolsó bajnoki mérkőzés eredménye: IX. SZENT ISTVÁN fk.-VII. RÁKÓCZI fk. 30:25 (8:12). Biró, Noeb, Nagy meglepetést hozott a két csapat küzdelme. A Szt. I. ezzel a győzelmével a VII. Blu­css fk.-nak megszerezte a második helyet. Szünet előtt a Rákóczi fk. támadott többet, ennek meg­felelően a gólelőnyt is megszerezte. A második félidő­ben a Szt. I. fokozatosan felnyomult. Lelkes j­á­tékukkal hamarosan kiegyenlítették ellen­­e'ük gól­­lmyét, sőt a vezeté­st is megszerezték. Az utolsó percekig izgalmas küzdelem végül is a Szt. I. megérdemelt győzelmével végződött. Góldobók: Pitrik (18), Béki (6), Szathm­ári (4), és Velkei (2), illetve Kemény (17), Bíró és Höss (4—4.) KÖZÉPISKOLÁSOK JÉGÜNNEPÉLYE. A Marcibányi téri fővárosi jégpályán jóskerüt jégünnepélyt rendezett a közoktatási ügyosztály szombaton, mintegy 1600 részt­­vevővel. A látványos ünnepséget megtekintette dr. Szendy tanácsnok és Neidenbach, a KISOK ü. v. igazgatója. A KISOK műkorcsolyázói nagy siker arattak. Az ünne­pély sima lebonyolításáért Ob­ják Károly c. igazgatót illeti dicséret. A vasárnap sportja Eléggé változatos sportja volt ennek a hétnek. Már a profi futballistáink is komoly mérkőzést játszottak, hoz­zátehetjük, teljes sikerrel. PROFIKOMBINÁLT—WIENER SC, 3:0 (0:0). Az Új­pest, Ferencváros és Hungária-játékosokból összeállított csapat vasárnap délután a Hungária-úti pályán mérte össze erejét a WSC kitűnő csapatával A pálya talaját a szinte tavaszias napsütés annyira felolvasztotta, hogy azon a futballjáték szépségeit hiába kereste az a közel 2500 fő­nyi közönség, amely a csípős idő ellenére kiment a pá­lyára. A mérkőzés első félidejében a budapesti csapat a következő felállításban játszott: Aknai — Mándi, Du­dás — Barátky, Sárosi, Lázár — Táncos, Avar, Kal­már, Toldi, Hires. A játék az első félidőben legnagyobb­részt a bécsi csapat térfelében folyt le, de a magyar csa­tárok lövéseit nem kísérte szerencse, úgy, hogy a félidő gól nélkül telt el. A nagy sorban a labda sokszor elakadt. A magyar csatársor gólképtelenségének oka még a kitünően játszó osztrák közvetlen védelemben is keresendő. A második félidőben Barátky helyére Tarás és Mándi helyére pe­dig­ Kővágó állott be. Ez a félidő már eredmé­­nyesebb volt. Az első gól a 10. percben esett. A kitünő­en játszó Táncos beadását Avar kapufának fejelte, majd a visszapattanó labdát Kalmár a léc mellett bekotorta A 15. percben Kalmár ismét jó gólhelyzetbe jutott, de a n­agy sár­an hibázott. A 18. percben Avar közvetlen kö­zelről rúgta a második gólt és körülbelül 10 perc múlva Táncos beadásából Toldi szerezte a harmadi­k gólt. A magyar­ csapat, amely hétfőn indul egyiptomi tú­­raútjára, általában igen jó benyomást keltett. Az osztrá­kok közül jó volt a kapus, a két hátvéd, általában a