Ifjusági Testnevelés, 1932-1933 (17. évfolyam, 1-39. szám)

1932-10-31 / 8. szám

4. oldal. IFJÚSÁGI TESTNEVELÉS 8. szám. Főváros Kézilabda A kézilabda bajnokság állása az október 28.-ik: mér­­kőzések után a következő : P­olgári iskolák budai csoportja 1. 11. Medve u. — —­­ — — 33 12: 36 2. VI. Váci ut 3 2 ___1 16: 74 3. mi. Kiskorona­ u. — — ___3 2 — 1 12: 94 4. V. Pannonia u. — — —— 2 1 1 ___ 5: 43 5. I. Váli­ ut­i — — — ___2 1 1 ___ 6: 53 6. 1. Attila u. — — — —3 1 1 1 5: 53 7. 1. Fehérsas­ tér — — —— 3 1 2 4: 62 8. V. Honvéd u. — — —3 _+_1 2 1:111 9: 111. Kiscelli­ uti — — —— 4 — — 4 2:13— Polgári iskolák déli csoportja: 1. Vll. Rottenbiller u. — — — 3 3 12: 26 2. X. Százados ut — — —— 2 2 ___ 5: 24 P­olgári iskolák északi csoportja 1. IX. Gyáli ut — — — — 33 6: 16 2. X. Liget u. — — — —— 3 2 1 ___ 12: 05 3. IX. Telepy­ u. — — — ___3 2 ___1 6: 34 4. Vill. Német u. — — —— 3 1 1 1­2: 83 5. Vill. Homok-u. — — — ___3 ___1 2 0: 31 6. x. Elnök-u.— — — — ___3 1 2 0: 71 7. IX. Knézich u. — — —1 — — 2 0: 9— Középiskolai csoport: 1. Vll. Rákóczi fk. — — — ___2 2 ___ ___ 10: 14 2. IX Szent István fk. — —2 2 ___ ___ 11: 24 3. Vili, Széchenyi fk. — —— 1 1 — ___ 4: 12 4. 1 Kossuth fk. — — — ___2 1 ___1 4: 52 5. 11. Hunfalvy fk. — — —_ 1 — 1 1: 3— 6. IV. Eötvös reál — — —— 2 _ _ 2 2 10_­­. VI. Wesselényi fk. — —— 2 — — 2 1:11­­ [UNK] Az elmúlt hét mérkőzései az alábbi eredményekkel végződtek : Vll. Rottenbiller-u. p.—Vll. Egressy-úti 3:0 (0:0) Biró: Kovács Albert. Az első félidőben az Egressy út nagyobb lelkesedéssel játszott, a második félidőben a R. fölénybe került és megérdemelten győzött. IX. Szent István fk.—VI. Wesselényi fk. 7:0 (3:0) Biró, Lestyán. A Szent István újabb összeállításában­­ sokkal­ f eredményesebb volt ,mint előző mérkőzésén. A csapat lelkesedését ,eredményes és szép játékra való tö­rekvését fokozta az a tudat is, hogy az intézet sportsze­rető igazgatója is végignézte a mérkőzést. A VV.­ bal­szerencsével játszott.. Vili. Homok-utca-X. Liget utca 0 : 0 (0 : 0) Biró: Zsingor. A minden játékosával védelembe vonuló H. ellen a L.,­­­­ dacára óriási fölényének — nem tudo­tt győzni. A H. kapusa minden labdát védett. A mezőny legjobb játékosa volt. Vili. Német-utca—X. Elnök-utca 0 : 0 (0 : 0) Biró: Zsingor: Az Elnök-utcai csapat akcióit nem kisérte szerencse. Mindkét csapat csatársora gólképtelen volt,­ 111. Kiskorona-u. polg.—VI. Váci-uti p. 6:5 (4:3) Biró: Gyöngyösi: A mérkőzés igen változatos volt. A Kisk. keményen és kissé fegyelmezetlenül játszott. A Vá­­ci­ út kapusának köszönheti vereségét. IX. Gyéli-ut —IX. Telepi-utca 2:1 (2:1) Bíró, Kiss. Erős iramú ,itt-ott túl kemény játék. A máso­dik félidőben a Telepy­ utca óriási fölényben van, de a Gyáli kapusa mindig a helyén van. Egy 13-ast is ki­védett. Benköt (Telepg u) és Ráczot (Gyáli-ut), a biró kiállította. Vll. Wesselényi-u. X. Templom tér. Biró: dr. Dobokay. Egyik csapat sem jelent meg. VI. Váci-ut 111. Kiscelli-ut 4:0 (3:0) Biró: Zsingor. A Váci ut az első féidőben nagy fölény­­ben van. A BL félidőben a K. jól védekezik. I. Váci-uti po­ g.­l. Fehérsas tér p. 2:1 (1 : 1) Biró: Borbély. Egyenlő csapatok erős küzdelme. A Váci út a második félidőben egy á.nyalattal jobb volt. Az egy gólos győzelmet megérdemelte. II. Medve-utca p.­­111. Kiscelli-ut p. 5:2 (4: 1) Erős iramú, szép mérkőzés. A Kiscelli védelme, a Medve csatársora volt jó. A második félidőban a K. egyenrangú­l volt a M-es. A Kiscelli kapusa kiválóan védett. VII. Rákóczi fk. 1. Kossuth fk. 4:1 (2 : 0) Biró: dr. Vörös. Erős iramú, itt-ott durva mérkőzést. A biró Kovács 1. és Gabi­t (Kossuth fk.) kiállitotta. Budapest Székesfőváros kézilabda bajnokságának mérkőzései: 3 Vll. Egressy u. — — — ___2 1 ___1 1: 32 4. Hernád-u. — — — —2 1 _ 1 2: 72 5. VI. Nagymező u. — —2 ___ ___2 3: 5_ 5. Vll. Wesselényi u. — —— 2 — — 2 2: 5 ___ /. X. t­emplom-tér — — —— 1 — — 1 0: 1— A mérkőzés napja A mérkőző iskolák Pálya Idő Bird XI. 3. Vili. Homok-u­p —X. Elnök-u- p. Simor-utca V2­3 Kovács Pál ff 3. Vll. Hernád-u —X. Templom-tér p­a 4 Dr- Dobokay ff 4. 1­ Fehérsas téri p—V. Pannonia u- p. Marcibányi tér Vi 3 Lestyán ff 4. 11. Hunfalvi fk.—Vili. Széchenyi fk.V24 Kovács Pál *f 5. VI- Nagymező u­p- Vll. Wesselényi-u-p Simor utcaV23 Kovács Pál 1 ff 5. Vll. Hernád-u. p­ —X. Százados-u-p. V14 Dr. Vörös­­ tt 7. 1. Váli-ut p —VI. V­áci-u- polg. “Marcibányi-tér 1/2 3 Borbély u. 7. 111- Kiskorona u. p —111- Kiscelli-u. polg V14 Dr Vörös 7. Vll. Rottenbiller u­p—X. Templom-tér p.Postás Vs3 Zsingor n 7. Vll. Rákóczi fk­—VI. Wesselényi fk.V3 i Gyöngyösi ff8 IX. Knezits u- polg. —IX-Telepy-u. polg. Simor utca %3 Dr. Vörös t* 8. Vill. Német u polg­—IX- Gyáli-u- polg.­ tV24 vitéz Ács