Ifjusági Testnevelés, 1936-1937 (21. évfolyam, 1-36. szám)

1937-02-22 / 22. szám

6. oldal. o Lu­ i,: ■ ? (j ^ Q ^ ‘íj- 22. szám. *3-j^e>s­l^iZilPOILÓ A KISOK-bajnokság második teljes fordulója nem hozott nagyobb meglepe­tést, hiszen az elmúlt héten bajnoki küz­delmekben látott csapatok nagyarányú győzelmeit nem lehet annak nevezni. Örömmel írjuk meg, hogy az Árpád gimnázium csapata rohamos formajavulá­­son ment keresztül. Pedig erős ellenféllel kellett összemérnie erejét, a Szent István fk .együttesében. Az Árpád gimnáziumból azonban „kirobbant” a várt forma és megsemmisítő győzelmet arattak. Meg­nyugtató az Eötvös gimnázium teljesít­ménye is. Főleg okos összjátékukkal arat­tak megérdemelt sikert. Folytatta győzel­mi sorozatát a Rákóczi fk. kitűnő együt­­te­se is, melynek sikereit az eddigi ellen­felei nem tudták még csak megnehezíteni sem. Nagy gólarányú győzelmeket értek el még a Pestújhelyi fk., Berzsenyi g., a Bolyai g. és a Széchenyi fk. csapatai. Úgy­­ látszik, hogy már kialakul a résztvevő iskolák erőviszonya és megkap­juk azt az élcsoportot, mely hivatva lesz eldönteni a bajnokság végleges sorrend­­­jét. Az elmúlt héten lejátszott mérkőzé­sek az alábbi eredményeket hozták. Árpád g.—Szt. István fk. 11:0 (6:0) Árpád g.: Jakó—Székely, Mamusich— Makláry L.—Bodó, Makláry Z., Fábián. Szt. István fk.: Woleszky—Gellért, Varga —Békés—Kovács, Kuti, Dancs. — Biró, Farkas. — A két együttes találkozójától mindenki erős küzdelmet és izgalmas já­tékot várt. Bekövetkezett azonban az a nagy meglepetés, hogy az Árpád g. meg­cáfolva múlt heti gyenge formáját, egy­szerűen lelépte ellenfelét. Góldobók: Fá­bián (6), Makláry Z. (3),Bodó és Mamu­sich. Rákóczi fk.—Szt. László g. 8:1 (4:0). Rákóczi fk.: Schwammel—Schwarcz L., Groel—­Königsberger—Schwarcz A., Ber­­kovits, Hering. — Szent László g.: Eggen­­dorfer—Veres, Zsebő—Farkas—Mazák, Sárosi, Harsányi. — Biró, Boer. Ötletes és friss­­ játékkal érte el fenti szép gólará­­nyai győzelmét a fb­. egyre javuló csapa­ta. A gimn. végig védekezésre szorult. — Góldobók: Berkovits f.), Schvarcz A. (3), Königsberger (2), illetve Mazák. Pestujhelyi fk.—Wesselényi fk. 5:0 (2:0). Pestuujhelyi fk.: Lőwy—Hegyi, Nánás—­ Komonczy—Blaho, Bujtás I., Bujtás II. Wesselényi fk.: König—Borbély, Buda— Grosz—Sugár, Daru, Zsille, Biró, Perényi. — Nem hozott nagy játékot a két csapat egymás elleni küzdelme. A nagy igyeke­zettel játszó és jobb úszókkal rendelkező pestújhelyi fl­. csapata megérdemelten győzött Komonczy (4) és Bujt­ás I. gól­jaival. Berzsenyi g.—Zrínyi g. 5:1 (3:0). Berzsenyi g.: Simon—Suhatagi, Meszlényi —Szuezrong—­Várkonyi, Ignusz., Her­mann. — Zrínyi g.: Járai—Baumgartner, Appl—Sarkadi—Taschlik, Fejér, Reiter, Biró, Csontos. — A győzelmet megérde­melte ugyan a Berzsenyi g. kevésbbé rossz csapata, azonban nem ilyen nagy gólarányban. Itt is alacsony színvonalon mozgott a játék. Góldobók: Várkonyi (3), Ingusz és Meszlényi, illetve Reiter, Bolyai —Madách g. 7:0 (4:0). Bolyai g.: Laczkovics—Somogyi, Juskó— Bodó—Basa, Marközi, Kiss. — Madách g.: Gáspár—Torma, Kollin—Deme—Föl­des, Brüller, Gerencséri. — Biró, Schmi­­dek. — A két csapat nívatlan küzdelmét a Bolyai g. Bodó kitűnő egyéni játékával nyerte meg ilyen nagy arányban. A vesz­tes fél csatársora kínálkozó gólhelyzeteit elügyetlenkedte. — Góldobók: Bodó (5), Kiss (1) és Somogyi (1). Eötvös g.—Kir. kath. Egyetemi g. 6:1 (3:1). Eötvös g.: Sárosi—Damó, Flóri—• Sas—Décsi, Illés, Karinthy. — Kir. kath. g.: Szluha—Kelenhegyi, Kovács—Elmer— Caveggia I., Zsolnay, Caveggia II. — Bí­ró, Róth. — Élénk iramú, élvezetes játé­kot láttunk mindkét részről, mivel a Kir. Kath. gimnáziumnak is vannak egészen kiváló játékosai. Az Eötvös gimn. ötletes, friss összjátékkal érte el a hízelgő ará­nyú győzelmet. Góldobók: Décsi (3), Sas (2) és Karinthy (1), illetve Elmer. Széchenyi fk.—Fáy g. 5:1 (3:1). Széchenyi fk.: Tass—Ringer, Cavalloni— Paffinger—Hegyi, Kovács, Lőrinc. — Fáy g.: Vadnay—Varga, Dunay—László­­falvi—Tótfalusi, Flesch, Major. — Biró, Friedrich. — A fk. csapata biztosan tar­totta kezében a mérkőzés sorsának irá­nyítását. Szép gólokkal szerezték meg győzelmüket, melynek arányát a g. csatá­rai csak egyetlen tiszteletgóllal enyhítet­ték. — Góldobók: Kovács (3), Lőrinc (1) és Daffinger (1), illetve Flesch. Baross fk.—Kér. Akad. 2:0 (2:0). Baross fk.: Bánsági—Gerő, Weiler—Kaszás— Klein, Helik, Baronai. — Kér. Ak.: Fé­nyes—Lantos, Radich—Jakobovits—Lá­nyi, Molnár, Barna. — Biró, Halász. — A csapatok még a kezdetleges tudás ala­csony fokán mozognak. Inkább a lelkese­dés, mint a komoly, kiforrott tehetség megnyilvánulását volt alkalmunk látni. — Góldobók: Helik (2). A bajnoki mérkő­zések sorrendje: Február 24-én, szerdán d. u. 4 órakor: Hunfalvy fk.—Aranyossy fk., — 4 óra 25 perckor: Bolyai g.—Fáy g., — 4 óra 50 perkor: Toldy g.—­Vörösmarty g. — 5 óra 20 perckor: Kir kath. g.—Kér. Ak. Február 25-én, csütörtök d. u. 4 óra­kor: Wesselényi fk.—Ág. ev g. — 4 óra 25 perckor: Szent István g.—Pestújhelyi fk. — 4 óra 50 perckor: Zrínyi g.—Kos­suth fk. — 5 óra 20 perckor: Szt. László g.—Berzsenyi g. kosárlabda A KISOK bajnokság elmúlt heti for­dulója a Szt. István fk. további fölényes szereplésén kívül nagy meglepetést hozott: az Eötvös g. megérdemelt győzelmét a Fáy g. ellen. Ezzel a Rákóczi fk­. esélyei nagyon megerősödtek a II. helyre. A to­vábbi helyezésekért továbbra is nyílt maradt a küzdelem. A döntő jelenlegi állása: Szt. István fk.—Rákóczi fk. 59:l­ (17:5). Kemény, de fair mérkőzést vívott a két csapat. Az I. félidőben izgalmas volt a játék. Szünet után a Rákóczi fk. védelme állandóan szabadon hagyta a győztes csapat egyik bedobóját, így ér­ték el a nagy arányú győzelmet. Góldo­bók: Boldizsár (28), Velkey (16), Pásztói (8), Szabó (4) és Nagy (2), illetve Papp (4) Schwanner­­ (4) és Schwarcz (3). Ker. Ak.—Izraelita g. 21:13 (6:10). A győztes csapat feltétlenül sokat javult, így a g. tartalékos együttesét megérde­melten győzte le. Góldobók: Szőnyi N­. (13), Szőnyi I. (6) és Szabó (2), illetve Rosenbaum (8), Szántó (3) és Rechnitzer (2). Eötvös g.—Fáy g. 19:18 (5:8). Az Eötvös g. nagy akarással küzdött, így a győzelme feltétlenül megérdemelt. Gól­dobók: Sárosi (12), Póta (6) és Manfré­­da, illetve Sárvölgyi (10), Futakfalvy (6) és Werner (2). Szent István fk.—Kér. Ak. 54:10 (21:3). A bajnokcsapat ismét igazolta elő­legezett bizalmunkat. Különösen Boldi­zsár volt nagy formában, ennek megfele­lően ő dobta a mérkőzésen csapata leg­több gólját. A Kér. Ak. nagyon megille­­tődötten játszott. — Góldobók: Boldizsár (29), Velkey (12), Pásztói (6), Jákfalvy (2) és Nagy (2), illetve Szőnyi N­. (2) és Tóth (2). 1.Szt. István fk.4 4 —— 228: 518 2.Rákóczi fk.3 2 —1 60: 964 K­u*Fáy g.2 1 —1 39: 352 4.Izraelita g.4 1 —3 87:1222 5.Eötvös g.4 1 —3 76:1452 6.Kér Akad.3 1 —2 47: 88«1 3