Kassai Ujság, 1937. május (99. évfolyam, 101-122. szám)

1937-05-04 / 102. szám

Klagyarország—Olaszország II: 5 - „Csikók”—Drezda 15:3 **• ■ ‘ ■ * ....~.............ry‘~~‘-^~~TnrvwiTrTrtirirririrTrgwmwrwMn*»»i>^^ iiw .............................. i, A losonci Slávia kikapott Losonci tud. jelenti: TMSC—Vasas 8:0 (2:0). Bajnoki Tamásfalván. Biró: Szabó. A Vasas súlyos vereségének fő oka Dobó gyenge játéka és Madarassy öngólja.­­ A Ragyolcra kisorsolt mérkőzést az RTC a nagy kiadásokra való tekintettel lemondta a PSC javára, így az eredményt 3:0 arányban Pelsőc javára írják. ASC—TSC 3:1. Bajnoki Tornaiján. Biró, Lakatos. LAFC XL—Feledi TC 3:1 (2:1). Bíró: Le­­hocky. A LAFC XI. ezzel a győzelmével a másodosztály bajnoka lett góllövők: Schnel­ler 3, illetve az FTC jobbszélsője. SKB Bystrica—Slavia Lucenec 2:1 (2:0). Biró, Bizik. Nagy meglepetést hozott a kö­­zépcsupa derbimérkő­zése. Góllövők: Pecha­­csek, Mayer, ill. Pentka. Kitűntek a győztes csapatnál: Elérés, Pechacsek, Kobzár és Mayer, míg a Sláviánál Zsolna és Miasúr volt jó. TANDARD tenniízrakettek, labdák, rackethúrozás PORT ROLAND KoSice, Stefánikova 93 Belföldi eredmények Prága: A 40-ik Bechovice—Prága futóver­senyben Huska (Sokol, Smichov) 31.44.2 per­ces rekordidővel győzött Bombik ‘(Sokol, Olmtitz) 32.34.6, Pivonka (Spárta) 32,35.4, Hősek (Kladno) és Kernpyn (SSK Witkovic) 33.30, Vozelniek, Koscsák, Stupr, Velky és Fiedler előtt — Középesek dlviziómérkőzé­­sek: Bohemians—Cechie Karlín 1:0, Union 2izkov—Libenn 1:1, Viktoria Nusle—Rapid 2:1, Sparta Kosíre—Kolín 2:2, Slavoj Vili.— Sparta Kladno 1:1, Stará Boleslav—Meteor VIII. 4:3, SK Nusle—Nuselsky SK 1:1. Pardubitz: Gsebvidéki divízió: SK Pardu­bice—Petrin Plzen 3:0, tiradec Králové— Slavia Karlovy Vary 1:0, Kopisty—Mlado­­boleslavsk# 3:2, Explosia Semtfn—Dvür Krá­lové 4:1, Ceské BudéJovice—Hofovice 2:1. M. Ostrau: Morvasziléziai divizió: SI. Ostrava—Polonie Karvinná 2:0 (1:0), Han. Slavia—Ostr. Slavia 3:0, SK Pferov—SK Husovice 1:4, Moravia—Zabovfesky 4:0, SK Bat’a—KráL Pole 6:1, SK Olomouc—-Slovan Mor. Ostrava 1:1. Igló; Iglói AC II—Iglói Előre komb. 3:2 (1:1). — Iglói Előre—Korompai Haladás 1:1. Bajnoki mérkőzés, mely az első félidő 40-ik percében félbeszakadt. Dorilovits iglói játék­vezető kiállította Kapusta Előre-játékost, majd egy újabb kiállításnál az Előre-játékos nem engedelmeskedett, mire a bíró a mérkő­zést lefújta. Gólokat: Berzréti és Tuaber 11-esből rúgták. — Iglói AC ifj.Iglói Előre ifj. 8:1 (5:0). Gólokat: Baron 4, Kun 2, Sch­­walik, illetve Kahn 11-esből rúgták. — Iglói SK—Szepesolaszii SK 6:5 (4:2). Iglón leját­szott I. oszt. bajnoki mérkőzés, melyen a honiak éppen hogy megszerezték a 2 pontot Iglói SK ifj.—Korompai Haladás ifj. 1:0. Késmárk: Középszlov. északi csoport: Vorwärts Kezmarok—SK Ruzomberok 3:0, RAC Ruzomberok—Liga Kezmarok 0:2, Ce­­lub­ska Ruzomberok—SK Porubka 8:1, SK Ruzomberok II.—SK Paludzka 2:2, SK Ru­­zomber­ok dorosz—VSK Lipt Sv. Mikulás 11:0, SK Zilina—SK Varía­dór­ 8:1 (3:0). Rimaszombat: Déli kerület: Utekác—Kru­­pina 5:1 (4:1), Slovan Rimavská Sobota— Handlová 6:5 (5:0), Kremnica—Brezno 8:2 (5:2). — Ifj. bajnokság: Ban. Bystrica—Hro­­nec 3:1, Kremnica—ZTK Zvolen 0:2, ZTK Zvolen II—Stud. XI. Klautor P. Z. 3:1 (1:0). Barátságos: SK Besztercebánya II__Hand­lova 3:0. II. oszt. bajnoki: Olmütz: SK Slavia Praha—SK Olomouc 4:1, SK Hodolany—SK Plzen 4:3, SK Prosto­­jov—SK Dvor Králové 4:2, SK Bat’a—Red Star 2:0, SK Náchod—SC Mähr­-Schönberg 7:3. A bécsi Red Star első mérkőzésen 0:0 arányban végzett Vágbeszterce: Sparta—STS Csabea 4:0 (1:0). Bíró: Kronner, Durabier. A 3 km­-es lesiklóversenyben 38-an indultak, 13-an feladták a küzdelmet, míg a 600 m.-es műlesiklásban 60 versenyző közül 16-an nem lettek klasszifikálva. Lesik­lás: Kosik KCsT Bbánya 2.27 p. 2. Kralik Skiklub Bbánya. 3. Saratin KCsT Zsolna. — Slalom: Danyó Skiklub 2.29 p. 2. Kralik 3. Dobál KCsT­abánya. Keletszlovenszkói ifjúsági mérkőzések: SK Tahanovce—Makabi Kosice 3:1, I. CsSK Kosice—KMSF (kölyök) 2:0, Sparta Kosice— I. CsSK Kosice 0:7, I. CsSK Kosice—SK Sp. Nová Ves 11:2 (5:0). L­oszt csehszl. bajnoki mérkőzések: Sparta —SK Vranov 1:0 (0:0), SK Tehelna—SK Velky Saris 1:1 (0:1). Félbeszakadt. Két pontot vett el a kieső K5C a beregszásziaktól Királyhelmecről jelentik: Királyhelmeci SC —Beregszászi FTC 2:1 (0:1). Szép közönség előtt zajlott le a nagyon jó nívón mozgó mér­kőzés. Mindkét csapat óriási irammal indult a küzdelembe. Félidőig a BFTC volt szeren­csésebb, de a helmeci csapat többet táma­dott. A közönséget különösen Boros helmeci játékos teljesítménye ragadtatta el Rajta kívül­ jó volt Paskulyák I., a BFTC-nél Noszál és Páncél. A gólokat: Paskulyák II. 2, illetve Noszál adták. Bíró: Dubrava. CsSK-AC Igló 2:0 (0:0). A két csapat szép küzdelmet vívott az elsőségért. Szü­netig túlnyomórészben a vendégcsapat táma­dott, de a technikás akciók a kapu előtt meg­feneklettek. A puha, meddő csatárjátékkal szemben a helyiek lehengerelő stílusban sze­rezték meg, talán bajnokságot jelentő győ­zelmüket. A győztes csapatban a védelem, Tomkóval, a volt MSE-hátvéddel, volt a leg­jobb csapatrész. A gólokat: Jerga és Csibe lőtték. A KAC ÉS CSSK KÜZD AZ ELSŐSÉGÉRT, amely előreláthatólag a kettőjük közötti mér­kőzésen fog eldőlni. Az iglóiak ezzel a vere­séggel elvesztették bajnoki reményeiket. Feltűnő a királyhelmeciek újabb pontszer­zése, mellyel a helyi KSC utolsó helye m ©r* sivárabbá vált.­­ A tabella: 1. CsSK 20 pont 49:19 gól. 2. KAC 18 pont 34:13 gól. 3. AC Igló 18 pont 33:19 gól. 4. MSE 12 pont 27:25 gól. 5. BFTC 11 pont 28:22 gól. 6. SK Ungvár 10 pont 22:33 gól. 7. Királyhelmec 7 pont 16:42 gól 8. KSC 0 pont 9:45 gól. Nem jó favoritnak lenni: a Bratislava nem tudta legyőzni a pilzenieket Bratislavából jelentik: SK—SK Plzen 2:2 (0:1). Bíró: Pfatzner. A hazai pálya előnyé­vel induló Bratislava nagy favoritként in­dult a küzdelembe, de a várakozást nem váltotta be. Csak a védelem és a Stoic— Chodak jobbszárny tűnt ki. A vendégeknél Polacek kapus, a bekkek, Sezemsky center­half és Hajek csatár a legjobbak. Gólok: Chodak, ill. Gibic, Zoubek. SK Kladno—Viktória Plzen 2:1 (0:0). Bíró: Dubna. Mindkét együttesben a véde­lem emelkedett ki, ezenkívül Biró hall, Vicek csatár, illetve Svaton centerhalf volt jó. A vesztes csapatban a szélsők gyengék, a csatársor széteső játékot mutatott. Gólok: Kloc, ill. Hoffmann. Slávia—Zidenice 4:2 (2:2). Bíró: Sury, Planicka, Vodicka a halfsorban és az egész támadósor, különösen Svoboda, ill. Nepala csatár és Neder a védelemben nyújtottak ki­elégítőt. Gólok: Svoboda (3), Sobotka, ill. Kulc (11-es), Szloukal. SK Náchod—SK Prostejov 3:2 (1:1). A Spárta ellen 6:1-re győzött prostejoviak nem várt veresége. A két együttes szép küzdel­met vívott, de a prostejovi csapatban ezút­tal nem volt meg a kivánt összhang. Gólok: Kuchta (:), Biró, ill Melka és Biró öngólja. Spárta—Viktória Zs. 3:2 (1:0). Biró: Brüll­er. Kemény harc, melyben a bajnok most is nehezen győzött. A II. félidő 24. percében Cech a sérüléséből nemrég felépült Bouce­­ket lerúgta, úgyhogy a hosszú szünet után először játszó centerhalfot le kellett vinni a pályáról, ahova nem is jött vissza már. A sérült játékos volt a csapat legjobbja, Kle­­novec bizonytalan, míg a támadósorban csak a szélsők érdemelnek említést, de Se­necky, az új akvizíció is szépen játszott, jóllehet még nem illeszkedett bele a csapat­ba. A Viktória legjobb csapatrésze a halfsor, a csatárok lövőképesek. Gólok: Nejedly, Ze­­nisek, öngól, ill. Kristal. EZ A HELYZET: 1. Slávia 3. Prostejov 2. Spárta 4. Bratislava 5. Zidenice 6. SK Plzen 7. Kladno 8. Náchod 9. Viktória Zs. 10. Viktória P. 11. Rusj 12. Mór. Slávia 35 pont 79:20 gól 25 pont 51:33 gól 28 pont 61:27 gól 23 pont 35:36 gól 23 pont 39:48 gól 22 pont 52:40 gól 22 pont 46:44 gól 18 pont 42:45 gól 17 pont 45:39 gól 14 pont 26:35 gól 8 pont 23:68 gól 3 pont 18:78 gól A LAFC még nem győzött a tavaszi fordulóban Bratislavából jelentik: FC Vratky—Lo­sonci AFC 2:1 (1:0). A leromlott losonci csapat az utolsó előtti helyezettől is kikapott Ruttkán. A mérkőzést Fritz vezette. Érsekújvári SE—Trencséni TS 6:1 (1:0). A helyi csapat szenzációs győzelmet ara­tott a bajnokjelölt ellen. A gólokat Vanyek (3), Kelemen, Breszl, ill. Botka (11-esből) lőtték. Bíró: Kupric.­­A tabella legújabb állása szerint a Füleki TC már biztos bajnoknak tekinthető, Losonc és a Vas újabb vereségükkel ezzel szemben a kiesés szférájába jutottak. A tabella leg­újabb állása: Fülek 27 (48:14), Trencsén 22 (37:28), Ér­sekújvár 21 (38:26), Zsolna 20 (34:32), Ko­márom 17 (23:31), Zólyom 17 (25:33), Rapid 16 (31:23), Losonc 12 (23:27), Vas 12 (34:43),­­ Ruttka 11 24:35), Pöstyén 9 (25:50). A füleki utánpótlás legyőzte a bajnokcsapatot Fülekről jelentik: Fü­ieki TC II-Rima­­szombati Törekvés 3:2 (3:0). Elsőosztályú bajnoki mérkőzés: Biró, Benkó. A 15-ik perc­ben Éliás szép fejesgólt helyez a Törekvés kapujába, majd ugyanő leadásából Horatius rúgja a második gólt a 35-ik percben. A 39-ik percben szép támadásból Kovács rúg gyö­nyörű gólt. 3:0-ra vezet a tartalékcsapat! Szünet után a 11i-ik percben egy gyors Törekvés-lefutásból kavarodás adódik a fü­leki kapu előtt és Sápy a hálóba kotorja­­ a labdát. Gól után a Törekvés szép támadásot­ hát vezet s ennek eredményekép Szloven­­csáknak sikerül még egy gólt elérni. A játék vége felé ismét az FTC 11 támad és több sarokrúgáshoz jut. Az FTC 11 szünet előtti játékával teljesen megérdemelte a győzelmet. Jók voltak: Luspai az „öreg“ tartalék kapus, aki még mindig megbízható játékos, valamint Trizna, Tóth, Szabó és a fiatal Kovács.­­ A Törekvés kissé elbizakodva kezdett Kitűnő játékot nyújtott a kapus,­ valamint Simon és Lökös. Féltucat dugóval győzött az amatőrcsapat Szeged ellen Budapestről jelentik: Elektromos—Szeged 6:0 (2:0). Valóságos bombázást rendezett az amatőrcsapat az előkelő középcsapat ellen, melynek védelme a végén összeroppant­ Gólok: Szendrődy 2, Pázmándy, Pákozdi 2, Tőrös, Bocskai—Budafok 2:2 (1:2). A budafokiak óriási fölényben voltak és nyerésre álltak de a válogatott formában játszó Vágó és Palotás megmentettek 1 pontot a debreceni­eknek. A II. félidő 19-ik percében Janzsó (Bocskai) megsérült és kiállt. Gólok: Hajdú, Berecz, ill. Kovács, Hadrévi.­­ Bécsi liga: Admira—Hakoah 2:0 (1:0), Kastr, Vogl L. Sportklub—Ausztria 3:1 (3:0). A vezető Ausztriának bajnokságába kerülhet a vereség. Epp 2, Geiter, ill. Wiertl. Florids­dorf— Post 2:0 (0:0), Wolf, Kern. Favoritner —Wacker 2:0 (1:0), Hag, Gspan. Rapid— FC Wien 5:0 (2:0), Binder 4, Smistik. Vienna —Libertás 3:1 (1:0), Barilly 2, Fischer, illetve Schneider. ° A Bírák testülete szerdán este 8 órakor bizottsági ülést tart a Slávia-kávéház KAC- termében. A TABELLA: 1. Ferencváros 2. Hungária 3. Phöbus 4. Újpest 5. Nemzeti 6. Bocskai 7. Elektromos 8. Szeged 9. Budai 10. Budafok 11. Kispest 12. Haladás 13. III. ker. 34 pont 85:28 gól. 34 pont 76:26 gól. 33 pont 47:27 góL 29 pont 82:32 góL 28 pont 45:36 góL 25 pont 47:38 góL 23 pont 46:39 gól. 22 pont 28:37 gól. 21 pont 40:47 gól. 17 pont 37:75 gól. 15 pont 50:69 gól. 15 pont 29:58 gól. 8 pont 14:77 góL Nagyon feljavultak a zsolnaiak Zsolnáról jelentik: SK Zllina—Vas 3:2 (2:0), Biró, Novak. A zsolnaiaknál hoszabb szünet után Priboj is játszott, akinek vezénylete alatt szép játékot mutattak a zsolnaiak. A 30-ik percben Ry Savy, a 44-ik percben Prudovics lő dugót. A második félidő 6-ik percében Chochola belőtte a harmadik gólt. Az eredmény javítása a 30-ik percben Forset révén sikerült, majd a 33-ik percben Janota beállította a végeredményt. A győztes csapatban megemlítésre méltó: Pochaba, Derkics és Beniacs I___A Vasas­nál a kapus és a belső trió váltak ki. Cernár kiesett, 101 startolt Szigeti a tenniszbajnokságban Prágából jelentik: Csehszlovákia tennisz­­bajnokságának folytatásán nagy meglepetést keltett a külföldi sikerei alapján favorizált Cernar veresége. A magyar Szigeti jól star­tolt és a redivivus Menzel is a várakozásnak megfelően szerepelt A legújabb eredmények: Férfi: Ceska—Mankovich Ungvár 6:3, 5:7, 6:3, 6:1, Ceruk ellen 7:5 6:3, 6:2, Romanoni olasz—Rohrer 9:7 6:3, 6:4, Cernar ellen 6:4, 6:0, 4:6, 6:4, Menzel—Schramek 6:0, 6:0, 6:4, Kiss ellen 6:2, 6:2, 6:2, Palmieri olasz— Stejskal 6:2, 6:3, 6:2, Szigeti—Sada 6:0, 6:1, 6:0, Stingi ellen 6:0, 4:6, 6:1, 6:4, Malecek— Wachtl 7:5, 7:5, 6:4, Hecht—Dostal 6:1, 6:1, 6:1 és Benda ellen 6:1, 6:1, 6:0, Ambroz— Blabol 9:7, 6:4, 6:0, Siba ellen veszt 6:4, 6:4, 6:3-ra. Férfi páros: Hecht, Caska—Stolpa, Kiss magyar 6:1, 6:3, 2:6, 6:3, Blabel, Siba—Roh­rer, Benda 6:4, 6:4 Női: Käppi—Straub magyar 6:2, 6:0, Drtina—Stoupa 7:5, 4:6, 6:4, Vechbil—Graus 6:1, 1:6, 6:3, Ksela—Fischer 10:8, 8:6, Hein— Stutz 6:1, 6:1. Zólyom: SK Bratislava— ZTE 4:4 (3:1). A ligacsapat csak nehezen tudta döntetlenné tenni a jól játszó helyiek elleni küzdelmét Gólok: Chodak 3, Masarovics, ill. Basina 2, Lukavsky, Krivan.­­ A Karpathenvereta helybeli osztálya május 4-én, kedden este 9 órakor a Lőcsei­­házban rendes választmányi ülést tart.­­ A Törekvés hétfőn este este 8 órakor vá­lasztmányi ülést tart új helyiségében Kovács­utca 47. alatt (városi tornaterem). Kérjük a vez. tagok pontos megjelenését.