Kelet-Magyarország, 2004. augusztus (61. évfolyam, 179-203. szám)

2004-08-30 / 202. szám

2004. augusztus 30., hétfő A LABDARÚGÓ IS III.ÁLLÁSA. LABDARÚGÓ MEGYEI II. OSZTÁLY 3. forduló (zárójelben az íriered­mények)_____________ Kutykó Sport-csoport: Rohod-Nyírtelek 1-7 (1-4), Ófehértó-Levelek 1-1 (1-2), Kemecse-Újfehértó 1-3 (0-5), Nagycserkesz-Nyíribrony 1-2 (3-2), Kálmán­­háza-Kótaj 0-4 (2-1), Máriapócs-Nyírgyulaj 0-2 (1-6), Kék-Nyírmihálydi 1-3 (3-3), Apagy-Encsencs 2-0 (0-11). Kerekes Tüzép-Nyírség Tüzép csoport: Tiszaszalka-Ko­­moró 4-2 (3-1), Fényeslitke-Nyírmada 0-4 (4-2), Mándok-Nagydobos 3-0 (7-1), Tiszakanyar-Pap 5-1 (2-2), Újdombrád-Várda SE 0-3 (3-2), Ajak-Jéke 1-1 (5-3), Petneháza-Dombrád 0-1 (2-2), Anarcs-Vaja 2-1 Gáll-Travel csoport: Szamossályi-Túrricse 2-3 (2-1), Tyukod-Nábrád 2-1 (1-3), Nyírmeggyes-Kocsord 1-0, Tunyogmatolcs-Vámosoroszi 3-0 (6-0), Tiszaküród-Szat­­márcseke 0-4 (1-1), Penyige-Porcsalma 2-0 (12-1), Ópályi-Nyírcsaholy 0-4 (3-1), Jármi-Tarpa 2-1 (8-2). FORMA-1, BELGA NAGYDÍ) Végeredmény: 1. Kimi Raikönnen (finn, McLaren), 2. Mi­chael Schumacher (német, Ferrari, már világbajnoki), 3. Rubens Barrichello (brazil, Ferrari). TOTÓEREDMÉNYEK, 35.HÉT A MEGYEI 1. OSZTÁLY ÁLLÁSA: 1. Jánkmajtis3 2 1-- 11-37 2. Nagyecsed3 2 1 -9-27 3. Nyírbéltek3 2 1 -11-57 4. Tiszabecs3 2 1 -9-37 5. Nyírbátor3 2 1 -6-47 6. Záhony3 1 2 -6-55 7. Nagyhalász3 1 1­­ 6-64 8. Csenger3 1 1 i 3-34 9. Gyulaháza3 1 1 1 4-74 10. Tiszavasvári3 1 -2 7-83 11. Fehérgyarmat3 1 -2 4-83 12. Tiszalök 3 1 -2 2-63 13. Nyírlugos 3 -2 1 1-42 14. Pusztadobos 3 -1 2 4-71 15. Balkány 3 -1 2 1-41 16. Nagykálló 3 -1 2 2-111 LABDARÚGÓ NB III. TISZI-CSOPORT, 3. FORDULÓ........................................................................................................ Idegenben nyert megyei derbit az Ibrány A Rakamaz kiütötte ellenfelét, nagy csatában vesztett a Tuzsér; a sényőiek első pontja Abaújszántó-Tuzsér______1-0 (0-0) Abaújszántó, 200 néző, v.: Tatár. Tu­zsér: Fintor - Lakatos (Bagin), Kosztyú, Lupcsa (Spekker), Dancs, Iván, Szabó I., Babjak (Petró), Mitró, Cseke, Ger­gely. Edző: Révész Attila.____________ Az első félidőben a Tuzsérnak el kel­lett volna döntenie a mérkőzés sor­sát, hiszen három ordító gólhelyzetet is elhibázott. A második játékrész már kiegyenlítettebb volt, hatalmas harc ala­kult ki a győztes gól megszerzéséért, amit végül a hajrában az Abaújszántó ért el. Gól: Mihálszki (86. perc). Jó, Mitró, Cseke. (Tudósító: Lakatos Tibor) Révész Attila: Sajnos, erre a mérkő­zésre néhány játékosom nem kellőkép­pen készült fel, illetve a hazaiak óriá­si elszántságról tettek bizonyságot, és ez eredményezte győzelmüket._______ Nyírkarász-Ibrány________2-3 (0-1) Nyírkárász, 500 néző, v.: Puskás. Nyír­kárász: Pekk - Éles (Kiss Z.), Horváth (Kapin L.), Mándoki, Rákóczi, Kapin M., Tóth, Matyi, Takács, Dudás, Fecsku. Edző: Komáromi György. Ibrány: Tus­ka - Csobán, Kántor, Kovács M., Nagy, Bessenyei, Milka, Kovács I. (Bárdi), Korsoveczki, Feczkó (Szilágyi), Marcsek (Moravszki). Edző: Németh Károly. Izgalmas mérkőzésen a rutinosabb ven­dégcsapat megérdemelten nyert. Gól: Matyi (48.), Fecskó (80.) illetve Nagy S. (20., 56. - a másodikat 11-esből), Feczkó (52.). Jó: a hazaiak közül sen­ki illetve Korsoveczki, Bessenyei, Csobán. (Tudósító: Bagány Ferenc) Komáromi György: - Amíg ilyen hibá­kat ejtünk, addig nem számíthatunk győzelemre. Igaz, a végén egyenlíthet­tünk volna. Németh Károly: - Nagyon izgalmas meccsen 3-1 után többször bebiztosít­hattuk volna a győzelmet, ezt elmulasz­tottuk, így a végén szerencsére is szük­­ségünk volt a sikerhez.______________ Rakamaz-Balmazújváros 4-1 (1-1) Rakamaz, 300 néző, v.: Tóth. Raka­maz: Kanecz - Székely (Papp F.), Cap, Fiumei, Baka, Asztalos, Minczér, Leskó, Riczu (Szilágyi), Domokos, Csernijenko (Fekete). Edző: Brekk János. A hazaia­kat megfogta a korán kapott gól, az első félidőben így még akadozott a gé­pezet. A szünet után jelentősen felja­vult a Rakamaz, amely biztosan nyert a fokozatosan elfáradó vendégek ellen. Gól: Riczó (37.), Leskó (55., 76.), Fe­kete (87.) illetve Dobi (2.). Jó: Aszta­los, Baka, Leskó, Riczu._____________ Brekk János:­­ A rossz kezdés ellené­re akár nagyobb különbséggel is nyer­hettünk volna. Volán-Sényő-Sátoraljaújhely _________________________1-1 (1-0) Sényő, 200 néző, v.: Krassowsky. Volán-Sényő: Szabó - Pljutyinszkij, Kiss T., Kiss G., Barna (Knoblok), Balogh, Várnai, Göncz, Barkaszi (Habarcsák), Gráf, Gégény (Rubóczki). Edző: Rubócz­ki Tibor.______________________ A hazaiak támadójátéka továbbra is el­maradt a várttól. Gól: Barkaszi (3.) il­letve Ablonczy (76.). Jó: Szabó A., Barkaszi, Kiss T., Várnai.____________ Rubóczki Tibor:­­ Egyenlő erők küz­delmében igazságos döntetlen.______ További eredmények: Miskolci VSC-Mád 0-3, Nyíradony-Hajdúnánás 2-2, Szirma­­besenyő-Létavértes 0-2. A Szakoly sza­badnapos volt. A rakamazi Riczu betalált az újvárosi kapuba (Fotó: Racskó Tibor) LABDARÚGÓ DR. ZILAHI MEGYEI Tiszalök-Tiszabecs_______________0-4 (0-1) Tiszalök, 300 néző, v.: Kiss L. Tiszalök: Polgári - Hengsperger, Kobolák, Lukács (Bognár), Pál, Paulik Z. (Papp M.), Kerekes, Gulácsi, Magyar, Lengyel, Erdei. Edző: Péntek Miklós. Tiszabecs: Körmös - Nagy P., Márton, Papp Z., Varga S., Bornemisza, Kövesligeti, Gádzsa, Bandics, Bartha Cs., Erdei Z. Játékos-edző: Kövesligeti László. A hazai csapat az első kapott gól után feladta a mérkőzést. Gól: Erdei Z. 3, Bandies. Ifi: 9-4._______ Záhony-Fehérgyarmat___________________2-1 (1-1) Záhony, 300 néző, v.: Zahorán. Záhony: Kovács - Semegi, Sére, Petró (Kői), Simon, Czvnk, Berczik, Karasz, Tóth R., Rajzinger, Kajli (Kocsis). Edző: Erdei Árpád. Fehérgyarmat: Koncz - Gyüre, Vacsilla, Radács, Marczi, Varga, Orosz, Szkunc (Szécsi), Igaz, Tóth I., Sárai (Szakács). Edző: Czuprák Lás­zló. Jó iramú mérkőzésen felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Gól: Karasz, Tóth R. illetve Tóth I. Ifi. 2-3.________ Erdei Árpád: - Jól játszó vendégcsapatot győztünk le. Czuprák László: - Örök igazság, a helyzetek kihagyása megbosszulja magát._______________________________ Pusztadobos-Nagyhalász_________________2-3 (2-1) Pusztadobos, 150 néző, v.: Szlomoniczki. Pusztadobos: Vass - Kurik­o (Sós), Balogh T., Gere, Pacz, Csohány (Bak­­sa), Szilasi, Papp (Erdei), Fejes, Ponczek, Balogh A. Játékosedző: Sós Sándor. Nagyhalász: Vattai - Minya, Borza, Kató, Földi, Bukovenszki (Végső), Puki, Baraksó, Kelemen (Farkas), Paulik, Simon. Edző: Lippai Lajos. Noha már két góllal is vezetett a Pusztadobos, fordítani tudott a Nagyhalász. Gól: Papp, Kurik­o, illetve Kelemen 2, Puki. Ifi: 3-1 (Tudósító: Bíró Tibor.)________________________ Sós Sándor: - Sikerült megverni magunkat...__________ Lippai Lajos: - Két félidős mérkőzés volt, szimpatikus csapatot győztünk le._______________________________ Jánkmajtis-Nagykálló____________________4-0 (1-0) Jánkmajtis, 300 néző, v.: Takács J. Jánkmajtis: Mező­­ I. OSZTÁLY, 3. FORDULÓ Papp: Grajczár, Homoki J., Kiss (Mikes), Eszenyi (Bartha), Országh, Sándor, Nagykaposi, Homoki G., Della. Edző: Czeglédi István. Nagykálló: Cziotka - Mészáros, Fodor, Sándor (Radeczki), Márton, Budaházi, Drágár, Imre, Kígyósi, Dimanyika (Málik), Moldován. Edző: Boda Mihály. Szép játékkal fölényes győzelmet aratott a házigazda, bár néhány ziccer így is kimaradt. Gól: Nagykaposi 2, Della, Homoki G. Ifi. 2-4 (Tudósító: Czibere Sándor.)_________ Czeglédi István: - Míg az első félidőben kihagytuk a helyzeteinket, a másodikban sikerült azokat értékesí­tenünk._______________­­_______________ Boda Mihály: - Az utolsó húsz percet kivéve a fiatal és tartalékos csapat jelen pillanatban ennyire volt képes. Nyírbátor-Tiszavasvári___________________3-2 (1-0) Nyírbátor, 150 néző, v.: Kocsis. Nyírbátor: Szakács - And­rás, Czerula (Balogh), Kiss, Lengyel, Szegedi (Huszti), Kurucz, Csapos, Czeily, Lőrincz (Gerstmájer), Széplaki (Hadházi). Játékosedző: Csapos Zsolt. Tiszavasvári: Hornyák - Búr, Sinka, Tályai, Erős, Szabó P., Lakatos, Hegedűs, Nyisztor, Szabó Z. (Gorzás), Fazekas. Edző: Nyisztor Sándor. Gyenge hazai produkció, kemény, férfias játék, igazságos játékvezetés. Gól: Széplaki 3 (egyet 11- esből), illetve Fazekas 2. Kiállítva: Búr (76.). Ifi. 6-3 (Tudósító: Balla István.)____________________________ Csapos Zsolt: - Az idény leggyengébb játékával tartot­tuk otthon a három pontot._________________________ Nyisztor Sándor: - A harmadik góllal a játékvezető vette el tőlünk a pontszerzés lehetőségét._________________ Nyírbéltek-Csenger______________________1-1 (0-0) Nyírbéltek, 200 néző, v.: Kozics. Nyirbáltok: Tóth - Bé­csi K., Küzmös, Jaczina, Kevert K. (Tácej), Bárány, Szép, Ascsillán (Zsíros), Mezei, Bíró, Hudák (Holló). Edző: Bé­csi József. Csongor: Gere - Herczeg, Boros, Szabó, Zámbó (Magyari), Szomjú (Országh), Nyerges, Tóth, Csontos (Lakatos), Barcsay, Juhos (Katona). Edző: Mol­nár Csaba. Saját magának tette nehézzé a meccset a hazai csapat a gyatra helyzetkihasználásával. Gól: Bárány (11-esből), illetve Katona. Kiállítva: Szabó (80.). Ifi: 2-2______________________________ Bécsi József: - Nem játszottunk jól, ennek ellenére már az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Molnár Csaba: - Gratulálok a fiúknak a pontszerzéshez. Balkány-Nyírlugos___________________________0-0 Balkány, 300 néző, v.: Sinka. Balkány: Krizsanovszki - Szabó P., Nagy Cs., Cseleszki, Homonyik, Dán (Gégény), Tóth Z., Szabó I., Szatmári, Makula (Nagy K.), Sápi (Ember R.). Edző: Mirgai László. Nyírlugos: Páti - Horváth, Debreceni, Török, Tőháti, Mester (Haga), Bulyáki, Fézer, Terdik (Sinka), Szász, Gyarmati. Edző: ifj. Kavalecz Béla. A ziccerek alapján gólokkal kellett volna győznie a továb­bra is nyeretlen hazai csapatnak. Ifi: 6-3 (Tudósító: Mar­ján János.)________________________________________ Mirgai László: - Kilencven percen át végig támadtunk, mégsem tudtunk gólt szerezni.______________________ ifj. Kavalecz Béla: - Óriási küzdelemben kiszenvedtük az egy pontot.____________________________________ Nagyecsed-Gyulaháza___________________1-1 (0-0) Nagyecsed, 200 néző, v.: Nagy B. Nagyecsed: Makó - Nagy, Sikesdi, Simák (Szántó), Kocsis Z., Both (Székely), Bulyáki, Kocsis P., Somfalvi (Lakatos), Szarka, Bilosec­­kij. Edző: Berettyán Gábor. Gyulaháza: Tóth Sz. - Petró J., Gáti, Tóth Tamás, Tóth Tibor (Peti), Petró F. (Tóth G.), Szentmiklósi, Bombera (Tóth B.), Lajtos (Haga), Bunkóczi, Molnár. Játékosedző: Bárdi Attila. Gól: Bulyá­ki, illetve Petró F. Küzdelmes mérkőzésen igazságos ered­mény született. Ifi: 7-0____________________________ Berettyán Gábor: - Remélem, ez a találkozó visszaránt­ja a csapatot a földre, és a következő fordulóban ismét kellő alázattal és fegyelemmel játszunk. Gratulálok az ellenfélnek!________________________________________ Bárdi Attila:­­ Az erőviszonyok tudatában Nagyecseden jó az iksz, de egy kis hiányérzetem azért van. k­ihsrssp­a ]□□□ F­aalapanyag b­eszerzőt­ keresünk. Elvárások: • felsőfokú végzettség • német- és/vagy angolnyelv-tudás Egyéb nyelv ismerete előnyt jelent. Fényképpel ellátott önéletrajzát a hirdetés megjelenésétől számított 1 héten belül a következő címre várjuk: Interspan Kft., 4800 Vásárosnamény, Ipar u. 1. TOVÁBBTANULÁS A kisvárdai II. Rákóczi Ferenc Szakközép- és Szakiskola pótfelvételt hirdet az alábbi szakképzéseire: vendéglátó-technikus rendszerinformatikus A kétéves, s­zeptemberben induló iskolarendszerű képzésre érettségivel rendelkezők jöhetnek. Jelentkezés az iskola Tanulmányi osztályán. (Bizonyítvány másolat szükséges!) ^ Információ: 46/41 a-000 W MOIT SPORT /10 Európában vezető szerepet betöltő, németországi székhelyű, padló­burkoló anyagokat gyártó cég magyarországi képviselete keres munkatársat, értékesítési munkakörben Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megye területére. Elvárásaink: Amit nyújtunk:­­ felsőfokú végzettség, - kiváló munkakörnyezet, - releváns értékesítési tapasztalat, - versenyképes jövedelem (alap+jutalék), - számítástechnikai ismeretek. A fényképes önéletrajzokat vizico@vorwerkbp.axalero.net e-mail vagy a 3522 Miskolc, Nemzetőr u. 31. címre kérjük. BT HUNGARY KFT. 100%-os svéd tulajdonú vállalat a BT targoncák gyári képviselete és magyarországi forgalmazója TERÜLETI REFERENS munkatársat keres Észak- és Kelet-Magyarországra. A jelentkezőknek az alábbi feltételeknek kell megfelelni: • felsőfokú végzettség, • B kategóriás vezetői engedély, • kiváló kommunikációs készség, • önálló, pontos munkavégzés, • tárgyalóképes angolnyelv-tudás. Fényképes önéletrajzukat Mészáros Ferenc értékesítésvezető részére küldték postán vagy e-mailen az alábbi címre: BT Hungary Kft., 1116 Budapest, Építész u. 28. e-mail: ferenc.meszaros@bt-hungary.com Az E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Rt. közleménye Az E.ON Tiszántúli Áramszolgáltató Rt. átfogó korszerűsítési programot hajt végre a villamosenergia-hálózaton. A kiegyensúlyo­zott és zavartalan villamosenergia-szolgáltatást biztosító fejlesztés érdekében folyamatosan dolgoznak a társaság szakemberei. Ezért: • Mátészalka településen Érdért ládaüzem, Nobilis Rt., Eskro Rt. területén 2004. szeptember 3-án 7 óra 30 perctől 11 óra 30 percig, ■ Mátészalka településen Nagybányai u. 28., Petőf­i köz, Martinovics u. 4-45, 11-35. házszámok, Rózsa u. 26-68, 27-75, 2-24, 1-25, Nagybányai u. 14-58., 19/8-61, 2-10,1-15. házszámok, Gábor u. 1- 3/a, 2-14. házszámig, Hunyadi u. 28-70, 29-87, Szatmári u. 2-82, 1/a-81. Hunyadi köz, Á. u 1-3/a, 2-14. házszámok, Matex Kft. 2004. szeptember 3-án 7 óra 30 perctől 8 óra 30 percig, valamint 10 óra 30 perctől 11 óra 30 percig, ■ Ófehértó településen Szabadság út 1-47-ig, valamint 2-52-ig, Táncsics út 1-35-ig valamint 2-36-ig 2004. szeptember 3-án 8 óra 30 perctől 15 óráig, ■ Ófehértó településen Szabadság út 1-47-ig, valamint 2-52-ig, Táncsics út 1-35-ig valamint 2-36-ig 2004. szeptember 7-én 8 óra 30 perctől 14 óráig, ■ Ófehértó településen Úttörő út 12-52-ig, valamint 21-59-ig 2004. szeptember 7-én 11 órától 14 óráig áramszünet lesz. A biztonsági előírások miatt elkerülhetetlen átmeneti szolgáltatás­kimaradásért megértésüket kérjük. 6­­00 Hirdetések