Képes Sport, 1971. január-június (18. évfolyam, 1-26. szám)

1971-05-04 / 18. szám

utánvágás (sok egy kicsit) Szeged, II. félidő, 33. perc. Az újpesti védők felvágják Jósát, a büntetőterületen, Szlávik játékvezető nem ítél 11-est. A nézőtérről csak annyit lehet látni, hogy Dá­vidot leküldi a pályáról. A mérkőzés után Dávid elis­meri: legyintett, s nyilván ezért állították ki. Fáy utca, II. félidő, 22. perc. Wollek kapura húz, Ihász utána rúg, s a csatár nagyot esik. Szkokán leküldi a hátvédet a pályáról. Ihász, a mérkőzés után: — Valóban elcsaptam Wol­lek lábát, de ilyenért — elő­zetes figyelmeztetés nélkül — eddig nem volt szokás a kiállítás. Számomra azért fájdalmas a dolog, mert hosszú játékospályafutásom első kiállítása. Szkokán játékvezető: — Szándékos utánrúgás volt, nem tehettem mást. Ihász nem is vitatta, szó nélkül lement. Pécs, II. félidő 25. perc: Tóth kézzel ellöki Solymo­­sit, Bana fütyül, nyilván szabadrúgás következik s most Solymosi (nem durván) meglöki Tóthot. Erre a pé­csi csatár leköpi Solymosit. A játékvezető azonnal kiál­lítja a magáról megfeledke­zett pécsi játékost. Három sportszerűtlenség (szögezzük le: a legyintés is az!) — három kiállítás, egyetlenegy fordulóban. Sok egy kicsit. Ilyenekre nem került ugyan sor Csepelen, de Vin­­cze dr. játékvezetőnek fel­tétlenül erélyesebbnek kel­lett volna lennie Pető három és Molnár két „szerelése" után. Kár, hogy 3—4 téves les­ítélete is akadt, illetve­ két esetben nem fújta le a csepeli csatárokat — nyil­vánvaló lesállás-helyzetben, amikor csak a csatár ügyet­lensége miatt maradt el a gól. Olyan, amiért dicséretet érdemel: mindkét 11-est azonnal, határozottan meg­ítélte, mert mindkettő való­ban az volt. Olaszország: 85. perc Olaszország 1970—71. évi bajnoka az Interna­­zionale csapata. A sztrájk elmaradt és a mérkőzések során szám­szerűen is megszületett az Inter 11. bajnoksága. Az Inter hazai, Foggia elle­ni mérkőzése valóságos bemutató-labdarúgást hozott - 5:0-ra nyertek a milánói kék-feketék Bo­­ninsegna, Jair, Facchetti, Mazzola majd ismét Jair góljával. És az ötödik gól pillanatában, a második félidő 40. percében, azaz a­ 85. percben közölték a rádiók a bolognai talál­kozó eredményét, amely ugyanekkor módosult 3:2- re a Bologna javára, a Milan ellenében. Ez ma­radt a végeredmény is, a San Siro gyepszőnyegét elárasztó sokezres tömeg pedig önfeledten ünne­pelte a modern olasz lab­darúgás legdicsőségesebb csapatát. Reményi Kálmán ANGLIA: ezredgólarány dönt? Könnyen lehet. Az Arsenalnak ugyanis mindössze hét ezreddel jobb a gólaránya a Leeds Unitedénél. A londoniak jelenleg egy ponttal állnak a Leeds mögött, de még hátra van találkozójuk a Tottenham-mel. Ha nyernek vagy 0:0-ás döntetlent érnek el, ők a bajnokok. Ha kikapnak, vagy 1:1, 2:2, 3:3, vagy hasonló lesz az eredmény, a Leeds az első. Az Arsenal legutóbb szerencsével nyert 1:0-ra a Stoke City ellen. Kelly, a 60. percben beállt cserejátékos tíz perccel később megszerezte a vezetést. Az utolsó percben egy kapu előtti kavarodás után az Arsenal kapusa kiejtette a labdát, de a gólba tartó lövést egy védő óriási szerencsével kispárgázta. A Leeds most már csak a Tottenham­ ban bízhat. . Charlie Coutts* INTERURBAN Kelly győztes gólja a Stoke ellen . . MTI Külföldi Képszolgálat Úszófesztivál — nélkülünk Egy tizennégy éves bakfis Ausztráliából. Shane Gould kétszázon világcsúcsot úszott, százon pe­dig beállította Fraser hétéves álomcsúcsát... MTI Külföldi Képszolgálat Felforrt a víz a londoni Crystal Palace uszodájában : tizenhárom ország több tucat világklasszisa, világcsúcsok, nagy­szerű eredmények a nagyszabású úszófesz­tiválon. Az amerikaiak pillangókisasszo­nya 1:04,7-tel nyeri a százméteres pil­langóúszást, s a csodálatos ausztrál Karen Moras pedig 4:22.6-tal elraktározza Debbie Meyer négyszázas világcsúcsát. „Gould nagyszerűen meghajtott — mondta Moras. — Elfáradtam, most majd pihenés követ­kezik.” Azért a nyolcszázat még meg­nyerte. Az amerikai csodafiúk most csak fürödtek, csupán Kinsella remekelt ezeröt­százon. A kétnapos verseny főszereplője, a fitos orrú, szeplős bakfis, Shane Gould tovább szomorította Meyert. A tizennégy éves diáklány 2:06.5-tel állított fel világ­csúcsot kétszáz gyorson, s a nagy szenzá­ció: beállította Fraser 58.9-es szakállas világcsúcsát is. „Egy kicsit féltem Vetzkó­­tól, bár nálunk jóval előbb elkezdődött a formába hozás — mondta repeső öröm­mel. Ez érthető, s az is, hogy mi­­ nem örülünk. No, nem az eredmények miatt. Sokkal inkább a „hiányzás” bosszantó. Vajon a magyar úszók miért nem vettek részt ezen a nagyszabású úszófesztivá­lon?...