Képes Sport, 1971. január-június (18. évfolyam, 1-26. szám)

1971-05-04 / 18. szám

JEGYZŐKÖNYV A mezőny legjobbja CSEPEL—RÁBA ETO 2:1 (0:1) Csepel, 3000 néző. Veze­tte: Vincze dr. Gólszerző, 12. perc: Horváth I, 48. p. Rottenbiller, 84. p: Kalmár. Szögletarány 9:3 (3:2) a Csepel javára. Csepel: Fatér — Vellai, Molnár, Pető, Faludi, Kandi, Kal­már, Gulyás, Takács, Losonczi, Gondár. Csere: Gulyás he­lyett Rottenbiller (szünetben). ETO: Földes — Keglovich Orbán, Tzsárki, Pozsgai, Kiss, Stolcz, Horváth I, Somogyi, Korsós, Glaser. Csere: Glaser helyett Horváth XI (57. perc). Orbán 33 éve ellenére nemcsak termetével, hanem játékával is kimagaslott a me­zőnyből. A második félidő csepeli roha­mai időszakában is ura volt a kapu elő­terének, rengeteg nehéz helyzetben tisztázott, fejjel-láb­bal biztosan hárí­tott. Nem rajta múlt csapata veresége. Gyors volt, robba­nékony és kiváló taktikus, nagysze­rűen kihasználta, hogy amikor az őri­zetével megbízott Vidáts előrement, szabadon maradt. Remek labdákat adott társainak, s ott volt a befejezé­seknél is. Ezúttal is szinte két ember munká­ját vállalta magára. Lényegében közén­­® pályást játszott, de­ gyakran elviharzott a jobb szélen, oly­kor a bal szélen, egész sereg veszé­lyes támadást veze­tett, jó beadásai voltak. 11-es számmal a hátán jóformán a pálya mind a r­­gy sarkában feltűnt. Nagy kedvvel, ha­talmas lendülettel játszott, sok cél­­helyzetet teremtett társai számára s nagy része van a­b­­ban, hogy az mtt­ a II. félidőre felja­vult. VIDEOTON—VASAS 1:0 (1:0) Fáy utca, 8000 néző. Vezette: Szkokán. Gólszerző, 30. perc: Wollek. Szögletarány: 5:3 (3:0) a Vasas javára. Kiállítva: Ihász (67. perc). Videoton: Szabó — Posch, Kovács, Nagy III, Fejes, Har­­tyáni, Burka, Karsai, Wollek, Nagy II, Szalmásy. Csere: Wollek helyett Józsa (szünetben). Vasas: Tamás — Fábián, Mészöly, Ihász, Menczel, Vidáts, Lakinger, Török, Puskás, Müller, Tóth. Csere: Török he­lyett Radics (szünetben), Menczel helyett Nell. (76. perc). ÚJPESTI DÓZSA—SZEOL 4:3 (4:2) Szeged, 10 000 néző. Vezette: Szlávik. Gólszerző. 7. perc: Dunai II. 21. p: Noskó. 30. p: Juhász.34. p: Vass. 42. p: Jósa. 44. p: Zámbó. 90. p: Vass. Szögletarány 5:5 (3:2 az O Dózsa javára). Kiállítva: Dávid (78. perc).­­ Dózsa: Borbély — Káposzta, Horváth, Juhász, Dunai III. Noskó, Fazekas, Zámbó, Bene, Dunai II. Nagy. Csere: Noskó helyett Solymosi (34. perc). Nagy helyett Tóth (72. perc). SZEOL: Gilicze — Várhelyi III, Emődi, Molnár. Kerekes, Bánfalvi, Dávid, Jósa, Pikó, Vass, Pataky. Csere: Pataky helyett Berkes (62. perc). Pikó helyett Vörös (62. perc). HALADÁS—MTK 2:2 (2:1) Szombathely, 10 000 néző. Vezette: Müncz. Gólszerző. 6. perc: Iszak I. 25. p: Becsei, 44. p: Király. 46. p: Kiss. Szögletarány 10:6 (8:1) a Haladás javára. Haladás: Szarka — Szántay, Pék, Balogh, Halmosi, Kul­csár, Szabó, Király, Farkas, Rátkai, Iszak I. Csere: Szabó helyett Gangli (69. perc). MTK: Hajdú — Török, Dunai, Csetényi, Oláh, Strasszer, Borsó, Sárközi, Becsei, Szuromi, Kiss. Csere: Hajdú helyett Brttnyi (szünetben). Sárközi helyett Koritár (56. perc). Nagy If Zámbó Kiss TATABÁNYAI BÁNYÁSZ—DIÓSGYŐRI VTK 4:0 (3:0) Tatabánya, 6000 néző. Vezette: Bu­rcsák. Gólszerző, 13. perc: Takács, 19. p: Sáfrány (öngól), 30. p: Tóth (11-esből), 81. p: Tóth. Szögletarány 8:0 (2:0) a Tatabánya javára. Tatabánya: Rothermel — Lévai, Kovács I. Horváth I. Arany, Laczkó, Szabó, Takács, Tóth, Nagy, Hernádi. DVTK: Veréb — Kovács, Salamon, Kolláth, Sáfrány, Hajas, Horváth, Fekete, Sikora, Gass, Vass. SALGÓTARJÁNI ETC—FERENCVÁROS 1:0 (1:0) Népstadion, 17 000 néző. Vezette: Vadas Gy. Gólszerző, 22. perc: Kajdi. Szögletarány: 13:2 (7:2) az FTC javára. Kmetty, Vertig, Szalay, Horváth, Sí* Répás’ Ka­idi’ Básti, Jeck. Csere: Jeck helyett Loch (66. perc). xJ,?r?nC'*rJ?s: Géczi — Novák, Páncsics, Vépi, Juhász. C­S Szőke’ Rákosi, Albert, Branikovits, Mucha. Csere: Szőke helyett Füsi (58. perc). BP. HONVÉD—DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ 3:0 (1-0) 000 néző­ Vezette: Hegyes. Gólszerző, 44. perc: G .,ngó­l­ 50, p: Kozma, 71. p: Pusztai. Szögletarány 6:4 (4:1) a Honvéd javára. „ ^p. honvéd: Lévay — Kelemen, Buzsinszky, Tajti, Vági, Szűcs, Pusztai, Pintér, Pál, Komora, Kozma. Csere: Pál he­lyett Tóth Gy. (szünetben), Pusztai helyett Fehérvári (77. perc). Dunaújváros: Papp — Formagyimi, Faji, Cseh, Somogyi, Ruppert, Szimacsek, Harangi, Simon, Somogyvári, Kovács. Csere: Somogyvári helyett Kamarás (61. perc). KOMLÓI BÁNYÁSZ—PÉCSI DÓZSA 2:0 (0:0) Pécs, 7000 néző. Vezette: Bana. Gólszerző, 78. perc: Juhász, 85. p: Solymosi. Szögletarány 14:3 (6:2) a Pécsi Dózsa ja­vára). Kiállítva: Tóth (70. perc). Komló: Erdősi — Kótai, Kovács, Csordás I, Horváth, Makray, Bordács, Juhász, Solymosi, Egri, Mohácsik. Csere: Horváth helyett Orsós (30. perc), Mohácsik helyett Lazaridisz (50. perc). Pécs: Rapp — Hernádi, Maurer, Kincses I, Kocsis, Kon­­rád I, Köves, Jánosi, Máthé, Tóth, Zombori. Csere: Jánosi helyett Tüske (56. perc), Zombori helyett Kincses I (72. perc), Tóth Szalay Szűcs Solymosi A tavaszi idény­ben eddig nyújtott közepes játékát tel­jes mértékben fe­ledtette a DVTK el­leni ragyogó telje­sítményével. Nagy területen, rendkívül hasznosan játszott, a diósgyőri védők gyakran egyszerűen nem tudták tartani. Idegesen kezdett, aztán szinte „letö­rölte” a Fradi csa­társort a pályáról. Vezéreevénysége volt az SBTC-védelem­­nek, s minden tá­madást ő kezdemé­nyezett. Ragyogóan helyezkedett, s „nem tudott” hibázni . .. Kiemelkedett a huszonkét játékos közül. Elfoglalta a középpályát, hátul biztosan rombolt, elöl lövéseivel ala­posan próbára tette Papp kapust. Él­mény volt a játéka, ismét a régi Szűcsöt láttuk a pályán. Az első félidőben igen sokat segített a védelemnek. Szü­net után óriási ér­demeket szerzett az­zal, hogy még töb­bet vállalt magára, részt vett az első gól előkészítésében, góljával pedig be­biztosította győzel­müket. Pál és Fajt a levegőben küzd a labdáért, az előtérben Komora és Somogyi figyeli a jelenetet * Az NB I állása 1. Újpesti Dózsa 22 145 3 54:21 33+8 = 41 2. Bp. Honvéd 22 125 5 43:25 29+7 = 36 3. Ferencváros 22 107 5 33:17 27+8 = 35 4. Vasas 22 132 7 45:19 23+6 = 34 5. MTK 22 7 10 5 34:28 24+7 = 31 6. Csepel 22 6 11 5 25:22 23+6 = 29 7. Salgótarján 22100* 7 34:34 25+2 = 27 8. Diósgyőr 229 4 9 21:36 22+5 = 27 9. Tatabánya 229 4 9 32:23 22+4 = 26 10. Pécsi Dózsa 226 9 7 20:22 21+5 = 26 11. Videoton 22­5 10 7 18:23 20+3 = 23 12. Rába ETO 229 310 24:29 21+1 = 22 13. Haladás 226 7 9 29:36 19+3 = 22­­. Komló 226 7 9 26:36 19+2 = 21 15. Dunaújváros 222 5 15 18:50 9+4 = 13 16. Szegedi EOL 223 415 19:54 10+1 - 11 A góllövő­lista állása 19 gólos: Kozma (Bp. Honvéd); 17: Bene (Újpesti Dózsa); 14: Branikovits (Ferencváros), Juhász (Komló); 13: Dunai II (Újpesti Dózsa); 10: Horváth (Salgótar­ján), Tóth (Tatabánya); 9: Stolcz (Rába ETO). * A 13-1-­ 13+1 találatos szelvénye (18. hét): 1, 2, x, 2, 1, 2, x, 1, 1, x, 2; 2; x + 1.