Kisalföld, 1957. október (2. évfolyam, 229-255. szám)

1957-10-29 / 253. szám

8 KISALFÖLD A TECHNIKAI FÖLÉNY DÖNTÖTT .. A Győri Vasas ETO — Soproni VSE 5:0 (2:0) — Mi lesz az eredmény? — erről tanakodnak, vitatkoznak azok a szurkolók, akik már a déli órákban megindultak a Rá­kóczi sporttelep felé. A soproniak bizakodnak, a győriek mintha szorongna tekintenének a találkozó elé: — hiába — ők az NB I.-re törnek, számukra nagy a tét. Jó hangulatot teremt a nagy­számú győri szurkolóhad körében a zöld-fehér ifik gólzáporos, 18:0 arányú győzelme. A soproniak a vasutas tartalékok 8:2-es győzelmének örvendhetnek, amit a Pápai MÁV Bástya tartalék­­gárdájával szemben értek el. A főmérkőzés résztvevői már jóval két óra előtt megkezdik a készülődést és negyed háromkor mindkét csapat játékosai szor­galmasan melegítenek. A vezetők utolsó jótanácsaikkal látják el a­ küzdőket, Madár játékvezető sípjelére, mintegy 4500 főnyi kö­zönség előtt futnak pályára a csapatok. A következő összeállításban kez­dik a játékot: Győr: Tóth — Bor­bély, Kárpáti, Tamás — Horváth, Fehérvári — Kuti, Koós, Pic, Bu­dai, Raffai. — Sopron: Pólyák — Rácz, Ferencz, Lévárdi — Dérfalvi, Sifft — Vámos, Nyulász, Keglovich, Polgár, Szabó. A győriek indítják el a labdát, Sopront erős szél tá­mogatja. Dérfalvi kapu elé ívelt szabadrúgása Tóth biztos zsákmá­nya. Fia elöl szögletre mentenek a soproni védők. Mindkét olda­lon sok a szabálytalanság, gyakran larsan a játékvezető sípja. Erős az iram, idegesek a csapatok. TÚLSZIGORÚ 11-ES UTÁN — 1:0 A 24. percben Horváth hosszan előrevágott labdájára Ferencz és Koós egyszerre rajtolnak, a 16- oson belül a labdára irányuló moz­dulattal összecsapnak, Koos na­gyot esik, a játékvezető 11-est ítél. A büntetőt Raffay nagy nyu­galommal helyezi a jobb alsó sa­rokba. 1:0. Többet és veszélyeseb­ben támad az ETO. A 31. percben Koós—Pió—Kuti összjáték után utóbbi elől Pólyák lábbal ment. Szorongatnak a zöld-fehérek, a soproni védelem gyakran csak szabálytalan közbeavatkozással ment. A 36. percben Pió buktatá­sáért 18 méterre a soproni kaputól szabadrúgás. A labdának Koós áll teki és a lyukas sorfal között jó érzékkel helyezi a hálóba 2:0. Gól után Dérfalvi buktatja a 16-oson belül a kapura törő Plot, a játék­vezető sípja azonban néma marad. A 41. percben Sopron szépíthetne. Keglovich 25 méterre a győri ka­putól kapja a labdát, Tóth a 16- osort tanyázik, a fiatal csatár azonban a kapusba lő. A II. FÉLIDŐ Az első öt perc a soproniaké. Keglovich durrant magasan kapu fölé. A 6. percben Pió 18 méterről az eléje futó Pólyák feje felett az üres kapu fölé emel. (Nagy hely­zet volt!) Pólyák bravúroskodik, a labdát kiejti, az Kati elé kerül, ezt követően a soproni kapus kéz­zel ellöki a győri jobbszélsőt, a játékvezető sípja ezúttal is néma. A 13. percben az előrehúzódó Fe­hérvári lövése az oldalkapufa mel­lett surran el. A soproniaknál Pol­gár és Szabó helyet cserélnek. Ki­bontakozik a Vasas ETO nagyobb technikai tudása. A győriek irá­nyítják a játékot. Ferencz húzó­dása kiújul és a 20. perctől a bal­szélen statisztál. HÁROM GYŐRI GÓL A 24. percben Raffai három vé­dőt átjátszik, majd az eléje rohanó Pólyák mellett is elhúz és nyugod­tan helyez az üres kapuba. 3:0. Sopron feladja a harcot, az ETO uralja a mezőnyt. A 30. percben Kuti lesről érvénytelen gólt lő Budai és Horváth helyet cserélnek, gyorsabb, élénkebb lesz a zöld-fe­hérek támadósorának játéka. A 35. percben szép összjáték után a tisz­tán álló Horváth közelről nem hi­bázik 4:0. A 41. percben a szaba­­donhagyott Pió egyedül elfut és nyolc méterről biztosan helyez a hálóba 5:0. BÍRÁLAT Véget ért az NB II. megyei „rangadója”, a közönség mintha csalódottan hagyná el a festői kör­nyezetű Rákóczi sporttelepet. Van-e oka a csalódottságra? Úgy véljük akad. A győriek örülnek a nagyarányú győzelemnek, boldo­gan mutatják kezükön az „ötöst” a búsan ballagó soproniak felé, de a játékkal bizony joggal elégedet­lenek a zöld-fehér szurkolók. A találkozó nélkülözte a labdarúgás szépségeit, az SVSE széteső játé­kot mutatott és a — sok gól elle­nére — az ETO sem nyújtott ki­elégítő teljesítményt. A győri együttes jobb erőnlétének és tech­nikai fölényének köszönheti nagy­arányú győzelmét. Az ETO védel­mét nem állította nehéz feladat elé az erőtlen soproni támadósor, a fedezetpár sok jó labdát adott a támadóknak, de a­­csatársor igen nagy hibaszázalékkal, ötlet nélkül, színtelenül játszott. A soproni vé­delem Ferencz sérülésének kiúju­­lása után csődöt mondott, Pólyák három gólban erősen­­benne volt." A fedezetek inkább a védőket tá­mogatták, a csatársor gyakran mintha nem is lett volna a pá­lyán. Egyénileg Tóthnak alig akadt néhány komoly védenivalója. A hátvédhármas szinte hibátlanul játszott, a fedezetek közül Hor­váth volt a mozgékonyabb, a tá­madósorból csak Raffayt lehet ki­emelni. A soproni csapatban Lé­várdi és helyenkint Dérfalvi mu­tatott elfogadható teljesítményt. NYILATKOZATOK Kovács Imre (Győri ETO): Az eredménnyel elégedett vagyok, de a játékkal nem. A fiúk erőnléte javul, az összjátékon azonban so­kat kell javítanunk. Elsősorban a támadósortól várok jobb teljesít­ményt. Pécsi Béla (Győri ETO): Örülök a győzelemnek, nem gondoltam, hogy ilyen biztos fölénnyel sze­rezzük meg a két pontot. A jobb erőnlét és a technikai fölény dön­tött. Pados Zoltán (SVSE): Csapatun­kon meglátszott, hogy játékosaink közül többen betegséggel bajlód­tak hétközben. A gólarányt túl­zottnak tartom. Horváth István (SVSE): Kritikán aluli teljesítményt mutatott csa­patunk, a betegséggel bajlódók ta­lálnak mentséget, de ezúttal az egészségesek is úgy játszottak, mintha betegek lettek volna!­­. F. L. Hetvenperces mezőny­fölénye ellenére is vereséget szenvedett az MTE társorából csak a szélsők támadá­sa jelent némi veszélyt a fehér­váriak kapujára. A második félidő ugyanaz, mint az első volt. Az MTK me­zőnyben szépen kombiinál, csatár­sora ügyesen adogat, de a tizen­hatosnál elfogy az erejük és ka­pura továbbra is veszélytelenek marad­nak. A 28. percben a ha­zaiak bebiztosítják győzelmüket. Ispaics lefut, beadását az MTK védelme elnézi, s a szemfüles Szentes megszerzi csapatának a Székesfehérvári VASAS - MTE 2:0 (1:0) alkalma az egyenlítésre, de csak második gólt. Hiába támad ez­ Székesfehérvár, 4500 néző, ve­zette Völgyesti. Szépszámú közönség előtt mér­kőzött meg egymással a két, csa­pat, a következő összeállításban: Székesfehérvár: Nemes — Mol­nár, Bognár, Reiner — Dérfalvi, Németh — Horváth, Szűcs, Szőke, Szentes, Ispaics. — MTE: Hor­váth II. — Rúzsa, Becze, Tóth II. .. Tóth I., Gnám — Zombik, Nagy, Csabai, Szávák, Németh. Az MTE a játékidő legnagyobb részében mezőnyfölényt tudott ki­­h­arcolni, azonban a támadások kertelenül fejeződtek be. A fe­hérváriak csak néhányszor, de veszélyesen támadtak. Az első negyedóra változatos já­tékkal telt el. A 23. percben Hor­váth jó elfutás után beadott és Szentes a kifutó Horváth II. fö­lött, a hálóba emeld a labdát. 1:0. Az MTK-nek volna több esetben után az MTK továbbra is, gólkép­­telen csatársora miatt az eredmé­nyen változtatni nem tud. Bírálat: A két egyforma képes­ségű csapat küzdelméből a fehér­váriak jobb helyzetkihasználá­sukkal szerezték meg a győzel­met. Mindkét csapatról elmond­hatjuk, hogy sportszerűen játszot­ták végig a mérkőzést. A fehér­váriak közül Szentes, Molnár, Bognár és Reiner, az MTK-ből Tóth II., Gnám, Németh II. és Zombik játéka dicsérhető. KISALFÖLD szerkeszti a szerkesztőbizottság, Kiadja az MSZMP Győr-Sopron me­g­yei végrehajtó bizottsága és Győr Sopron Megye Tanácsa.­­ Szerkesztő ég és kiadóhivatal, Győr, Sztálin út ( i­rodaház) H emelet. — Telefon: Szer­k­esztőségi 12—34, 22—71, 31—34 Kiadó­hivatal: 21—04. G­yőr-Sopron megyei Nyomda Vállalat. Felelős vezető: Mentler Endre. Zn­gráb ökölvívói Győrött A MÖSZ északdunántúli kerülete rendezésében 1957. november 5-én délután a Vasutas Kultúrházban Zágráb válogatott ökölvívó csapa­ta méri össze erejét a megerősí­tett győri válogatottal. A jugoszláv ökölvívók győri szereplése elé nagy érdeklődéssel tekint a város sporttársadalma. A Wilhelm Pieck Vagon- és Gépgyár felvételre keres: esztergályos, asztalos, festő, lakatos, villany­hegesztő szakmunkásokat! Jelentkezni a vállalat munkaügyi osztályán lehet. KOSÁRLABDA 25 személyit hagytak ki a Vasas ETO férfi kosarasai SMAFC—Vasas ETO 37:33 (15:14) NB II-es férfi A megyei kosárlabda rangadó megérdemelten a soproniak győ­zelmét hozta. A soproniak érde­me, hogy sokkal jobban tudnak kosárra dobni, mint a győriek. A lelkesedés különben egyik csapat­nál sem hiányzott, de a hazai pá­lya, mintha a győrieknek kedvezett volna. 25 személyit hagytak ki a győri kosarasok, ami azt igazolja, hogy ezt a mérkőzést mégis in­kább a győriek vesztették el, s nem a soproniak harcolták ki a győzelmet. A mérkőzés végére elhullt a BP. PEDAGÓGUS—VASAS ETO 38:30 (21:10) NB ll-es női Mindenki tudta Győrött, hogy a tavalyi NB I-es fővárosi csapat ellen nehéz dolguk leszel Vasas ETO lányainak. Úgy is indult a mérkőzés, hogy a rutinosabb és erősebb fizikumú pesti kosarasok könnyedén legyőzik a lelkes győri ellenfelüket. A második félidőben azonban nagyszerűen feljavult a Vasas ETO és ezt a félidőt 20:17- re meg is nyerte. Nagy izgalmak , a legjobb győri játékosok között folyt a mérkőzés és volt úgy, hogy csak négy pont válasz­totta el a győrieket az egyenlítés­től, de sajnos addigra a legered­ményesebb Ákos és Kecskés is a kipontozás sorsára jutottak. A győri lányok minden dicséretet megérdemelnek pompás hajrá­jukért, de a kosárdobást nagyon sokat kell nekik gyakorolni. A leg­több kosarat a Vasas ETO részé­ről Ákos (14), Kecskés (6) és Boudny (4) dobták, de rajtuk kí­vül igen jól játszott még Krasz­­nai is. Remek küzdelem — nagyszerű győzelem Győri Fonó — Bp. Pamuttextil 19:12 (8:7) A budapesti „textiles rangadón” nagyszerűen ki­tettek magukért a Győri Fonó játékosai. A kitűnő technikával rendelkező győri fiúk nemcsak legyőzték az ellenfelü­ket, hanem Stanitz révén a 300-ik jubileumi góljukat is bedobták és ráadásul még újabb két gólt dob­tak, így az adott gólok tekinteté­ben a Budapesti Szpartakusz után a legjobbak. A Győri Fonó góljait Nagy (6), Heitzinger (4), Stanitz (3), Horváth Z. (2), Bakó (2), Koch és Novák (1—1) dobták. Jók: Ko­csis (a mezőny legjobbja), Nagy Z., Koch és Kiss. * A hétközi mérkőzésen, mint is­meretes, a Győri Fonó csapata 29:14 arányban győzte le a Veszp­rémi Haladás együttesét. 32 éves érettségizett lány keresi 26—33 éves motorvezetői igazolvánnyal rendelkező diplomás ismeretségét. Há­zasság lehetséges. „Felváltva veze­tünk“ jeligére a kiadóba. 182 Nagy, száraz régi stílusú szoba-kony­­hás lakás elcserélhető megfelelő ki­sebbért. Érdeklődni lehet, Győr, n. ker. Botos Lőrinc u. 14. 184 Jókarban lévő szilbunda alacsony termetre eladó. Cím a kiadóban: 185 Mély gyermekkocsi eladó, Győr, Dembinszky u. 16/B. 186 125-ös üzemképes Csepel motorke­rékpár eladó. Győr, Gyepszél 94, Új­város. 187 Folyó hó 21-én, hétfőn Fertőköz és Fertőrákos között elveszítettem sze­mélyi igazolványomat. Kérem a be­csületes megtalálót, küldje el a bent­­lévő címre. 175 Férfi fodrászsegédet azonnali belé­péssel felveszek. Sopron, Rákóczi u. з, Steiner Alfréd. 176 Ruha- és rongyszövőgép eladó. Ugyanott 8 hónapos fajtiszta német juhászkutya eladó. Sopron, Színház u. 3. Wittmann. 177 Kis-Singer varrógép sürgősen el­adó. Cím a kiadóban: 19 Az NB II. nyugati csoportjának állása Folyó év október 8-án elveszett „Győr-Sopron megyei Gyermekvédő Otthon, Sopron, Kossuth L. U. 17“ el­nevezésű bélyegzője. Felkérem a vál­lalatokat, intézményeket, hogy felmu­tatójának semmiféle igazolásra ne fo­gadják el. Az otthon gondnokai 179 1. Győr 11 28: 7 19 2. Sztálinváros 11 36:10 18 3. Székesfehérvár 10 21: 9 16 4. Láng­gépgyár 10 18:14 15 5. Pécsi VSK 10 18:12 13 6. Zalaeg­ TE 10 18:13 12 7. Magyaróvár 11 15:14 12 8. D. Spartacus 11 13:17 10 9. Veszprém 10 24:20 9 10. Budafok 10 14:23 9 11. Oroszlány 9 15:17 8 12. Sopron 10 21:24 8 13. K. Kinizsi 8 14:17 8 14. Nagykanizsa 9 10:17 8 15. KMTE 9 19:25 6 16. Szombathely 9 7:14 6 17. Pécsbánya 11 7:19 6 18. Z. Dózsa 12 14:26 5 19. Szekszárd 11 8:22 4 1057. október 29. kedd. KÉZILABDA Szerdán NB I-es rangadót játszik Győrött a Vasas ETO női kézilabda csapata Nagy öröm volt Győrött vasárnap este a kézilabdázók körében. A Vasas ETO női kézilabda csapata ugyanis a Budapesti Szparta­­kusz elleni győzelmével az NB I. első helyére került. Lapunk más helyén közöljük a hétfői TF—Pamuttextil mérkőzés eredményét, amely eldönti, hogy az első hely továbbra is Győrött maradt, avagy a favorit TF került-e az első helyre. De ha győznek is a fővárosiak, szerdán egy pár napra ismét Győrbe kerülhet az első hely, hisz itt lesz délután fél 4 órai kezdettel a Sztálin úti kézilabda pályán a Vasas ETO—Budapesti TF NB I-es bajnoki mérkőzés. Vasas ETO — Bp. Nagy érdeklődés mellett került sor Győrött a Vasas ETO szem­pontjából rendkívül fontos mérkő­zésre. A győri lányok ezúttal is megállták helyüket,­­pedig a csa­pat egyik erőssége, Novák nem is játszott. A győri csapat kitűnő erőnlétével és okos játékával egy percre sem tette kétségessé a mér­kőzés kimenetelét. A gólokat Ko­vács (2), Kalász (2), Kulcsár (2) és Dietrich dobták. A csapat leg­jobbjai Matulai, Szalay és Diet­i A Vasas ETO—Bp. Szpartakusz férfi NB II-es kézilabda mérkő­zést a szövetség november 8-ra halasztotta el, mivel a fővárosiak Szpartakusz 7:3 (3:1) K­ch voltak, de a többi győri játé­kos is dicséretet érdemel. Külön érdeme az edzőnek, hogy két fia­tallal is mert kísérletezni — még­hozzá sikerrel. * — Hétfőn délután játszották le Budapesten a Budapesti TF — Pa­muttextil NB I.-es női kispályás kézilabda mérkőzést. Az ered­mény 4:4 (2:2­): egyik játékosa, mint magyar vá­logatott Ludwigshafenben szere­pelt a nagypályás kézilabda csa­patban.