Kisalföld, 1965. február (10. évfolyam, 27-50. szám)

1965-02-02 / 27. szám

1960 február kedd ÖKÖLVÍVÁS Két bajnokságot nyertek az SVSE BilSSzBl Nagy érdeklődés kísérte a pén­tek—szombat—vasárnap Sopron­ban rendezett északnyugati te­rületi felnőtt egyéni ökölvívó bajnokság küzdelmeit. A vetél­kedésben Győr, Sopron, Szom­bathely, Pápa, Kőszeg, Ajka és Tapolca legjobbjai léptek szorí­­tóba. örvendetes volt az indulók nagy száma, megyénk verseny­zőinek szereplése azonban a vá­rakozás alatt maradt. A selejtezőik során (elölállóik a győztesek) a hármatsúlyú Sárközi (Szombathely)—Nagy­ Károly (Győri ETO) találkozón a szombathelyi versenyző pon­tozással győzött, úgyszintén a pehelysúlyú Bakk (Pápa)— Szebik (Győri Dózsa) ellen. Köpnyí­stílyban a Lupták (SVSE)—Aiia (Pápa) találkozón ,ha a második menetben fel­adta a küzdelmet. Váltósúlyban Kocsis László (Gyón ETO) pon­tozással, nyert Ivama (SVSE) el­len . A nagyváltósúlyban Ková­csits (Győri, ETO) ugyancsak pontozásos győ­zelmet aratott Jani (Veszprém) felett, Gecsei (Gy. Dózsa) ellen Lakit (Szom­bathely) a harmadik menetben sérülés miatt lel­éptették. A középdöntők már élesebb küzdelmeket hoztak. (Elölálók a győzteseik.) Légsúlyban Dobro­nyi (SVSE) pontozással nyert a szombathelyi Lovas ellen. A har­matsúlyú Gyarmati (Ajka)— Marikó (SVSE) találkozó az ajkai versenyző pontozásos győzelmé­vel végződött. Ugyancsak ponto­zással nyert a környűsúlyban Edvi (Győri Dózsa)—Fehér (Ta­polca) , Kovács Pál (Szombat­hely)—Lupták (SVSE) ellen. A kieváltósúlyú Kelemen (Győri Dózsa)—Na­gy TL LáSzló (Győri ETO) találkozón Nagyot a har­madik menetben sérülés miatt leléptették. Váltósúlyban Bor­bély (Tapolca) ellen Kocsis (Gy. ETO) a harmadik menetben fel­adta. Nagyváltósúlyban Kalte­­necker (SVSE) pontozással győz Kovácsk­a (Gy. ETO) ellen; a Sáfár (Tapolca)—Gecsei (Gy. Dó­zsa) találkozó Sáfár döntő fö­lényével ért véget. Félnehézsúly­ban Hirsch (SVSE) ellen Tóth Rezső (Pápai már az első me­netben feladta a küzdelmet. A döntőket vasárnap rendezték a Petőfi Színház zsúfolásig meg­telt nézőtere előtt. Eredmények: Légsúly: Doferonyi (SVSE) a harmadik menetben kiütéssel győz Lintner (Kőszeg) ellen. A soproni öklöző lényegesen töb­bet kezdeményezett, a harma­dik menetig a kőszegi fiú is jól állta a harcot. Harmatsúly: Sárközi (Szom­bathely) pontozással győz Gyar­mati (Ajka) ellen. Pehelysúly: Horváth György (Szombathely) pontozással győz Kiss László (Tapolca) ellen. Könnyűsúly: Kovács Pál (Szom­bathely) pontozással győzi le Edvit (Gy. Dózsa). Edvi erőtle­nül mozgott, keveset kezdemé­nyezett és nem tudta vitássá tenni Kovács győzelmét. Kisváltósúly: Horváth Miklós (Veszprém) pontozással győz Ke­lemen (Gy. Dózsa) ellen. Váltósúly: Bordács (Pápa) pon­tozásos győzelmet arat Borbély (Tapolca) felett. Nagyváltósúly: Sáfár (Tapolca) pontozással győzi le Kaltaneckert (SVSE). A szabálytalanságokkal tarkított mérkőzésen érdemtelen vereséget szenvedett a soproni öklöző! Középsúly: Erdei (Szombat­hely) ellen Bogusz (Gy. ETO)­ a második menetben feladta. Félnehézsúly: Horog (Tapolca) ellen Hirsch (SVSE) a második menetben feladta a mérkőzést. Nehézsúly: Kovács József (SVSE) ellen Benkő (Gy. Dózsa) edzője a második menetben fel­adta a mérkőzést, miután ö­kid­­zője azt megelőzően egy erős ütéstől a pallóra került. A bajnokság végeredménye az egyes súlycsoportokban így alakul: Légsúly: 1. Dobronyi Ferenc (Soproni VSE), 2. Lintner Géza (Kőszeg), 3. Lovas László (Szom­bathelyi Dózsa). Harmalsúly: 1. Sárközi Ferenc (Szombathelyi Dózsa), 2. Gyar­mati András (Ajka), 3. Verdén­es István (Szombathelyi Dózsa). Pehelysúly: 1. Horváth György (Szombathelyi Dózsa), 2. Kiss László (Tapolca), 3. Balek Miklós (Pápa). Környűsúly: 1. Kovács Pál (Szombathelyi Dózsa), 2. Edvi József (Győri Dózsa), 3. Lupták Sándor (SVSE). Kisváltósúly: 1. Horváth Miklós (Veszprém), 2. Kelemen Zoltán (Győri Dózsa), 3. Dajka László (Szombathelyi Dózsa). Váltósúly: 1. Bordács Gyula (Pápa), 2. Borbély József (Ta­polca), 3. Cziegler Zoltán (Ajka). Nagyváltósúly: 1. Sáfár István (Tapolca), 2. Kaltanecker János (SVSE), 3. Gecsei József (Győri­ Dózsa). Középsúly: 1. Erdei István (Szombathelyi Dózsa), 2. Bogusz István (Győri Dózsa), 3. Kosár Kázmér (Tapolca). Félnehézsúly: 1. Horog L­ászló (Tapolca), 2. Hirsch Béla (SVSE), 3. Petőcz István (Szombathelyi Dózsa). Nehézsúly:­­ Kovács György (SVSE), 2. Ben­kő Alfréd (Győri Dózsa), 3. S­zalai Gábor (Ta­polca). KÉZILABDA: Tizennégy mérkőzésen 327 gól A vasárnapi fordulóval ezút­tal harmadízben találkoztak a Tanulóváros tornatermében Győr és a környék legjobb kézilab­da-csapatai. A vasárnap leját­szott 14 mérkőzés közül ,amely összesen 327 gólt hozott, mégis akadt kettő, amelyen az egyik csapat csak egy gólt vagy még annyit sem dobott. Ez a kétes dicsőség a csornai női serdülő és a Gy. Postás NB I-es csapa­tának jutott. Igen jó mérkő­zést hozott a Magasépítők—Pá­pai Textiles, férfi I. osztályú mérkőzés, ahol az NB II-es győri csapat csak rendkívül szo­ros küzdelemben állta meg a helyét. A női I. osztályú mérkőzé­sek közül csak a Gy. Textiles- Pápai Vasas mérk­őzés hozott küzdelmet, a Tatabánya, vala­mint a Vasas ETO csapata fölé­nyes győzelmet aratott. A vidéki csap­atok közül igen jónak tetszett Tatabánya férfi csapata, valamint a Pápai Texti­les mindkét nem­fach csapata. A győriek közül a Richards jó csapatjátéka keltett kellemes meglepetést. EREDMÉNYEK: Női L osztály: Gy. Textiles*- i pápai Vasas 8:6, Tatabánya—­­ Gy. Postás 13:1, Vasas ETO—­­ Csorna 24:3. Női II. osztály: Richards—M.­­ Kötöttárugyár 8:3, Gy. Pamut-­­­szövő—Pápai Vasas 7:5, Pápai­­ Textiles—Gy. Kinizsi 14:6, Len­szövő—Gy. Kinizsi 14:8. Női serdülök: Gy. Textiles— Kazinczy 9:7, Vasas ETO— Csorna 11 fl. Férfi I. osztály: Magasépítők— Pápai Textiles 15:13, Tatabánya —Vasas ETO 33:29. Férfi II. osztály: Gy. Dózsa— Csorna 27 ül. Magasépítők—MTE 18:10. Férfi Ifjúságiak: Magasépítők —Vasas eTo 12 :0. A SZÉCHÉNYI GIMNÁZIUM SIKEREI A soproni kézilabdázók baj­noki vetélkedését két csoport­ban rendezték meg. Mindkét csoportban a Széchenyi Gimná­zium együttesei végeztek az első helyen. Meglepetésnek számít a lövői eb­ A. csapatának harma­dik helyezése. A bajnokság vég­eredménye: *4” csoport (Versenyen kívül) 1. Széch. G. IV. 14 10 — 4 20 2. Ped. Sk. 11 8 — 3 13 3. Lövő „A” H 7 — 4 14 4. Széch. G. „B” 6 3 — 36 5. Érd. Techn. 11 3 — 8 6 6. Gépip. Techn.. 11 3 — 8 6 7. STC 13 1—10 2 „B” csoport 1. Szécc. G. IV. 14 10 — 4 20 2. Fáy KöZg. T. 14 10 — 4 20 3. Siketed-e 14 9 — 5 18 4. Széch. G. II. 14 7 — 7 14 5. Iparit .-Int. 14 5 — 9 10 6. Völcsej 14 4—10 3 7. Gépip. T. H. 14 3 — 11 6 8. Lövő „B” 7------------7 — Széch.G. n. 7 7------14 Megnyílt Kapuvárott az újjáépített földművesszövetkezeti „ Gulyáscsárda " A kibővített modern kisvendéglő BOGRÁCSGULYÁSSAL és még többféle MAGYAROS ÉTELLEL várja kedves Vendégeit. KISA­FOTD Kent a kosárlabda NG I.1 A soproni MAFC tavaszi sorsolása Ezen a héten megkezdődnek a küzdelmeik a kosárlabda NB I- ban. Sopronban nagy érdeklő­­dés­sel kísérik a SMAFC csapa­tának előkészületeit, és bizakodó várakozással tekintenek az erdé­szek szereplése elé. A SMAFC tavaszi sorsolása meglehetősen nehéz , hiszen legtöbb ellenlá­basával idegenben, az élcsapa­tokkal pedig Sopronban talál­kozik. Különösen nehéznek ígér-­­­kezik idegenben Pécs, Baja, Szé- I­kesfehérvár, Kecskemét, Szeged elleni mérkőzés. A SMAFC-cal együtt hét vidéki csapat küzd az NB I-ben, közülük csak Diós­­­győrt látják vendégül a sopro­niak, öt esetben idegenbe utaz­nak! A Soproni MAFC tavaszi von­­solása így alakul: Február 7.: Be­. Dózsa (ott­hon). Február 14.: Pécs (idegen­ben). Február 21.: VTSK (o.). Február 28.: Baja (L). Március 7.: Diósgyőr (o.). Március 14.: Testnevelési Főiskola (i.). Már­cius 21.: OSC (o.). Március 28.: Székesfehérvári Építők (i.). Áp­rilis 4—u­.: Szegedi EAC (i.). Április 18.: Bp. Honvéd (ex.). Május 2.: Csepel (o.). Május 4.: MAFC (i.) Május 16.: Kecskemé­ti Petőfi (i.). A sorsolás elkészítésénél ne­hézsége volt a verseny­bizottság­nak, hogy a Kecskeméti Petőfi nem rendelkezik szabályos mé­retű teremmel, ezért első hét mérkőzését Riegfenben játssza te­remben, majd azt követően hat­szor otthonában mérkőzik sza­badban. Tavaszias idő gólzáporral Győri ETO - SC Helfort (Ausztiia) 15:0 (3-0) ETO-pálya, 5000 néző, vezette: Egyed. A kellemes, tavaszias vasárnap délután nagyszámú érdeklődőt vonzott a Győri ETO sporttelepé­re. A mérkőzés kezdete előtt a holland Hilversum tv-társaság fil­met készített a győri játékosokról és vezetőkről. Nagy taps fogadta a pályára lépő csapatokat. A két együttes a következő összeállítás­ban kezdett. GYŐRI ETO: Tóth — Kiss, Or­bán, Tamás — Palotai, Máthé — Keglovich, Győrfy, Orosz, Kor­sós, Povázsai. SC HELFORT: Lender — Jane­­rek, Spsen, Kaubek — Riegler, Schaufler — Schneller, Peretich, Katzberger, Haag, Zastc. Az első percek mezőnyjátékkal teltek. Feltűnt, hogy sok volt a bizonytalankodás, pontatlan le­adásokat láttunk. A gólok sorát a harmadik percben Győrfy nyi­totta meg. Palotai Oroszt küldte táma­dásba. A középcsatár ívelten az ötösön álló Korsóshoz to­vábbította, aki lefejelte a labdát Győrfy elé, és a jobb­­összekötő a hálóba lőtt. rá­. A bécsi játékosok erejéből akkor még futotta ellentámadásra is. A jobbszélső Schneller lövése mel­lészállt. Az ötödik percben ismét Palotai volt a kezdeményező. Keglovíchot küldte támadásba­, éles beadását Győrije mellélőtte. Később Korsós szólozott a bal szélen, becsapta a védőket, de lövés helyett leadta a labdát, és odalett a helyzet. A 7. percben Povázsai 40 mé­teres ívelt előreadását Győrfy levette, és a kifutó kapus fö­lött a hálóba emelte. 2.). Ezután a bécsi csapat kétszer kö­zelítette meg az ETO kapuját eredménytelenül. A 12. percben gyrors Győrfy—Korsós támadás vé­gén a kapus hárított. Később Po­vázsai beadását Győrfy lőtte a hálóba. 3:0. Az újrakezdés után Korsós lefutotta a védőket, de lö­vés helyett beadta a labdát és Povázsai lövését a kapus kiütöt­te. A 16. percben Tamás szerelte a bécsiek ellentámadását, majd egyből Povázsaihoz továbbított, ahol a balszélről lágyan Győrfy fejére ívelte a labdát és a meg­dermedt kapus mellett újra a hálóban táncolt a labda. 4:0. A 20. percben Máthé 30 méterről ka­pura lőtt, a kapus kiejtette a lab­dát, Győrfy rácsapott, megszerez­te, és fordulásból, nehéz szögből laposan a hálóba továbbított. 5:0. Öt perc múlva Palotai fejelte a hatodik gólt. A 26. percben Leander kapus he­lyett Madanovszky állt az oszt­rák csapat kapujába. A közép­hátvéd is elhagyta a játékteret, és helyette Erkel állt be. Ez sem segített az osztrák csapatnak. A 29. percben Palotai 40 mé­teres lőtt átadása Povázs­it üresen találta a bal szélen, és ő lágyan, ívelten középre küldte a labdát, majd Korsós a hálóba fejelt. 7:0. Egy perc múlva Korsós éles be­adását Palotai csukaf­ejessel küld­te a léc fölé. Újabb győri táma­dás során Xeglovich hagyta fa­­képnél őrzőit, de éles beadása el­csúszott Győrfy és Korsós lába előtt. A 37. percben Palotai 20 méteres bombája a ,,pipába” akadt meg. 3:0. A félidő utolsó gólját Orosz szerezte. 9:0. alapozás. Jó erőben, nagy ener­giával, lendülettel játszottak, és néhány játékos kivételével már­is jó formában vannak. A nagy gólarányú győzelem­ből azonban messzemenő kö­vetkeztetést levonni helytelen lenne. A bécsi csapat ugyanis edzéseinek kezdetén tart, és nem tudott olyan ellenállást, ki­fejteni, amely joggal várható lett volna egy második ligás együttestől. A bécsi csapat kü­lönösen a második félidőben már nagyon alárendelt szerepet játszott. Játékosai elfáradtak, és inkább csak a labda tartására törekedtek, láthatóan az volt a céljuk, hogy megmenekülje­nek a még nagyobb arányú ve­reségtől. Mindent egybevetve, az ed­­zőmérkőzés elérte a célját. A győri csapat a játéktér közép­ső harmadában sok formai, helycserés, gyors támadást kezdeményezett­ és e­ befejezé­sek is rendre­ -­kerültek. Érthe­tő volt Hidegkúti Nándor örö­me, aki a mérkőzés végén ki­jelentette, hogy a csapat játéka A szünetben Hidegkúti Nánd­or edző dicsérte az ETO-játékosok folyamatos gördülékeny, eredmé­nyes akcióit. A második félidő­ben a következő összeállításban játszottak a győriek: Barna — Orosz, Orbán, Máthé — Palotai, Morvai — Monoki, Győrfy, Ta­kács, Povázsai, Búza. Alig indult útjára a kerek bőr­labda, Palotai beadását Győrfy a hálóba helyezte. 10:0. Egy perc múlva Takács a bal szélen Búzát szöktette. A szélső faképnél hagyta őr­zőjét, és éles beadását Mono­­ki laposan lőtte a hálóba. 11:0. Az 52. percben Povázsai beadása Győrfy fölött elszállt, de Monoki résen volt, és a hálóba lőtte. 12:0. Egy perc múlva Monaki futott el a szélen, éles beadását Takács fejelte a hálóba. 13:0. Ezután le­fékezett a győri csapat, az osztrá­kok pedig csak a labda tartására törekedtek. A 61. percben Monoki beadását Győrfy fejelte a hálóba,­­ 14:0. A 74. percben egy osztrák­­ ellentámadás végén Katzberger a­­ jobb kapufára lőtte a labdát. A 83. percben Monoki beadását Győrfy helyezte a hálóba. 15:0. Az az ötezer szurkoló, aki ezen a kellemes vasárnap dél­­­ után­on kilátogatott az ETO-pá­­­­lyára, jól szórakozott, mert vall­­j­aa délután fél 3-kor az ETO juk be őszintén, a labdarúgás edzőpályán előkészületi mérkő­­sava-borsa a gól. A győri csati-i ,ost játszik a megyei I. osztál­­rok ezen a mérkőzésen látvá­ ,­nyos gólokat lőttek. A csapat- derült Gy. Elektromos csa­­játékban érezhető volt a tatai­­­patával. Ez volt a 14. győri gól. Monoki ívelt beadását Győrfy felugorva a fó elmozduló kapus mellett a bal sarokba fejelte a győri köztisztasági ÉS ÚTKARBANTARTÓ VÁLLALAT főmérnöki állásának betöltésére PÁLYÁZATOT HIRDET a Győr városi Tanács VB építési és közlekedési osztálya. Feltételek: Általános mérnöki végzettség és legalább 5 éves gyakorlat. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezés személyesen vagy írásban a GYŐR VÁROSI TANÁCS VB ÉPÍTÉSI ÉS KÖZLE­KEDÉSI OSZTÁLYÁN FEBRUÁR 15-IG. Lak­ást biztosítani nem tudunk. Nagy Ferenc osztályvezető. kielégítő volt, most már csak arra van szükség, hogy a meg­szerzett jó erőnlétet megtart­sák, csapatjáték tekintetében pedig további javulást érjenek el Az első­ jelentősebb mérkőzés alkalmából az is ide kívánko­zik, hogy kik azok a­ játéko­sok, akiknek formájával máris elégedettek vagyunk. Ide so­rolandó Palotai, Győrfy, Orosz, Korsós és Povázsai. Az ETO hátsó alakzatának képességeit és formáját­ ezen a mérkőzésen nem lehetett lemérni, mert nem tették őket próbára a Helfort csatárai. Néhány megmozdu­lásból azonban látszott, hogy Máthénak, Kissnek, Orbánnak és Tóthnak további javulásra van még szüksége az amszter­dami Európa-kupa mérkőzés előtt. Pintér István. MA: Győri ETO -Győri Elektromos szszőmérkőzés A Győri ETO labdarúgó­csapa­t A LENFONÓ ÉS SZÖVŐIPARI VÁLLALAT Gyári Szövőgyár* (Győr Kandó K. u. L sz. éjjeliőri állás betöltésére havi fizetéssel férfi munka­erőt keres. Jelentkezés: a munkaügyi irodán Soproni lővértulajdonosok figyelmébe! Az Észak-dunántúli Áramszolgáltató Vállalat soproni üzemvezetősége kéri a lővértulajdonosokat, hogy villamos hálózatai közelében lévő fák gallyazását március hó 10-ig hajtsák végre. A gallyazást úgy kell végrehajtani, hogy a fagallyak a legkedvezetlenebb ill. legnagyobb széljárás esetén se kerülhessenek közelebb villamos vezetékeinkhez 125 em-stel. Amennyiben a gyümölcsfák gallyazási munkálatai a Lent nevezeti határidőig nem történnek meg, akkor az ÉDÁSZ erre kijelölt hozzáértő szentélyekkel fógja a gagyanást elvégeztetni-ÉDÁSZ soproni üzemvezetőség