Kisalföld, 1965. július (10. évfolyam, 153-179. szám)

1965-07-20 / 169. szám

»963. Július 30., kedd Nem jósolunk, játszunk Sz­iszi idény előtti gondok a Győri ETO-nál TULAJDONKÉPPEN csak egy hetet pihentek a Győri ETO NB I-es labdarúgói a tavaszi bajnokság után. Volt ugyanis néhány olyan kötelezettségük, amelyeknek eleget kellett tenni. Ilyen volt­­ a békéscsabai és a debreceni kirándulás is. Az egy­hetes kimenő után Hidegkúti Nándor vezetésével ismét elkez­dődött a komoly, rendszeres munka. A Magyar Népköztársa­sági Kupa mérkőzéssorozata ed­dig a Győri ETO csapatát Sár­várra és Szombathelyre szólítot­ta. Ezen a héten Komáromba mennek a zöld-fehér labdarú­gók. A rendszeres edzések mel­lett az MNK-mérkőzések jelen­tik azokat az előkészületi talál­kozókat, amelyek segítik a for­­mábah­ozást és az erőnlét gya­rapodását. Az NB I. őszi sorsolása már ismeretes, és ebből kiderült, hogy augusztus 1-én Győrött Ta­tabánya együttesét fogadja a Győri ETO labdarúgó-csapata. Az őszi idény második bajnoki mérkőzésére Ózd együttese láto­gat Győrbe. Hogy milyen a fel­készülés jelenlegi állása, milyen lesz a csapat várható összeállí­tása, arról Hidegkúti Nándor a következőket mondotta: — Sajnos, nem a legjobb elő­jelek mellett készülünk az őszi bajnokságra. Orbán sérülése változatlanul makacs. Még nem kezdte el az edzéseket, és kér­dés, hogy egyáltalán mikor kezdheti el. Az már biztos, hogy az őszi idény kezdetén nem áll­hat rendelkezésünkre. Akik is­merik csapatunk védő alakzatát, azok tudják, hogy Orbán kiesé­se rendkívül nehéz problémát jelent nekünk. Ha ehhez hozzá­vesszük, hogy Szániel térdén is­ műtétet hajtottak végre, akkor kiderül, hogy szinte megoldha­tatlan ez a probléma. Egyetlen bíztató tény az, hogy Koós ki­tűnő formában van, s remélem, vele megoldható lesz a közép­hátvéd kérdése. — Ha már a bajok felsorolá­sánál tartok, azt sem hallgat­hatom el, hogy érzékenyen érint bennünket Szaló elhatározása, aki augusztus közepére „iktatta be” nősülését. Természetesen semmi kifogásom nem lehet az ellen, ha valaki ilyen nagy el­határozásra jut. De az időpont tekintetében kikérhette volna vé­leményünket Szaló is tőlünk. A dologban csak az a sajnála­tos, hogy Szaló egészen kitűnő formában van, és úgy tűnt, hogy végre megoldhatja a csapatban a jobbszélső kérdést. Máthé nem látogatja rendszeresen az edzé­seket, olyan gondolatokat for­gat a fejében, hogy leáll. Más választásom nincs, mint helyé­re a fiatal, tehetséges Sopronit kell betömi. — A TÁMADÓSOR összetételé­re vonatkozóan több elképzelé­sem van. Persze ennek az is függvénye, hogy Győrfy leadja súlyfeleslegét, és újra jó formá­ba lendüljön. Ha ez sikerülne, akkor Varsányi a hátra vont kö­zépcsatár szerepkörét kapná. A bal oldalon ismét visszatérek a Korsós—Povázsai balszárnyhoz, miután bebizonyosodott, hogy Korsós bal szélen való szerepel­tetése nem lehet végleges meg­oldás. — Az MNK-mérkőzéseken kí­vül terveznek-e más edzőmér­kőzéseket ? — Feltétlenül, és ezek közé számít soproni kirándulásunk, majd később a Szombathelyi Haladás elleni mérkőzéseik. A játékosok az edzések megkez­dése óta komolyan készülnek, és a hátralévő időben ismét visz­­szatérünk a szigorúan ellenőrzött kötött foglalkozásokhoz. Megtil­tottuk a strandolást a játékosok­nak, egyszóval minden erőnkkel azon leszünk, hogy őszre, pon­tosabban augusztus elsejére jó formában legyen a csapat. — Mit vár az őszi idénytől? — Nem jósolunk. Játszunk. Persze azt azért megírhatja még, hogy nagyon számítunk szur­kolóink segítségére, buzdítására. A FENTIEKBŐL KIDERÜL, hogy valóban komoly nehézsé­gekkel küzd a Győri ETO NB I-es labdarúgó-csapata a bajno­ki nyitány előtt. Reméljük, a sérültek felépülnek és másoknál pedig a józan megfontolás felül­kerekedik a vélt, vagy jogos sé­relmeken. A bajnokság kezdete ugyanis igen nagy feladatok elé állítja a Vasas ETO labdarúgóit. Ezeket a feladatokat csak úgy oldhatják meg sikeresen, ha egységben jó, küzdő szellemmel, lelkesedéssel küzdik végig egész bajnoki idényt. Fájdalommal tudat­juk, hogy szeretett édes­anyánk, nagyanyánk, dédanyánk, anyósunk, RENDESSY JÓZSEFNÉ 87. évében meghalt. Te­metése július 21-én, szerdán délután negyed 4 órakor lesz a győri új köztemetőben. A GYÁSZOLÓ CSALÁD Elhalasztók a rajtit a megyei labdarúgó-bajnokságban A Győr-Soproni megyei­­Labda­rúgó-szövetség irányítása alatt lebonyolításra kerülő Észak-nyu­gati NB III-as csoportban és a megyei I. osztályban augusztus 1-én kellene megkezdeni a baj­nokság őszi fordulóját a verseny­­naptár értelmében. Két hét sincs tehát már az idénynyitóig, s en­nek ellenére még ma sem ismert a sorsolás! Ez pedig komoly ne­hézséget jelent a csapatok felké­szítésében. — Mi az oka a késlekedésnek? — kérdezzük Fenessy József fő­titkártól. — Bármilyen furcsán hangzik is, az MLSZ miatt nem tudjuk elkészíteni sorsolásunkat — mondja. — Budapesten ugyanis még ma sem tették közzé az NB I/B és az NB II. mérkőzéseinek beosztását. Az alacsonyabb osz­tályú csoportok mérkőzéseinek elosztása a magasabb bajnoksá­gok sorsolásának függvénye, fel­tétlenül meg kell várnunk az MLSZ intézkedését. Rendszeresen érdeklődünk, de eddig csak ne­gatív válaszokat kaptunk. Most azzal a gondolattal foglalkozunk, hogy egy héttel elhalasztjuk az őszi forduló rajtját, s augusztus 8-án kezdődnék az idény. Ez azt jelenti, hogy egy héttel később is fejeződik be a mérkőzéssoro­­zat, vagyis november 14-én játsz­­szák az utolsó fordulót a csapa­tok. Ez persze nem a legideáli­sabb, de ma már technikailag sem oldható meg a mérkőzések augusztus 1-i megkezdése. A főtitkár szavait minden bi­zonnyal vegyes érzelmekkel ve­szik tudomásul az érintettek, s minden esetre elgondolkoztató, hogy az ország labdarúgásának legfelső irányító szerve ennyire nincs tekintettel a labdarúgás alapját jelentő vidéki egyesüle­tekre! —11. Győri sikerek a röplabda Balaton-kupán Balatonfüreden rendezték az idei röplabda Balaton-kupát. A versenysorozaton három győri csapat szerepelt: a női mezőny­ben a Gy. Dózsa, a férfi ifjúsá­giban a Gy. Dózsa, valamint a Gépipari Technikum csapata. Az erős női mezőnyben a Gy. Dózsa a harmadik helyet vívta ki magának. A férfi ifjúsági küz­delmek szép győri sikert hoztak. A döntőben a két győri csapat találkozott egymással, s ott a Gy. Dózsa 45:16 arányban győzött a Gépipari Technikum­ ellen. A döntő mérkőzés nagy küz­delmet hozott, majd a lila-fehé­rek magukhoz ragadták a kez­deményezést, s kiváló formában az­t fölényesen győztek, kárpótolva magukat a Itába-kupa elveszté­séért. Kitűnő teljesítményt nyújt Pintér István , tott Kraftel, Gubicza és Nagy. Vitorlás verseny a Fertő tavon — óvással Vasárnap délelőtt rendezték meg a Fertő tavon a hagyomá­nyos Enschruder Dezső emlékver­senyt, melyen a megyei Vitorlá­zószövetség valamennyi egyesü­lete rajthoz állt. A vetélkedésből a SFAC került ki győztesen, a verseny után azonban óvást je­lentettek be, melynek elbírálását kedden ejti meg a megyei Vitor­lázószövetség. Az óvás elbírálása után a versenyeredmények is­mertetésére visszatérünk. Vidéki sikerek az országos motocross-bajnokság negyedik fordulóján A Magyar Honvé­delmi Sportszövet­ség Győr-Sopr­on me­gyei Elnökségének rendezésében került sor július 16-án, va­sárnap 10 órai kez­dettel Sopronban, a Bécsi dombon az országos senior mo­­tocross bajnokság negyedik fordulójá­ra. Az időjárás nem kedvezett a verseny­zőknek. Egész éjjel esett az eső, ez még nehezebbé tette az amúgy is erősen ázott talajú pályát. Már a szombati ed­zéseken látni lehe­tett, hogy jó idő­eredményre nem le­het számítani, de nagy küzdelem vár­ható a vasárnapi versenyen. Tíz egyesület negy­venhárom verseny­zője mérte össze tu­­dását, ügyességét három kategóriában a bajnoki pontokért. A versenyen elindul­tak az ország legne­vesebb versenyzői, többek között Si­mon Ferenc (MHL, Ajka) 1964. évi baj­nok, Haramvölgyi András (Új­pesti Dó­zsa), Técsi Sándor (MHL, Csongrád me­gye), Szabó H. László (MHL Köz­ponti Motoros Klub) több magyar élversenyző. A több ezer főnyi közönség élve­zetes küzdelmet, bátor motoro­zást láthatott. A verseny legszebb futamát Simon Ferenc (MHS, Ajka) vív­ta a 250 cms-es géposztályban Simon Ferenc a 250 köbcentis kategória győztese még Pannónia motorkerékpárjával. A nap legjobb körideje is az ő nevéhez fűződik: 1600 méteres pályán 2 perc 31,7 másodperces időt futott. Simon Ferenc az el­ső futamot megnyerte. A máso­dik futamban is ő vezetett, ami­kor a harmadik körben bukott. Visszaesett az utolsó helyre, de a versenyt folytatta. A közönség nagy buzdítására, ragyogó mo­torozással, bátor küzdelemben egymás után előzte meg ellen­feleit. Az utolsó körben a veze­tő Haramvölgyit is befogta és elsőnek ért a célba. Simon Fe­renc teljesítményét a közönség vastapssal jutalmazta. Simon Fe­renccel együtt a magyar ipar gyártmánya, a Pannónia motor­­kerékpár is vizsgázott, jobbnak bizonyult több külföldi márká­nál. Eredmények: 125 köbcentis kategória: 1. Sza­bó II. László (MHL Központi Motoros Klub) Danuvia géppel. 2. Petró András (Budapesti Hon­véd), 3. Nagy Gyula (MHL, Aj­ka). 250 köbcentis kategória: 1. Si­mon Ferenc (MHS, Ajka) Pan­nónián, 2. Haramvölgyi András (Úispesti Dózsa), 3. Kátai Albert (MHS, Csongrád megye). 500 köbcentis kategória: 1. Té­csi Sándor (MHL, Ajka), Mettis­­se géppel, 2. Bányai József (MHL Fejér megye), 3. Orbán György (Újpesti Dózsa). Nagy László, az MHL megyei versenyzője géphiba miatt ki­állt a versenyből. A versenyben a vidéki moto­rosok bizonyultak a legjobbak­nak. Három kategóriából két bajnokságot és értékes helyezé­seket vittek el. Hatodízben rendezte meg si­kerrel az MHS megyei Elnöksé­ge az országos motocross baj­nokság egy-egy fordulóját. A versenyzők szeretik a soproni pályát, kiválóan megfelel­ a mo­tocross verseny követelményei­nek. A megyei elnökség arra törekszik, hogy ezt a népszerű versenyt a soproni ünnepi he­tek hagyományos műsorszámává tegye. Karczag önre KISALFÖLD 3 Ismét a Bercsényi ligeti pályán játszotta le kupamérkőzését a hazai csapat. Sajnos a játéktér széle még pocsolyás, erősen ázott volt. A győriek a következő ösz­­szeállításban játszottak: Halasi — Egyházi, Halász, Szarka — Csu­por, Szerbeczky — Domonkos, Oros, Buri, Czigány, Vígh. játszottak. A fiatal támadósor egy alkalommal sem vesztette kedvét, ezúttal helyzeteket is teremtett és öt gólt lőtt. Érdekesen alakult az első fél­­idő. A győri csapat sokat táma­dott, szép akciókat is vezettek,­­ de a befejezés egyszer sem sike­rült. Egy gyors veszprémi ellen­ a hazai csapat. Már-már úgy lát­­s­zott, hogy ezúttal is kimarad a helyzet, de a jókor érkező Do­monkosnak sikerült a felső sa­rokba emelnie. A MÁSODIK FÉLIDŐ elején sem sokat változott a játék ké­pe. A Gy. Dózsa támadott, a veszprémi egyetemisták gyors ellentámadásokkal kísérleteztek. Néhány perces játék után Oros helyére Nagy állt be, s rövidesen újabb csere következett: Nagy lett a balhátvéd, Szarka a jobb­fedezet és Csupor a jobbösszekö­tő. Negyedórás játék után Do­monkos ismét jókor érkezett, labdája a hálóba került. Újabb tíz perc múlva Egyházi szabad­rúgását Csupor jól vette le, majd a hálóba lőtt. Újra változott a játék képe. A gyors veszprémiek öt perc alatt Laisz és Zsebe ré­vén kétszer is lefutották a lassú és körülményes védelmet, s mind­kétszer eredményesek is voltak. 3:3 után a játékvezető büntetőt ítélt a győriek ellen, de Halasi bravúrosan kiütötte a labdát. A veszprémiek jobbfedezete jóvol­tából több sportszerűtlen jelenet akadt a pályán, ami végül is ket­tős kiállítással végződött: a veszprémi jobbfedezeten kívül Vígh volt kénytelen elhagyni a pályát. A csonka csapatok küzdelmé­ben újra a győriek bizonyultak jobbnak. Czigány kétszer egy­másután a hálóba talált, s ezzel alakult ki a végeredmény. Közepes színvonalú játékkal megérdemelten győzött a lelke­sen játszó hazai csapat. A csa­tárok sokat mozogtak, így több helyzetet is teremtettek a ka­pu előtt. Sajnos a védelem eb­ben az összeállításban eléggé lyukas volt, s a fedezetpár sem szűrte meg eléggé a támadáso­kat. Halasi több esetben is jó kifutással mentett jóval a 16-oson kívül. Mindezek ellené­re a lila-fehérek játéka biztató volt. Tarrósi játékvezető na­gyobb eréllyel elejét vehette volna a sportszerűtlenségek­nek. A hazai vezetők nagy örömére támadás végén viszont Nyulász ezen a mérkőzésen az újvárosiak­­ mintaszerűen fejezte be az ak­­igen lelkesen és eredményesen i­d­ót. Tíz perc múlva egyenlített NYÁRI KUPA Győri Dózsa — Veszprémi Haladás 5:3 (1:1) A veszprémi egyetemisták kapusa magasra ugorva üti el a labdát a fejelni készülő Czigány elől. (Kiss József felv.) Előkészületi mérkőzések Győri ETO - Sopron válogatott 5:1 (2:0) Sopronban, mintegy 3000 főnyi közönség előtt Szukics játékve­zető sípjelére a következő ösz­­szeállításban kezdett a két csa­pat: GYŐRI V. ETO: Tóth — Kiss, Koós, Tamás — Palotai, Soproni — Keglovich, Varsányi, Pová­­­zsai, Korsós, Búza. SOPRON VÁLOGATOTT: Szik­lai — Sáli, Hadarits, Demény — Polgár, Szentes — Balogh, Vesz­­sző, Czakler, Kiss I., Horváth A. Lendületes győri támadások vezették be a találkozót, Varsá­nyi lőtt mellé. A másik oldalon Kiss I. veszélyeztetett. Jól ado­gatott az ETO, a támadósorban különösen Korsós volt elemében. Czakler 20 méteres bombáját há­rította Tóth. A 12. percben Var­sányi a jobbszélen elfutott, pu­hán középre ívelt, és Korsós a hálóba fejelt, 1:0. Keglovich tűnt ki néhány szép lefutással. Me­zőnyfölényben volt az ETO, a ha­zaiak csak időnként tudtak ve­szélyeztetni. A 29. percben Kor­sós az alapvonalig vezette a lab­dát, beívelt, és Povázsai jó ütemben érkezve a léc alá fe­jelt, 2:0. Jó volt az iram. A 32. percben az ETO-védelem „jó­voltából” Horváth A. tisztán kapta a labdát, azonban az üres kapuval szemben állva mellé lőtt. Varsányi beadását Pová­zsai közelről a kapu fölé lőtte. FORDULÁS UTÁN mindkét csapat változtatott összeállításán. A V­ ETO-nál Búza lett a jobb­hátvéd, a támadósor pedig a kö­vetkező összetételben játszott: Keglovich, Győrfy, Varsányi, Korsós, Povázsai. A soproniak­nál Borsos lett a jobbfedezet. Közös a balfedezet, Bánfalvi pe­dig a j­obb összekötő. Az első veszélyes támadásokat az ETO vezette, Győrfy fejelt kapu fölé. A 11. percben Hor­váth A. 25 méteres váratlan lö­vése nyomán a meglepett Tóth mellett a kapu jobb alsó sarká­ba vágódott a labda, 2:1. Egy perc sem telt el, máris válaszol­tak a zöld-fehérek, Keglovich a felező vonalról nagyszerűen el­futott, három védőt átjátszott, majd a 16-os sarkáról nagy erő­vel bombázott a hálóba, 3:1. Lendületesen, jól szőtték a­ tá­madásokat az ETO-csatárok. Különösen a Povázsai—Korsós balszárny volt elemében. A 21. percben Korsós élesen fölé lőtt. A másik oldalon Czakler hibá­zott jó helyzetben. Sziklai két alkalommal bravúros védéssel mentette meg­­hálóját a góltól. A 31. percben Povázsai két vé­dőt is lerázott, majd önzetle­nül középre gurított, s a befu­tó Győrfy közelről a hálóba to­vábbította a labdát, 4:1. A 34. percben Varsányi mintegy 35 méternyire kapta a kaputól a labdát, Sziklai a 16-os vonalig eléje rohant, a középcsatár azonban ügyesen az üresen ha­gyott kapuba gurított, 5:1. Nagy kedvvel játszott az ETO táma­dósora, valóságos tűzijátékot rendezett a soproni kapu előtt. A 42. percben Czakler fejesét Tóth szögletre hárította. Jó iramú, érdekes mérkő­zést láthatott a soproni közön­ség. A Győri ETO — különö­sen második félideji összeté­telében — bíztató formát mu­tatott. A védelem néhányszor könnyelmű­ködött és kiha­gyott. A fedezetek meglehető­sen szürkén, fáradtan mozog­tak. A támadósor szünet után időnként ellenállhatatlan volt. A soproni csapatból a közvet­len védelem, továbbá Polgár és Kis® I. dicsérhető. Fábián Lajos MTE - Győri V. ETO II. 4:2 (31) A 800 néző előtt, Gyimesi já­tékvezetése mellett lejátszott mérkőzésen a hazai csapat a kö­vetkező összeállításban szere­pelt: Földes — Brattengeier, Horváth IV., Vaskovits — Vári, Trapic — Köpcsényi, Mészáros B., Salamon, Szalai H., Hérics. Igen jól indult a mérkőzés. A győri csapat már az első perc­ben Szaló hatalmas góljával ve­zetést szerzett. A ha­zai csapat sem maradt adós, mert két perc múlva S­zalai II. kiegyenlített. A szép számú közönség látvá­nyos, szép akciókat láthatott mindkét oldalon. A hazai csa­pat egyre többet támadott, s en­nek eredménye, hogy Salamon a 21. és 32. percben egy-egy gólt szerzett, így a hazaiak kétgólos előnnyel fordulhattak. SZÜNET UTÁN a hazaiaknál több csere történt. Főddé® he­lyett Horváth, Vári helyett Fü­­löp, Mészáros Ir. helyett Mészá­ros I., Szalai I. helyett pedig Schlitt játszott. Kiegyensúlyo­zott játékkal kezdődött a máso­dik félidő. A csatárok mindkét oldalon sokat és jól lőttek kapu­ra, azonban a két kapus, Hor­váth és Barna egész sor kitűnő védést mutatott be. A félidő kö­zepén Szaló a győrieknek szer­zett újabb gólt, mire a hazai csapat Schlitt góljával válaszolt, így alakult ki a 4:2-es végered­mény. A közönség jó iramú edző­m­­ér­kőzésnek lehetett tanúja. A­ hazaiak játéka az augusztus 1-i őszi nyitány előtt megnyug­tató volt. A játékvezetői hár­mas kitűnően látta el felada­tát. Mosoni Vasas - Hegyeshalom 5:1 (2:0) Az edzőmérkőzés érdekessége az volt, hogy a mosoni csapat­ban már szerepelt Adrigán is, a Győri Vasas ETO volt játéko­sa. A hazaiak Baranyai — Rú­zsa, Brunner, Nádler — Kopf, Szedlák — Kóbli, Szalai, Kiszel­­ka, Komjáthy, Adrigán összeál­lításban játszottak. A mérkőzés jó iramú, változa­tos küzdelmet hozott, s talán meglepetést az okozott, hogy a járási bajnokságban szereplő he­gyeshalmiak időnként ügyesen játszottak, de a hazai csapat fö­lényes győzelmét így sem tud­ták megakadályozni. A gólokat Szalai és Komjáthy (2—2), vala­mint Adrigán szerezték. Az elő­­mérkőzésen a Hubertusz I. ját­szott a Mosoni Vasas IX. csa­patával és szünet utáni jó já­tékkal a Hubertusz 5:2 arány­ban nyert, anyiak ellenére, hogy a lelkes hazai csapat tartalék­jai a félidőben Sildre vezettek.