Kisalföld, 1966. március (11. évfolyam, 50-76. szám)

1966-03-01 / 50. szám

1966. március 1., kedd Kosárlabda SMAFC-TESTNEVELÉSI FŐISKOLA 75:07 (23:31) NB I-es férfi mérkőzés. Budapesten az első félidői bár még sokat bizonytalankodtak az erdészek,­­ és ekkor a TF már 14 ponttal vezetett. Szünet után fo­kozatosan lendült játékba a SMAFC és Tvordy, valamint Or­­bány kitűnő dobóformájával a maga javára fordította a mérkő­zés sorsát. A soproniak legjobb kosárdobói: Tvordy (29), Orbay (18) és Kelemen (8). SOPRONI POSTÁS—EGRI DÓZSA 65:39 (28:16) NB I. női mérkőzés. Vezette: Bokodi, Puhr Hazai pályán a következő ösz­­szeállításban kezdett az I. pos­tás: Tarnai, Bakosné — Bakk — Lökösné, Varga. Csere: Alpárii, Matetics, Bierbaum, Kovácsné, Morvay, Schneider. Nehezen len­­­­dültek játékba a csapatok, de a postások csakhamar magukra találtak, és biztos vezetésre tet­tek szert. Különösen a váloga­tott Bakk volt elemében, aki megerőltetés nélkül is könnyen ,,szórta­” a kosarakat. Fordulás után egyre nagyobb lett a soproniak fölénye, a ven­dégektől néhány játékos kipon­tozódott, így a cseresor tagjai léptek pályára. Az utolsó 5 perc­ben az S. Postás még növelte előnyét, és nagy arányban győ­zött. A soproniak kosárdobói: Bakk 30, Varga­ 12', Bakosné, Lö­­kösné 8—8, Bierbaum, Tarnai, Matetits 2—­2 és Schneider. Egyé­nileg Bakk, Lökösné és Varga nyújtottak különösen jó telje­sítményt. Tíg emberrel egyenlített az MTK MTK-MAVDAC 2:2 (1:1) Majdnem 500 néző gyűlt össze a Pamutszövő-pályán, hogy tanú­ja legyen a jó sportot ígérő mérkőzésnek. Nem is csalódtak az érdeklődők, a kilencven perc alatt sűrítve kaptak egy egész idényre való érdekességet. Íme azok időbeli sorrendje: Kapusbravúr: A 6. percben tűzijátékot rendez a MÁVDAC Glaser lövése kipattan a jól he­­­­lyezkedő Horváth I-ről­, Nagy Gy. bombáját is kiüti a ,,moson­magyaróvári Matthews”, Glaser újra lő, a kapus szögletre hárít. Nagy taps a jutalma! Potyagól: A 19. percben Sza­­lay jól időzítve adja a­ labdát a lyukra futó Salamon elé, aki a jobbösszekötő helyéről, 16 méter­ről a hosszú sarokba lő. K. Sza­bó nem vetődik, hanem szép lassan eldől, s felállva már nyúl­hat is a hálóba a labdáért. 1:0. Most nem tapsol senki! Sérü­l is. A 25 percben Sulyok és Horváth IV. összecsap, a győ­ri csatárt ölben viszik le a pá­lyáról, majd az öltözőbe kísérik. Térdén sérült meg! Felkészülési különlegesség: A 36. percben már tizedszer állítja meg a játékot Tímár játékvezető az MTK játékosok reklamálása miatt. Úgy látszik, reklamálásból is fel akarnak készülni a tim­földgyáriak az idényre. Nem lett volna azonban jobb ezen a tét nélküli mérkőzésen a fegyel­met gyakorolni inkább? Még akkor is, ha a játékvezető szem­látomást szórakozásnak tekin­tette a játékot! Jogtalan ti­cs: A 63. percben a Mosonmagyaróvári kapu előteré­ben a labda a rossz talajon fel­pattan a forduló Katona kezére. Tímár ismét próbára teszi a ven­dégek idegeit: 11-est ítél. Felzúg a közönség is! A büntetőt Nagy Gy. értékesíti. 1:2. Kiállítás: A kezdésnél Szalay mond­ valamit a játékvezetőnek, az inté­s Szalay máris indul a fürdőbe! Jogos 11-es: A 69. percben a hátrahúzódó Nagy Gy meglöki Héricset az alapvonalnál. A II-est Salamon értékesíti. 2:2. Játékvezetői különszám: A 74. percben a MAVDAC térfelén fo­lyik a játék, amikor a játékve­zető sípjába fúj, é s integetni kezd, hogy az MTK kapuvonala mögött már a kezdés óta álló nézőik menjenek k.i. oldalra. Nem mennek! Akkor menjen tovább a játék! Megy, és különösebb to­vábbi esemény nélkül be is fe­jeződik. Méltassuk is pár mondatban még a látottakat: TETSZETT: X. A MAVDAC csapatában Faj­­busz ügyes játéka a hátvédhár­­m­asban és a fedezetpárban egy­aránt. 2. Glaser lendülete és Túrái néhány szép egyéni alakítása. 3. Az MTK védelmének maga­biztos romboló játéka. 4. Horváth I. nagyszerű Helyez­kedni érzéke, s néhány parádés védéssorozata. NEM TETSZETT!*: 1. Tímár játékvezető működé­se! Ilyen felfogásban, működő játékvezetőt nem szabad pályára engedni, bármilyen jó felkészült­ségű is. Nem azért készül 22 játékos heteken keresztül, öltö­zik mezbe vasárnap, hogy a já­tékvezetőnek másfél órás szóra­kozási lehetőséget nyújtson! 2. A játéktér nagyon rossz ta­laja. Ezen feltétlenül javítani kell, hisz lehet, hogy ezen a pályán tavasszal I. osztályú mér­kőzéseket fognak játszani. 3. Ács Ferenc mosonmagyar­óvári edző hangos bekiabálása, amivel az első 30 percben csapa­ta minden mozdulatát kísérte. Tovább azonban nem bírta, be­rekedt! 4. Az MTK erőnléti zavarai. Bár ez viszonylagos , a mérkő­zést végignéző Gy. Dózsa veze­tőknek ez tetszett a legjobban! A két csapat egyébként a kö­vetkező összeállításban játszott: MTK: Horváth T. — Vaskovics (Katona), Horváth IV., Tóth — Streit (Puszter), Szabó — Köp­­csényi, Haász (Horváth VI.), Sa­lamon, Szalay, Hérics. MAVDAC: K. Szabó — Delci, Kovács, Fajkusz (Nagy J.) — Né­meth, Túri (Fajkusz) — Glaser, Sulyok (Nagy Gy.), Juhász, Nagy Gy. (Túrás), Illés. (­R) Gy. Dózsa - Hubertus­ 2:1 (1:0) A Győrött lejátszott mérkőzé­sen az első félidőben jó játék folyt. A Dózsa-csatárok biztos gólhelyzeteket dolgoztak ki, de csak egyet tudtak értékesíteni Nyári révén. Szünet után mind­két csapatban több csere történt, s akkor már nem volt olyan fo­lyamatos a játék, mind a két csatársor akadozott. Ebben a játékrészben a győriek gólját Vígh, a­ vendégekét pedig Hegyi szerezte. Fájdalommal tudat­juk, hogy Szili József elhunyt. Temetése fo­lyó hó 2-án (szerdán) délután 1­í 4 órakor lesz a győrszabadhegyi Templom utcai teme­tőben. A GYÁSZOLÓ CSALÁD Bajnoki eredménynek is jó lenne Győri ETO - Tatabánya 2:0 (1:0) Győr, 4000 néző, vezette: Juhász. A tavaszi bajnoki rajt előtt két hét­tel arra voltak kiváncsiak a nézők, hogy a két vidéki NB I-es csapat közül melyik tart előbbre a felkészülésben. Erre a kérdésre a válasz az első fél­idő 31. percéig váratott magára. De mielőtt erről szólnánk, kö­zöljük a csapatösszeállításokat. GYŐR: Tóth — Kiss, Orbán, Tamás — Palotai, Soproni — Szaló, Varsányi, Povázsai, Győr­fy, Keglovich. A második félidő­ben Győrfy helyén Stoilcr ját­szott. TATABÁNYA: Gelei — Törő­csik — Menczel, Juhos — Ko­vács, Laczkó — Szabó, Szuromi, Csernai, Szekeres, Horváth. Úgy indult ez a mérkőzés, mintha egy idényvégi levezető találkozó lett volna. Egyik rossz leadás a másikat követte. A 8. percben Varsányi — Keglovich adogatás után Törőcsik szöglet­re szerelt. A 10. percben Palotai 40 méterről ívelten Povázsai elé tette a labdát, de a középcsatár jó helyzetben elvétette. Utána Szuro­mi került jó helyzetbe a győri kapu előtt, de lövés he­lyett kivárt. A 13. percben ismét­ : Szuromi lövése adott munkát­­ Tóthnak. Negyedóra eltelte után­­ kiderült, hogy a győriek játékfelfogásába hiba csúszott. Ugyanis a já­téktér középső harmada a győri fedezetek rossz felfogása miatt a tatabányaiaké volt. Palotai túlságosan is a támadó­­sor játékát segítette, Soproni pedig mélyen a védőfalba ját­szott. Végre a 26. percben for­más ,győri támadást láttunk. Szaló, Győrfy, Varsányi volt a labda útja­, és­ befejezésként Po­vázsai lövését Gellei csak másod­szorra tudta­­ megkaparintani. A 31. percben Palotai indí­totta a győriek rohamát. Ki­tűnő labdát tálalt Szaló elé, a jobbszélső beadását Győrfy a megtorpant Menczel mellett a hálóba fejelte. 1:0. Az ellentámadás során Szabó kicsalta Tóthot is a kapuból, de mellélőtt. A 42. percben Keglo­­vich szögletet ívelt a tatabányai ötösre. Juhos Varsányi elé fe­jelte a labdát, aki kapásból, fél­fordulattal alig lőtt fölé. Szép jelenet volt. A szünet után Varsányi a 47. percben lövés helyett leadta a labdát, s odalett a helyzet. Az 50. perc után a tatabányaiak mintha fáradtak volna. A győriek teljesen átvették a játék irányítását, s a 66. perc­ben Povázsai labdája került, a hálóba. 2:0. A hátralévő időben már olajo­zottan működött a Győri ETO gépezete. Sőt, helyenként Orbán is megunta a csatárok tétlensé­gét, és kapuralövésre vállalko­zott. A mérkőzés végén a közön­ség­ elégedetten távozott. Valaki így nyugtázta a látottakat: — Bajnoki eredménynek is jó lenne a 2:0. Két héttel a bajnoki rajt előtt elmondhatjuk, hogy a Győri ETO csapatának védel­me nem szorul változtatásra. Tóth, Kiss, Orbán, Tamás, Pa­lotai és Soproni egyformán jó formában vannak. Máté boka­sérülése, sajnos, makacsnak bizonyult. Pedig ő is helyet követel magának a csapatban. A támadósor játéka nem egy­séges. Szaló ragyogó dolgok mellett bosszantó hibákat vét. Úgy látszik, hogy nem tudják megérteni egymást Varsányi­val. Nincs gyors helycsere, ki­ugratás, lyukrafutás, és a lö­vésekkel is adós,maradt mind­két csatár. Pedig Varsányinak éppen az a legfőbb erénye, hogy távolról is, erős lövések­kel tudja veszélyeztetni az el­lenfél kapuját. Povázsai for­mája felfelé ível. Megnyugvás­sal láttuk különösen a máso­dik félidőben, hogy az irányí­tás mellett már lövésekre is vállalkozott. A bal szárny vi­szont változatlanul gond. Meg­ítélésünk szerint Keglovich for­mája javult, de a balösszekötő helyére pályázó Stolcznak nem ez az igazi helye. Győrfy vi­szont — ahogy mondani szok­ták — érzi a kaput. Éppen ezért úgy tetszik, helye van az ötösfogatban. A két NB I-es csapat edző­mérkőzésén látottakból az de­rült ki, hogy a Győri ETO előbbre tart a felkészülésben, jobb formában van, mint a Tatabánya csapata. Reméljük, hogy ez a megállapításunk a bajnoki mérkőzéseken is igaz­nak bizonyult Pintér István. A Győri ETO—Tatabánya előkészületi labdarúgóm­érkőzésen készült felvéte­lünk az első gólt ábrázolja. Szaló beadását Győrfy a vetődő Gelei fölött fejelte a hálóba. Menczel, a tatabányaiak középhátvédje csak nézi a labdát. (Z. Szabó L. felv.) SSC - Újtelepi FC 2:0 (1:0) Szép számú közönség előtt ke­rült sor Óbudán a soproni texti­lesek előkészületi mérkőzésére a megerősített NB III-as csapattal szemben. Az STC így állt fel: Sziklai — Füzi, Mentes Iladarits — Gnám II., Decsi — Horváth III., Török, Szabó M. (váci), Gnám I­, Csonka, Németh. Nehezen lendültek játékba a soproniak, negyed óra eltelte után azonban jó iramú, változa­tos lett a küzdelem. A 21. perc­ben Gnám I. a tizenhatosról a léc alá lőtt 1:0. Szünet után színvonalasabb lett a­­játék, lényegesen többet támadtak a soproniak, elé táma­dásaik körülményes­kedésbe ful­ladtak. A 34. percben Váci állí­totta be a végeredményt. (2:0). Biztató formát mutattak a Sop­roni Textiles a bajnoki rajt előt­ti utolsó mérkőzésen. A védelem­ szinte hibátlan teljesítményt nyújtott, a tám­a­dósornak azon­ban még van javítani valója, fő­leg a helyzeteik kihasználása te­rén. TOTO 1, x, 1 — x, 1, 2 — 2, 1, x — 1, x, 1 — 1, 4-1,1. A heti totófordulóban öten ér­tek el 13 találatot 111 733 forintos nyereménnyel. Közülük hárman — a különj­utalommal — 180 704 forintot kaptak. A 141 darab 12 találatért 2641, az 1689 darab 11 találatért 220 és a 12 395 darab 10 találatért 45 forintot fizetnek. kőmüvesbrigád részére segédmunkásokat alkalmazunk Jelentkezés: Győr, Pápai úti Hizlalda. KISALFÖLD Birkózás A Magyar Birkózószövetség vasárnap Cegléden rendezte meg az I1—I. osztályú kötöttfogású országos birkózóversenyét. Mint ismeretes, ez az ötödik alkalom, amelyen a magyar, birkózó válo­gatott kenet is elindult, mert az o­rs­z­ágos s­z­ö­v­ets­ég hat­áro­zat­a értelmében csak a válogató ver­senyeken sikeresen szereplő bir­kózók számíthatnak a toled­ói világbajnokságon való részvé­telre. A nehézatlétika győri hívei őszinte örömmel vették tud­omá­­­­sul,­ hogy Sillai László, a Győri Dózsa kitűnő birkózója immár az ötödik válogató versenyen is győzelmet aratott. Sillai ismét győzött ff Szilágyi Gyula emlékverseny­ Győrött vasárnap került sorra az országos ifjúsági szabadfo­gású Szilágyi Gyula tisztelet­­díjas birkózó emlékverseny. A meghívott 60 egyesület közül csak tizenegy küldte el nevezé­sét. A részt vevő versenyzők száma ötven­ Az egyes súlycsoportokban a következők értek el sikert: 53 kg: 1. Sári (ETO), 2. Bálint (Gy. Spartacus), 3. Rollner (ETO). 56 kg: 1. Kolazik (MTK), 2. A­dank­ó (Egri Dózsa), 3. Kovács (Gy. Spartacus). 59 kg: 1. Balogh (MTK), 2. Vár-S­allyay (Gy. Spartacus), 3. Li­­ziczai (ETO). 62 kg: 1. Hermann (Szfehér­­vár), 2. Szalai (Gy. Dózsa), 3. Kovács (Székesfehérvár). 66 kg: 1. Magyar (Székesfehér­vár), 2. Fecske (Gy. Spartacus), 3. Fürst (ETO).­­70 kg: 1. Németh (Gy. Spar­tacus), 2. Hollósi (Székesfehér­vár), 3. Zsugonits (Gy. Spar­tacus). 74 kg: 1. Lovász (ETO), 2. Bősze (Gy. Spartacus), 3. Holló (Egri Dózsa). 79 kg: 1. Horváth (Gy. Spar­tacus), 2. Tuba (ETO), 3. Nyiga (Móvár). Nehézsúly: 1. Sárközi (Gy. Dózsa), 2. Virbán (Gy. Spar­tacus), 3. Strelko (Székesfehér­vár). A pontversenyt a Gy. Spar­tacus csapata nyerte 27 ponttal, 2. a Győri ETO 16 ponttal, 3. Székesfehérvár 15 ponttal. Az emlékverseny után kiosz­tották a tisztelet­díjakat, ame­lyért a rendezők ezúton is kö­szönetet mondanak. A legszeb­ben birkózó győri versenyzőnek felajánlott herendi vázát Lovász Sándor, a Győri ETO verseny­zője nyerte el. ÖKÖLVÍVÁS Alacsony színvonal, sok leléptetés GY. DÓZSA—ZALAEGERSZEGI HONVÉD 12:6 Győr, 250 néző. Vasárnap a csapatbajnoki küz­delmek második fordulójára ke­rült sor. A lila-fehérek a Zala­egerszegi Honvéd Együttesét lát­ták vendégül és fölényes, biztos győzelmet arattak. A papírforma szerint a vendégek voltak, az esé­lyesek, de a látottak alapján megérdemelten maradtak alul. Versenyzőik többsége kocsmai stílusban bokszolt, és ennek eredménye, hogy négy ökölvívó­juk került a leléptetés sorsára sorozatos szabálytalanság miatt. A hazaiak jól kezdtek­ és a légsúlyú Pusztai vezetéshez jut­tatta csapatát. Harmat- és pe­helysúlyban a honvéd fiúk bi­zonyultak jobbnak. Beket a má­sodik menetben erőfölény miatt leléptették, Tomicsek pedig erő­sen vitatható pontozásos vere­séget szenvedett. Szebik—Bátor összecsapás a dulakodás jegyé­ben zajlott. A győri fiú nem tu­dott mit kezdeni a szabálytala­nul verekedő Bátorral A kisvál­­tósúlyú Edin még nem érte el legjobb formáját, erőnléti hiá­nyosságokkal küszködik. A vál­tós­úlyúak mérkőzésén minden volt, csak nem ökölvívás. Az első menetben mindössze egy tenyeres ütésre futotta tudásuk­ból. Nagyváltósúlyban láttuk ez első említésre méltó összecsa­pást. Gecsei mindhárom menet­ben jobbnak bizonyult és egy­hangú pontozással nyerte meg a találkozót. Középsúlyban Olgyai okos, higgadt taktikával hozta ki sodrából a hevesen támadó el­­len­felét, és Kosár nem kerülte el sorsát, a második menetben, a vezető bíró leléptette. A félne­héz és nehézsúlyban biztos ha­zai győzelem született. Eredmények: (légsúlytól felfe­lé, elöl a Győri Dózsa verseny­zői) : Pusztai pontozással győz Szabó ellen. Beköt a II. menetben erő­fölény miatt leléptették Fülöp ellen. Tomicsek pontozással veszt Dere­ch­­ ellen. Szebik ellen soro­zatos szabálytalanság miatt Bá­tort leléptették. Edin ellen a TI menetben sérülés miatt Fehért lelép­tették. Rosemberg a II. me­netben T­oth ellen feladta. Gecsek pontozással győz Borbély elleni Olgyai ellen Kosárt a II. menet­ben sorozatos szabálytalanság miatt leléptették. Csiba pontozás­sal győz Újházi ellen. Bíró ellen a II. menetben sorozatos sza­bálytalanság miatt Horogot le­léptették. 8. S. Készülnek már a megyei csapatok is A közelgő tavaszi rajt, a jövő vasárnapi MNK forduló komoly előkészületi mérkőzések­ leját­szására késztette a héten már a megyei I. osztályú csapatokat is. Az edzői elképzelések szerint a csapatok egy része jó erőt képviselő együttest választott ellenfélül, mások inkább gyen­gébb együttes ellen léptek pá­lyára­, így akarják kialakítani csapatukat az új idényre. Az utolsó barátságos héten a következő mérkőzésekről kap­tunk tudósítást: Győrszentiván — Ácsi Kinizsi 2:1 (0:0) Szombaton délután Győrszent-Ivánon játszották le a mérkő­zést. Mind a két csapat még idény eleji­ formában játszott. A hazaiak több helyzetet dol­goztak ki, m mint ellenfelük. A gólokat Böcz­ és Szentmihályi szerezték. Pápai Vasas — Gy. Elektromos 2:0 (1:0) A Pápán játszott mérkőzésen megyénk csapata végig egyen­rangú ellenfele volt az NB III-as együttesnek, a csatároknak azon­ban a góllövés nem, sikerült, Germán még egy II-est is el­hibázott. A hazai csapat egyik gólját nagy védelmi hibából, a másikat büntetésből érte el. Gy. Mezőgépjavító — Gy. Dózsa II. 3:0 (2:0) A győri pálya kímélése végett a Dózsa az abdai pályán, remek talajon rendezte a találkozót. Az újjászervezett csapattal felálló Mezőgépjavító végig kezében tartotta az irányítást az erősen megfiatalított Dózsa tartalékok­kal szemben. A gólokat Sáros­, Szabó és Sárközi lőtte. Győri Textiles — Győr­szemere 6:0 (1:0, 2:0, 3:0) Szombaton délután Győrött három harmados edzőmérkőzé­sen találkozott a két együttes, végig érdekes, jó iramú játék­ban a nagyobb tapasztalattal rendelkező I. osztályú csapat irá­nyította a játékot. Góllövők: Császár H. (3), Kelemen, Kovács és Magyar. Csorna­ — SVSE 5:3 (1:3) Kellemes meglepetést szerzett Iliveinek Csorna csapata vasár­nap. Az első félidőben az SVSE megérdemelten jutott a kétgólos vezetéshez, szünet után azonban a nagyon lelkes és jó erőben lévő hazai csapat megfordította a mérkőzést. Kapuvár — Farád 2:0 (2:0) Tarádon, jó talajú pályán ját­szották a mérkőzést, melyen az első félidőben sokkal jobb Kapu­vár Pintér és Varga góljaival szerzett vezetést. Szünet után több cserét eszközöltek a kapu­váriak, és kiegyenlítettebb lett a játék. Kópháza — UTC II. 4:0 (0:0) A Sopronban lejátszott labda­rúgó előkészületi mérkőzésen a textiles tartalékok sokat köny­­nyelműsködtek. Különösen a második félidőben nagy fölény­ben voltak, a jól küzdő, lelke­sen játszó kopháziak. S. Postás — SFAC 3:1 félbeszakadt Többet és veszélyesebben tá­madtak a postások­ A játék he­vében egy összecsapás során sérülés történt, mire a játékosok összeszólalkoztak, ezért a két csapat edzője véget vetett A mér­kőzésnek- S Teremkézilabda A Győri ETO férfi csapata is első Mosonmagyaróvárott vasárnap két elmaradt mérkőzést játszot­tak. Köztük volt a nagy érdek­lődésre számot tartó Győri ETO —Gy. Textiles férfi mérkőzés, a férfi csoport döntője. A két mér­kőzésen a vagongyáriak biztosan győztek, s így veretlenül nyer­ték a férfi tornát. GYŐRI ETO—GY TEXTILES 18:14 (13:7) Az első helyet eldöntő mérkő­zésen a Gy. ETO csapata nem várt biztos győzelmet aratott. Kezdettől a mérkőzés végéig biztosan vezetve játszottak a zöld-fehérek. Az Ajtonyt nélkü­löző vagongyári csapat folya­matos játékban a közönséget is tűzbe hozó gólokkal­ terhelte meg a válogatott Tímár kapuját. Góldobók: Végh (5), Harsányi, Horváth L. és Katé (3—3), Koó és Joósz (2—2), illetve Bónyai (4), Gyűrű és Szabó (3—3), Szó­­rádi (2), Szentgáti és Hargittai. GYŐRI ETO—MOGARC 26:20 (15:11) Negyven perc várakozás után lépett ismét pályára, a Győri ETO csapata. A főiskolások 9:9-ig egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult, de ezt követően a na­gyobb tudás kerekedett felül Góldobók: Végh (6)­, Ajtón,­ és Kátó (4—4), Harsányi, Horváth és Koó (3—3), Joósz (2) és Horváth J., illetve Gál és Szanyi (8—3), Bata (3) és Nyulasi.