Kisalföld, 1966. május (11. évfolyam, 102-127. szám)

1966-05-31 / 127. szám

Kosárlabda BÍB 11-es női. A két csapat eddigi találkozói nagy küzdelmet, színvonalas já­tékot hoztak. Az első félidőben a vendégek irányították a játé­kot. Pontos távoli dobásaikkal és középjátékosuk palánk alatti jó játékával, vezetéshez jutottak. Szünet után, a zöld-fehérek ke­rekedtek felül, a hetek óta jó formában játszó Buzáné vezér­letével. A hazaiak egyre erő­sebb iramot diktáltak és a befe­jezés előtt 6 perccel kiegyen­lítettek. Az utolsó percekben nagy taktikai harc közepette alakult ki a végeredmény. Legjobb dobók: Buzáné 20, Harangi 16, Csigi 13, Krasznai 9. A LABDARÚGÓ NB I/B 1. BVSC 12 15: 9 16 2. DVSC 12 24:16 16 3. Komló 12 27:15 15 4. Eger 12 20:22 15 5. MA­VAG 12 16:11 14 6. Oroszlány 12 3: 8 12 7. MVSC 12 16:17 12 8. Szeged 12 15:17 11 9. MAVDAC 11 15:13 10 10. Budafok 11 13:14 10 11. Egyetértés 12 9:12 10 12. Kap. H. 12 13:22 10 13. Szállítók 12 8:15 10 14. Szivár 12 13:16 9 15. Szombathely 9 13:12 / S 16. Nyíregyháza 11 11:18 5 Tóth kitűnően védett Vasas ETO-Z. Dózsa . ............. 66:63 (31:31) Győri ETO - Dunaújváros 1:1 (1:1) Dunaújváros, 5000 néző, ve­zette: Müncz. A két csapat a következő ösz­­szeállítá­s­van lépett pályára. GYŐR: Tóth — Kiss, Orbán, Tamás — Palotai, Máté — Stolcz, Győrfy, Szaló, Varsányi Gáspár. DUNAÚJVÁROS: Sági — For­­maggino, Ligeti, Csepecz — Ma­gasházi, Borsányi — Czigler, Mihály, Korona­, Nagy, Földi. A hazai csapat kezdte a játé­kot, de a győriek vették át az irányítást, és ehhez a nagyerejű szél is segítette őket. A 3. perc­ben Kiss futott fel egy labdával. 25 méterről lőtt, és a labdát a léc alól ütötte szögletre a ha­zaiak kapusa. Ellentámadás so­rán Tóth tisztázott nehéz hely­zetben. A győriek Palotai vezér­letével rohamoztak. Először Var­sányi, majd Szaló lö­vése foglal­koztatta Sági kapust. A 23. perc­ben Máté labdájával Varsányi tört kapura. Borsányi üldözte, s az utolsó pillanatban az ötösön felvágta. A játékvezető sípja né­ma maradt. A 30. percben sza­badrúgáshoz jutott a győri csa­pat, Győrfy lövését Sági vetődve szerezte meg a bal sarok mel­lett. Két perc múlva Palotai ívelt egy labdát a kapu elé. Sági megfoghatta volna, de a labda kiperdült a kezéből, és­­ Varsányi elé pattant. Sági két­ségbeesésében Varsányi lábát húzta el. A játékvezető a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőt Győrfy értékesítette, 1:0. A gól felrázslta a hazai csapa­tot, heves rohamokat indított a győriek kapuja ellen, mígnem a 40. percben a győri védelem jóvoltából Mihály négy méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 1:1. A félidő utolsó percében Tóth tisztázott nehéz helyzetben. A SZÜNET UTÁN tíz percen át mezőnyjáték folyt a pályán. Az első jelentős esemény az 56 percben adódott, amikor For­ma­ggimii feltartotta a kapura törő Győrfyt. A játékvezető közve­tett szabadrúgást ítélt. Palotai futott a labdára, de lövése Borsányiról a mezőny­be pattant. Ezzel el is lőtte volna puskaporát a győri csapat A mérkőzés végéig a győri tér­félen folyt a játék, de Tóth kitűnő védések sorozatával bi­zonyította kitűnő formáját, aka­dályozta meg a hazaiak gólszer­zését. Csak egy jellemző esetet: a 86. percben Korona öt méter­ről a léc alá fejelt, de Tóth ragyogó vetődéssel ütötte szög­letre a gólba tartó labdát. A rendkívüli rossz időjárás befolyásolta a csapatok telje­sítményét. A győriek a dön­tetlent megérdemelték, mert különösen a második félidőben tervszerű védőjátékot nyújtott­­­tak. Tóth ezen a vasárnapon­­ felülmúlta önmagát, válogatott formában védett. A játékosok közül Orbán, Máté, Győrfy, és Varsányi érdemel dicséretet. A LABDARÚGÓ NB I. 1. Vasas 12 29:15 30 2. Honvéd 12 22:10 19 3. Ferencváros 12 30:15 18 4. Ü. Dózsa 12 33:17 15 5. Tatabánya 12 20: 8 U 6. Győr 12 13:15 13 7. Pécs 12 12:15 13 8. Csepel 12 11:12 II 9. Dunaújváros 12 12:20 19 10. DVTK 12 12:19 8 11. Ózd 12 11:23 8 12. MTK 12 9:20 8 13. SBTC 12 6:17 6 14. Dorog 12 10:24 5 Bajnokot avatnak Benkö Alfréd nehézsúlyú ökölvívóbajnok Az ökölvívó sport hívei között osztatlan örömet keltett a hír: Benkö Alfréd, a Győri Dózsa nehézsúlyú ökölvívója nyerte Magyarország 1966. évi bajnoksá­got. Nehéz volt az út a nagyszerű siker eléréséig. A tehetséges fia­tal ökölvívó a Győri Dózsa sport­körében ismerkedett meg az ökölvívással. Szakvezetői hamar felfigyeltek kivételes ütőerejére. Végh László edző a csapatbaj­noki mérkőzések során mindig nyugodt volt, ha a nehézsúlyúak küzdelméről volt szó, mert Benkő Alfréd sportszerűen ké­szült versenyeire és egyik­­győ­zelmet a másik után érte el. Ebben az esztendőben fejlődésé­nek kiemelkedő állomása volt az országos vidéki bajnokság. A sportág hívei akkor már rebes­getni kezdték, hogy ..több van ebben a fiúban, mint amit az országos vidéki bajnokságon mutatott.*’ Tény, hogy ez a siker megsokszorozta Benkő Alf­réd erejét. Tény az is, hogy munkahelye is hozzásegítette őt ahhoz, hogy rendszeresen és ala­posan készülhessen az országos bajnokságra. Benkő Alfréd nagyszerű siker­rel hálálta meg a vele való törő­dést. Ennek a sikernek az érté­két­­csak akkor tudjuk igazán lemérni, ha meggondoljuk, hogy Szabó László sokszoros magyar bajnok ökölvívónk sikere óta győri sportkörre nem ragyogott dicsfény az országos ökölvívó bajnokságokon. Reméljük, ez a siker nem teszi elbizakodottá Benkő Alfrédot aki jól tudja, hogy mit köszönhet edzőjének, egyesületének, munkatársainak. Győr-Sopron megye sportbará­tai melegen gratulálnak az új­donsült nehézsúlyú ökölvívó baj­noknak és további sikerekre buzdítják őt. A tér A Gy. Textiles női Győri ETO férfia A vasárnapi forduló váratlanul hűvös, valósággal őszi időjárás­ban került sorra. A győri csapa­tok közül az ETO együttesei ját­szottak hazai pályán, a Textiles férfiak Budapesten, a nők Makón lépt­ek pályára. A győri mérkőzéseken fél si­ker született a férfiak győztek, a női csapat kikapott. Ha Varga Éva nem követ el meggondolat­lanságot a szerdai mérkőzés után, közreműködésével másod­szor is győzhetett volna az ETO. A férfi csapat hullámvölgyben van, ennek ellenére az utolsó évcekben sikerült megfordítania a vesztésre álló mérkőzést. ÓZDI KOHÁSZ—GYŐRI ETO 8:7 (4:4) NB I-es női mérkőzés, Győr. Az eltiltott Varga Éva nélkül felálló győriek ellen a mérkőzés elején az ózdiak 4:1-es vezetést szereztek. Ezt a félidő végéig si­került a haza­iaknak egyenlíteni. A második félidőben fej-fej mel­­etti küzdelem folyt a pályán. 'A '­már úgy látszott, hogy leg­­lább az egyik pontot sikerül itt­­hon tartani, amikor 7:7 állás után az Ózd erősített és megszerezte a győztes gólt. Közepes színvonalú mérkőzésen­, a tartalékos győriek erős ellen­állást fejtettek ki az eddig jól szerepelt ózdiakkal szemben. Saj­nos, a második félidőben helyze­tet helyzet után hagytak ki, és így nem sikerült itthon tartani egy pontot sem. Góldobók: Béli L., Horváth M. és Kiss H. 2—2, Anka M. 1. GYŐRI ETO—ÓZDI KOHÁSZ 15:14 (8:10) NB I-es férfi mérkőzés, Győr. A győri csapat láthatóan hul­lámvölgyben van, ezúttal Har­­sányi is hiányzott. Bár a veze­­tést a vagongyáriak szerezték meg 3:3 után az ózdiak kezde­ményeztek többet és majdnem a mérkőzés végéig vezettek. Az el­ső félidőben a győriek akcióból alig dobtak gólt, inkább hétmé­­­teresekből voltak eredményesek.­­ Már-már úgy látszott, hogy ezt a mérkőzést is az ózdiak nyerik­, amikor 12:9-es állásnál az egyik ózdi játékost a játékvezető öt percre kiállította. Ez alatt a ha­zaiak 1­2:ll-re feljöttek. A kiegé­szült vendégcsapat ismét növelte előnyét, de 13:ll-nél, négy perc­cel a befejezés előtt újabb öt perces kiállítás volt az ózdi csa­patból és ezekben a percekben sikerült a győrieknek a maguk javára fordítani a mérkőzést. Góldobók: Povázsai 7, Ajtony 5, Joósz, Kátó és Koó 1—1. GY. TEXTILES—MAKÓI MÁV 8:6 (5:4) NB I-es női mérkőzés­, Makó. Rendkívül nehéz, küzdelmes mérkőzést vívott Makón a győri csapat. A hazaiak nagy lelkese­déssel játszottak, s bár a mér­kőzés nagy részében a győriek vezettek, egy gólos előnynél na­gyobbat nem tudtak szerezni. A második félidőben a hazaiak ve­zettek 6:5-re, egyenlítés után azonban egy jól sikerült lövéssel újra vezetéshez jutottak a győ­riek. A mérkőzés utolsó percei­ben a hazaiak támadtak, a győ­riek labdát tartottak. Közben a makóiak kihagytak egy hétméte­rest. A játékvezető végül hosz­­szabbított, s ebben az időszak­ban, közvetlenül a befejezés előtt a végig fegyelmezettebben játszó győri csapat bebiztosította győ­zelmét. Góldobók: Horváth M. 4., Vteak­ &L 3. Borsodi Me II, csapatai győztek .­ kapus még a levegőben, a labda a kapu előtt, ám a következő pillanatban bo­­dobása az egyenlítést jelenti. (Maráczy f. felv.) vázsa. A hajrában fáradtak a csapatok Rendkívül mostoha időjárási viszonyok között bonyolították le a vasárnapi labdarúgó baj­noki mérkőzéseket. A sportoló­kat alaposan próbára tette ez, no meg a hajrá. A labdarúgó­bajnokságban már egy, illetve négy mérkőzés van hátra, és befejeződik a tavaszi idény. Ez a tavaszi ba­jnoki mérkő­zéssorozat próbára tette mind a játékosok, mind a szakvezetők idegeit is, állóképességét is Nem csoda tehát, ha a haj­rára elfáradtak a játékosok is, meg az edzők is. Ezt bizonyít­ják az eredmények. A Győri ETO döntetlenül végzett Duna­újvárosban, s tegyük mindjárt hozzá, hogy ez az eredmény a győriek számára hízelgő. NB II-es csapataink közül csak a Soproni Textiles ért el sikert otthonában, az MTK és a Győri Dózsa vereséget szenvedett. Az NB II. északnyugati csoport­jában döntetlenül végződött a Fertőd­i SVSE rangadó. A Mosoni Vasas nem játszott baj­noki mérkőzést, mert határ­­menti sporttalálkozón vett részt Ausztriában. A kézilabda bajnokság vál­tozatlanul nagy érdeklődés mellett zajlik. Erre mi sem jellemzőbb, mint az, vasárnap délelőtt a rossz időjárás elle­nére is több mint kétezer nézője volt a Győri ETO — Ózd mérkőzéseknek. A Győri ETO női csapata bal­­szerencsés vereséget szenvedett az ózdiaktól. A Győri ETO férfi csapata pedig mérsékelt teljesítményt nyújtott és győ­zelme szerencsésnek mond­ható. Feltűnt a sportág hívei­nek, hogy milyen körülményes volt az ETO korábban szipor­­kázóan szellemes támadójá­téka, örömet keltett a hír a sportág hívei között, mely sze­rint a Győri Textiles női csa­pata Makón győzelmet aratott. Senki sem várt sikert a Győri Textiles férfi csapatától a Bp Honvéd ellen. Nagy készülődés előzte meg a II. országos sportnapok győri rendezvényeit. Sajnos, a mostoha időjárás miatt a ren­dező bizottság elhalasztotta a seregszemlét és úgy döntött, hogy június 5-én,­ vasárnap rendezi meg. BP. HONVED—GY. TEXTILES 20:13 (10:5) NB I-es férfi mérkőzés, Buda­pest. A győri csapat ezúttal is nélkü­lözte a sérült Tímárt, a hazaiak­nál Vitkai hiányzott. A Honvéd a mérkőzés kezdetétől fogva többet kezdeményezett, gyors indítások­ból és átlövésekből szerezte gól­jait. A második félidőben a győ­rieknek sikerült 11:8-ra javíta­ni­uk, de támadásaikat rendre pontatlanul fejezték be, s így új­­ra­ átengedték a kezdeményezést a bajnokcsapatnak. A Bp. Honvéd ennyivel feltét­lenül jobb volt. A győriek ponto­sabb lövésekkel, nagyobb takti­kai fegyelemmel, jobb labdakeze­léssel szorosabbá tehették volna a mérkőzést. Góldobók: Gyűrű, Kisgyörgy­, Szentgáthi 3—3, Szabó 2, Bányai és Hargittai 1—1. SZERDÁN ÚJABB HÉTKÖZI FORDULÓ Szerdán újra hétközi fordulóra kerül sor a kézilabda NB I ben. A Győri ETO csapatai közül a férfiak Csömörön, a nők Csepe­len játszanak. A Gy. Textiles csa­patai hazai környezetben fogad­ják a TFSE női és a Csepel férfi együttesét. A Dimitrov sétányi pályán a női mérkőzés fél 4, a férfiak találkozója fél 5 órakor kezdődik. A KÉZILABDA NB I. Férfi csoport 1. Bp. Honvéd 9 188:128 17 2. Győri ETO 9 169:152 14 3. Ózdi Kohász 9 164:155 11 4. Elektromos 9. 143:136 11 5. Csepel 9 146:143 11 t. Bp. Spartacus 9 152:130 10 7. Gy. Textiles 9 149:143 8 8. Ü. Dózsa 9 143:145 8 9. FTC 9 112:120 8 10. Pécs 9 138:162 8 11. Martfű 9 147:179 7 12. Bp. V. Meteor 9 152:151 6 13. Csömör 9 109:129 5 14. Diósgyőr 9 151:190 2 A KÉZILABDA NB I. Női csoport 1. FTC 9 68:18 16 2. TFSE 9 78:44 16 3. Bp. Spartacus 9 74:42 16 4. Ózdi Kohász 9 65:65 12 5. Pécs 9 52:55 11 6. BVSC 9 43:43 9 7. Gy. Textiles 9 57:64 9 8. Csepel 9 61:56 8 9. Goldberger 9 54:58 8 10. VM KÖZÉRT 9 56:69 7 11. Bp. Postás 9 38:48 5 12. Veszprém 9 46:66 5 13. Győri ETO 9 35:62 2 . Miké­r 2 NINCS MESE A kislány a vonatfülke sarkába húzódva a jegyzeteibe mélyed. Akkor sem pillant fel, amikor a táskájába nyúl a cigarettáért. A mellette ülő idős férfi szolgálatkészen kínálja cigarettával, gyufával. — Mondja, kedves, mit olvas olyan elmélyülten? — Az érettségi tételeket történelemből... — Az nem nehéz. Csak mesélni kell! A kislány lemondóan legyint: —­­Lehet, de évszámok nélkül, sajnos, nincs mese. fe.­j. MA, 1966. május 31., kedd. Angela napja. A Nap kél, 3.52, nyugszik 1. 32 órakor. A Hold kél 16.30, nyugszik 2.21 órakor. * — Lengyelországi tanul­­mányútján szerzett táv­hő­­szolgáltatási tapasztalatokról számol be ma délután fél 5 órai kezdettel Dely Béla, az Észak-dunántúli Áramszol­gáltató Vállalat erőművi fő­mérnöke az Energiagazdál­kodási Tudományos Egyesü­let győri csoportjának felké­réseire, a MTESZ székházban. — Hatlakásos társasház építését fejezte be Győrött a Bem téren a Téti Építőipari Dtsz győri építésvezetősége. A műszaki átadás rövidesen megkezdődik. — Jól dolgoznak a föld­­művesszövetkezeti növény­védő brigádok. Tavaly ápri­lis végéig a háztáji gazda­ságokban 7194 termőfa-egy­­séget permeteztek be, az idén azonos időszakban 54 324 termőfa-egységet, és 37 hek­toliter permetlevet készítet­tek. Se ki, se be Már csaknem elkészült Tokió egyik legnagyobb föld­alatti garázsa, amikor rájöt­tek, hogy a garázsnak nincs se kijárata, se bejárata. A költséges létesítményt ere­detileg a szomszédos épület­tel kötötték volna össze, de ez sem készült még el. A szomszédokkal folytatott üz­leti tárgyalások valami miatt meghiúsultak, viszont az építtető vállalattal ezt senki sem közölte, és az építkezés zavartalanul folytatódott.­­— Két napot töltött me­gyénkben a Kossuth Könyv­kiadó vendégeként Balázs Anna József Attita-díjas író. Június 2-án este 6 órakor a soproni Selyemipari Vállalat­nál, pénteken délután 2 óra­kor a győri Kötöttkesztyű­­gyárban vesz részt író—olvadó találkozón, és dedikálja mű­veit. Nem adott elsőbbséget. Milibojakovics Branko jugo­szláv állampolgár Győr bel­területén gépkocsijával ösz­­szeütközött Karsai Csaba győri lakossal, aki kismotor­ján szabályosan közlekedett. A motoros könnyű sérülést szenvedett. A balesetért a külföldi a felelős, mert nem adta meg az elsőbbséget. El­járás indult ellene.­­ Megtartotta ez évben is az Állami Biztosító Megyei Igazgatósága és a megyei tanács művelődésügyi osz­tálya a tanuló-balesetbiztosí­tást kötött diákok között az ajándék-sorsolást. A pénteki sorsoláson több mint 150 ajándéktárgyat sorsoltak ki, és már el is küldték őket a megye iskoláiba.­­ Budapestre érkezett va­sárnap M. E. Gavid, az in­diai kormány idegenforgal­mi hivatalának helyettes veze­tője, dr Vitéz Andrásnak, az Országos Idegenforgalmi H­i­­vatal vezetőjének meghívá­sára. Az indiai szakember hivatalos megbeszéléseket folytat magyar szakemberek­kel a magyar—indiai idegen­­forgalmi kapcsolatok elmé­lyítésének lehetőségeiről. KÖNYVET A KÖNYVES­POLCRA! Ünnepi könyvna­pot rendeznek ma délután fél 3 órai kezdettel a Richard Finomosztógyár győri gyám­ban. Ez alkalommal a Győri Irodalmi Színpad ad műsort a gyár dolgozóinak „Könyvet a könyvespolcra” címmel.­­ Befejeződött a rendőr­ségi vizsgálat a nagybaráti karambol ügyében, amelyről vasárnapi számunkban „Te­herautó a kapuban” című cikkünkben adtunk hírt. A vizsgálat szerint műszaki hiba történt Pozsgai Imre gépkocsivezető ellen az eljá­rást megszűntették. Várható időjárás ma estig, elsősorban a Dunántúlon fel­szakadozó felhőzet, már csak helyenkint esővel, a keleti országrészben déli, délutáni záporokkal, zivatarokkal. Az élénk, időnkint erős, helyen­kint még viharos északnyu­gati szél mára kissé­­mérsék­lődik. A hőmérséklet­­emel­kedik. Legmagasabb nappali hő­­mérsé­klet ma 14—19 fok kö­zött. A Balaton vizének hőmér­séklete Siófoknál 9 fok volt. (MTI) * Ukrajna és Dél-Lengyelor­szág felett ciklon helyezke­dik el, mely északkeleti ma­gassági széllel a felső légré­tegekben melegebb levegőt szállít. Ez a melegfront igen lassan, de nyugat felé mozog, és ezért Ausztria keleti felé­ben még kisebb esők vár­hatók. ♦­A DUNA vízállása Duna­­remeténél hétfőn 503 centi­méter volt. — A Magyar Írók Szö­vetsége közli, hogy Tamási Áron Kossuth-díjas író búcsúztatása június 2-án fél négy órakor lesz a Far­kasréti temetőben.­­ Útikönyv készül a lé­bényi műemlékekről és Lé­­bény történetéről dr. Gyimesi Endre és Németh Sándor szerkesztésében. A kiadvány előreláthatólag a jövő év első negyedére jelenik meg; ki­adásához a községi tanács hozzájárul. A község műem­lékeiről fényképes levelező­lapok is készülnek.­­­ Befejeződött Mosonma­­gyaróvárott a gombatenyész­tési tanfolyam a MESZÖV és a Kertészeti Főiskola szer­vezésében. A tanfolyam 16 hallgatója a napokban uta­zik Budapestre szakmunkás­­vizsgát tenni. Lottósorsolások júniusban Június 3-án Szombathe­lyen, 10-én Nyíregyházán, 17-én Gyulán húzzák a lottó nyerőszámait. A június 24-én Budapesten, az Igazgatóság Nádor utcai székházában rendezendő sorsolást a tele­vízió is közvetíti. A Lottó­igazgatóságon rendezik jú­nius 27-én a júniusi tárgy­nyeremény húzását is.­­ Lezajlott a Kisalföld folyóvizein a márnaivás. A megyei tanács mezőgazdasági­ osztálya a fogási tilalmat június 1-én 0 órakor feloldja. A pontyra, kecsegére, és a 10 kilón aluli harcsára vonat­kozó tilalom változatlanul érvényben van. Javul Felelős kiadó:­­JGROCZKY MIHÁLY a vállalat igazgatója. Szerkesztőség: GYŐR, Tanácsköz­társaság útja 3., H. emelet. Telefon: 12—34, 15—03. Délutáni szerkesztés: (5 órától) 22—71. Éjszakai szerkesztés: 11—67. SOPRON, Előkapu 1., telefon: 22—66. Kiadó: Győr, Tanácsköztársaság útja 3., n. emelet. Telefon 21—04. A hirdetésfelvétel telefonja 31—03. Terjeszti a Magyar Posta. Elő­­fizethető a helyi postahivatalok­nál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 12 forint. Kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza. Győr-Sopron megyei Nyomda Vállalat, Győr, Árpád út S3. Telefon: 20—26, 20—4L IMX3IX.1­958LA KISALFÖLD Az MSZMP Győr-Sopron megyei Bizottsága és a Győr-Sopron megyei Tanára lapja. Főszerkesztő: LÓNYAI SÁNDOR. Kiadja: a Győr megyei Lapkiadó Vállalat