Kisalföld, 1967. június (12. évfolyam, 127-152. szám)

1967-06-14 / 138. szám

1967. június 14., szerda KÉZILABDA A férfi csapatok sikerei A múlt vasárnap elsősor­ban a férfi csapatok arattak sikereket. Mind a két NB I-es csapat, a Gy. Textiles és a Győri ETO győzött, sőt az NB II-ben szereplő Magas­építők ugyancsak győzelmet aratott hazai pályán. A legértékesebb kétségte­lenül a Gy. Textiles budapes­ti győzelme a TFSE felett, jóllehet a Népsport híradásá­val ellentétben Cséka nem szerepelt a mérkőzésen. Meg­lepetés a Győri ETO nagy gólarányú győzelme, bár a két pontot illetően senkinek sem lehetett kétsége a mérkőzés előtt. A legnagyobb elismerés il­leti a Magasépítők csapatát. Hétközben Budapesten győzte le nagy gólaránnyal a BEAC csapatát, vasárnap a Simon­­tornya együttese ellen szerzett újabb két pontot, s ezzel az NB II. nyugati csoportjában a második helyen áll a va­sárnap megint pontot vesztett FTC mögött. A női csapatok közül a Gy. Textiles Budapesten alulma­radt a kitűnő TFSE-vel szem­ben, a Győri ETO NB II-es együttese viszont újból vidék­ről — ezúttal Pécsről — hoz­ta haza mindkét bajnoki pontját. Gy. Textiles—TFSE 10 :9 (6:4) NB I-es férfi mérkőzés, Budapest. A Daróczi úti pályán ját­szották a mérkőzést. A győri csapatban ezúttal Kocsis vé­dett. A játék kezdetén hama­rosan a győriek szereztek ve­zetést, ezt még egyenlítették a hazaiak, de innen kezdve egészen a mérkőzés végéig csak a győri csapat vezetett ebben a játékrészben hama­rosan 4 :1-re. A TFSE csak a félidő végén jött fel. A második félidőben ismét győri percekkel kezdődött a küzdelem. 8 :4 után a hazaiak nagy hajrába fogtak, sikerült is 8:7-re feljönniük. Nagy küzdelem következett, amely­ben mindig a győriek dobtak először gólt, a főiskolások csak szépítette. Az utolsó percek­ben a TFSE emberfogásra tért át, de ezzel sem tudott redményt elérni. Góldobók: Szentgáthi 3, Bar­­tovich, Kisgyörgy, Musitz 2— 2, Holly 1. A csapatból kitűnt Kocsis remek védésével és Musitz érett játékával. Győri ETO—Tatabánya 84:8 (11:4) NB I-es férfi mérkőzés, Győr. Az első gólt még egyenlítet­tek a tatabányaiak, de ezután a győriek könnyed játékkal dobálták góljaikat és szerez­ték meg nagy gólarányú győ­­­zelmüket. A vendégcsapat­­nagy csalódást okozott a győ­­­­ri közönségnek. Góldobók: Harsányi 9, Aj­tony, Zuber 4—4, Böröczki 3, Perjés 2, Kátó és Koch 1—1. TFSE—Gy. Textiles 8:5 (5:4) NB I-es női mérkőzés, Győr. Az első gólt a TF dobta, utána azonban hárommal vá­laszolt a győri csapat. 4 : 2-es állás után magához tért a fő­iskolás csapat és jó formában levő balkezes átlövője, Hor­váth Klára megfordította a mérkőzés állását. A második félidőben Horváth Klára foly­tatta a góldobást, a győri csa­pat erejéből ebben a játék­részben mindössze csak egy gólra tellett. A mérkőzést eldöntötte az a körülmény, hogy a győriek nem tudták fogni Horváth Klárát, aki egyedül dobta a TFSE mind a nyolc gólját. Az eredménytelen második fél­időre a hazai csapat feljavu­lása sem lehet magyarázat. Góldobók: Borsodi és Viszló 2—2, Fodi 1. Magasépítők—Simon­­sornya 19 :13 (12 : 5) NB 11-es férfi mérkőzés, Győr. Az első félidőben lendüle­tesen, jól játszott a hazai csa­pat, hétgólos előnye megér­demelt. A második félidőben már jelentkezett a hétközi mérkőzés fáradtsága. Ez a mérkőzés elszürküléséhez ve­zetett. Győri ETO—Pécsi Vörös Meteor 10 :2 (2:0) NB II-es női mérkőzés, Pécs. Rácáfolt az aggályoskodókra a vagongyári együttes. Az el­ső félidőben okos játékkal alakította ki a 2:0-ás ered­ményt, szünet után pedig már lendületesen támadott és eredményes is volt. Az ide­genben elért jó gólarány ké­sőbb még jól kamatozhat. fordulója Csütörtökön: A TRNAVA SZLÁVIA GYŐRÖTT Csütörtöki esti mérkőzésen mutatkozik be Győrött hosszú szünet után a trnavai Szlávia jóképességű férfi csapata. El­lenfele a megyei ifjúsági vá­logatott lesz. A mérkőzést a Győri ETO Tanácsköztársaság óti pályáján játsszák este 7 órakor. A KÉZILABDA NB I. ÁLLÁSA FÉRFIAK 1. Bp. Honvéd­ 201:150 19 2. Gy. Textiles íi 152:123 17 3. Bp. Spartacus 31 194:161 16 4. Pécs 11 197:168 13 5. Elektromos 11 171:164 13 6. TFSE 11 179:158 12 7. Csepel 11 190:190 12 8. Gvőri ETO 11 178:181 11 9. Martfű 11 184:209 :o 10. Újpesti DózsaU 190:2078 11. Ózd 11 199:2233 12. Tatabánya 11 167:2266 13. Debrecen 11 189:2185 14. Bp. V. Meteor 11 176:1934 NŐK 1. Bp. Spartacus 11 109: 74 22 2. Bp. Vasas 10 113: 74 15 3. FTC 11 72: 46 15 4. TFSE 10 82: 68n 5. Goldberger 11 77: 90 12 6. Pécs 11 90: 77 10 7. Bp. Postás 11 Cl: 66 in 8. Veszprém 11 88:103 10 9. Gy. Textiles 11 66: 729 l(h BGSC 11 53: 659 13. Csenel 11 84: 928 12. Ózd 11 85:109J 13. Híradó 11 76:1047 14. Tatabánya 11 74: 906 Nagy Sarród község úttörői leve­let írtak a Kisalföldnek arról, hogy nagy az örömük. Vasár­nap Győrött jártak, és a Győri ETO úttörő labdarúgó-csapatá­val játszottak mérkőzést. Igaz, hogy a győriek 5:1 arányban legyőzték a sarródi pajtásokat, de ez mit sem von le a nagy­szerű kirándulás értékéből. „Az eredményen túl kedves barátság szövődött közöttünk, és ezúton mondunk köszönetet Gunics Béla és Várnagy And­rás vezetőknek és a mi győri úttörő pajtásainknak a szíves vendé­glátásért. Ígérjük, hogy júliusban, amikor Sarródra lá­­ öröm fogatnak majd győri barátaink, mindent megteszünk, hogy jól érezzék magukat.” A levél záradéka így hang­zik: „Amennyiben úgy gondol­ják, hogy írásunk közlésre ér­demes, szíveskedjék leközölni lapjukban”. Örömmel adunk helyet a kedves levélnek. Szeretettel köszöntjük a sarródi pajtáso­kat, köztük Galamos Jenőt, aki Győrött a sarródiak becsület­gólját elérte. A többi pajtásnak üzenjük, hogy szorgalmasan készüljenek a júliusi visszavá­góra, és arról is értesítsék a Kisalföldet. VÁLLALATOK ÁLLAM­­GAZDASÁGOK TERMELŐSZÖVETKEZETEK FIGYELEM ! Gépek, áruk termények megóvására, raktározási célokra, építkezési munkákhoz stb. BÉRELJENEK terítőponyvát 6x8 méteres napi 18,— Ft pavilonsátrat 5,10 x 5,10 méteres havi 620,— Ft. heti 175,— Ft. házsátrat 3x4 méteres havi 350,— Ft. heti ICO,— Ft. A Belkereskedelmi Kölcsönző Vállalattól Budapest IX., Közraktár utca 30. szám. Telefon: 336-499. KÍVÁNSÁGRA A BÉRLŐ KÖLTSÉGÉRE VASÚTI SZÁLLÍTÁST IS VÁLLALUNK. TENISZ Győri győzelmek A csapatba­jnoki mérkőzé­sek második fordulójának férfi mérkőzéseit Győrött ren­dezték meg. A Győri ETO női csapata Szombathelyen ven­dégszerepelt. A Győri ETO mindkét együttese győzelem­mel örvendeztette meg híveit. Szombaton délután a Gy. ETO férfi csapata a Bp. Vas­­utast látta vendégül. Az NB I/B rangadóján végig magas­­színvonalú, küzdelmes volt a játék A találkozó sorsa az ötödik Singer, Holge Sletter, Hidasi páros összecsapásán dőlt el. A kitűnően küzdő győri páros megérdemelten győzött 6:1, 6:3 arányban. Vasárnap délután a Gy. ETO férfi együttesének a Bp. Gyárépítők volt az ellenfele. A tartalékosan kiálló Gy. ETO női csapata Szombathe­lyen jó játékkal, kitűnő küz­deni tudással lett a mérkőzés győztese. Eredmények: Győri ETO—Szombathelyi SE 6:3, NB III-as női mér­kőzés. Győztek: Bátovszky, Vida, Kissn­é, Schédáné, Csehné. Pá­rosban: Bátovszky—Vida pá­ros. Győri ETO—Bp. Vasutas 5:4. NB I/B-s férfi mérkőzés. Győztek: Szabados, Erdélyi, Holy. Párosban: Szabados, Erdélyi és Singer, Holy páros. Győri ETO — Gyárépítők 8:1. NB I/B-s férfi mérkőzés. Győr egyéniben: Szabados, Singer, Erdélyi, Bátovszky, Lengyel és Holy. Párosban: Szabados, Erdélyi és a Singer, Holy páros. Bp. Láng Gépgyár— Soproni VSE 6:2 NB III. férfi mérkőzés. Az Erdélyit nélkülöző soproni vasutasok nem tudták kétessé tenni a Láng Gépgyár győ­zelmét. Gy. l­endület—Tatabánya 5:4 Budai Spartacus— Gy. Lendület 6:3 Szabados Zoltán a Gy. ETO teniszezője. KISALFÖLD Ma játsszák az első fordulót a labdarúgó MNK országos nagyd­öntőjében A labdarúgó MNK országos nagydöntőjében, ahol a Nem­zeti Bajnokság különböző osz­tályaiban játszó csapatok is bekapcsolódnak a küzdelembe, ma játsszák le az első forduló mérkőzéseit. A múlt évi győz­tes Gy­ ETO Kapuvárra láto­gat el, ahol az első osztályban nagyszerűen szereplő helyi együttes lesz az ellenfele. A mérkőzés kimenetele nem le­het vitás, a jó erőkből álló ha­zai együttes lelkes játékával azonban jó teljesítményre kész­tetheti a vagongyáriakat. Győrött a Gy. Textiles és a MÁVDAC méri össze erejét fél hatkor az ETO-pályán. A vasutasok MNK szereplése a két utóbbi évben sikertelen volt, mind a­ kétszer a nagy­döntő első fordulójában mond­tak búcsút a kupának, s min­dig megyei csapat ütötte el a nádorvárosiakat a továbbjutás­tól. Az utóbbi mérkőzéseken javuló formában játszó kék-fe­­hé­rek az idén valószínűleg sza­­­­kítanak a hagyományokkal, s­­ bejutnak a legjobb hatvannégy­­ csapat közé.­­ A harmadik mérkőzést mez­­­gyénkben Csornán játsszák. Ott a Gy. Dózsa a hazai csapat ellenfele. A csornaiak az előző fordulóban legyőzték a tavaly még NB II-es MTK-t, s most is fogadkoznak a játékosok, hogy csak nagy harc árán ad­ják meg magukat. Negyedik NB-s együttesünk az I. Textiles Csepregre láto­gat el, s az ottani MEDOSZ el­len játszik a továbbjutásért. Az ellenfelet nem ismerjük, a soproniak javuló formában vannak. HŰTŐHÁZI rakodómunkásokat napi 7 órás munkaidővel jó kereseti lehetőséggel és egy lakatos szakmunkást felveszünk. JELENTKEZÉS: a vállalat munkaügyi csoportjánál. HOV. Győri Hűtőháza. Cselgáncs Győri Dózsa— Eisenstadti Judo­­lino H. 5 A határmenti találkozó kere­tében megrendezett nemzetközi versenyen a múlt évhez ha­­s­olóan szombaton is nagyará­nyú győzelmet szereztek a győ­riek. Az osztrákok technikailag jól felkészültek a találkozóra, edzőjük az Európa Bajnokság harmadik helyezettje volt, ja­pán mesterektől tanult. A győ­­r­i jó küzdőszellemüknek, erőnlétüknek köszönhetik a szép sikert. A két csapat edző­je felváltva vezette a mérkő­zést. A 63 kilogrammos súlycso­portban Sass mindkét mérkő­zését megnyerte, Czinder 1 győzelmet szerzett. A 70 kg-os csoportban Koós és Gyergyevics egyaránt 1—3 győzelmet ért el. A 80 kg-os csoportban Ság­­hegyi mindkét mérkőzését­­megnyerte. Osztrák ellenfele mérkőzés közben könnyű sérü­lést szenvedett. Ugyanebben a csoportban a csapat legtechni­kásabb versenyzője Bakó László szép, kombinatív küz­delemmel mindkét mérkőzésén győzött. Győzelme azért is ér­tékes, mert eredetileg a 70 kilogrammos súlycsoportba tar­tozik. • Nehézsúlyban Ferenczi Imre vereséget szenvedett, a kisegí­tőként induló Sillai László két győzelemet szerzett. Az Eisenstadti Judo Unió ed­zője vasárnap délelőtt két és fél órás edzést tartott a győ­rieknek. ÖKÖLVÍVÁS Győri Dózsa -­ Győr, 100 néző. Vezette: Pusztai és Jády Papír- és nehézsúlyban egyik csapat sem indított ver­senyzőt. Félnehézsúlyban Lé­vai (Gy. Dózsa), ellenfél nél­kül győzött, a megmaradt nyolc pár küzdelme­ pedig jóval a várakozás alatt ma­radt. Az ökölvívás szépségei­ből csak a győri Tóth muta­tott egy keveset. A jól kép­zett győri ökölvívó ütéseinek, ellenfele csak egy meneten át bírt ellenállni. A második menetre már nem állt ki. Pusztai (Gy. Dózsa), ellenfele három meneten át szabály­talankodott, s röviddel a mér­kőzés befejezése előtt a ve­zetőbíró végre leléptette Lő­­rincet. A találkozó legcsúnyább mérkőzése az E­rőss—Földest összecsapás volt. A két ver­senyző vergődését a vezető­bíró is csak két percig tudta nézni. Felkészületlenségért mindkét ökölvívót az első menet 2. percében leléptette. Meglepetésre, de megérdemel­ten győzött Rosenberg (Gy. Dózsa). Bátran küzdött, jól állta ellenfele ütéseit, aki türelmét vesztve sorozatos te­nyeresekkel akarta megadásra késztetni a fiatal versenyzőt. A vezetőbíró ezért kétszer­ ­. Ch­intoin 11:5 megintette, a harmadik me­netben pedig leléptette Rosen­berg ellenfelét. A csapatbajnoki mérkőzést végül is ilyen arányban is megérdemelten nyerte a Gy. Dózsa, figyelembe véve, hogy­­ legjobbját Benkő Alfrédot, sérülés miatt nélkülözte. Eredmények (papírsúlytól fölfelé, elől a Gy. Dózsa ver­senyzői):­­ Papírsúly: 0:0. Legsúly:­bbb Pusztai ellen Lőrincet a 3. menetben sorozatos szabály-­­ p­talanság miatt leléptették 2:0. Harmatsúly: Benkó—Simon döntetlen, 3:1. Pehelysúly: Bakk ellen Mészáros ponto­zással győz 3:3. Könnyűsúly: Rosenberg ellen Pethőt a 3. .. menetben sorozatos szabály­­talanság miatt leléptették 5:3 Kisváltósúly: Sarus ellen 01­ Gyömbért sorozatos szabály­talanság miatt az első menet­­ben leléptették 7:3. Váltósúly:­­ Tóth ellen Orosz a 2. menet­ben feladta 9:3. Nagyváltó­­súly: Erőst és Földesit felkép '*­születlenség miatt leléptették (0:0) 9:3. Középsúly Rogusz pontozással veszt Kun ellen 9:5. Félnehézsúly: Lévai el­lenfél nélkül győz 11:5. Nőm ne­hézsúly: 0:0 Végeredmény: 11:5, a Sid­er A Békési ének Hosszú idő óta úgy látszott, hogy Győrött a labdarúgó-szur­kolók körében békesség van. Igaz, az elmúlt időben a vezető csapatok nem találkoztak egy­ -, mással, legfeljebb edzőmérkőzé­seken. Amióta a MAVDAC az NB II-be került, egyesek való­sággal várták az alkalmat, hogy kiönthessék haragjukat a másik csapatra vagy szurkolóira. Az alkalom a múlt hét szombatján elkövetkezett, amikor a Bercsé­­nyi-ligeti sporttelepen szemben állt egymással a két régi ver­senytárs. A Játéktéren kis szabálytalan­ságoktól eltekintve sportszerű küzdelem folyt. Mind a Győri­­ Dózsa, mind a MAVDAC játéko­sai és vezetői valóban a sport szeretete jegyében, a nemes küzdelemért szálltak harcba. Nem így azonban a nézőtéren és a mérkőzés után. És ez tűrhetetlen! A békétl­e­­nek mindkét fél táborából ki­használták az alkalmat. Nyomda­festéket nem tűrő kifejezésekkel illették a játékvezetőt, a játéko­­­­sokat. A legmegdöbbentőbb, hogy a jó szándékú, becsületes szur­kolótábor nem ítélte el, nem bé­lyegezte meg őket. Ezeknek a békétlenelmek elment a fülük mellett a Győri Dózsa vezetőinek felhívása a sportszerű buzdítás­­ra és küzdőmódra. Sőt, mint utó­lag kiderült, a városban már szombaton este áradt a békéjé­nek mocskolódása, de jutott be­­­­lőle még vasárnapra is, mert nem tudtak belenyugodni, ho­gy a Győri Dózsa például büntető­ből szerezte me­­ a vezetést. Fele­lősségre vontak mindent és min­denkit. A sajtó sem maradt ki. Mondván: „Ez az újságírás, am­ely ezt eltűri’*. Csak az nem derült ki, hogy mit tűr el az újságírás, vagy mit tűrhet el. Mert feladata mindig az volt és marad, hogy az események pon­tos, hű krónikása legyen. Ezzel elégíti ki ugyanis az olvasók igé­nyeit, és nem azzal, hogy ma­gukat sportembernek nem nevez­hető, duhaj kedvű hangoskodik szája íze szerint adja vissza a történteket. Ezeknek az embereknek nincs érzékük ahhoz sem, hogy mi a kritika, és mi a sértegetés. Véget kellene vetni ennek. Egyebek között azzal, hogy a rendező egyesület rendezői távolítsák el őket a sportpályákról, vagy ha ezt nem merik megtenni, akkor a sporthatóságok tiltsák ki őket a sportpályákról. Minél hamarább teszik, annál jobb, mert ezt kívánja a sport­­érdek, a sporterkölcs. Pintér István ­ Franc­aországba utazik a labdarúgó-válogatott A Magyar Labdarúgó-válo­gatott — Budapest néven — június 21-én, szerdán Fran­­ciaországban vendégszerepel és a Valenciennes ellen játszik barátságos mérkőzést. A ma­gyar labdarúgók hétfőn dél­előtt utaznak el Budapestről, és csütörtökön már haza is érkeznek. — Tizenötös játékoskerettel utaznak a Valenciennes elleni mérkőzésre — mondotta Illovszky Rudolf szövetségi ka­pitány. — Csütörtökön már feltételesen kijelölöm a játéko­sokat, a végső döntésig azon­ban meg kell várni a szomba­t­­vasárnapi bajnoki fordulót, hi­szen sérülés közbeszólhat. (MTI.)