Kisalföld, 1971. május (16. évfolyam, 102-126. szám)

1971-05-04 / 103. szám

6 A ----­kihagyott intezek Mn­je A május elsejei ünnepségek miatt szombatra és vasárnapra osztották el a szervezők a sporteseményeket. Helyesen tették, mert a bűvös, rossz idő ellenére­ is mindkét napra jutott szó­­rakozás bőven. A labdarúgó NB I-ben a kihagyott tizenegye­sek mérkőzéseit figyelhették a szurkolók. Címünkben is erre utalunk. A látottakról összefoglalóan azt mondhatjuk, hogy a Rába ETO az egyik vesztese ennek a sorozatnak, mert a Cse­pel elleni mérkőzésén Pozsgai büntetőjét Fater hárította. De az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy Pető is ajándékozott egy büntetőt az ETO-nak. Kár volt ezért a vereségért, mert a játék képe alapján győzelmet érdemelt volna a zöld-fehér együttes. — Sebaj — hallottuk a börzén —, legalább igazi, nyugat­­dunántúli rangadó lesz vasárnap az ETO — Haladás mérkő­zésen. Ez is egy szempont. Csalódottan távoztak a nézők a MAVDAC — Egyetértés mér­kőzésről. Csalódottságuk indokolt. Igaz, hogy a MAVDAC baj­noki táblázaton elfoglalt helyezésével elégedettek a szurkolók. De a csapat mutatott játékával nem. Azok, akik figyelemmel kísérték a MAVDAC játékát, most már hosszú idő óta érthe­tetlennek tartják, hogy hiányzik a csapat játékából a terv­szerűség, szellemes, kombinatív és gólra törő támadójáték. A középpályát sem uralják a MÁVDAC játékosai. Sőt, a vé­delem is meg-meginog. Félreértés ne essék, az igényességre a MÁVDAC csapata szoktatta a nézőket. És akik gyönyörködtek már a kék-fehérek tervszerű, szellemes, fű alatt szőtt táma­dásaiban, azok most keserű kifakadásokkal ostorozzák a csa­pat játékosait, szakvezetőjét és szakosztály-vezetőjét is. Itt az­ ideje, hogy a MAVDAC játékosai tegyenek azért, hogy ismét jókedvű n­ézőtábor tapsvihara közben teljenek a percek a hazai mérkőzéseken. Nagyszerű, élvezetes és régen látott gyors csatárjátékkal szórakoztatta szombaton délután a Győri Dózsa lelkes híveit. Elismeréssel adózunk Pálfi Antal edzőnek, a csapat minden tagjának, mert bebizonyították, hogy a korszerű csatárjáték ismeretében helyzetet helyzet után teremthetnek az ellenfél kapuja előtt. Használt a fejmosás a Gy. Dózsa csapatának, de legfőképpen az élvezetes játékot és az eredményességet annak köszönhetik a lila-fehérek, hogy megfogadták edzőjük utasí­tásait, és betartották elképzeléseit. Még egy dologról meg kell emlékezni: Baumann, ez a lehetséges fiatal, lobbanékony játé­kos olyan látványos gólt lőtt a Bauxitbányász hálójába, ami­lyet régen láttunk már. Egy néző így kiáltott fel: — Csak azt nem értem, hogyan fért be a labda a kapufa meg a kapus közötti 50 centiméterre tehető résen a hálóba. Mi ehhez hozzátesszük, méghozzá úgy befért, hogy utána újra kellett felakasztani a hálót, mert az erős lövés nyomán a labda a felső lécről ,,legombolta” a hálót. Örömteli esemény volt még az ünnepi sportprogramból, hogy a Rába ETO férfi kézilabda-csapata újabb ragyogó fegyver­tényt vitt véghez. A Fáy utcában legyőzte a Bp. Vasas együt­tesét. Ez az eredmény dicséretet érdemel. Pintér István Nőttek az Ü. Dózsa b­ajnoki esélyei A­z NB legmagasabb osztályá­ban az első három helyezett kö­zül csak az­ idegenben játszó Ü. Dózsa tudott győzni a heti for­dulóban , a Ferencváros és­ a Va­sas hazai pályán s­zenvedett ve­reséget, s így a két üldöző­lány posara lemaradt a versenyben. Második helyre a Bp. Honvéd ugrott előre, de öt ponttal van kevesebbje, mint a vezetőinek, így jelentősen nőttek az újpes­tiek bajnoki reményei. A két fővárosi nagycsapat ve­resége mellett meglepetés még Komló pécsi győzelme­, s az a tény, hogy a már kieső Szeged három gödit tudott lőni az újpesti kapuba. A legnagyobb gólkü­­lün­bségű győzelmet Tatabánya aratta a diósgy­emlékkel szemben. i­­ásodik alu­kalomiman­ győztek DO-na a bányászok vidéki ellen­­­félüik­kel szemben. A Vasas budapesti veresége nagyon rosszul jött a Rába KRIM- na­k: a fővárosiakat legyőző VIDEOTON ugyanis megelőzte így a vagongyáriakat. Dunaúj­város végleg leszakadt, már nyolc ponttal van kevesebbje, mint a Komlóinak, amely egy pontra megközelítette a Rába ETO-t és a Szombathelyt, így a kiesők előtti sorrendben még várható változás. V. DÓZSA—SZEOL 4:3 (4:2) Szeged, 10 000 néző. Vezette: Szlávik. Az első félórában, háromgólos vezetésr­e tett szert a vendég­csapat, ebből azonban kettőt gyorsan ledolgoztak a hazaiak, a­mikor kapushibából még az el­ső félidő­­ utolsó előtti percében gólt kaptak. Szünet után jobban játszott a SZEOL, de nemcsak el lesni elével, hanem a játékveze­tő tévedéseinél, is, meg kellett­ birkózaidia, s ezt nem bírta. A 73. percben nem adott meg a já­­tékvezető egy jogos tizenegyest a ha­zaiak javára, sőt kiállította a reklamáló Dávidot.­ A 99. perc­ben azonban így is sikerült­­azén­­pitetni a vend­égíliától kimallt. A gólok sorrendje: 7. p.: Dunai TI. 1:0, 20. p.: Noskó 2:0, 30. p.: Juhász 3:0, 34. p.: Vass 3:1, 43. p.: Jósa 3:2, 44. p.: Zámbó 4:2, 90. p.: Vass 4:3. VIDEÓI ON—V AS AS 1:0 ü:0) Budapesti 8090 néző. Vezette: S­.Koktán. Az elbizakodottság bosszulta meg magát ezen a mérkőzésen. M­íg egy jó formában lévő csa­pat sem­ engedheti meg magának azt a luxust, hogy félvállról ve­gye ellen­felét, a Vasas pedig ezen a mérkőzésen még közepes formában sem volt. Így a meg­lepő székesfehérvári győzelem teljese­n megérdemelt.­­ A győ­zelmet jelentő gólt a 30. percben Wollek lőtte. — Ihászt a 67. perc­ben utánrúgásért kiállította a já­tékvezető! SZOMBATHELY—MTK 2:2 (2:1) Szombathely, 10 090 néző. Ve­zette: Man­ez. Kétszer is vezetett a hazai gár­da, de védelmi és kaipush-Vita a fő­városiak mindkétszer egyen­líteni tudtak, s a végén a Szom­bathely örülhetett az egyik pont­nak is. Csak az MTK csatárainak g­ólképtel­enségein múlott ugyanis a hajrában, hogy nem kapott újabb gólt a hazai csapat. A gólok sorrendje: 6. p.: Is­ak 1:0, 25. p.: Becsei 1:1, 44. p.: Ki­rály 2:1, 46. p.: Kiss 2:2. SALGÓTARJÁN— FERENCVÁROS 1:0 (1:0) Budapest, 20 000 néző. Vezette: Vadas Gy. Salgótarján Budapesten bizo­nyította be, hogy az utóbbi idő­ben elért sikerei nem véletle­­nek. Okos taktikával, higgadtan játszottak a bányászok. Győzel­mükhöz azonban az is kellett, hogy a Ferencváros nagy fölé­nye, kidolgozott h­elyzetei ellené­re, egyetlen egyszer se találjon a hálóba. Megtörtént még a­z a ritka eset is, a­mire eddig alig volt példa: Novák Dezső tizen­egyért hibázott! — A győztes gólt a 22. percben Kajdi lőtte. KOMLÓ—PÉCS 2:0 (0:0) Pécs, 7909 néző. Vezette: Ban­a. A­ baranyai rangadó nagy küz­­d­elmet, időnként színvonalais já­tékot hozott. Egy órán át a ha­zaiak irányították a játékot, de fölényük meddőnek­­ bizonyult. Döntő fordulat volt a 70. percben Tóth kiállítása. A tíz főre olvan pécsiek ellen biztosan szerezte meg a győzelmet a hajrában a komlói csapat. A gólok sorrendje: 78. p.: Ju­hász 1:0, 85. p.: Sólymos­ 2:0. BP. HONVÉD— DUNAÚJVÁROS 3:0 0:0) Kispest, 10 099 néző. Vezette Hegyes. Az első félidőben a szervezet­ten védekező Dunaújváros meg­zavarta a Honvédot, s csaik egy balszerencsés öngóllal szereztek vezetést ekkor a hazaiak. Szünet után korszerűbb lett a kispestiek játéka, gyorsabbak voltak az in­dítások, sokat futott a labda a széleken, s sok helyzet után vé­gül biztos Honvéd győzelemmel végződött a mérkőzés. A gólok sorrendje: 45. p.: Faji (öngól) 1:0, 54. p.: Kozma 2:0, 71. p.: Pusztai 3:0. TATABÁNYA—DIÓSGYŐR 4:0 (3:0) Tatabánya, 6000 néző. Vezette: Bircsák. Jól megszervezett védelmükké sem sokáig tudták felszak­tattni a vendégek Tatabánya rohamait. Az egyire érettebben játszó bá­nyászcsapat végül fölényesen nyerte a találkozót. A gólo­k sorrendje: 13. p.: Ta­kács 1:0, 19. p.: Sáfrány (öngól 2:0, 30. p.: Tóth (tizenegyesből) 3:0, 81. p.: Tóth 4:0. A BAJNOKI TÁBLÁZAT: 1. I. Dózsa 2. Bp. Honvéd 3. Ferencváros 4. Vasas 5. MTK 6. Csepel 7. Salgótarján 8. Diósgyőr 9. Tatabánya 10. Pécs 11. VIDEOTON 12. Rába ETO 13. Szombathely 14. Komló 15. Dunaújváros 16. SZEOL 22 54:21 41 22 43:25 36 22 33:17 35 22 45 29 34 22 34:28 31 22 25:22 29 22 34:34 27 22 21:36 27 22 32:23 26 22 20:22 28 22 18:23 23 22 24:29 22 22 29:36 22 22 26:36 22 22 18:50 13 22 19:54 11 A Jedlik Ányos Gépipari Technikum és Szakközépiskolában megkezdődtek az esti tagozatra való jelentkezések Jelentkezés és felvilágosítás a gazdasági irodában. Telefon: 13-086. KISALFÖLD NB III.: Postot vesztettek az éllovasok Az NB II. észalkalyugrati cso­portjában ,a bajnoki címért­­küz­dő két vezető -egy-egy pontot­­el­­ves­zített e h­eti mérkőzésein. A vez­e­te KOMÉSI Bábolnáin, ért el döntetlenit, a MOTTM TE pedig otthonában adott le egy portot így is maradt azonban jócskán előnyük az üldözőkkel szemben, amelyek helyet cseréltek a táb­lázaton. A Gy. Elektromos a harmadik pillanatnyilag a Ko­márom előtt. A komá­romiak is csak egy pontot szereztek ugya­nis Székesfehérváron. A negye­dik döntetlen mérkőzés a fordu­lóban a Fertőd—Pusztavám-Mór találkozó volt. A másik négy mérkőzés hazai sikerrel ért véget. Ezeken nem a győzelem, hanem a gólkülön­b­ség meglepetés: három-három g­ólt kapott ugyanis a MOFÉM I-Inbertusz (Tatán) és a Fertőöi­­szentamiklós (Pápán), az SVSF­ pedig egyetlen sovány góllal győzte le a sereghajtót. A veszélyes zónában lévők kö­zül csak a Fertőszentmiklós nem tudott pontot szerezni, s így az utolsó előtti helyre esett már vissza a csapat. Innen hátrább azonban egyhamar nem igen ke­rülhet, mert öt ponttal van több­je, mint az utolsónak, így is ve­szélyes azonban a Fertőszentmik­­lósiak helyzete, s alapos javu­lásra lenne szükségük ahhoz, hogy gyorsan kilábaljanak a baj­ból, ahova fegyelmezetlen szur­kolóik juttatták a csapatot. A két, megyéinket nem­ érintő mérkőzés közül­­a Bábol­na— KOMÉP találkozó nagy küzdelem után ért véget, gól­­nélküli dön­tetlennel. Fölénye és helyzetei alapján a pályaválasztó bábol­naiak álltak közelebb a győze­lemhez. Székesfehérváron az Al­ba Regia*—Komárom találkozó eredménye 212 volt. Itt is a ven­dégekre hízelgő a döntetlen. A hazaiak ugyanis végig vezettek, s a 90. percben lőtte második, pon­tot jelentő gólját a vendégcsa­pat. A CSAPATOK SORRENDJE: 1. KOMÉP 2. MOTIM TE 3. Gy. Elektromos :1. Komárom 5. Fertőd 6. Siófok 7. MOFÉM Hubert. 8. SVSF. 9. Győr-Szentiván 10. Pápa 11. Rákóczi SE 12. Pusztavám-Mór 13. Alba Regia 14. Bábolna 15. Fertődszentm. 16. Nyergesújfalu 24 33:10 31 22 37:21 33 22 38:21 20 22 13:27 28 22 37:37 26 22 33:31 23 22 28:22 22 22 27:22 20 22 20:25 20 22 19:25 19 22 28:30 18 22 20:30 18 22 22:34 18 22 17:27 17 22 22:30 16 22 18:52 11 Potyagólokkal súlyos vereség... Tatai Rákóczi — MOFÉM Vasas 3:0 (2:0) Tata, 300 néző, vezette: Kiss. MOFÉM: Fekete, Szentendrei, Füle, Ábrah­ám, Nagy, Székács, Rácz, Dohovits, Pápai (Edel­­mayer), Gyurovszky, Fenyvesi (Szabó). MOFÉM-bámradásaikkal indult a­­mérkőzés. Az 1. percben Pápai lövéséből szöglet lett, majd Fenyvesi jutott lövéshez, de a­z ötösről mellélőtt. A 22. percben a hazaiak középcsatára lőtt ka­pura, Fekete­­ szögletre védte. A 19. percben Gyurovszky került jó helyzetbe, de szerelték, majd két perc múlva újból ő ugrott ki, de most is hibázott. A 31. percben vezetéshez jutott a Rákóczi: a h­ír-és o­l­dalvonaláró­l ,szabadná­dast végeztek, Fekete beam­­ragadt a kapuban, s a közepes áf­á is mellet­te a hálóba rúgta a labdát. 1:9­ A 43. percben újabb gólt értek el a hazaiak: Székács elvétett egy labdát, a középcsatbár kapura lőtt. Fekete­­egy kézzel védte a lövést, a labda a kezéről a háló­ba pattant. 2:0. Szünet után állandóan a ha­zaiak térfelében folyt a játék. A MOFÉM sokat támadott, gól­helyz­ete is akadt, de Süle, Sza­bó, és Dohovits biztos helyze­tekben hi­b­ázott. Hiába­­táma­dott a MOFÉM,­­ nemhogy a szé­pítés nem sikerült, tetejébe a 90. percben újabb gólt­­­kapott. A K­roson belül közvetett szabadrú­gáshoz jutottak a hazaiak:­ a le­passzolt labdát a bal­szélső kapu­ra ívelte, Fekete csak nézte, hogy a labda hogyan esik a há­lóba, 31:0. Érdemtelen, súlyos vereséget szenvedett a MOFÉM csapata Tatán. A mérkőzésre nagyon rányomta a bélyegét az, hogy Feketének igen rossz napja volt, s két gólban erősen benne volt. A mérkőzés nagy részében a magyaró­vári csapat irányítot­ta a játékot, helyzete is akadt szépen, de a csatárok lövéseit most sem kísérte szerencse. A hazaiak érdeme az, hogy a kí­nálkozó helyzeteket kihasznál­ták, s így jutottak a két baj­noki ponthoz. A MOFÉM csa­patából Süle, Székács és Rácz játéka dicsérhető. Kiss játék­vezető kifogástalanul vezette a mérkőzést. Sztranyovszky A. Nagyszerű játékkal Rába ETO - Bp. Vasas 21:20 (12:12) N­B I. férfi mérkőzés, Budapest, 1400 néző. Vezette: Bodó, Tóth N­. A találkozó előtt játszották le a Bp. Vasas—Bakony Vegyész női rangadót. A nagyszámú né­zőn kívül az MKSZ vezetősége és szinte minden ,,szabadnapos ’ ’ szakember megjelent a fáy ut­cáiban, így aztán érthető, hogy a győri játékosok fokozott szoron­­gáss­al készülődtek a mérkőzés­re. RÁBA ETO: Horváth — Bö­­röczky, Pelikán, Balogh, Cséka, Samodai, Szaló. Csere: Molnár, Dudás, Józsa, Pálmai. Már az első győri támadás gól­lal végződött, és meglepetésre továbbá­ a­gy az ETO irányította a játékot. Védelmié keményen zárt és támad átszövése is igen fegyelmezett volt. Szellemes ak­cióikból állandóan két-három góllal­ vezetett a vendégcsapat. A Vasas Hunyadikiírti révén jórészt büntetőkből szerezte góljait. A 25. perc után (11:8) kissé kienge­dett a győri együttes és a ruti­nos ellenfél kihasználta hibái­kat. Fordulás után néhány perces rövidzárlat keletkezett a győriek­nél, és a 7. percben 14 317-re állt a találkozó. Innen azonban való­sággal állva hagyta ellenfelét az ETO. Saimodait és Pelikánt nem tudta tartani a Vasast-védelem és a 17. percben már a vendég­csapat vezetett három góllal (20:17). Az ellenfél szépítése után Pelikán lőtt újabb­­gólt. Az utol­só percekben az addig is rendkí­vül elfog­ulttul bíráskodó Bodó segítségével szorossá tette a vég­eredményt a hazai együttes. Nagy sikert aratott az ETO a Fáy utcában. Védekezésiben har­cos edényeket csillogtattak, tá­madásban pedig eddigi 1-egjó telj­esítm­é­nyüket nyújtották. Sa­­modad, Pelikán, Horváth és Csé­ka kiemelkedően játszott, de Ba­logh, Böröczky és Szálé is át­lagon felülit produkált. Gól­lövő: Samodai 8, Pelikán 5, Szaló 3, Csóka 2, Balogh, Bö­röczky, Józsa. A győri csapat szerdán délután 3 órakor a Texti­les­-pályán a Bp. Honvéd ellen játssza következő mérkőzését. A két kitűnő formá­ban lévő együttes összecsapása színvonalas játékot- nagy harca ígér. Gy. textiles—Ózdi Kohász 17:15 (10:8) NB I. női mérkőzés, Győr, 800 néző. Vezette: Szeke­res, Szirmai. GY. TEXTILES: Somogyi — Viszló, Gácsfalvi, Bakóné, Gin­zelné, Túri, Farkas. Csere: La­­basiczné, Borsodi, Pintérné, Vida. Nagy textiles fölénnyel indult a mérkőzés, a győri átlövők szinte tetszés szerint érték el góljaikat (10. perc 5:1, 18. perc­rő :5). A vendégcsapat gyengén védekezett, támadásban pedig smi­ndeimt középen, akart ametgoza­­ni. Ennek ellenére a félidő utol­só szakaszában a győri vév hibáiból felzárkózott az ózdi együttes. Szünet után változatos küzde­lem alakult ki. Az Ózd, feléig kitűnő felépítésű irányítók átlö­vője révén szerezte góljait, a győrieknél pedig Balkoné volt a legeredményesebb ebben a játék­részben. Viszló lecserélése után feljöttek a vendégek, 15 :13-ra majd 10:15-re ala­kult az ered­mény. Az újból pályára lépő Viszló azonban egy síziép betört­s­­ből biztosította csapata, győzel­mét. A kiesés ellen küzdő vendég­csapat ellen nagyszerűen kez­dett a Textiles, később azon­ban kissé könnyedén vette a mérkőzést és ez majdnem­­meg­bosszulta magát. A most követ­kező, jóval nehezebb találkozók előtt elsősorban védekezésben kell sokat javulniuk. Jók: Bakóné, Ginzemé, Túri, Viszló. Góllövők: Bakóné, Viszló 5—5, Túri 4, Gácsfalvi 2, Ginzemé. Kránitz István AZ NB I. ALLAS A A Gy. Textiles beállósát a vendégcsapat védője szabálytalanul igyekszik a kapura dobás­ban megakadályozni, de a jó formában levő győri csatár a következő pillanatban védhe­­tetlenü­l küldi a labdát a kapuba. (Gr —1 felv.­ NDK: 1. Bakony Vegyész 4 57:32 8 2. Gy. Textiles l 59:33 8 3. Bp. Spartacus 4 55:31 8 1. FTC 4 4:1:23 8 5. Vasas 4 14:32 % 6. Goldbcrgerr 4 42:35 1 7. Tatabánya 4 44:47 4 8. Csepel 4 42:4-1 i 9. OGSC 4 40:51 3 10. Pécs l 43:5> 2 U. Sa varia Cii>ő 4 34:52 2 12. Özd 4 39:51 0 13. Csorna 4 36:5!» 0 14. Békéscsaba 4 20:50 0 FÉRFIAK: 1. Bp. Spartacus 4 79:5« * *■ Csepel 1 93:73 8 -8. Bp. Honvéd 4 87:74 7 1. Szondi SE 4 90:55 „ .5. Kába ETO 1 79;85 8 6. Elektromos 4 70:86 S 7. Tatabánya 4 82:71 4 8. Vasas 1 69:88 I 9. Debrecen 4 63:69 3 FTC 4 56:62 I 11. TFSE 4 68:100 1 12. Pécs 4 76:98 0 13. VM Egyetértés 4 33:79 0 14. Újpesti Dózsa 1 55:97 6 AZ AFIT XV. SZ. AUTÓJAVÍTÓ VÁLLALAT felvételre keres: autóvillamossági szerelőket, karosszérialakatosokat, autószerelőket, esztergályosokat,­­ ,valamint­ gépelni tudó, közgazdasági technikumi érettségivel rendelkező adminisztrátorokat programozói munkakörbe és gépipari technikust. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezés: A vállalat Győr, Wilhelm Pieck u. 6. szám alatti telepén. A ballagásra ajándékozzon könyvet! Gazdag választékot talál az Állami Könyvterjesztő Vállalat könyvesboltjaiban. hon. május 4., kedd