Dolgozók Lapja, 1966. június (21. évfolyam, 128-153. szám)

1966-06-15 / 140. szám

1966. június 15. szerda Sobieski emléktúra A Magyar Természetbarát Szövetség a sportkapcsolatok magyar-lengyel elmélyítése céljából ismét megrendezte a Sobieski János dunai emlék­­túrát. A 140 éves török rab­ságban sínylődő Esztergom felszabadításáért vívott pár­kányi csata győztes hadvezé­re volt Sobieski János len­gyel király. 1933-ban Eszter­gomban szobrot is emeltek emlékére A nyolcadik Sobieski Já­nos emléktúrát június 17-én nyitják meg a hős lengyel király szobránál. A résztve­vők ezután megismerkednek a város Másnap, 18-án nevezetességeivel, a nyáron halad át a Duna-ka­­túra a következő táborhely felé, Nagymarosra, a Sólyom-szi­geti campingbe, majd Viseg­­rádon Mátyás király palotájá­nak maradványait tekintik meg a túrázók. Az esti tábor­tűznél lengyel együttesek ad­nak műsort. A további program: 19-én a szentendrei Pap-szigeti campingbe érkezés előtt ma­gyar, illetve lengyel vonatko­zású kérdésekre kell válaszol­­ni a vetélkedő résztvevők­nek. 20-án Budapesten város­nézés, 21-én pedig ünnepélyes zárás és a nyertesek díjainak átadása. Megyei bajnokság Nagy harc a megyei bajnoki címért Ácsi Kinizsi— Bábolnai *MEDOSZ 1:0 (0:0) Ács, 400 néző, vezette Vass. Végig nagyiramú játékot ho­zott a találkozó. Mindkét csa­pat nagy gondot fordított a védekezésre. Szünet után ke­­helyként keménnyé vált a küzdelem több játékost fi­gyelmeztetni kellett, a 80. percben pedig a vendégcsa­patból Aranyosit ki is állítot­ta a játékvezető. A mérkőzést eldöntő gólt Paksi szerezte. Tokodi Bányász— Komáromi Olajmunkás 2:2 (1:1) Tokod, 200 néző, vezette: Szabó F. A rangadóhoz mél­tó, változatos mérkőzésen igazságos eredmény született. A vendégek az első félidőben fölényben játszottak és Ne­­doba révén vezetéshez is ju­tottak, ezt a szünet előtti utolsó percben Molnár S. ön­góljával egyenlítette ki a Bá­nyász. A második félidőben Nedoba újabb góljával ismét a vendégek szereztek veze­tést, de öt perccel a befejezés előtt egy szögletrúgás után Monostori ( a komáromi ka­pus „segítségével”) egyenlí­tett. Nyergesújfalui Viscosa— Esztergomi Marógépgyár 2:0 (0:0) Nyergesújfalu, 200 néző, ve­zette: Sipos. A sportszerű ta­lálkozón végig a hazai csa­pat játszott fölényben. Az el­ső félidőben a megerősített vendégvédelemmel nem bírtak a hazai csatárok. Szünet után fokozódott az ostrom, s most már a Marógépgyár védelme többször megingott. Ezt Kul­csár és Veréb révén használ­ták ki a hazaiak. Annavölgyi Bányász— Tokodi Üveggyár 1:0 (0:0) Annavölgy, 200 néző, vezet­te: Molnár I. Nagyiramú mér­kőzésen szünetig nagy fölény­ben voltak a hazaiak, de gólt nem tudtak elérni. Fordulás után viszont a vendégek vet­ték át a játék irányítását, egy gyors ellentámadásból mégis a Bányász jutott veze­téshez. A gól után nyomasz­tóvá vált a vendégek fölénye, de a jobbnál­ jobb helyzetek is kimaradtak. A mérkőzés le­fújása után a tokodi Müller sportszerűtlen megjegyzést tett a játékvezetőre, aki ezért kiállította őt. Ebszőnybányai Bányász— Csolnoki Bányász 7:0 (2:0) Tokod, 200 néző, vezette: Szalontai. Az előbbi két for­dulóban kitűnően szereplő csolnokiak most súlyos vere­séget szenvedtek Az első fél­időben még kiegyensúlyozott volt a játék a vendégeknek is akadt helyzetük, de eze­ket elkapkodták Fordulás után a hazai csapat fokozni tudta a játék iramát amit erőnléti hiányosságok miatt a vendégek nem tudtak átven­ni. Főleg ezért alakult ki a nagy gólarányú hazai győze­­­­lem. Tatabányai Vasas— Tatabányai Építők 2:1 (1:0) Környe, 100 néző, vezette: Pákozdi. A helyi rangadó jó­iramú játékot hozott, mind­két félen sok kihagyott gól­helyzettel. A Vasas a 8. perc­ben szerezte meg a vezetést Neuberger távoli lövéséből. Szünet után Bognár nagy lö­vésével egyenlített az Építők, utána mindkét csapat már mintha megelégedett volna a döntetlennel , de az utolsó percben újabb kapushibából Neuberger ismét gólt ért el. Oroszlányi Bányász II— Dunaalmási KSK 7:0 (2:0) Oroszlány, 100 néző, vezet­te: Csollány. A bányászcsapat végig nagy fölényben játszott a lelkesen küzdő vendégek el­len. A Dunaalmás nagyobb arányú vereségét kapusa aka­dályozta meg, aki a 7 gól el­lenére is kitűnő teljesítményt nyújtott. Gólszerzők: Balogh 3, Macsali 2, Erdős, Haran­­­­gozó.c A bajnokság állása:­­ 1. Tokodi B. 11 7 3 1 15: 5 17 1 3. Ács 12 7 2 3 29: 8 16 1 3. Viscosa 12 5 6 1 20:11 IS ^ 4. Olajmunkás 12 5 6 1 24:14 16 , 5. Tokodi V. 11 5 3 3 19:12 13­­ 6. Annavölgy 12 5 3 4 18:18 13 1 7. Bábolna 10 5 2 3 15:13 12 1 8. Ebszőnyb. 11 4 3 4 16:12 11 1­9. Tb. Építők 11 4 3 4 18:16 11 10. Tb. Vasas 11 3 4 4 11:12 10 11. Marógépgy. 10 2 4 4 8:12 8 e 12. Csolnok 11 3 — 8 10:34 6 t 13. Dunaalmás 11 1 2 8 10:13 4 t 14. T. TextU 11 — 3 8 4:18 3 . Oroszlány n 13 9 2 2 39 :11 20 . MVM Vasas II 13 7 1 5 33:18 15 ä Röplabda NB II Kitűnően szerepelnek NB II-es női röplabda csapataink. A Timföld legnehezebb el­lenfelét, az MTK-t Budapes­ten győzte le, s most már négy ponttal, veretlenül vezet a Nyugati csoportban. Bra­vúros győzelmet aratott a Th. Petőfi is Szombathelyen. Almásfüzitői 3:2Timföld­-MTK Nagyszámú szurkolótábor kísérte el a Timföld együtte­sét Budapestre, hogy bizta­tásával győzelemre segítse. A Mihalikné, Zámbó, Both, Rei­ber, Szabó, Nagy összeállí­tású együttes m­égis kicsit el­­fogódottan kezdett, s így az MTK nyerte az első játszmát. Utána azonban a füzítőiek magukhoz ragadták a kezde­ményezést és 15:4 arányban fölényesen nyerték a máso­dik játszmát, amiben nagy része volt az élete legnagyobb játékát nyújtó Nagy Margit­nak. A harmadik játszmában viszont újabb „rövidzárlat” és újabb MTK győzelem kö­vetkezett. A negyedik és ötödik játsz­­mában a füzítőiek rendkívül sokmozgásos mezőnyjátékkal fektették már elég kétvállra az ekkor gépiesen működő ellenfelet. Both és Reiber a mezőnyben, Mihalikné, Zám­bó és Nagy a hálónál nyúj­tott jó teljesítményt. Tatabányai Petőfi— Szombathely 3:2 A Frecska, Szabó, Boda, Török, Márkus, Bartos (cse­re: Lukács, Gyenes) összeál­lítású tatabányai együttes ha­talmas lendülettel vetette magát küzdelembe, s úgy látszott, hogy rövid mérkőzé­sen simán nyer. Az első játsz­mában 15:3-ra diadalmasko­dott , utána azonban kön­­­nyelműsködni kezdett és 15:13-ra „eladta” a második játszmát. A hazai együttes egyre jobban játékba lendült, s bár a harmadik játszmát 15:9-re elvesztette, utána azonban egyenlített. Az ötödik, döntő szettben a tatabányai csapat úgyszólván reménytelen helyzetben fordí­totta a maga javára a mér­kőzés eredményét, hiszen az ellenfélnek már 14:8-as ál­lásnál játszmalabdája volt. Innen nyert a Petőfi 18:16-ra. A csapat minden tagja dicsé­retet érdemel nagy akarásáért. Jók: Frecska, Török, Márkus és Lukács. Kézilabda NB II Tatabányai Bányász— BEAC, férfi 25:19 (13:8) A jó erőnlétű tatabányai csapat a hőségben is nagy iramot diktált. Végig vezetett és még nagyobb arányban győzhetett volna nagynevű fővárosi ellenfelével szemben, ha a játékosok a biztos nye­rés tudatában a végén nem lazítanak. Góllövők: Vörös, 7, Káló 5, Drobnits 4, Herná­di 3, Szurdi, Bognár 2-2, An­­talóczy, Korponai. Jók: Bel­­lér, Vörös, Káló és Drobnits. A tizedik forduló után mindkét tatabányai csapat megőrizte veretlenségét és pontveszteség nélkül áll a táblázat élén. Tatabányai Bányász— Győri Postás, női 13:0 (5:0) Az NB II Nyugati csoport első és utolsó helyezettjének találkozója a tatabányai csa­pat nagy fölényében zajlott le. A győri csapat lelkesen küzdött, de ez kevés volt ah­hoz, hogy a Bányász egyen­rangú ellenfele legyen. Gól­lövők: Rammné 4, Nógrádi_ né, Dukai, Puskás 2-2, Bellér­­né, Giimann, Osvald. DOLGOZOK LAPJA t 7 Vízilabda OB II Bp. Vasas—Tatabányai Bányász 5:1 (0:0, 2:0, 1:1, 2:0) A Budapesten lejátszott mérkőzésen a lendületesebb és mozgékonyabb fővárosi csapat ellen igen elfogódot­­tan szerepelt a Bányász. Fő­leg a kapu előtti helyzetfel­ismerésben maradtak alul a vendégek, de lövéseiket sem kísérte szerencse. A nagy gólarányú vereségben azon­ban közrejátszott Vuszek já­tékvezető is, aki egyoldalúan ítélt négymétereseket, két esetben pedig elhamarkodot­tan állított ki tatabányai já­tékost Gólszerző: Kovács, Jóki Lázár­­, Pongrácz, és az el­ső OB II-es mérkőzését ját­szó Angyal. APRÓHIRDETÉS ALLAS A erőmű Tatabányai Hő­Vállalat (Bánhidai telepe) felvesz több éves gyakorlattal rendel­kező turbinagépé­szeket. Jelentkezni lehet a Munkaügyi Hőerőmű Osztá­lyán (Tatabánya II., Környei u.) 856 Több éves gya­korlattal építőipari rendelkező raktárost keresünk belépéssel Tata-Tatabánya munkahelyre. Je­lentkezést írásban Vízügyi Építő Győ­ri Főépítésvezetősé­ge Győr, Szeszgyár u. 9. címre kérjük. 839 LA­KAS Elcserélném két­szoba-összkomfortos oroszlányi Bánki Dónát u. 17/5 sz. alatti hasonlóra. lakásomat Tatabá­nya-újvárosiért. _____________ ^ 831 JARMO Két darab felújí­tott minden motorkerékpár elfogadható árért sürgősen el­adó. Bútorok, ágy­betétek, ugyanott. Oroszlány, mány u. 16. Alkotó 175 cm 3-es Jáva kiskerekű motor eladó. Cím: Komá­rom, Mártírok u. C. épület, n. em. 33. Pekler. 847 . 750 cm^-es M. 72. ol­dalkocsis motorke­rékpár állapotban kifogástalan eladó. Tata n., sök u. 7/a.Göröghő­850 440-es Skoda kitű­nő állapotban eladó Tata IL, Gombkö­tő u. 2. 845 Rádió- és tv-m­ű­sor KOSSUTH RADIO 8,20 Gyermekrádió 8,56 A Bécsi Filharmonikusok játszanak 10.10 Könnyűzenei híradó 10.53 Néhány perc tudomány 11.00 Operaáriák 11.22 Orvosi tanácsok 11.27 Szabó család 12.15 Magyar nóták 13.00 Arany János, a précep­­tor 12.15 Chopin-zongoraművek 14.05 Gerster: Vidám zene öt fúvóshangszerre 14.15 Lányok, asszonyok 14.45 Amatőr tánczenekarok versenye, ni. 15.00 Operarészletek 15.40 Az utolsó tévedés, ni. 16.10 Villanófény 16.15 Tánczenei koktél 17.05 Szemszociológia 17.20 Színes népi zene 18.20 Adrian Boult vezényel 18.55 Ifjúsági Rádió szellemi haditornája 19.54 Jó estét, gyerekek! 20.25 Hanglemezparádé 21.20 Lírai portré 21.30 Népzene 22.10 Időszerű nemzetközi kérdések 52.20 Sporthírek 22.25 Kortársak egymásról 23.25 Operettrészletek PETŐFI RÁDIÓ 14.6o Kamarazene 15.05 Kórusok, népi 7. 15.40 Operettrészletek 16.15 Orvosi tanácsok 16.20 Balassa Imre írása 17.05 Táncdalok 17.15 Hgv. a stúdióban 17.50 Hirdetőoszlop 18.00 All. Orosz Énekkar 18.20 A tudománytörténet nagy századai 18.45 Filmzene 19.05 Varga András magyar nótákat énekel 19.22 Gazdaszemmel. 19.37 Könnyűzenei híradó 20.20 Gondolat 21.05 Dvorzsák: IV. és V. szimfónia 22.24 Könnyűzene TELEVÍZIÓ 16.30 Villám a víz alatt Intervízió Minszkből 17.00 Anyagbörze 17.15 Kisdobosok műsora 17.35 Hírek 17.40 A képzőművészet története 19.10 Aktuális jegyzet 19.15 Esti mese 19.30 Tv-híradó 19.50 Szerelmes biciklisták Magyar film 21.30 Költők, muzsikusok 22.00 Tv-híradó 2, BRATISLAVAI TV 10.30 Liszt: n. magyar rapszódia 10.40 Filmhíradó 11.20 Beszélgetés filmekről 11.35 Kulturális szemle 17.30 A diákklubok műsora 18.30 A kelet-szlovákiai kerület életéből 19.00 Tv-híradó 19.20 Országjárás 19.55 Két római történet, tv-játék 21.00 Szepeségi kincseskamra, 21.50 Kulturális szemle 22.00 Kis tv-hangverseny AUTÓTULAJDONOSOK — KÖZÜLETEK FIGYELEM! Gondos gépkocsiápolás — Biztonságos közlekedés Warszawa, Moszkvics, Trabant, Wartburg, Skoda, Simca és Fiat típusú gépkocsik szerviz és karbantartási munkáit soron kívül és szakszerűen elvégezzük. Értesítjük 1. Ügyfeleinket, hogy a fentieken kívül kistehergép­­kocsik L. n. szemléjét, szerkezeti javítását is vállaljuk. KERESSE FEL TATABÁNYAI AUTÓSZERVIZ ÜZEMÜNKET! Cím: Autószerviz Vállalat­ tatabányai üzeme Tatabánya, Felsőgallai út. Telefon: 14—53. /