Dolgozók Lapja, 1967. szeptember (22. évfolyam, 206-231. szám)

1967-09-08 / 212. szám

IfiflT. szeptember 8. péntek Küzdelmes mérkőzések a megyei bajnokságban Tatabányai Vasas — Aszári KSK 2:1 (2:0) Ászár, vezette: Radics. A mér­kőzés két ellentétes félidőt ho­zott. A kultúráltabban vendégek az első félidőben játszó fö­lényben voltak, góljaik Steiner lövéséből, valamint Zalka öngól­jából estek. Szünet után megvál­tozott a játék képe, a lelkesen és nagy akarással játszó hazaiak rengeteg gólhelyzetet teremtettek, de mindössze egyszer sikerült a hálóba találni Némethnek. hazaiak döntetlent érdemeltek vol­­­na. Tatai Spartacus — Lábatlan­ Építők 2:1 (1:0) Tata, vezette: Szabó Gy. A két egyforma képességű csapat élve­zetes, jóiramú mérkőzést ját­szott. Mindkét védelem szorosan fogott embert és rajtaütésszerű ellentámadásokat indított. Az el­ső félidő gólját szögletrúgásból érték el a hazaiak, a labda érin­tés nélkül csavarodott a háló­ba. Szünet után az Építők ke­rült fölénybe, de csak két kapu­ralövésig jutott. Az utolsó húsz percben fokozódott az iram, mind­két csapat egy-egy gólt ért el. Az Építők további helyzeteket hagyott ki és így még pontot sem szerzett. A 77. percben a vendég­­csapatból Kelecsényit kiállította a játékvezető. Oroszlányi Hőerőmű — Esztergomi Marógépgyár 1:1 (1:1) Bököd, vezette: Kezes. iramban kezdődött a játék, Nagy az első félóra enyhe­­­ fölénye a 25. percben érett Nyári révén. A gól után indégek fokozták az iramot és a 35. perc­ben Székely egyenlített. A má­sodik félidőben nagyot esett az Iram. Mindkét kapu előtt több nagy helyzet maradt kihasználat­lanul. Az utolsó negyedóra lab­datartással telt el, mivel a két fél láthatólag elégedett volt az egyébként igazságos döntetlennel. Süttői Építők — Dunaalmási KSK 5:1 (1:0) Süttő, vezette: Csapuc­a. A két csapat nagy lelkesedéssel játszott, de támadás­vezetésükben kevés volt az átgondoltság, s így egy­más hibáiból éltek. Szünet után a vezetés nyugodtabbá tette a hazai­ak játékát, a vendégek védelme sokat kapkodott és végül a várt­nál könnyebben nyertek a ha­zaiak. Góllövők: Bugány, Süveg, Fülöp, illetve Pethes. Tokodi Üveggyári Építők — Annavölgyi Bányász 5:3 (2:3­) Annavölgy, vezette Marton. A mérkőzés kemény, izgalmakban bővelkedő volt. Az első félidő­ben a bányászok irányítottak és már 3:1-re vezettek, de erőnléti hiányosságok miatt visszaestek. A tokodi csapat a második fél­időben fölénybe került, biztosan és megérdemelten nyert. Gól­szerzők: Kellner I 3 (1-et 11-es­­ből), Csigariga (11-esből) Bedná­­rik, illetve Sági II 3 (1-et 11-es­ből). Bábolnai MEDOSZ — Tatai Textiles 2:0 (1:0) Bábolna, vezette: Faragó F. Néhány kemény belemenéssel kezdődött a mérkőzés és emiatt a játékvezető már az 5. percben kiállította Németh Tibort, illetve­­ Kovács Józsefet. Ez lecsillapítot­ta a kedélyeket, élvezetes, jó játék alakult ki, a technikásabb hazaiak fölényével. A gólokon kívül még több helyzet akadt mindkét kapu előtt, de a csatá­rok ezeket elidegeskedték. Tatabányai Építők — Esztergomi Marógépgyár 2:0 (1:0) Esztergom, vezette: Bakon. Hétközben játszották le az első fordulóból elmaradt mérkőzést, melyen végig a felkészültebb vendégek voltak fölényben. A sportszerű és lelkes vasascsapat félórán keresztül sikeresen verte vissza a sorozatos támadásokat, de az első bekapott gól után fel­adta a küzdelmet és ha a vendé­gek nagyobb akarással játszanak, győzelmük még fölényesebb le­hetett volna. Gólszerzők: Vizi és Sárii. A bajnokság állása 1. Tb. Épitők 2. Bábolna 3. Üveggyár 4. Spartacus 5. Tb. Vasas 6. Marógépgyár 7. Annavölg 8. T. Textiles 9. Süttő 10. Lábatlan 11. Ászár 12. Hőerőmű 16 15 1 — 53: 6 31 17 12 4 1 39: 9 28 17 12 1­4 58:23 23 17 7 4 6 17:21 18 15 8 1 6 21:21 17 17 6 4 7 37:34 16 15 546 24:26 14 17 6 2 9 22:35 14 16 3 3 10 16:41 9 17 4 1 12 14:40 9 16 2 4 10 22:40 8 16 3 2 11 19:44 8 17 3 1 13 18:44 7 13 11­­­2 35:11 22 13. Dunaalmás 14. Olajmunkás-1 + = visszalépett Nemzetközi röplabda mérkőzés Gedania SK — Almásfüzitői Timföld 3:2 Almásfüzitőn is pályára lé­pett a hazánkban vendégsze­replő gdanski első ligás csa­pat, melynek néhány játékosa tagja a vasutas Európa válo­gatottnak. A több száz főnyi közönség rendkívül színvona­las,, élvezetes küzdelmet lát­hatott. A jelentős játékerőt képviselő vendégcsapat és hazai NB I-es együttes a röp­a labdajáték minden szépségét felvonultatta a csaknem 2 óra hosszat tartó mérkőzésen. A füzítőiek jól kezdtek, meglepték ellenfelüket és az első játszmát 15:4-re, a máso­dikat 15:12-re nyerték. Az utóbbiban azonban már lát­szott, hogy a vendégcsapat feljövőben van , és ez a har­madik szetben igazolódott is. Végig a lengyelek kezdemé­­nyeztek, erőteljes a hazaiak nagyszerű leütéseiket védő já­tékkal igyekeztek ellensúlyoz­ni. A játszma­arányok (15:3, 15:5, 15:7) fölényes gdanski győzelmet mutatnak, pedig a lengyeleknek minden pontért nagyon meg kellett küzdeniük. A tapasztaltabb, magasabb termetű és erőteljesebb fizi­kumú lengyel röplabdások megérdemelten győztek. A já­ték a legkényesebb igényt is kielégítette: látványos labda­menetek, n­agyerejű ütések, szellemes megoldások váltot­ták ki a közönség megújuló tetszésnyilvánítását. A hazai együttesből Nagy, Both és Rakóné teljesítménye emelke­dett ki. Kézilabda NB I1 Győri Vasas ETO —Környei MEDOSZ 20:8 (8:7) Győr, vezette: Fábián. Kör­­nye: Túró — Auerhammer, Varga K., Vanya, Musitz, Né­meth M., Tölgyesi. Csere: Varga A., Goór, Gyimesi, Új­bányai. Az első félidőben még egyenrangú ellenfél volt környei csapat, sőt két ízben a vezetett is az NB II listaveze­tője ellen. A második félidő­ben a környei kapus sport­szerűtlenség miatt a kiállítás sorsára jutott,­­ s ezzel mérkőzés el is dőlt. Minden­­­esetre úgy látszik, hogy a környei lányok kezdenek kilá­­bolni a hetek óta tartó hul­lámvölgyből. Gólszerzőik: Va­nya 4, Varga K. 3, Németh M. Röviden kitűnő eredményt ért el a TFSE országos atlétikai ver­senyén Babos, a Tatabányai Bányász vágtázója: a 100 mé­teres síkfutásban a 10,3-at fu­tó, s ezzel a magyar csú­csot beállító Mihályfi mögött 10,4­ másodperccel második lett. Sille, a másik Bányász­­sprinter 10,7-tel hatodik helyen végzett a versenyben, de az előfutamban ennél egytized másodperccel jobbat futott­­ak Négy röplabdacsapat vett részt a tatabányai városi sportszövetség által rendezett bányásznapi tornán. A me­zőnyből kiemelkedett a 314. sz. Ipari Tanulóintézet I. csa­pata, mely megérdemelten nyert. A többi együttes játé­kát váltakozó szerencse sérte. A torna eredménye: kí­314. sz. Intézet I 6, 2. Cement­1. gyár 5, 3. Vasas Erőmű 4, 4. 314. sz. Int. II 3 pont. DOLGOZÓK LAPJA AZ NB I B állása 1. Egyetértés 2211 7 4 36:21 29 2. BVSC 22­10 8 4 30:14 23 3. Oroszlány 2211 6 5 44:24 28 4. Szállítók 22­12 3 7 36:20 27 5. Székesf. 2211 5 6 31:25 27 6. Pécsi B. 2210 5 7 29:20 25 7. MVSC 2210 5 7 23:22 25 8. MA­VAG 22 9 5 8 28:23 23 9. Bp. Előre 22 6 6 8 19:23 22 10. Dorog 22 8 5 9 26:27 21 11. Nyiregyh. 22 9 3 10 26:29 21 12. Bp. Sport­ 22 9 2 11 27:2’­ 20 13. Várpalota 22 6 8 8 23:31 20 14. Kecskemét 22 7 ä 10 31:25 19 15. Ózd 22 4 108 19:34 18 16. Budafok 22 3 109 15:31 16 17. Autóbusz 22 5 5 12 19:32 15 18. DVSC 22 4 4 14 18:42 12 Miskolcra került a Bányász Kupa a pályát a legtöbb induló is­merte, ezúttal mind­ban mind egyéniben csapat­mérsé­keltebb eredmények szület­tek. A közönségsiker azonban így sem maradt el A múlt Bányász Kupa baj­nokságokon a Tatabányai Bá­nyász hat esetben nyert, kétszer végleg elvitte a ser­s­leget. A folytatás az idén el­maradt, mivel a Miskolci Bá­nyász és a Petőfibányai Bányász megelőzte a házigazdát , s így a kupa egy évig Miskol­con lesz. A csapatverseny élmezőnye és megyei együtteseink ered­ményei: 1. Miskolci Bányász 2374, 2. Petőfibánya 2357, 3. Tatabányai Bányász 2355, 4. Tokodi Bányász 2318, 5. Or­mosbánya 2315, 6. Pécsi Bá­nyász 2303, 7. Oroszlány 2302... 11. Tatabányai Városi Váloga­tott 22­90, .. .17. Dorogi Bá­nyász 2227. Az egyéni bajnoki cím Tata­bányán maradt, méghozzá Grosch Flórián, a tatabányai városi bajnokság csapataiból összeállított válogatott tagja nyerte el. Az egyéni verseny élmezőnye: 1. Grosch (Ti.­vár vál.) 449, 2. Kovács (Petőfibá­nya) 439, 3. Kurjancsek (Bo­tfárk) 439, 4. Kainauff (Tokod) 425, 5. Bereczky (Tatabánya) 425, 6. Herendi (Tokod) 425. Az ez évi országos Bányász Kupa nagygolyós tekebajnok­ság ismét nagy érdeklődést váltott ki. A Tatabányai Bá­nyász négyes versenypályáján három napig szinte szünet nélkül folyt a vetélkedő. Bár 7 A magyar gyűjtők nagy eseménye Hivatalosan múlt szombaton a nagyközönség számára pe­dig vasárnap nyílt meg az „Aerofila 67” nemzetközi lé­gipostabélyeg kiállítás és az „Idegenforgalom a bélyegen” című kiállítás Budapesten Városligetben. A magyar bé­­­lyeggyűjtők nagy eseményét a BNV négy pavilonjában ren­dezték meg. Vasárnap délelőtt dr. Jan Boesman, a FISA (a légipos­ta bélyeggyűjtők nemzetközi szervezetének) elnöke nyitotta meg a kiállítást s ugyancsak ő volt a kormányosa an­nak a léghajónak is, amely néhány órás késéssel ugyan, de felszállt a városligeti tó­ról, hogy magával vigyen mintegy 15 000 levelet. A le­velek ,,ballon-posta” jelzést és bélyegzést kaptak, s mint ilyen, ritkaságszámba mennek még a légipostabélyeget és a különleges bélyegzéseket gyűj­tők anyagában is, hiszen a zeppelinek óta aligha akadt léggömbbel szállított levél hazánkban. Szombaton helikopter posta is lesz Ugyancsak ritkaságnak szá­mít hazánkban a helikopter­rel továbbított levél, mely Siófokról és Székesfehérvár­ról érkezik szombaton a ki­állítás színhelyére. Az élel­mes gyűjtőknek ez is lehető­séget ad arra, hogy légiposta kollekcióikat újabb érdekes­­séggel gyarapítsák. Az „Aerofila 67” ezenkívül még több rendezői programmal tették és érdekei teszik vonzóvá — s különösen a külföldi résztvevők emlékezetessé — ezt a számára hetet. Vasárnap a Dunakanyarba szerveztek kirándulást, hétfőn pedig népi táncbemutatót te­kintettek meg a külföldiek. Az Országos Idegenforgalmi Hivatal gondoskodott arról is, hogy a vendégek megismer­hessék a fővárost, a Balatont és több történelmi múltú vá­rosunkat. A FILA vezetősége közben többször is ülésezik, majd MABEOSZ székházában tartja a meg kétnapos kongresszusát, melyen a légipostabélyeg gyűj­tésének időszerű dolgaival kí­ván foglalkozni. A zárónap — bélyegnap A kiállítás vasárnap zárul, mely egyúttal a 40. Magyar Bélyegnap lesz. Az évente is­métlődő filatelista esemény alkalommal hirdetik ki ..Az így még szebb keretet kap." Ez eredményét is. A kiállítás alkalmával —­ hogy teljes legyen a filatelis­­ták öröme —, új bélyegnapi sor és blokk is megjelent. Rádió- és tv tti­ísor* KOSSUTH RADIO 8,22 Népi zene — 8,55 Édes anya­nyelvünk — 9,00 Zenekari muzsika — 10,10 Óvodások műsora — 10,30 Operettrészletek — 10,59 Lottó­­eredmények — 11,00 Móricz Zsig­­mond: Barbárok — 11,49 Szimfo­nikus zene — 12,15 Tánczenei kok­tél — 13,03 A lakás. Hozzászólás egy újságcikkhez — 13,08 Francia áriák — 13,27 Könnyűzene — 14,15 Kóruspódium — 14,30 A Gyermek­rádió műsora — 15,10 Közvetítés a szovjet jubileumi kiállításról — 15,15 Zenés üzenetek — 15,55 Vá­laszolunk hallgatóinknak — 16,10 A BOLGÁR KULTÚRA HETE: Zongoramuzsika — 16,36 Operett­­részletek — 17,15 Zenekari mu­zsika — 17,45 Tanácsok fóruma — 18,00 Új zenei újság — 18,30 Hoz­zon egy dalt Budapestre — 18,35 Magyarnóták — 19,35 Csendes Don II. — 20,17 Világhírű operaéneke­sek — 21,05 Esti pihenő — muzsi­kával — 22,20 Tánczene — 22,45 A BOLGÁR KULTÚRA HETE. Versek — 23,00 Szimfonikus zene — 23,40 Operettrészletek —­­ 10 Bach—Busoni: D-moll Chaconne, PETŐFI RÁDIÓ 7,15 Egyházi műsor — 15,15 Olasz operaegyüttesek — 13,00 Népdalok — 13,15 Sántha Kálmán, a nevelő — jegyzet — 13,30 Haydn: G-dúr trió — 14,08 Operarészletek — 14,40 Horgászok műsora — 14,41 Dvorzsák — románc — 15,00 Tánc­dalok — 15,13 Sólyom László kar­colat­­ — 15,23 Táncok gordonkája — 15,40 Tíz perc a bíróságon — 15,50 Margaret Tynes énekel — 16,05 Két Strauss nyitány — 16,21 Cigánydalok — 16,40 Operarészle­tek — 16,50 Szántó Jenő műsora — 17,00 Ötórai tea — 18,05 Családi magazin — 19,00 Szimfonikus zene — 20,35 Népdalcsokor — 21,05 Lát­­tuk — hallottuk — 21,25 hangver­­senyközvetítés Nyírbátorból. TELEVÍZIÓ 9,48 Lottó-sorsolás. Közvetítés a Lottó Igazgatóság Nádor utcai székházából — 10,15 Az ég kul­csa. Magyarul beszélő szovjet film — 11,30 Telesport (ism.) BRATISLAVAI TV 10,25 Egy perc a gyilkosságra. Jugoszláv bűnügyi film. — 11,40 Tv-újság — 18,15 Technika a ka­mera előtt — 19,00 TV-Híradó — 19,20 Mezőgazdasági tudósító — 19,30 Bulgáriai nyár. Filmriport. — 20,50 Maurice Druon: A sző­keség. Dramatizált elbeszélés — 21,35 Tv-újság — 21,55 Kaland a meztelen fiúval. J. Hasek meg­filmesített humoreszkje — 22,20 Malásek és Bazant zongorakettő­se. ALLAS * 1 Lenfonó és Szö­vőipari Vállalat Ko­máromi Fonógyára: lakatos, esztergá­lyos, marós, he­gesztő, vízvezeték­szerelő, kőműves szakmunkásokat és férfi segédmunká­sokat azonnali be­lépéssel felvesz. 1653 Az LM­­. Beton­­elemgyártó Vállalat Komárom megyei Vasbetonelemgyár lábatlani üzemébe 1 fő vizsgázott ka­zánfűtőt keres fel­vételre. Jelentkezni lehet a gyárban munkanapokon. Bé­rezés gyakorlati időtől függően. 1654 Ipari tanulóknak felveszünk ács-állványozó, fiúkat tőfedő-szigetelő, te­épületbádogos szak­mákra, 8 általános iskolai végzettség­gel 14—16 éves kor­határig. Vidékiek­nek bentlakást intézetben biztosí­tunk. Jelentkezés É. M. Komárom megyei Állami Épí­tőipari Vállalat, Ta­tabánya V., Komá­romi u. 6. sz. munkaügyi osztá­lyán 1967 szeptem­­ber 15-ig. LAKAS 1668 Győri beköltözhető háromszobás kom­fortos garázsos etázsfűtéses. ' családi ház nagy gyümöl­csössel eladó. Ér­deklődni 15 h után, Győr, Kövecses u. 12. Telefon 150—93. Virágh. JÁRMŰ 1954-es angol Ford, négyszemélyes, gra­fitszürke eladó, esetleg olcsón fi­zetési könnyítéssel is. Budapest X., Körösi Csom­a út 43. B. lépcső. Te­lefon : 348—782. Sza­mosi Iván. VEGYES 1673I Bécsi zongora sür­gősen eladó. Tata­bánya-Kertváros, Építők útja 1. IV. em. 16*