Dolgozók Lapja, 1967. november (22. évfolyam, 258-283. szám)

1967-11-11 / 267. szám

1987. november 11. szombat Megyei bajnokság Idényzárás — meglepetés nélkül Tatabányai Építők — Dunaalmási KSK 4:0 (1:0) Tb., Építők pálya, vezette: Szű­cs M. A vendégek elsősorban a hazaiak várható lendületének megtörésére törekedtek. Ez a vé­dők létszámfölényével egy ideig sikerült is. Kezdetben csak jobb egyéni képességek jelentet­­­tek előnyt az Építők javára, de így is fokozatosan a dunaalmá­­si térfélre terelődött a küzde­lem súlypontja. Szünet után az egyre jobban fáradó vendégek védelme mellett több nagy hely­zetet teremtettek az Építők csatá­rai és ezek egy részét ügyesen ki is használták. Tatabányai Vasas — I Tb„ Tatai Textiles 4:1 (1:1) Erőmű pálya, vezette: Róth. Az utolsó mérkőzésen ma­gára talált a Vasas és ötletes, korszerű csatárjátékkal biztosan nyerte a mérkőzést. Az első fél­időben — amíg erővel t iák a vendégek — élvezetes volt a já­ték, szünet után azonban nyo­masztó fölénybe került a hazai csapat. A vezetést Fekete révén a Vasas szerezte meg, ezt még a félidő befejezése előtt Mur­­ger kiegyenlítette. A második fél­idő góljait Fekete, Szerencsi és Steiner lőtte. Ászár­ KSK — Esztergomi Marógépgyár Vasas 1:1 (1:1) Ászár, vezette: Bakon. Jó já­tékvezetés mellett változatos, nagyiramú küzdelem alakult ki. A vezetést a hazai csapat sze­rezte meg Végh Tibor révén, az előnyt azonban még a félidő be­fejezése előtt a vendégek Székely góljával kiegyenlítették. Fordulás u­tán még hevesebbé vált a küz­delem, a vendégek többet tá­madtak, de a kitünően védő Végh Zoltán megakadályozta gól­szerzési kísérleteiket. Az negyedórában a hazaiaknak utolsó is akadt több nagy helyzetük, de csatáraik pontatlanul lőttek, így maradt az igazságos döntet­l­len. Annavölgyi Bányász — Lábatlan! Építők 9:2 (3:1) Annavölgy, vezette: Faragó. Ki­­­­tűnő csatárjátékkal rukkolt ki idényzáró mérkőzésén a bányász­csapat. Az első félidőben a ven­dégcsapat még tanúsított némi ellenállást, de szünet után vé­dői már tehetetlenek voltak a­ korszerű, gyors támadásokkal szemben. A játék képe alapján még ilyen arányban is megér­demelten nyert a Bányász. Időn­ként azonban a védelme még­megingott. Bábolnai MEDOSZ — Süttői Építők 3:0 (2:0) Bábolna, vezette: Csapud­a. Rendkívül küzdelmes mérkőzés volt. A vendégek megerősítették védelmüket, s bár a hazaiak többet birtokolták a labdát, csak két ízben sikerült áttörniük a szo­ros védőfalat. Szünet után élén­kült a játék, a vendégek is tá­madásba lendültek, de csatáraik vagy pontatlanul lőttek, vagy pe­dig a hazai kapus hárított biz­tosan. A 73. percben Szalait hazai csapatból a játékvezető ki­a állította. Az 1967 évi megyei bajnokság végered­ménye x=vissz­alépett 1. Tb. Építők 2520 3 2 73:13 43 2. Üveggyár 2519 24 90:20 40 3. Bábolna 2517 5 3 56:20 39 4. Tb. Vasas 2513 210 39:31 28 5. Marógépgyár 3810 510 50:45 25 S. T. Spartacus 2510 510 24:39 25 7. Annavölgy 25 9 610 48:41 24 8. T. Textil 25 9 313 36:52 21 9. Lábatlan 25 8 213 29:56 18 10. Süttő 25 6 415 26:64 16 11. Dunaalmás 25 6 118 28:64 13 12. Ászár 25 3 616 34:82 12 13. Olajmunkásx 1311­­2 35:11 22 14. Hőerőmű­x 26 5 21é 25:65 12 Lakásépít­tet­ők figyelem! AZ 1968. ÉVI LAKÁSÉPÍTKEZÉSEKRE VONATKOZÓ SZERZŐDÉSEK MEGKÖ­TÉSÉT SZÖVETKEZETÜNK MEGKEZDTE Építéseket, átalakításokat, tatarozásokat, valamint lakásszerelési munkákat a kí­vánt igényeknek megfelelően végezzük. Idejében kösse meg szerződéses szöv­etkezetünkkel ÉPÍTŐIPARI ÉS SZOLGÁLTATÓ KTSZ KISBÉR DOLGOZOK LAPJA Járási konferencia előtt Dorogon A dorogi járás sportvezetői — személyes részvételük és a felvett jegyzőkönyvek alap­ján — eredményesnek érté­kelték valamennyi egyesület közgyűlését. Munkájuk most arra irányul, hogy előkészít­sék a november 12-i járási kon­ferenciát. Az eredményes ér­tékelés érdekében felhasznál­ják a sportköröknél tapasz­taltakat. A beszámoló tükrö­zi a sportkörök elmúlt szakának tevékenységét ide­szól a sportmunka folyamatos vi­telében tapasztalt eredmé­nyekről, és hiányosságokról. A dorogi Technika Házában vasárnap délelőtt 9 órakor kezdődik a járás tőinek tanácskozása-sportveze­A sportkörök a járási kon­ferenciára legaktívabb spor­tolóikat, vezetőiket delegál­ták, így a járási konferencia bizonyára betölti majd felada­tát: nemcsak számot ad az elmúlt időszakról, hanem irányt mutat a jövőbeni fel­adatok eredményes megoldá­sához is. Izgalmas hajrá a röplabda HB Il-ben Zuglói Danuvis —Tatabányai Bányász férfi 3:0 A Bányász a szokott ös­­­szeállításban vette fel a küz­delmet a középmezőnyben ta­nyázó fővárosi csapat ellen. A szakadó eső és az orkán­szerű szél egyik csapatnak sem volt ínyére. Az amúgy is rengeteg hibával játszó Bá­nyász ilyen körülmények kö­zött képtelen volt ellentállni a hazai csapat lendületének. A rutinosabb fővárosi csa­pat támadásai mindhárom szetben átgondoltabbak vol­tak. Győzelme ilyen arány­ban is megérdemelt. MTI SE —Tatabányai Bányász férfi 3:3 Az előrehozott mérkőzésen az előző napi vereségből Bányász nem okult. Túlságo­­­san könnyelműen játszott és ez különösen az ötödik, döntő játszmában ütközött ki, ami­kor is már jelentős előnnyel fordult és mégis simán vesz­tett. A mérkőzésen a vendégek kezdtek jobban, a második és harmadik játszmára a hazai csapat kissé feljavult, de a negyedik szetben ismét az MTI bizonyult jobbnak. Az ötödik játszmában a Bá­nyász már 8:2-re vezetett , de utána teljesen lélektele­­nül játszott Tokodi Üveggyári Építők —Tatabányai Petőfi női 3:2 Az NB II kiesési rangadó­ján izgalmas mérkőzést ví­vott a két megyei csapat. A viharos erejű szél és szakadó eső ellenére jó volt a játék. A szélről támogatott Petőfi kezdett jobban (15:5) a má­sodik szettet viszont a ha­zai csapat nyerte. (15:9). A harmadik játszmában a ma­gassági fölényben lévő ha­zaiak biztosan nyertek 15:11- re. Ezután a Petőfi fiataljai hatalmas lelkesedéssel, nagy lendülettel játszottak. (15:6). Az ötödik játszmában mindkét csapat igyekezett ma­gához ragadni a kezdeménye­zést. A tokodiak jobban áll­ták a tomboló szelet és az előző játszmában elfáradt ta­tabányai gárda fokozatosan visszaesett. A mérkőzésen mintha kieséstől való félelem meg­a kétszerezte volna a két csa­pat erejét, lendületesen és jól is játszottak. A tokodiak megérdemelten nyertek mérkőzés végére teljesen el­a fáradt vendégek ellen. Kézilabda MNK tarócsy, Káló, Szigeti, Hernádi, Bognár, Csere: Schmelcz, Si­­pos, Gilicze, Korponai, Jel A hazai csapat nagy lendület­kezdett, de ostromát az el­ső tíz percben jól állták a fő­iskolások. Ezután fokozatosan ér­vényesült a hazaiak nagyobb ru­tinja, gólratörőbb játéka. A má­sodik félidőben Faragó edző pá­lyára küldte a fiatal tartalékokat is, de a rutinos idősebb játéko­sok között ők is tudták növelni a Bányász előnyét. Góllövők: Ká­ló 9, Szigeti 8, Szurdi, Sipos 4—4, Hernádi, Bognár 3—3, Kor­ponai 2, Antalóczy. Veszprémi Vasas — Tatabányai Bányász, női 13:8 (7:2) Tatabányán a hazai együttes ebben az összeállításban játszott: Pethő — Nagy, Németh, Girman, Farkas, Dukai, Bellérné. Csere: Krizsanyik. A Nógrádiné és Lökös nélkül felálló tatabányai csapat az első félidőben megilletődötten játszott a válogatottakat felvonultató NB I-es ellenféllel szemben. A má­sodik félidőben már magára ta­lált, kiegyenlítetté tudta tenni a játékot és egy kis szerencsével a döntetlent is kiharcolhatta vol­na. Góllövők: Németh és Bellér­né A 4—4. tatabányai női csapat — mely az elmúlt évben az MNK- ban a legjobb 8 együttes közé jutott — e vereségével kiesett a további küzdelemből. Most ragadja meg az alkalmat! A Tatai Vasipari Kiss a lakosság részére történő mindennemű javítást és új munkát az év hátralévő részében 25 százalékos árengedménnyel vállal Tatabányai Bányász — Veszprémi Vegyész, férfi 31:20 (16:8) A Veszprémben kisorsolt mér­kőzést a főiskolások pályájának eltiltása miatt szintén Tatabá­nyán játszották le. A hazai kez­dő csapat: Bellér — Szurdi, An­ APRÓHIRDETÉS György út 34. szám alatt. 2083 ALLAS Bányagépészeti Technikum, Esz­­tergom-Kenyérme­­ző felvételre keres alacsony kazánokhoz nyomású — azonnali belépésre 3 fő kazánfűtőt. Jelentkezés naponta 7—15 óráig az in­tézet irodájában.gondnoki 2120 A SZIM Esztergo­mi azonnali Marógépgyár felvételre keres közgazdasági technikumi érett­ségivel mérlegképes könyvelői képesí­téssel és több éves gyakorlattal rendel­kező férfit vagy nőt könyvelési csoport­­vezetői munkakör­be. Jelentkezni le­het a gyár sze­mélyzeti osztályán. 2102 Az fi. M. Beton­­elemgyártó Szentendrei Vállalat Beton­­árugyár azonnali be­lépésre felvesz férfi segédmunkásokat betonelemgyártó munkakörbe. Mun­kásszálló és üzemi étkezés van. Felvé­tel személyes je­lentkezés esetén a gyáregység munka­ügyi Szentendre, osztályán. Dózsa A tatabányai Elő­re MG Tsz saját kőbányájába kőbá­nyászokat és trak­torosokat keres azonnali belépésre. Jelentkezés a tsz irodában: Tatabá­nya n­.# Beloian­nisz u. 36. Tel: 26—29. 2116 LAKÁS Komáromban szo­­ba-konyhás házat vennék. nyugdíjas Magányos gondo­zását vállalnám. , »Becsületes” a Komáromi jelige Hir­detőbe. _________________2058 JARMÜ Motorkerékpárok kötelező műszaki vizsgára való elő­készítését soron kí­vül vállaljuk­ Vál­laljuk továbbá min­denféle típusú mo­­torkerékpár és Mo­ped javítását, fel­újítását a lakosság és közületek részé­re, rövid határidő­re. javító Motorkerékpár­Kusz, Buda­pest XIV., Gizella u. 20. Telefon: 296— 265, 297—697. 2054 VEGYES Fiatal házaspár Tatabányán lehető­leg Újvárosban al­bérletet keres. Vá­­radi, Tatabánya V., Kilián György kör­tér 52. fsz. 1. _________ 2117 Tata belterületén 500 négyszögöles kertingatlan eladó, „Előnyös vétel’* je­ligére a kiadóba. 2130 Rózsavásár* 200 fajta legújabb bo­kor, futó, babarózsa nemzetközi újdon­ságokból, postán szállít 8—10 forintos áron. Díjtalan ár­jegyzéket küld: Szálkái Béla, Ró­zsakertészete, Pusz­­taszabolcs. ________________2063 Rózsaszükségletét mielőtt beszerezné# kérje díjtalan ár­jegyzékemet, több mint 300 fajta ka­kor, futó és baba nemzetközi rózsa­­különlegességeimről Szálkás, Rózsaker­tészet, Pusztasza­­bolcs. _______________2062 Sezlonok, ágybe­tétek 900 forinttól«' Mintát, küldök, árajánlatot Csomagom­lás, szállítás díj­talan. Gellér Sán­dor kárpitos, Pá­pa 2041