24 óra, 1990. november (1. évfolyam, 175-200. szám)

1990-11-06 / 179. szám

wonril­ speMN­ stout _p?on* fel Fegyelem, óh... Sajnos a Komárom-Esztergom megyei labdarúgó­­bajnokságot sem kerüli el az országos negatív jelen­ség, mármint a focisták gyakori fegyelmezetlensége. A megyei LSZ fegyelmi bizottsága az elnökséget­­ írásban tájékoztatta a fegyelem nagyfokú romlásáról. Ami külön sajnálatos, hogy nem a mérkőzéseken el­kerülhetetlen, néha szándékos szabálytalanságok mi­att kerülnek elő a sárga és piros lapok, hanem mo­rális dolgok miatt. Focista az ellenfelét, játékos a bí­rót sérti drasztikusan, és ami külön elgondolkodtató, a fegyelmezetlenségek elkövetőinek több mint 80 szá­zaléka ifjúsági korú (!). A megyei labdarúgó szövetség elnöksége újfent levonta a konzekvenciát. Az egyesületeknél sajnos kevés gondot fordítanak a sport szeretetére, becsü­letére, a tisztességes magatartásra, egymás megbecsü­lésére. A felelősség egyértelműen az edzőket terheli, akiknek feladata lenne az eredményesség mellett, a nevelés is. Még egyszer, ifjúsági korú labdarúgókról van elsősorban szó, és ha most nem tanulják meg a pályán a helyes „egymás mellett élés” szabályait, a jövőben még rengeteg gondjuk lehet. A hatodik vereség ATSC—Proton Ganz Danubius 1-3 (—5, —2, 12, —4). Vezette: Horváth és ifj. Zsilé. ATSC: Argyelánné — Szépené, Meretei J., Lend­­vai, Strezeneczki, Barta. Csere: Marosi, Sár­i, Mere­tei Á., Kara. Edző: Kerekes László. Az ATSC sok hibával játszott, és ezt a Proton Ganz Danubius is átvette. Ennek tudható be, hogy a 3. játszmában — amikor is az ATSC nem rontott — egyenlő partnerré vált a jóval rutinosabb fővárosi csapattal szemben. Az ATSC játékosai közepes telje­sítményt nyújtottak. Jók: Meretei J., Meretei Á., illetve Rudolf, Bin­der. Totónyeremények tája A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság tájékozta­szerint a totó 44. játékhetére 6 455 444 darab szelvény érkezett be. A nyereményalap: 34­ 510 804 forint. Ebből a jutalom 3 137 346 forint. Az I. és IV. nyerőosztályra egyenként 9 412 037 forint, a II. és III. nyerőosztályra egyenként 6 274 692 forint került fel­osztásra. A nyeremények: 13 plusz egy találatos szelvény 3 darab, nyereményük egyenként 2 342 552 forint, 13 találatos szelvény 2 darab, nyereményük egyenként 1 505 926 forint, 12 találatos szelvény 47 darab, nye­reményük egyenként 106 803 forint, 11 találatos szel­vény 545 darab, nyereményük egyenként 9211 fo­rint, 10 találatos szelvény 5282 darab, nyereményük egyenként 1426 forint. A kifizetés időpontja: 20 000 forint alatt novem­ber 10-étől, 20 000 forint felett november 14-étől. Horváthot megműtötték A fiatal Horváth Imrét, a Tatabányai Bányász csatárát, aki a Videoton elleni labdarúgó bajnoki meccsen megsérült, vasárnap a győri katonai kór­házban megműtötték. BHG Magyar Kupában 28 NB II-es csapat részvételével megkezdődnek a kosárlabda Magyar Kupa mérkőzései. A gazdasá­gossági szempontok alapján készített sorsolás sze­rint november 10-én 11 órakor kerül sor Tatabányán a BHG SC—Székesfehérvári Ikarus mérkőzésre. Esztergomban maradt a kupa Hetek óta nagy ambícióval készültek az eszter­gomiak a II. Dunakanyar-kupára. Az ország szinte minden nívósabb klubját megnyerték az „ügynek” a serdülő tornára, 12 csapat két helyszínen vetélke­dett. A Dobó Katalin iskola tornatermében a helyi „Focisuli”, az Újpesti Dózsa, a TBSC és a Góliát FC küzdött az elsőségért. Meglepetésnek tűnik, hogy a „Focisuli” a három nagy múltú együttest megelőzte, s ezzel a hármas döntőbe­­ került. A városi sportcsar­nokban a Szolnok lett az egyik csoport győztese, másikban drámaian alakultak a küzdelmek. Az utol­­­só mérkőzésen a legjobbnak tűnő Úttörőstadion a Focisuli II-vel találkozott, és hét góllal kellett volna nyernie, hogy továbbjusson. Remek mérkőzésen végül 0-0 lett a végeredmény, ezzel nem az Úttörőstadion, hanem az MTK-VM került a fináléba. A döntőt a városi sportcsarnokban rendezték. Eredmények: Focisuli I.—Szolnok 3-2, Focisuli I. —MTK-VM 2-2, Szolnok—MTK-VM 3-2. Ezzel óriási meglepetésre, de megérdemelten az esztergomi serdü­lők lettek az elsők, második a Szolnok, harmadik az MTK-VM. A Dorogi Szénbányák, a városi sportcsarnok és Bernáth János kisiparos által felajánlott különdíja­­kat a következők kapták: gólkirály Papp Lajos (Szolnok), a legjobb mezőnyjátékos Hajnal Tamás (Focisuli), a legjobb kapus Leintenborn Tamás (MTK-VM). A Dunakanyar-kupa krónikájához tartozik, hogy a játékvezetők — Jurisin Gyula, Csépány Alajos, So­mogyi Mihály, Steier Kálmán — társadalmi munká­ban, vagyis ingyenesen bíráskodtak. A Dunakanyar-kupa küzdelmei hétvégén folyta­tódnak. Vasárnap 8.30-tól a városi sportcsarnokban a 78—79-es korcsoport (most a 80—81-es korosztályú­ak vetélkedtek) mérik össze erejüket. A tornára, amely vasárnap 8.30-kor kezdődik, az Újpesti Dózsa, a Gó­liát FC, a TBSC, a Dorog, a Focisuli, a Sturovo, az MTK-VM és a Honvéd nevezett. 1990. november 6., kedd Ismét első osztályú a Tatabánya A Dobó-kupával befejez­ték az egyéni versenyidényt a Tatabányai Bányász ököl­vívói. Mint ismeretes, a ta­tabányaiak két bronzérmet szereztek az egri nemzetkö­zi eseményen. Az egyéni versenyidény után, novem­ber 17-én már az első osz­tályú csapatbajnokság kö­vetkezik. Hogy a CSB-n mi is érdekelve leszünk, ezt Rózsa András vezetőedzőtől hallottuk. Rózsa András el­mondta, hogy az miután megnyerte együttes, a má­sodosztályú csapatbajnoksá­got, jogot szerzett az első osztályban történő indulás­ra. Ugyan a szakosztálynak pénzügyi lehetőségei miatt vissza kellett volna lépnie az első vonalból, de az Új­pesti Dózsa partnerként je­lentkezett, így, a november közepén induló első osztályú CSB-n a Tatabánya az Új­pesttel fuzionálva lép a kö­telek közé. A hírek szerint a szorítót, az egykori sike­rek helyszínén, Tatabányán, a Népházban állítják fel. Labdarúgó NB III. ■ ■ Öt gól és kimaradt helyzetek! MIM VASAS—TATAI HAC 3-2 (0-1) Esztergom, 650 néző. Ve­zette: dr. Ila Lajos. MVM Vasas: Schromeisz — Martin, Ormándi, Rosta (Gömbös), Bankó, Cserép, Szoboszlai, Molnár, Németh (Csapud­a), Engelbrecht, Spáth. Edző: Kertes László. Tata: Kiss — Mielber­­ger, Hermann, Bogár, Amb­rus, Szemes, Bach (Maszla­­vér), Szekeres, Szűcs, Pál­­falvi (Harmath), Jancsó. Edző: Tóth Vilmos. A prímás-szigeti füves pálya olyan mély volt, hogy jobbnak látták a csapatok és a játékvezető is, hogy a salakos edzőpályán legyen a mérkőzés. Ehhez a tataiak remekül alkalmazkodtak, keményen és szívósan véde­keztek. A 15. percben Engel­­brecht keresztlabdáját Spáth a jobb alsó sarokra fejelte, Kiss gyors vetődéssel szög­letre tolta a labdát. A 17. percben Szekeres keresztbe ellőtt labdájánál Martin és Schromeisz egymásra vár­tak, a berobbanó Jancsó hálóba kotorta, 0-1. A 40. a percben Szoboszlai 18 mé­teres csavart szabadrúgását az elmozduló Kiss hallatlan bravúrral nyomta ki a léc alól. Szép védés volt! A 43. percben a korábban sárga lapot kapott Szűcs újra sportszerűtlenkedett és most­­már nem kerülhette el a kiállítást! Az 52. percben tatai szöglet után a védők röviden mentettek és Her­mann 17 méterről — ka­pásból — ritkán látható gólt lőtt a jobb sarokba. 0-2. Az 54. percben Spáth szép cselek után Engel­­brecht elé játszott és esztergomi center Kiss mel­az lett a hálóba talált, 1-2. Teljesen beszorultak a tataiak, egy kapura folyt a játék, a kitűnő Kiss kapus lett a főszereplő és az esz­tergomi középcsatár. A 67. percben Engelbrecht beadá­sából Csapuc­a 4 méterről fölé fejelt. A 68. percben Csapuc­a adott be és En­gelbrecht a jobb sarokba lőtt, 2-2. A 73. percben Bankó bal oldali szögletéből Engelbrecht a jobbösszekötő helyéről, a jobb sarokba lőtt, 3-2 Nagy mellénnyel kezdtek az esztergomiak, ám a má­sodik félidőben a cseréik ré­vén felgyorsultak és a Kis­sel vezérelt tatai védelmet felőrölték. — Pálos — Négyfordulós Victória-totó Karácsonyi pályázat — nyereményekkel Újabb játéklehetőséget kínálunk Kedves Olvasóink­nak, amellyel egyben mi is hozzá kívánunk járulni a közelgő ünnep hangulatá­nak kellemesebbé tételéhez. Hogy kinek mi kerül a ka­rácsonyfája alá, erre játé­kos kedvű olvasóink, s azok­ közül is a legszerencséseb­bek adják majd meg a vá­laszt. Az eredményhirdetést december első hetére ter­vezzük. A játékszabályról: A szelvényen tíz fő- és két pótmérkőzés szerepel. A tíz főmérkőzést értékeljük, a pótmérkőzést csak akkor, ha valamelyik főmérkőzés elmaradt. Egy mérkőzésen — a Victoria pontszerző rendszerben — egy csapat hétféle pontszámot érhet el, a gólkülönbség függvényé­ben. A fogadónak azt kell eltalálnia, hogy a hazai (pá­­lyaválasztó) csapat hány pontot szerez ellenfelével szemben. A Victoria-rend­­szer ponttáblázata: 3, vagy nagyobb gólkülönbségű győ­zelem 10 pont — 2 gólkü­lönbségű győzelem 9 pont — 1 gólkülönbségű győze­lem 8 pont — a döntetlen eredmény 5 pont — az 1 gólkülönbségű vereség pont — a 2 gólkülönbségű 2 vereség 1 pont — a 3, vagy nagyobb gólkülönbségű ve­reség 0 pont. Egy mérkőzés­re csak egy tipp adható, az­az csak egy pontszám jelöl­hető meg („X” jellel!). Az ettől eltérő, kétes bejegyzé­sű, javított, vakart, továbbá a ceruzával kitöltött szel­vény nem értékelhető. Egy játékos korlátlan szelvénnyel pályázhat! számú A valamennyi fordulóban tör­ténő részvétel nem feltétel, játékunk végén az láratszám a mérvadó.összta- A négy fordulóban érté­keljük az öt-, hat-, hét-, nyolc-, kilenc- és tíztalála­­tos szelvényeket. A fogadó fordulónkénti legmagasabb találatát — több azonos ta­lálat esetén is csak egyikét — „göngyöljük” négy for­dulón keresztül. Ennek megfelelően az értékelhető össztalálat minimálisan 4X5 = 20, maximálisan 4X10 = 40 lehet. A legtöbb találatot elért tizenhárom játékos értékes tárgyjuta­lomban részesül. Azonos ta­lálati számok esetén sorso­lás dönt. A lapból vonal mentén — a szaggatott totószelvényeket — kivágott levelező­lapra ragasztva, vagy fel­­bélyegzett borítékban kell legkésőbb november 9-ig (péntek) 15 óráig szerkesz­tőségünkbe eljuttatni. Cí­münk: 24 ÓRA Szerkesztő­sége, Sportrovat, 2001 Tata­bánya, Postafiók 141. Jó szórakozást és szeren­csés tippelést kíván a 24 ÓRA Szerkesztősége. A Victoria-totó négyfor­dulós karácsonyi pályázatá­nak nyereményei: I. díj: THOMSON lézer lemezját­szó (VIDEOTON Márkabolt, Tatabánya V., Komáromi út 61.), II. díj: MATSUI két­kazettás sztereó rádiós mag­nó (Bizományi Áruház, Ta­tabánya V., Győri út 1/a.). III. díj: CHINON fényké­pezőgép + 2 db színes film (Fotó-Optika Szaküzlet, Ta­tabánya V., Komáromi út 18.). IV. díj: 6000 forint ér­tékű, díjmentes javításról szóló ajándékutalvány, mű­ködési profilon és területen belül (ELKA Tv-Rádió Szerviz, Tatabánya V., Ko­máromi út 27.). V. díj: LE­WIS Walkman sztereó „sé­tamagnó” (CENTER Mű­szaki és Számítástechnikai Szaküzlet, Centrum Áruház, Tatabánya V.,­ + 2 db kvarcóra. VI. díj: CITIZEN Srp—40-es kalkulátor (Pa­pír—írószerbolt Tatabánya I., Kandó K. u. 34.) + db kvarcóra. VII díj: Cse­­­mege-ajándékkosár 2500 fo­rint értékben (Csemege ABC-áruház, Tatabánya V., Kodály tér 8.). VIII. díj: LEVIS Walkman mono „sétamagnó” (Metal Műsza­ki Bolt, Tatabánya II., Dó­zsa Gy. út 59.) +2 db kvarcóra. IX—XIII. díj: 4— 4 darabból álló sporteszköz­garnitúra (Iparcikk-kölcsön­ző és Szolgáltató Bolt, Ta­­tabánya-Dózsakert, 61.). A kvarcórákat a Nonstop Műszaki Bolt (Tatabánya V., Mártírok útja 53.) ajánlotta fel. 1 I //# VIDEOTON Elektronika K/t. 1 Victoria-totó 1. 1 1990. notvember ]vini I Nr.1 Hazai cs. H Vendég 03.___1____Pontok l­ 1 -L Rába ET e gy tatabánya1.2_ila3.10 1 g MTK-VM^'Siófok' _0i_2_ _LJL110 i H1 Videot^*%. Debrecen _C_i_7118110 Oroszlány - Nagykanizsa 0_12.18.2.10 ^ ”5?Dórok/- BMTS-Törley 0_i_2­11ü2.10 1 ZTE - Sodron Q_i_2 |ÉJ1910 Sz. Haladás - DunaferrEi_2 [!18.210 -8* Nürnberg/- Frankfurt _0i_7j5.J32M 1 VfB S^UÍ^HÍart - Bremen _0i_2_jj_ e_2S Leverkiíaen & l.PC 'kőin 0i_7Tiyz210 1 ir^ Bölosna -^'VjuVentuiN i_2*p5|83Töt ifit. in 2±ri73Tol. l ‘ ---------------------- -4 10. Név: Lakóim: sport Megyei labdarúgó-bajnokság Meglepő igmándi siker K. MEDOSZ —NAGYIGMÁND 1-2 (0-1) Csém, 300 néző. Vezette: Szileczki. Nagy lendülettel kezdett mindkét csapat, a szomszédok rangadóján. A hazaiak táma­dásait szabálytalanságok soro­zatával próbálta megakadályoz­ni a vendégegyüttes. Sikerrel is hárítottak minden támadást, sőt a 43. percben váratlanul a ve­zetést is megszerezték. Vizeli lövése a kapusról kipattant és Letenyei a hálóba pofozta a labdát. 0-1. A második félidő elején fo­kozta az iramot a MEDOSZ. A S3. percben Dalka révén egyen­lített is, de egy újabb kapus­hiba megint vezetéshez juttatta a vendégeket. A 75. percben Lip­pót 25 méteres szabadrúgásból „gurított” a bal sarokba. 1-2. A jobban akaró és hősiesen védekező Nagyigmánd megér­demelten nyert az egysíkúan, ötlettelenül játszó hazaiak el­len. Jók: Ollé, Bodor, Szabó I., illetve az egész­­ csapat. Dián G. — KOMAROMI OLAJMUNKAS —TATABANYAI EROMC 3-1 (1-1) Komárom, 100 néző. Vezette: Straub. Jó iramban kezdtek a csapa­tok, de látványos játék nem alakult ki. Sok volt a kisebb­­nagyobb szabálytalanság. A 15. percben szerzett előnyt a töb­bet támadó Olajmunkás. Mol­nár a félpályáról indult meg, majd nagy szólója után, 12 méterről az elvetődő Keresztes mellett a bal alsó sarokba lőtt. 1:0. A 24. percben Dudik csak­nem lemásolta társa előző ala­kítását, de fölé lőtt. A 33. perc­ben egyenlítettek a tatabányai­ak. Hajtó 0 méterről lőtt gólt egy nagyszerű kiugratás után. 1-1. Fordulás után is az Olaj­munkás támadott többet, nem is maradt el az eredmény.­ A 60. percben Sípos éles szög­­­ből lőtt a bal sarokba, 2-1. A 86. percben végleg eldőlt a két pont sorsa. A 16-os vonaláról Takács végezhetett el szabadrú­gást, a jól eltalált labda ép­pen, hogy befért a bal sarokba. 3-1. Kovács László Almásfüzitő —KÖRNYEI MEDOSZ 0-0 Almásfüzitő, 100 néző, vezette: Zahorecz. Jó időben, jó talajú pályán kezdtek a csapatok. Az első félidő első részében a Környe játszott fölényben, s a 18. percben Rózsa átadása után Haász közelről a kapusba lőtt, majd Molnár elől mentettek a hazai védők üggyel-bajjal. Ez­után a hazaiak is veszélyeztet­tek, de komoly gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. A második félidőben élén­­kebb lett a játék, de a küzde­lem inkább a pálya közepére korlátozódott. A 65. percben Hetzmann a kifutó Fehér mel­lett a felső kapufára emelt. A másik oldalon Szabolcs tenye­­relte fölé Ládi távoli ráemelé­­sét. A továbbiakban sem esett gól, így igazságos pontosztoz­kodás született. Jók: Fehér, Mátyás, Ládi, Erdős, illetve a környéken nem volt átlagon felüli teljesít­mény. — ácsi VÉRTES-KOMÉP —NYERGESÚJFALUI VISCOSA 2-1 (0-1) Nyergesújfalu, 50 néző, vezet­­te: Windisch. Már a 3. percben gólt ért el a hazai csapat. Egy bal oldal­ról átlőtt labdát nem tudtak tisztázni a vendégvédők és a hazai csapat közelről a bal sarokba lőtt. 0-1. Változatos já­ték alakult ki egy erősödő ven­dégfölénnyel. De egyik csapat sem tudott gólt elérni. A második játékrészben nö­velhették volna előnyüket a ha­zaiak. A kitörő csatáruk ellök­te a Vértes-KOMEP hátvédjét. A bíró nem fújt és Szekér ka­pus óriási bravúrral mentett. A sorozatos Vértes-KOMÉP-táma­­dások góllá értek. A hazai hát­véd egy mentés során a saját kapujába passzolt. 1-L Tovább­ra is a KOMÉP maradt táma­dásban. Trezin G. pontos lab­dájával Németh S. kilépett a védők gyűrűjéből és a kapus hasa alatt a hálóba lőtt. 2-1 a vértes-KOMÉP javára. — Mátraházi — További eredmények: K. Olajmunkás—Tb. Erőmű 3-1 (1-1), Kesztölc­—Bábolna 2-4 (0-2), Lábatlan—1 Tokod 1-2 (0-0), Ács—Sárisáp 2-4 (1-3). 1. Sárisáp 11 - - 28- 6 22 2. Környe 722 20-11 16 3. Lábatlan 713 25-16 15 4. Tb. Erőmű 7-4 21-10 14 5. K. MEDOSZ € - 5 25-15 12 6. Vértes­ K. 6 - 5 19-15 12 7. K. Olajm. 5 2­4 16-20 12 8. Bököd 424 10-12 10 9. Bábolna 426 20-25 10 10. Nagyigmánd 416 14-17 9 11. Viscosa 417 13-16 9 12. Almásfüzitő 336 11-23 9 13. Tokod 4­ 7 9-15 8 14. Ács 218 12-22 5 15. Kesztölc 118 ia-32 &