24 óra, 1993. május (4. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-22 / 118. szám

1993. május 22., szombat Fiatalok, figyelem! Focitábor Tatán A Komárom-Esztergom Megyei Labdarúgó Szövetség utánpótlás bizottsága első al­kalommal nyári edzőtábort szervez az 1978. augusztus 1-je és 1980. július 31. között született labdarúgók részére. Az edzőtábor 1993. július 4-14. között lesz Tatán. Az edzőtábor költségeit a Komárom-Esztergom Megyei Labdarúgó Szövetség után­pótlás bizottsága fedezi, bizto­sítja a kiválasztott játékosok részére. A kiválasztás érdekében kérjük az egyesületeket, hogy mielőbb írásban közöljék a Komárom-Esztergom Megyei Labdarúgó Szövetség után­pótlás bizottságával azoknak a játékosoknak nevét, szüle­tési adatait és feladatkörüket, akiket tehetségük, futballsze­retetük és fizikai felépítésük szerint alkalmasnak ítélnek a kiválasztásra és az edzőtábo­rozásra. A kiválasztás idő­pontja: május 30., 10 óra a Tatai THAC pálya. Hétvégi sportműsor Szombat: Kézilabda: THAC-Dorogi Fabulon Mi­xing 16 óra NB II. női, Dorogi SZSE-Vác 17 óra NB II. női. „Kézisuli" 8 órától Dorog. Labdarúgás: NB II. Tatabá­­nya-Szekszárd 17 óra, vezeti: Stander P. NB III. Ercsi-Esz­­tergom 17 óra. Röplabda: NB I. férfi MAFC-TSC 11 óra. Teke: „Granpol” tekeverseny 9-17 óráig Esztergom Városi Sportcsarnok, automata teke­pálya. Tenisz: „Komá­rom-Esztergom Megye Fel­nőtt Férfi Csapatbajnoksága” Tata Volán teniszpályák. Természetjárás: „Turul-túra” indulás: 9 órakor Tatabánya újvárosi Hétvezér étteremtől. Vízilabda: OB I/B. Tatabá­nya-Tipográfia 11 óra Tatabá­nya. Városi Sportuszoda. Vasárnap: „Nyergesújfalui utánpótlás verseny 1993. Ta­vaszi Eternit kupa” 8.30 óra­kor Nyergesújfalu Általános Iskola. Kézilabda: TSC-Du­­naúj­városi Papír 11 óra NB I/B női. Tarján-Győri VER­TIKAL 11 óra NB II. férfi: Kisbér-Gazdagrét SC 15.30 óra NB II. férfi. Labdarúgás: NB­ II. Dorog-Savária 17 óra, vezeti: Vágner L. NB III. Nyergesújfalu-Lajoskomárom 17 óra. Megyei I. oszt. mérkő­zések: Nagyigmánd-Komárom 17 óra, vezeti: Schlick, Bá­bolna-Vértesszőlős 17 óra, vezeti: Nagy F. N­., Kör­­nye-Kocs 17 óra, vezeti: Ma­­jerik, Komáromi Olajmun­­kás-Tatai HAC 17 óra, vezeti: Fábián, Naszály-Ács 17 óra, vezeti: Jánosi, V.Erőmű-Bo­­kod 17 óra, vezeti: Margitai, Sárisáp-Komáromi Medosz 17 óra, vezeti: Murcsik, Tata körzeti mérkőzések: Tár­­kány-Héreg 17 óra, Várgesz­­tes-Dunaszentmiklós 17 óra, Kömlőd-TSC ifi II. 17 óra, Tardosbánya-Kecskéd 17 óra, Oroszlány-Szomód 17 óra, Szák-Vértessomló 17 óra, Dad-Mocsa 17 óra. Dorog körzeti mérkőzések: Epöl-Dömös 17 óra, Gyer­­mely-Nagysáp 17 óra, Kesz­­tölc-Tát 17 óra, Tokod-Anna­­völgy 17 óra, Dág-Piliscsév 17 óra, Bajna-Csolnok 17 óra. Teke: „Granpol” tekeverseny 9-17 óráig, Esztergom Városi Sportcsarnok, automata teke­pálya. Tenisz: „Komá­rom-Esztergom megye felnőtt férfi csapatbajnoksága” Tata Volán teniszpályák. Vízi­labda: OB I/B. Tatabá­nya-Kecskemét 11 óra, Tata­bánya Városi Sportuszoda. „II. Fehér Holló kupa” amatőr ügyességi autóverseny, 9 óra­kor, Tarján lőtér. SPORT SPORT SPORT Labdarúgó NB II. Tatabányai SC - Szekszárdi PSE A Tatabánya gárdája, ha las­san is, de kezd kilábalni a gö­dörből. Ami a legmeglepőbb, hogy a közönség a vészterhes időkben sem pártolt el ettől a fi­atal együttestől. Támogatásá­val, most hétvégén is folytat­hatja a TSC a pontgyűjtést, a felzárkózást. A kék-fehérek szombaton 17 órától a Szek­szárdi Polgári SE gárdáját fo­gadják. A találkozót Stamler vezeti. A vendégek előkelő he­lyen tanyáznak a tabellán, s bi­zonyára a harmadik hely meg­őrzéséért mindent megtesznek majd Tatabányán is. Persze a házigazdák sem szeretnék vesz­tesen elhagyni a pályát. Miután a vendégek még nem mondtak le az osztályozót jelentő helye­zés megszerzéséről sem, jó mérkőzésre, szilaj csatára lehet számítani. A vendéglátóknál Tokaji erős húzódással bajlódik és Csaná­­losi is fájlalja a lábát. Hegedűs eltiltását viszont felfüggesztet­ték, így ő pályára léphet. - Remélem folytatjuk soroza­tunkat - kezdte az esélylatolga­tást Csapó Károly vezetőedző. -Ha szombaton is mindenki oda­figyel és maximális odaadással küzd a társaság, akkor nyerhe­tünk. Ismerem a Szekszárd eredményeit, játékát. Masszív NB II-es csapatnak számít, hi­szen tizenegy mérkőzést köve­tően a múlt héten vesztett elő­ször. De még egyszer mondom, ha szurkolóink úgy segítenek, mint eddig, győzhetünk... A Tatabányai SC várható összeállítása: Mázi-Tokaji, He­gedűs, Takács, Gábrics-Ignácz, Lakos, Máté, Csanálosi-Plotár, Schön. Petrik József Dorogi Bányász - Sabaria Tipo Dorogon újra nagy az öröm. A Bányász nem akármilyen rangadót nyert Szekszárdon, egy erősen tartalékos csapattal. A beugró játékosok hozták ma­gukat, így most három pont előnye van a Dorognak. Vasár­nap sem lesz sétagalopp a Saba­­ria elleni meccs. A vasárnap 17 órakor kezdődő találkozó szin­tén rangadó jellegű. A szom­bathelyi együttes jó csapat, sze­retne az év végén a dobogóra kerülni. Reszeli Soós István nyugodtan nyilatkozott: - Nagyon elégedettek lehe­tünk a szekszárdi eredménnyel, a mérkőzés tétjét játékosaim hallatlan fegyelemmel, végig remekül koncentrálva dolgoz­ták fel. Olvastam az újságok­ban, hogy kilábaltunk a négyhe­tes hullámvölgyből. Szó sincs ilyesmiről, nem voltunk hul­lámvölgyben, arról van szó, hogy a focisták nem gépek, óha­tatlanul homok kerülhet a fo­gaskerékbe. Egyébként csak egy vereségünk és egy ikszünk volt az elmúlt négy hétben, va­gyis ez sem mondható sikerte­len szereplésnek. - Ez igaz, ám olyan meccsen vesztett a BKV ellen pontot a Bányász, amikor gólokkal nyer­hetett volna.­ - Igen. Ám ez nem jelent még vészhelyzetet, hiszen Szekszárdon javítottunk. Ez a szép a fociban, a bajnokság ide­gölő hajrájában becsúszhatnak nem várt eredmények. Hosszú távon, folyamatában kell érté­kelni és látni a dolgokat. -A Sabaria komoly tudású csapat. Mit vár a találkozótól? - Rendkívül fontos meccs előtt állunk, hiszen a számba jöhető ellenlábasaink idegenben játszanak. Amennyiben találko­zóik számunkra szerencsésen alakulnak, sok minden eldőlhet. Ennek szellemében lépünk pá­lyára és a győzelemre törek­szünk. - Szekszárdra is sok szurkoló elkísérte a csapatot, vasárnap ismét nagyszámú közönség vár­ható. - Remek közönségünk van, remélem, hogy most is lelkesen biztatják a csapatot. Az ülőhelyi részen van néhány rossz hang­adó, bízom benne, hogy ők is belátják, egy célért küzdünk, együtt akarjuk a sikereket. Sok függ a drukkerektől, ők megte­remthetik az igazi mérkőzés­hangulatot. Dorogon öröm, hogy a gól­zsák Balogh felépült sérülésé­ből, miként Sikesdi is. Csapó el­tiltása lejárt, Harmath és Borsos viszont továbbra is maródi. Si­mon is jól halad a kondicionális edzésekkel, de Belány, aki jó formában van, élvezi a bizal­mamat. Péntek Tatai körzeti labdarúgó-bajnokság Megőrizte veretlenségét az OBSK Kecskéd-Oroszlány 0-1 (0-0) Kecskéd, 600 néző, v: Csejtei Kecskéd: Iváncsán-Necker­­nusz, Blaschek, Horn, Goór L., Orlovits, Schmidt, Neukunft, Tomayer, Beckl, Goór A. (ker­­ling). Edző: Neckernusz József. OBSK: Acsádi-Gárdony, Ricza, Széli, Kuris, Rév, Pál­­völgyi, Kocsis, Módi, Tóth (Haász), Ferkó Edző: Kovács István­(Szabados). A 65. percben baloldali ven­dégtámadást követően középre került a labda, amelyet Kocsis megszelídített és nagy nyuga­lommal 16 méterről, ballal a jobb sarokba lőtt 0-1. Az OBSK egygólos előnyét megőrizte és így továbbra is ve­retlenül, pontveszteség nélkül vezet a bajnokságban. Héreg-V­árgesztes 3-0 (2-0) Héreg, 350 néző, v: Reindl Héreg: Bán-Kovács, Boldi­zsár, Hajas (Hadobás), Kocsis, Szegényi, Tarcsa, Skoflek (Sa­­láth), Németh, Nagy, Balics (Korencsi). Edző: Göbölös György. V.gesztes: Kluber-Sándorfi, Hernádi, Pillmann A., Forró (Eck), Gombár, Pintér, Ro­­nyecz, Kovács, Vörös, Pillmann P. Edző: Járfás József. A Héreg csapata számára csak a győzelem volt az elfo­gadható. A szünetig két alka­lommal, majd a második játék­részben egyszer sikerült a haza­iaknak kapuba juttatni a labdát. A nagyobb gólarányú győzelem elmaradásáért elsősorban a csa­tárok hibáztathatók. Dunaszentmiklós-Kömlőd D.miklós, 1-0 (0-0) 100 néző, v: Szabó. D.miklós, Keil-Walcz, Em­mer, Szám, Simon, Schór, Varró, Buzer (Schmidt), Ströc­­ker, Hartmann (Becsák), Her­mann. Kömlőd: Horváth-Boros Mosonyi, Daróczi I„ László, Mizser, Bogyó, Bognár, (Tóth G.), Daróczi S, Bognár A., Kiss. Az első félidő erőtlen táma­dásainak következménye volt a gólnélküli döntetlen. A második negyvenöt percre rákapcsoltak a hazaiak és egy góllal megsze­rezték a győzelemmel járó két pontot. A gól után a hazaiak büntetőt hibáztak. TSC ifi II.-Tardos 5-1 (2-1) volt.Tatabánya, 50 néző, v: Kis- TSC ifi: Bognár-Nagy, Vicze, (Megyesi), Farkas, He­gedűs, Horváth, Ipó, Martina, (Ádám), Kolár, Háklár, Takács, Tardos, Kovács-Nagy K, Mészáros, Nagy B., Tóth, Csa­­pucha, Varga, Zhorela, Gajdó, Szileszki, Túry. A rutinosabb ifisták végig uralták a játékteret és támadása­ikat rendre sikerült befejezni. A Tardos nem volt képes megfe­lelő ellenállást tanúsítani, a csa­pat jóval tudása alatt szerepelt. További eredmények: Vér­­tessomló-Dad 11 -2 (7-0), Szo­­mód-Szák 1-3 (1-1), Mocsa- Dunaalmás 2-0 (0-0). Az élmezőny állása: 1. Oroszlány 22 - - 85- 9 44 2. Héreg 17 3 3 64-20 37 3. Kecskéd 14 3 5 67-23 31 4. TSC ifi II. 14 3 6 64-31 31 Asztalitenisz-világbajnokság Negyeddöntőben a Tóth, Éllő női páros Nem kis izgalommal várták a magyarok az asztalitenisz vi­lágbajnokság pénteki napját, hi­szen a még versenyben lévő Tóth Krisztina és Éllő Vivien, valamint a Braun Éva, Tatjana Medvegyeva (utóbbi orosz) női párosok már reggel szerepeltek. A nyolcaddöntő Tóthéknak si­került jobban, nagy küzdelem­ben győztek és egyetlen európai kettősként bekerültek a negyed­döntőbe. Jól harcoltak Braunék is, de a világbajnoki címvédők ellen a döntő játszmában már nemigen volt esélyük. A Scandinaviumban egy­szerre nyolc asztalon kezdődött meg a női páros nyolcaddön­­tője, Tóthéknak a Bátorfi, Geng Lijuan kettőst legyőző luxem­burgi (egyikük kínai) duó volt az ellenfele. Az első játszmában rendkívül ideges volt a Statisz­tika két fiatalja, az igen kelle­metlen stílusú „kínai” ellenfél sorra szerezte a pontokat, s így a vége 21:18 (oda). A második játszmában már magukra talál­tak a magyarok, 20:18-nál mégis a luxemburgiaknak volt két mérkőzéslabdájuk. Ekkor ritka eset történt. Xia Lian Ni ütőjével belekapott egy asztalon túlra szálló labdába, amit a bíró rögtön észrevett, de maga a ver­senyző is elismerte, hogy - szaknyelven szólva - „töccsöt” ütött, így 20:19 lett az állás, a magyarok szárnyakat kaptak, s lendületüket a harmadik játsz­mában is érvényesíteni tudták. Ekkor már sokkal nyugodtabb volt a kettős,­­0:6-nál fordul­tak, s végül 21:15-re győztek. - Nagyon nehéz mérkőzés volt, hogy a luxemburgiak mire képesek, éppen Bátorfiék ellen mutatták meg - summázta a lá­tottakat Fülöp István, a női csa­pat edzője. - A negyeddöntőben a legutóbbi világbajnokságon ezüstérmet nyert kínai Deng Yaping és Qiao Hong lesz az el­lenfél. Éllő Vivien így nyilatkozott: -Életemben ilyen ideges még nem voltam. Más alkalmakkor én nyugtatom Krisztit, most fordítva volt... Nagyon örülök, hogy sikerült továbbjutnunk. Tóth Krisztina a tőle meg­szokott szerénységgel ezt mondta: - Gondoltuk, hogy na­gyon nehéz lesz, Xia Lian Ni labdái teljesen kiszámíthatatla­nul jöttek vissza különleges ütőborításáról. A lényeg a sike­res befejezés. 15 Kézilabda NB I. B • • Ünnepelték a bajnokcsapatot Tatabányai SC - Szászhalombatta 21-19(11-11) Tatabánya 600 néző, vezette: Simon, Szabó. TSC: Nagy P.-Tóth 1, Száva 1, Víg, Bodnár 5, Csillag 3. Cserék: Murai, Krane 2, Fürdős 3, Keresztes, László. Edző: Simó Lajos. Ünnepi hangulatban kezdő­dött a TSC utolsó hazai mérkő­zése, melyen már a kezdés előtt a szurkolók kórusban skandál­ták: bajnokcsapat, bajnokcsa­pat! Nagy üdvrivalgás fogadta, amikor a hangosan beszélő kö­zölte, hogy köszöntik a ko­paszra nyilatkozott Csillag Pé­tert abból az alkalomból, hogy előző napon felesége egészsé­ges kislánynak adott életet. Az ünnepi hangulatot nem tisztelték a vendégek, mert az orosz idegenlégiósok vezérleté­vel 2-3 gólos előnyt szereztek annak reményében, ha győznek, a dobogón végezhetnek.A tata­bányai fiúk lassan lendültek já­tékba, csak 8-8-ra tudtak egyen­líteni, de hiába volt az igyekeze­tük a szurkolók harsány bízta­tása mellett a védekezésükbe mindig becsúszott valami hiba, és a vendégek szereztek egy-egy gólos előnyt, a TSC csak egyenlíteni tudott. Simó edző a szünetben arra kérte fiait, hogy nyugodtan ját­szanak, a lelkes szurkolók meg­érdemlik, hogy ezt a mérkőzést simán megnyerje a TSC és győ­zelemmel ünnepeljen. A második félidőt Fülöp gólja vezette be, de utána újból a vendégek szereztek egy-egy gólos előnyt, mert a TSC a tá­madások befejezésénél nem tu­dott kellően koncentrálni. A mérkőzés hajrájára azonban ki­domborodott a hazai csapat na­gyobb tudása, mert tíz perccel a mérkőzés vége előtt Murai ki­tűnő védései után átvette a mér­kőzés irányítását. A szurkolók ünneplése köze­pette jó hangulatban zajlott a mérkőzés utolsó tíz perce, ami­kor a tatabányai fiúk már három góllal vezettek, nem hagyták, hogy a vendégek elrontsák a bajnoki ünnepüket. 21-18 után a vendégek még hétméteresből szépítettek, de ez már mit sem számított, a TSC huszonegy forduló után is veretlen maradt. A mérkőzés lefújása után a lelkes fiatal szurkolók a pályára tódultak, a játékosokról leszed­ték a mezeket és Simó edzőt a vállukon vitték le a pályáról. Az öltözőben Bencsik János, Tata­bánya város polgármestere gra­tulált a bajnokcsapat tagjainak. A csapat egyik lelkes szurko­lója, Bölcs Ferenc jóvoltából te­rített asztal várta a bajnokcsapa­tot a szertárba, ahová Feri bácsi saját fehér és vörös borát, vala­mint szendvicseket hozott. Nagy Tibor, a TSC technikai vezetője a mérkőzés után felsó­hajtott: - Végre, hogy vége en­nek a találkozónak, nem vélet­lenül féltem ettől a mérkőzéstől, most már biztos vagyok abban, hogy a bajnoki címet veretlenül szerezzük meg, mert az utolsó fordulóban Győrben győzni fognak a fiúk. -"- Bencsik János polgármester gratulál a csapatkapitány Fü­löp Péternek Vízilabda OB I. B Az egyik papírforma meccs, a másik jóval rázósabb A Tatabányai SC vízilabda­csapata ezen a hétvégén kétszer is hazai medencében száll vízbe. A kék-fehérek szomba­ton 11 órától a bajnokság egyik sereghajtóját, a Tipográfiát lát­ják vendégül, míg vasárnap ugyanebben az időpontban a hí­res város pólósai, a kecskemé­tiek látogatnak Perselyékhez. A négy bajnoki pont begyűj­tése elengedhetetlen, ha a társa­ság a dobogón akar végezni. A kettős fordulót követően ugyanis három riválisával mér­kőzik a TSC. A már bajnoknak tekinthető Bp. Spartacust itthon fogadják Vojvoda edző fiai, ám a MAFC és a Szentes veszélyes „kirándulásnak” ígérkezik. A hétvégi esélyekről Vojvoda István a következőket mondta: - A „Tipcsit” a fővárosban is el­páholtuk, így itthon papírforma győzelemre számítok. A Kecs­kemét elleni találkozó már rá­zósabbnak tűnik. A KSC rend­kívül rapszódikus gárda, de minket fűt a visszavágás remé­nye. (p. j.) Repeta Arsenal sikerrel A „dugó” miatt később... Csütörtök este a Wembley-stadionban félórás késéssel kez­dődött meg az angol labdarúgó FA Kupa megismételt döntője. A halasztás azért történt, mert egy Londonhoz közeli közúti baleset miatt hatalmas dugó alakult ki, így a stadionba igyekvő szurkolók nagy része nem ért célhoz időben. Az Arsenal és a Sheffield Wednesday második FA-össze­­csapásán Ian Wright 34. percben elért gólja - sokáig úgy tűnt - eldönti a mérkőzést, mégpedig az „ágyúsok” javára, ám a 70. percben egy lepattanó labdából az év angol focistája, Chris Waddle egyenlített. A szombathoz hasonlóan ezúttal sem tudtak dűlőre jutni 90 perc alatt, így hosszabbítás következett, amelynek legutolsó másodperceiben Linighan fejese döntötte el a trófea sorsát, mégpedig az Arsenal javára.* FA Kupa, döntő: Arsenal-Sheffield Wednesday 2:1 (1:0,1:1,1:1) Gólszerzők: Wright (34. p.), Linighan (120.), illetve Waddle (70.)