24 óra, 1994. január (5. évfolyam, 1-25. szám)

1994-01-17 / 13. szám

1994. január 17., hétfő SPORT SPORT SPORT NŐI KOSÁRLABDA NB I Nem tudott fordítani a TSC Tatabányai SC - Nagykőrösi KK 65-69 (34-38) Tatabánya, 100 néző. Ve­zette: Bendly, Varga. Tatabánya: Túróczi (11), Pavlova (25/6), Benjamin (6/3), Csendes (5), Cságola (11). Cse­rék: Balogh, Sólymos (2), Ong­­rády, Lábadi (5). Edző: Kákonyi Lehel. Kipontozódott: Glaser 37. perc, Mészáros 40. perc, Ben­jámin 40. perc. Jól kezdett a hazai csapat. A 3. percben 6-3, a 8. percben 18-11 -re vezetett. A gyors já­tékban a nagykőrösiek dobásai nem voltak pontosak. Később, két vendég-időkérés után ered­ményesebb lett a játékuk, így csökkent a két csapat között a különbség. Ebben az időben hét büntető dobás maradt ki a TSC oldalán. A 15. percben egyenlí­tett a Nagykőrös, majd átvette a vezetést. A folytatásban táma­dásonként változott az ered­mény. Az utolsó két perc pedig csak vendégpontokat hozott. A második félidő első percei a tatabányaiaké voltak. Behoz­ták hátrányukat, sőt hárompon­tos előnyt is biztosítottak ma­guknak. A 28. perctől ismét vendég percek és vendég pon­tok következtek. A 31. percben 49-60-as állásnál szükségszerű volt a hazai időkérés. A zóna­védekezésnek köszönhetően a 38. percben 63-63-ra módosult az eredmény. Drámai két perc­cel zárult a mérkőzés, hiszen kimaradt hazai dobások, ki­­kényszerített labdaszerzési kí­sérletek, bedobott büntetők jel­lemezték a vendégek játékát. A végig izgalmas, jó iramú mecs­csen a nagykőrösiek szerencsé­sebbek voltak. FÉRFI RÖPLABDA NB I: Biztos győzelem a rangadón Tatabányai SC-Veszprémi RC 3:1 (-13, 12, 6, 5) Tatabánya, 300 néző. Ve­zette: Donkó, Grábner. TSC: Geier, Skoflek, Vejtey, Zirigh, Vigh. Cs: Gubik J., Kő­szegi, Kerper, Zsombok, Fekete, Antal. Edző: Fekete Zoltán. Szombaton az NB I. B cso­portjának egyik legjobb csapata a Veszprémi RC látogatott Ta­tabányára. Ez a találkozó vízvá­lasztónak számított, hiszen ta­tabányai győzelem esetén a veszprémiek kiesnek a felju­tásra reményt keltő első két he­lyezésért vívandó küzdelemből. Nagyszerűen kezdett a TSC. Ötletes és korszerű röplabdát láthatott a szépszámú közönség, sorra jöttek a hazai pontok. Már 7:0 volt a tatabányaiak javára, amikor a vendégek újítani tud­tak. Ehhez persze kellett a TSC legényeinek könnyelműsége is. Végül, izgalmas hajrában a veszprémiek nyertek 15:13-ra. Alapos fejmosást kaptak fordu­láskor a hazaiak Fekete Zoltán­tól. Mindjárt más is lett a játék képe, ám ekkor még a veszpré­miek is hozták jó formájukat, lendületben maradtak. Azért az egyenlítés sikerült. A harmadik szettben már a TSC akarata érvényesült. Ekkor az ellenfél megközelíteni sem tudta a tatabányaiakat. A befe­jező játékrész hasonlóan végző­dött. Biztos tatabányai győze­lem született. Kár volt az első szettbeni könnyelműségért, mert apró ár­nyékot vet a szép győzelemre. Ezzel a TSC hetedik győzelmét aratta az NB I. B csoportjában. A csapatból Geier, Gubik J., Vejtey és Skoflek nyújtott átla­gon felüli teljesítményt. Fekete Zoltán: - Az elkön­­­nyelműsködött első játszma után már a mi akaratunk érvé­nyesült. Helyenként jó és szín­vonalas röplabdát nyújtottak a fiúk. Várom a hasonló folyta­tást. Péntek Sándor NB I. B. csoport állása 1. MAFC 8 1 25:10 17 2. P.Komplex 7 2 25:12 16 3. Tatabányai SC 7 2 22:13 16 4. Kecskeméti SC 6 3 22:11 15 5. Veszprémi RC 4 6 17:20 14 6. Ifjúsági vál. 2 7 14:24 1I 7. Kaposv.RC II. 2 8 11:24 11 8. Ny.háza TK 2 6 7:20 10 9. Ny.háza Start 2 6 11:20 10 TATABÁNYÁN LESZ AZ OB Eb előtt az aerobik sport A Magyar Aerobik Szövetség idei kiemelkedő eseménye, a sportág első Európa-bajnoksága lesz. Az IAF-Suzuki Eb-nek február 26-án ad otthont a ma­gyar főváros, míg az azt meg­előző, válogatónak számító or­szágos bajnokságot január 22-én Tatabányán tartják meg. ősszel az aerobik- és fitnesski­­állítás keretében, a Nemzeti Sportcsarnokban, november 10. és 13. között négy sportágban tartanak versenyt. KOSÁRLABDA NB II, FÉRFI A listavezető CSE pontot vesztett idegenben Kandó SC - OSE 70-55 (34-28) Budapest, 100 néző, vezette: Szabados, Matlári. ŐSE: Molnár 2, Zboray 4, Farkas 26, Beck 5, Jambricska 9. Cserék: Burai, Varga 1, Ja­kab 8. Edző: Jugovics József. A férfi kosárlabda NB II. kö­zépcsoportjában szereplő OSE, sorrendben a harmadik rangadó­ját játszotta az elmúlt hét végén. Budapesten a harmadik helyen álló Kandó fogadta az Orosz­lányt. Jól indult a mérkőzés, hi­szen az 5. percben már 10-2-re elhúzott az OSE. Ekkor a Kandó nagyon idegesen sok hi­bával játszott, és így al1. perc­ben már 16-6-ra alakult az eredmény a vendégcsapat ja­vára. Ezután az OSE játékosai érthetetlenül könnyel­műsködni kezdtek, ami főleg az eladott labdákban nyilvánult meg, de a védekezésbe is nagyon sok hiba csúszott. A Kandó „talpra állt” és a 18. percben kiegyenlített, 26-26 volt a mérkőzés állása. Az oroszlányiak gyenge véde­kezése eredményezte, hogy a félidőben a rutinos Kandó át­vette a vezetést. A második félidőben is foly­tatódott az OSE gyengélkedése, előkészítetlen támadások, rossz védekezés után, a közepesen játszó Kandó növelte előnyét. Az oroszlányi cserék sem vál­toztattak a játék képén, csak nagyritkán találtak a gyűrűbe a mind enerváltabban játszó játé­kosok. A második félidő végére egyértelművé vált a Kandó fö­lénye és váratlan játékkal győzte le a vendégcsapatot. Jugovics József, a mérkőzés után:- Ha egy első helyen álló csapat ilyen gyalázatos produk­ciót enged meg magának, akkor ott problémák vannak az emberi tulajdonságokkal is. MAFC - Szövink Tb. 77-44 (37-20) Vezette Müller Zs., Farkas L. Szövink: Polányi 14, Botka 10, Vasina 9, Hamvas 5/3, Somogy­­­vári 4, Balázs 2, Pozsár, Zorits, Kovács, Gáspár. Az őszi forduló utolsó mér­kőzését egy jól képzett, ered­ményes csapat ellen játszotta idegenben a Szövink, ahol a megalázó vereség elkerülése volt a cél. Ezt sikerült elérni a tatabányaiaknak, de a kevés szerzett kosár mégis nagy kü­lönbséget eredményezett. A Szövink kezdett jobban, a 4. percben 8-4-re vezetett. Ké­sőbb, a folyamatos cserék elle­nére 6 percen át nem szereztek pontot a vendégek, így az első félidőben eldőlt a mérkőzés. A második félidő kiegyensú­lyozottabb játékot hozott, de ez az eredményen már nem változ­tatott. Harsányi László edző a mér­kőzés után: - Az újonc csapat számára az őszi forduló kevés sikert, de sok tapasztalatot hozott. Az ered­ményesebb tavaszi forduló re­ményében ezúttal egy szo­ros­ követő emberfogásos véde­kezést alkalmaztunk. Ez rész­ben eredményes volt. A koráb­ban ponterős játékosok közül (Pozsár, Zorits), kizökkentek a ritmusból, az ő kosaraik hiá­nyoztak. KÉSZÜLNEK A KOMÁROMI LÁNYOK Ősszel hullámzott a teljesítmény Az NB II. észak-nyugati cso­portjában szereplő Komáromi AC női kézilabda együttese 5 győzelemmel, nyolc vereséggel 10 pontjával a 9. helyen zárta az őszt a 14 csapatot számláló me­zőnyben. Ha figyelembe ves­­­szük azt, hogy az 19921A/93-as bajnokságban 5. lett a KAC, akkor joggal gondolhatjuk, hogy az ősz nem volt teljesen gondmentes a Duna-parti vá­rosban. - Nem kell szépíteni, a jelen­legi 9. helyünk visszaesést, megtorpanást jelent - mondja Csordás Árpád edző, pontosab­ban a csapat mindenese, aki ta­valy tavasszal „Pro Urbe” díjat kapott kiváló szakmai munkájá­ért. - Gondolom, a bajnokság kezdete előtt az 5. helyhez igazí­tották a mércét... -Az 5-8. helyen szerettünk volna végezni. Hogy miért nem értünk oda? Nem „harapott” a csapat, hullámzott a teljesít­mény és sajnos olyan sérülés­­hullám söpört végig a csapaton, amelyre pályafutásom során még nem volt példa. Mindezek ellenére, a játékosok képességei alapján előbb kellett volna vé­geznünk- fűzi hozzá Csordás mester. -Módosították-e az elvárá­sokat? - A 7-8. helyet mindenképp szeretnénk elérni. Ennek érde­kében már december 2.-án megkezdtük az alapozást. A lá­nyok hozzáállása pozitív, sokan fogadkoznak, hogy tavasszal majd megmutatjuk, mit tudunk. Annak érdekében, hogy ne kell­jen szégyenkeznünk a roppant lelkes szurkolótáborunk előtt, január és március között részt veszünk a „Haller Imre” terem­­kézilabda-tornán, amely nagy­szerűen illeszkedik a felkészü­lés menetébe. - Várható-e változás a játé­koskeretben ? - Három saját nevelésű ifjú­sági korú játékost már felhoz­tunk közénk, velünk edzenek. Külön öröm számomra, hogy az előző évekhez viszonyítva op­timistábbak lehetünk, mivel Kiss János és Both András ser­dülő és ifjúsági edző munkájá­nak gyümölcse beérni látszik, a pozitív jelek most mutatkoznak. - Anyagi helyzetük stabil? - Tavaly a helyi önkormány­­zat, a MOL Rt., a Komáromi Sörgyár Rt., a Komáromi Építő­ipari Kft. és a Bio-Product Kft. jóvoltából fenn tudtuk tartani magunkat, amelyet ezúton is szeretnénk megköszönni. Re­méljük, ebben az évben is minél több vállalat és vállalkozó mel­lénk áll, hiszen az év elejétől a kiadások (játékvezetői és ver­senybizottsági díj, utazási és felszerelési költségek, stb.) je­lentősen megemelkedtek. Az igazsághoz az is hozzátar­tozik, hogy mi is amatőrök va­gyunk. A játékosok hobbiból, kedvtelésből űzik ezt a sportá­gat, s emellett mindenkinek megvan a maga elfoglaltsága. Sok mindenről kell lemonda­niuk a lányoknak, ezért köszö­net és elismerés illeti őket. Kovács László Megoldódott a láng-vita Hosszú hetek szócsatái után megoldódott az olimpiai láng eredetével és valódiságával kapcsolatos vita. Mint az előz­ményekből ismert, a görögök ragaszkodtak ahhoz, hogy az olimpia szülőhelyén, Olümpiá­­ban fellobbantott láng égjen Lil­­lehammerben, míg a norvégok maguknak akarták kisajátítani ezt az ötkarikás jelképet (hiába, nehéz lenne megmagyarázni a 75 napos fáklya­váltóban részt­vevő több ezer norvégnak, hogy nem az igazi lánggal futnak ke­resztül az országon). Végre megegyezett a két ország, s az aláírt megállapodás értelmében február 5-én, Oslóban a két láng „találkozik, de nem egyesül”. A tervek szerint a fővárosban egy újszerű megoldással a két láng­gal egyidejűleg robbantanak fel egy harmadikat egy kandelá­berben. T otóeredmény ek 2. hét 1.Atalanta - Torino 2-2X 2.Genoa - Milan 0-0X 3.Intem. - Foggia 3-11 4.Juventus - Roma 0-0X 5.Lazio - Regi ana 2-01 6.Napoli - Cremonese2-11 7. Piacenza - Sampd. 2-11 8.Udinese - Cagliari 1-1X 9.Acireale - Ancona 1-1X 10.Cesena - Fiorentina 1-01 11.Monza - Palermo 3-11 12.Padova - Bari 1-22 13.Pescara - Cosenza 2-2X 14.Andria - Pisa 0-0X Sítábor februárban A Komárom-Esztergom me­gyei Gyermek és Ifjúsági ala­pítvány február 19. és február 26. között sítábort szervez álta­lános iskolai 5-7. osztályos ta­nulók részére a szlovákiai Bre­­zovecen. A tábor részvételi költ­sége 1500 szlovák korona. Je­lentkezni lehet a megyei Gyer­mek és Ifjúsági Alapítvány cí­mén: Tatabánya, Fő tér 36. Te­lefon: 310-624. 15 Kihívás Napja májusban Ebben az évben május 25-én rendezik meg a Kihívás Napját (Challenge Day), a világszerte mind népszerűbbé váló akciót, amelynek keretében tetszés sze­rint bármilyen sporttevékeny­séget lehet végezni. A kanadai ötletre épülő nemzetközi sport­­vetélkedőre 26 ország 57 vá­rosa, települése jelentkezett, a napokban Frankfurtban már megtartották a sorsolást is. Eszerint Budapest ellenfele Hongkong lesz. Nyíregyháza a szlovák Nagy­szombatot, Nagykőrös az auszt­rál Sandringhamet, míg Ercsi a japán Kisukét kapta vetélytár­­sul. A szervezők fontosnak tartot­ták megemlíteni, hogy immár valamennyi földrészre kiterjed a Kihívás Napja elnevezésű ak­ció, az újoncok közül Amerikát Peru és az Egyesült Államok, Afrikát pedig Nigéria és a Dél-Afrikai Köztársaság képvi­seli. Új világcsúcs női hármasugrásban Az orosz Inna Laszovszkaja 14.61 méterre javította a női hármasugrás fedettpályás világ­rekordját a Moszkvában meg­rendezett nemzetközi viadalon. A régi csúcsot tavaly március óta az ukrán Inyessza Kravec tartotta 14.47 méterrel. ASZTALITENISZ NB I Négy és fél órás meccs Minden eddigi rekordját megdöntötte a Generálker Rt. SE NB I. B. csoportjában sze­replő férfi asztalitenisz csapata: négy és fél órán keresztül (!) küzdöttek a KSI ellen. A hő­mérséklet sem volt hétköznapi, 28 fokos melegben játszottak­­ a fővárosi Jégszínházban. A rangadó a tatabányai csa­pat szempontjából rosszul kez­dődött, mind a két párost a há­zigazdák nyerték rendkívül szo­ros meccseken. A folytatásban Csizmadia Zoltán kitűnően játszott, mind a négy mérkőzését megnyerte. Pigniczki László és Haraszto­­vics László két-két találkozón győzött, ifj. Klampár József nyeretlen maradt, így a vég­eredmény 10-8 lett a Családi Árpád KSI javára. Jellemző a mérkőzésre, hogy a 18 meccsből 9 dőlt el a har­madik szettben, három 20 pont felett. A döntő pillanatokban a fiatal KSI-sek mellé pártolt a szerencse a rutinos Generálo­­sokkal szemben... 4 Vereség a Megkezdődtek a „tavaszi” mérkőzések az asztalitenisz NB I. B. csoportjában. A Komáromi AC női együttese azt az Eger csapatát fogadta, amelynek ott­honában az ősszel 11 -7 arány­ban diadalmaskodott. Ezúttal elmaradt a diadal, pedig a KAC volt a találkozó esélyese. A pá­ros mérkőzések után 1-1-re állt a meccs, majd 2-1 a komáro­miak javára, két összecsapással a vége előtt pedig 8-8-at muta­tott az eredményjelző. Ezután nem úgy sikerült a folytatás, nyitányon ahogy azt a Duna-partiak elkép­zelték, s 10-8-ra nyertek a volt Statisztika játékosokkal meg­erősített egriek. A komáromi csapatból Mong Angéla és Csiba Mária három-három összecsa­pást nyert, Tóth Elvira egyszer győzött, míg a Mong- Csiba ket­tős ugyancsak egy pontot hozott a konyhára. A KAC legköze­lebb január 29-én szombaton Szombathelyen a Sabariával ta­lálkozik, Vízkelety Lajos edző bízik a jobb folytatásban. K. L.