24 óra, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-29 / 99. szám

14. OLDAL ' S­P­ORT Tatabánya, 400 néző, vezette: Sápi (Koszó, Szabó II. J.). TATABÁNYA: Dombai - Far­kas V., Szabó V., Cseri, Máj (Hor­váth Z. 85. p.) - Szűcs, Schafranek (Kovács A. 85. p.), Nagy S., Németh A. - Kincses, Arruda. Vezetőedző: P. Nagy László. SIÓFOK: Csernyánszki Szalai, Baranyai, Schwarcz - Usvat, László 87. p.: Kovács P. Grósz, Gaál - Fodor (Schultz, a szünetben), Nagy Cs. (Rob, a szü­netben), Szabó Cs. Vezetőedző: Csank János. A mérkőzés krónikája, 23. perc: Arruda 25 méterről elvég­zett szabadrúgása nem jelentett veszélyt a vendégek kapujára. 31. p.: Nagy Csaba kapu elé ívelt szabadrúgása után, Farkas Vik­tor szorongatott helyzetben mentett szögletre. 41. p.: A ven­dégek 16-osán belül ide-oda pat­togott a labda, majd Schafranek lövési kísérlete után a védőkről kipattant az érkező Arruda elé, aki 14 méterről gólhelyzetben, Csernyánszkit találta telibe. 46. p.: A csereként pályára lépett Rob, az 5-ösről centikkel fejelt a léc fölé. A hazai drukkerek erei­ben meghűlt a vér. 49. p.: Grósz kapott labdát a jobb oldalon, ügyesen középre gurított, és Sza­bó Csaba 12 méterről a jobb ka­pufát érintve, laposan lőtte a há­lóba, 0-1. 56. p.: A vendégek szögletrúgást végezhettek el, a beívelt labdánál soro­zatban hibáztak a hazai védők, végül az üresen hagyott Baranyai, 8 mé­terről védhetetlen gólt lőtt, 0-2. 66. p.: Kincses jobb oldalról elvégzett szabadrúgása után, Far­kas Viktor élesen a jobb sarok mellé fejelt. 70. p.: Nagy Sándor közé­pen meglódult, remekül hozta helyzetbe Szű­csöt, aki önzetlenül passzolt Arrudához, utóbbi közelről az üres kapuba passzolta a lab­dát, 1-2. 88. p.: Kontráz­tak a vendégek, Rob nyargalhatott kapura, és jó ütemű középre adása után, Szabó Csa­ba a hazai kapus lábai között megszerezte má­sodik találatát, 1-3. Értékelés: Az első 45. perc alacsony szín­vonalú játékot hozott, szinte nem volt egy ép­kézláb támadás, ami ve­szélyt jelenthetett vol­na. Az első siófoki gól után valamivel lükte­tőbb lett a játék, ennek köszönhetően további találatok születtek. Bár a vendé­gek nyerték a találkozót, egy rá­menősebb és jobb támadójátékot nyújtó Lombard akár nyerhetett is volna.­­ P. Nagy László: - Csodát vár­tam egy hét alatt, de ez nem ilyen egyszerű... Csank János: - Nehezen szü­letett meg az első gólunk, amit el­sősorban a görcsösségnek és a nagy akarásnak tudhatom be, utána már könnyebb volt. Reális eredmény született. _____________________________CSEJTEI ISTVÁN A szerencsésebb csapat győzött Labdarúgó NB I. B. Nyugati csoport: Lombard FC - Siófok 1-3 (0-0) ■ ■ ■. i ■ i__________________:________.___________,____ : A fiatal Máj (fehérben) határozottan és jól küzdött FOTÓ: KISS T- József Vereség Kalocsán NŐI RÖPLABDA NB I: Kalocsa - Vértes Volán 3:2 (23, -23, 19, -18, 9) Kalocsa, 200 néző, vezette: Békési, Dankó. Vértes Volán SE: Tihanyi, Hermann, Dombi, Gödri, Papp /., Szakál. Csere: Tóth R. (liberó), Tóth Á. Edző: Ogonovszky Szilárd. Az NB I-ben a 5-8. helyért vívandó rájátszás rangadóján már nem volt tét a két csapat számára. A zárás előtt két fordulóval ugyanis már kiderült, hogy a tatabányaiak az 5., a kalocsa­iak pedig a 6. helyen végeztek. A 92 percig tartó mérkőzésen minden szettben a hazaiak szerez­tek vezetést, aztán szoros játszmák­nak szurkolhatott a közönség. A ka­locsaiak szintén fiatal együttese na­gyon lelkesen, és jól védekezve megérdemelten, nyerte a találkozót. Kiss Tibor, a Vértes Volán techni­kai vezetője: - Nem erre az ered­ményre számítottunk, talán a tétnél­küliség számlájára írható, hogy túl nyugodt volt csapatunk. Egy hét múlva a szegediek ellen biztosan győztesen zárjuk az évadot. Szép megyei sikerek Kaszón Duatlon A Nagyatádtól 16 kilométerre fekvő Kaszón ren­dezték szombaton a gyermek és serdülő sprint­távú duatlon országos bajnokságot, valamint az ifjúsági korosztály részére Európa-bajnoki rang­listaversenyt. Megyénk sportolói ismét kitettek magukért. A korosztályonkénti eredmények, újonc kor­csoport: 16. Hostya Viktor (ORTRI Császári Cse­mege, Oroszlány), 3. Fekete Flóra (Tatabányai Ke­rékpáros és Triatlon Klub), 9. Katona Vivien (Ta­tabánya). Gyermek korcsoport, fiúk: 17. Fekete Máté, 19. Kovács Ákos, 20. Répássy Márton (mindhárom Tatabánya). Ők a fiúcsapat csapat­­versenyben az ob bronzérmesei lettek. Lányok: 3. Kostyál Ágnes, 4. Vattai Nikoletta (mindkettő ORTRI) 5. Tóth Zsófia (Tatabánya), 7. Csornai Erika, 8. Mihalek Zsófia 11. Csernák Kit­ti (mindhárom ORTRI), 12. Pozsonyi Ágnes (Esztergomi Triatlon Klub), 13. Laczó Zsuzsanna (ORTRI). A Kostyál Ágnes és Vattai Nikoletta összetételű oroszlányi csapat a Magyar Köztársaság aranyér­mese lett. Ők megvédték tavalyi elsőségüket. Ser­dülő korcsoport: 4. Kostyál Tamás (ORTRI). Ifjú­sági korcsoport: 11. Németh Tamás (ORTRI). A Turcsányi János, Baksza Attila, Hajnal Péter ös­­szetételű esztergomi ifi fiúcsapat a csapatver­senyben a 4. helyen végzett. Lányok: 8. Erdélyi Dóra (ORTRI), junior kor­csoport, nők: 1. Bakonyi Fruzsina (Oroszlány). Férfi junior: 2. Rendes Csaba (Esztergom). U23-as korcsoport: 2. Erdős Ibolya (ORTRI)._________■ Vattai Nikolett és Kostyál Ágnes ismét csapatbajnok lett A kodályosok két első helyeG­yengécske befejezés A Kodály Zoltán Ének-zene Tagoza­tos Általános Iskola két kategóriá­ban lett első a kézilabda megyei di­ákolimpián, kiharcolta a jogot az or­szágos döntőben való részvételre. Eredmények, 5-6 osztályosok: Kodály Zoltán Ált. Iskola - Kőkú­ti Általános Iskola Tata 32-7, Ko­dály Z. Ált. Isk.­­ Feszty Árpád Ált. Isk. Komárom 32-8. Végeredmény: 1. Kodály (Tata­bánya), 2. Kőkúti (Tata), 3. Feszty (Komárom). Az első helyezett Kodály-isko­­la névsora: Benis Bence, Kanyó Balázs, Kanyó Bence, Kerecsényi József, Torma Levente, Reindl Já­nos, Nagy Gergő, Frank Balázs, Simon Tamás, Walter Rodrigo, Mátray Ádám, Majoros Viktor, Síkos Álmos. 7-8. osztályosok: Kodály Z. Ált. Iskola - Kőkúti Ált. Isk. Tata 14-8, Kodály isk. - Gárdonyi G. Ált. Iskola Ács 20-6, Kodály isk. - Petőfi S. Ált. Isk. Dorog 26-5. Eredmények: 1. Kodály (Tb.), 2. Kőkúti (Tata), 3. Gárdonyi (Ács), 4. Petőfi (Dorog). Az első helyezett Kodály-isko­­la névsora: Selymes Attila, Soós Ádám, Kiss Ádám, Benkovics Dániel, Bozsó Dávid, Lehőcz Zol­tán, Hankovszky Csaba, Benis Bence, Péter Dávid, Galamb Ber­talan, Palkó Dániel. Mindkét csapat felkészítő tanára és edző­­je: Horváth Árpád.___________■ Futball Magyar Kupa-selejtező A Magyar Kupa megyei selejtező- SE - Szomor-Zsámbék, Bana­­­inek második fordulójában már Nagyigmánd, Piliscsév­ius 8-án 17 órai kezdéssel a kö- Gyermely, Szák - Bokod, Baj - vetkező párosításban játszanak a Komárom, Kisbér - Ácsi Kinizsi, csapatok: Bábolna - Oroszlány, Kecskéd - Vértesszőlős, Tardos - Sárisáp - Esztergomi FC, Zoltek Bajót.______________________■ Női teke Szuper Liga A tatabányaiak eredményei: Járfásné 382, Máriánné 391, Megyesiné 393, Ficsorné 428, Balla 419, Steiner 401 fa. Az 5-8. helyért rendezett rá­játszás utolsó fordulóját Tatabá­nyán tartották, amelyen a zala­egerszegiek diadalmaskodtak a TSC előtt, így végül 5. a ZTE, 6. a TSC, 7. a Pécs, 8. a Szánk lett. Nagyon rosszul kezdtek a ven­déglátó tatabányaiak, és a szo­katlanul gyenge széria a meccs végéig megmaradt. Csupán Balla és Ficsorné volt képes a köze­pesnél jobbat nyújtani. Ilyen gyenge eredményt (2414) már régen dobtak Juhos Anikó veze­tőedző tanítványai. Végered­ményben az idei Szuper Ligában a hatodik lett a TSC, és ez csu­pán azért csalódás, mert az 1-4. helyet eldöntő felsőházi ráját­szásból csak egy ponttal maradt le a tatabányai gárda. Juhos Anikó: - Nem vagyok büszke a mai eredményre. Mentségünkre lehet, hogy a ta­tabányai tekepálya átalakítása két hétig nagyon zavarta a felké­szülésünket. Járfásné koncentrál a dobás előtt ■ 2002. ÁPRILIS 29., HÉTFŐ 1­11 Ö­t perc alatt dőlt el a meccs Dorog FC - Pápa ELC 0-2 (0-0) Labdarúgó NB I. B Dorog, 300 néző, vezette: Medovárszky J. (Nagy Szpisák). DOROG: Pikács - Szekeres J., Faragó, Máté - Sinkó, Duró, Pan­dúr, Bálint, Mlinkovics (Takács a 74. p.) - Aubel, Vígh Sz. Veze­tőedző: Horváth Pál. PÁPA: Baji - Radics, Csordás, Lantai, Csnomarkovics, Kvasz, Forrai (Herold a 80. p.), Vörös, Király - Takács Sz., Sütöri. Játékos-edző: Csertői Aurél. Góllövők: Király (62. p.), Vörös (11-esből, 67. perc). A mérkőzés króni­kája, 62. perc: a lesre ját­szó dorogi védők között Takács kiugratta Királyt, aki tizenhá­rom méterről a kapu bal oldalá­ba helyezte a labdát, 0-1. 67. p.: Faragó, igaz vétlenül, de keze­zett a 16-oson belül. A jogos büntetőt Vörös a jobb felső sa­rokba lőtte, 0-2. 78. p.: Sinkó ívelte középre a labdát, amely­re Duró rajtolt, ám a vendégvé­dők kétségbeesetten szögletre mentettek. Az első félidőben nem kerül­tek igazán veszélybe a kapuk, csupán Aubel fejese okozott iz­galmakat. A második félidőre alaposan felrázta csapatát Cser­tői Aurél, és 5 perc alatt eldön­tötték a mérkőzés sorsát a pápa­iak. A hajrában csipkedte ugyan magát a DFC, de már nem volt képes az eredményen változtat­ni. Mindkét csapat és a szurko­lók is adóztak a tragikus körül­mények között elhunyt Simon Tibor emlékének. Horváth Pál mondott beszédet, mécseket gyújtottak, a kispadon pedig nem foglaltak helyet a mér­kőzés alatt a szakvezetők és a cserejátékosok. Si­mon Tibor képét he­lyezték a kispadokra, és azt a kettes számú mezt, amelyet Dorogon is „kivontak” a forgalomból a Ferencváros egykori sztárja emlékének adózva. Jók: Duró, Bálint, Aubel, illet­ve Csordás, Király, Takács, Forrai. Horváth Pál:­­ Nemcsak a mérkőzést veszítettük el, hanem egy nagyon jó barátot, kollégát is. Nyugodj békében, Simon Tibor. Csertői Aurél: - Megérdemelt győzelmet arattunk, melynek ak­kor lesz nagy értéke, ha a hazai mérkőzésünket is megnyerjük, és elérjük a tabella hetedik he­lyét. Ez megfelelne tavaszi célja­inknak. p. s. F­egyelmezetlen játék Esztergomi SC - Baracs 0-2 (0-2) Labdarúgó NB III. Esztergom, 100 néző, vezette: Tóth S. Esztergomi SC: Czivisz -Varga K. (Sztojka), Tóth L., Baják, Robotka - Szölgyémi, Horváth S. (Méhes N.), Schanker, Kneiszel - Papp A., Mlaka (Treznik). Edző: Holáampf Sándor. Góllövők: Varga K. (öngól), Bravics. A mérkőzés krónikája, 15. perc: Schauker került a védők elé, beadását Papp A. a bal alsó sarok mellé lőtte. 24. p.: Csanaki elhúzott a jobb szélen, a középre adást Král elvétette, ám a berob­banó Varga K. kétségbeesetten a saját kapujába vágta a labdát, 0-1. 43. p.: Král lefordult a védőjéről, majd hét méterről a hálóba talált, 0-2. 70. p.: Szabó beadását Csa­­naki lőtte kapura, de a gólvona­lon álló Baják kivágta a hálóba tartó labdát. Az esztergomiak végre a leg­jobb összeállításban léphettek pályára, mégis nagyon gyengén játszottak. A vendégek minden csapatrészükben jobbak voltak, masszívan védekeztek, így a se­reghajtó megérdemelten nyert. Ez a három pont még nagyon hi­ányozhat a királyvárosiaknak. Jók: Tóth L, illetve Tőkési, Csanaki, Halász, Szabó. Holdampf Sándor: - Ma meg­kaptuk a leckét, csapatom meg­­bukott a vizsgán.____________■ NŐI KÉZILABDA NB I. B Hévíz SK - TSC-Royal 31-31 (19-16) Hévíz, 300 néző, vezette: Ko­vács, Pauer. TATABÁNYAI SC-ROYAL AU­TÓHÁZ: Kuthy - Sümeg 3, Keczkó A. 8, Zsíros, Tóth 10, Őri 6, Sajduné 1. Csere: Kovács, Frick, Keczkóné 3, Czoma. Péntek. Edző: Keczkóné Sipos Anikó. Mácsait és Nagynét nélkülözve lépett pályára a tatabányai csapat, és az első 10 percben még ki­egyenlítetté tudták tenni a játékot (6-5). Nem nagyon íz­lett a vendégeknek a nyitott vé­dekezés, így támadásban elég sok labdát eladtak. A második félidőre már jobb taktikai elkép­zeléssel lépett pályára a TSC, a jó védekezés mellett most már a támadásaikat is góllal tudták be­fejezni. Tíz perc eltelte után, 23- 23-nál egyenlített a tatabányai csapat, és ezután fej-fej mellett haladt a két együttes (26-26, SO­SO). Az utolsó percekben a tata­bányaiak szereztek vezetést, de a játékvezetők egy támadófault után a hazaiaknak adták a labdát, akik kiegyenlí­tettek. 20 másodpercnyi ideje volt még a Tatabá­nyának, hogy megsze­rezze a győztes gólt, de a hazai védők sikerrel tör­delték szét a játékot. Keczkóné Sípos Anikó: - A mérkőzés hajrájában nyerési esé­lyünk volt, de a döntetlennek is örülök, mert a második félidőben jól játszott a csapatom._______■ Malév - Komáromi AC 33-20(12-7) Budapest, 100 néző, vezette: Ágnecz, Sipos. Komáromi AC: Szalay - Far­kas (2), Őri (3), Pöltl, Molnár (2), Nagy M., Tmlik (10). Cse­rék: Lőrincz (kapus), Nagy T., Császár, Bartalos (3), Gazda- Pusztai, Haris, Zakor. Edző: Csordás Árpád. Hétméteresek: 7/7, illetve 8/6 Kiállítás: 4, illetve 8 perc Idegesen, kapkodva játszott mindkét együttes a találkozó el­ső részében. A 10. percben 3-1- re vezettek a házigazdák, öt perccel rá pedig egyenlő (4-4) volt az állás. Ezt követően a vendégek többször eladták a labdát, ziccerekben hibáztak. A fővárosiak kihasználták a komá­romiak hibáit, s rendre 3-4 gól­lal vezettek. Térfélcsere után a piros-fehé­rek próbáltak újítani, ám támadá­saikat nem tudták gólokkal befe­jezni. A budapesti gárda fokoza­tosan elhúzott, Csordás Árpád lá­nyai pedig csak futottak az ered­mény után. Az utolsó negyedórá­ban teljesen szétesett csapat ké­pét keltették a komáromiak, játé­kuk szétesett, lelkesedést sem le­hetett látni a társaságon. A hazai­ak ilyen arányban is megérde­melten győztek. Csordás Árpád: - Sajnos, nem tudtuk túllépni az árnyé­kunkat... K. L