24 óra, 2003. június (14. évfolyam, 127-150. szám)

2003-06-02 / 127. szám

2003. június 2., hétfő Montoya 2. futamgyőzelme A kolumbiai Juan Pablo Montoya nyerte az 54. Forma-1-es világbaj­nokság Monacói Nagydíját, mö­götte a finn Kimi Räikkönen és a német Michael Schumacher vég­zett. Montoya először 2001. szep­tember 16-án a monzai Olasz Nagydíjon diadalmaskodott.­­ Az volt a legnehezebb, hogy a második boxkiállás után is meg kellett őriznem első helyemet Kimi előtt - mondta a boldog győztes. - Szerencsére sikerült, ha kevéssel is. A Forma-1 állása, pilóták: 1. Räikkönen (finn, McLaren-Merce­­des) 48 pont 2. M. Schumacher (német, Ferrari) 44, (spanyol, Renault) 29, 3. Alonso 4. Barri­chello (brazil, Ferrari) 27, 5. Mon­toya (kolumbiai, Williams-BMW) 25, 6. Coulthard (skót, McLaren- Mercedes) 25, 7. R. Schumacher (német, Williams-BMW) 25. ■ Nagy Suzuki megyei I. ZOLTEK SE - NASZÁLY 1-1 (1-0) Nyergesújfalu, 100 néző, vezette: Pruzsina J. ZOLTEK SE: Bohner - Szabó, Katona, Marczinkó, Borsi, Egeresi (Varga S.), Horváth, Gálicz (Hőgyes), Némedi, Toro­nyi (Varga A.), Bozóki. Edző: Varga Sándor. NASZÁLY: Nyári - Szűcs, Járfás, Pintér, Bécsi (Kolompár), Szabadi, Németh, Vígh, Sarus, Venczel, Papp (Herczegh). Edző: Tóth Sándor. Gólszerző: Bozóki, illetve Venczel. Jók: a hazaiaknál nem volt, il­letve az egész vendégcsapat. Varga Sándor: - Száz helyzet­ből egyet sikerült berúgni. Tóth Sándor: - Úgy érzem, a döntetlenre rászolgáltunk egy nagyon jól játszó ellenféllel szemben. V.SOMLÓ - V.SZŐLŐS 2-1 (1-0) VértessoMló, 200 néző, vezette: Madlena J. VÉRTESSOMLÓ: Tujfl - Bakó, Szekeres J., Igó, Nagy N. (Szipőcs), Zsemberi P. (Kovács), Richter, Zsemberi Zs., Kanyok, Piroska, Hanikám. Edző: Járfás József. VÉRTESSZŐLŐS: Simon - Za­­csek, Héder, Szekeres G., Viola, Kishonti, Tokaji (Tomasik), Máj, Valusek, Kanis, Szalontai. Edző: Járfás Péter. Gólszerző: Kanyok, Zsemberi Zs., illetve Kanis. Jók: Tujfl, Szekeres .„ Kanyok, Zsemberi, Bakó, illetve az egész vendégcsapat. Járfás József: - Hazai pályán, szép játékkal sikerült a három pontot itthon tartani. Járfás Péter: - Jól játszottunk, lehetőségeink kimaradtak, nem érdemeltünk vereséget. ÁCS - KÖRNYE 8-2 (5-1) Ács, 300 néző, vezette: Gebei G. ÁCSI KINIZSI: Valakovics (Józsa S.) - Nagy A., Botka (Csebik), Palakovics (Vörös), Né­meth, Csáki, Czanik, Bognár, Kozenkow (Varga), Gulyás (Már­kus), Koncz. Edző: Marosi László. KÖRNYE: Várkövi - Jesze­­novics, Tunyogi (Fekete), Kozár, Lelkes, Szentiványi, Mester, Herczeg (Klem­pa), Selymes (Soós), Inczédy, Kongyik (Wéber). Játékos-edző: Selymes Attila. Gólszerző: Gulyás (3), Bognár (2), Koncz (2), Márkus, illetve Inczédy, Lelkes. Jók: Az egész ácsi csapat, illet­ve Selymes, Herczeg, Mester. Marosi László: - Büszke va­gyok a csapatomra, és köszönöm mindenkinek, aki segítette a munkámat. Selymes Attila:­­ Gratulálok az Ács bajnokcsapatának. Továb­bi sok sikert az NB III-ban. PILISMARÓT - SÁRISÁP 2-1 (1-0) Pilismarót, 150 néző, vezette: Mi­hályi L. PILISMARÓT: Hermann - So­mogyi, Cserép, Mankó, Gömbös, Országh, Fehér, Győri, Batár (Hernádi), Marosi (Sándor), Ko­vács. Edző: Göbölös Gábor. SÁRISÁP: Baumstark - Varga, Gombola, Pokriva, Farkas L., Bauer (Tutervai), Várkonyi (Mé­száros), Andréka, Farkas A., Bökő, Bors. Játékos-edző: Farkas László. Gólszerző: Marosi, Cserép, il­letve Farkas A. Jók: az egész pilismaróti csa­pat, illetve a vendégcsapatnál nem volt. OSZTÁLYÚ FOCIBAJNOKSÁG Göbölös Gábor: - Jó időjárás, jó mérkőzés, jó játékvezetés mel­lett jó eredmény. Farkas László: - Küzdelmes mérkőzésen mezőnyfölényünk­ből csak egy gólra futotta. KOÓS - BÁBOLNA 1-1 (1-1) Kocs, 150 néző, vezette: Tarr S. KOCS: Süle - Kalmár, Kele, Mayer, Zsilinszki, Pech, Mészá­ros, Wéber, Kun, Bottó (Kiss Gy.), Nagy P. Játékos-edző: Kele Zoltán. BÁBOLNA: Sulyok - Horváth Cs: Vörös, Józsa, Szabó (Török), Horváth M., Kelemen, Bíró, Szedlacsek (Kiss A.), Karvas, Korodi (Mogyorósi). Edző: Gunyhó Ferenc. Gólszerző: Wéber (11-esből), illetve Szabó. Jók: Süle (a mezőny legjobb­ja), Wéber, Kun, Mészáros, illet­ve Sulyok, Horváth M., Kelemen. Kele Zoltán: - Ma ennyire fu­totta, küzdünk a végsőkig. Gunyhó Ferenc: - Szezon végi igazságos pontosztozkodás. BOKOD - KOMÁROM 1-1 (1-0) Bököd, 50 néző, vezette: Kirschner F. BOKODI ERŐMŰ: Szalai - Kemenesi K. (Havelda), Pál, Szöllősi M, Kisvári L, Sáry (Ko­vács), Selymes, Takács, Kisvári G., Sipos (Dobó), Babér. Edző: Zóka Sándor. KOMÁROM: Pirik - Kun, Or­bán, Tőcsér, Egervári, Nagy, Füzi, Sebestyén, Borvendég: Szakolczai, Prieiszli. Játékos­edző: Dupai János. Gólszerző: Selymes, illetve Nagy. Jók: Szalai, Pál, Szöllősi ., Selymes, illetve a vendégeknél nem volt. Zóka Sándor:­­ Küzdelmes mérkőzésen az első félidő elpus­kázott helyzetei pontvesztést eredményeztek. Dupai János:­­ Gyenge játék... V. ERŐMŰ - LABATLAN 3-1 (1-1) Tatabánya, 50 néző, vezette: Herka A VÉRTESI ERŐMŰ: Sáli - Laka­tos, Auerbach, Daróczi, Kiss, Rostási (Török), Szabacsi, Ma­gyar (Fekete), Milkó, Kalmár, Bá­tor (Zudor). Játékos-edző: Ma­gyar Sándor. LÁBATLAN: Ozoróczi - Né­meth, Matsz, Bartl, Koós, Sze­nes, Balogh (Varga), Pálmai, Len­cse (Zsidi), Bujtor, Bokréta. Edző: Simon Tibor. Gólszerző: Kalmár, Milkó, Szabacsi, illetve Bokréta. Kiállítva: Németh (a 85. perc­ben). Jók: Az egész erőműi csapat, illetve a lábatlaniaknál nem volt. Magyar Sándor: - Nagyon kellett a győzelem. Egy sportsze­rű, izgalmas meccs volt. Simon Tibor: - Gratulálok az ellenfélnek. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Ács 185 1 92-23 59 2. Bábolna 163 5 56-26 51 3. Zoltek SE 127 5 64-31 43 4. Komárom 126 6 38-29 42 5. V.somló 108 6 59-53 38 6. Sárisáp 106 8 56-41 36 7. V. Erőmű8 6 10 41-41 30 8. Amarót9 3 12 45-71 30 9. Környe8 5 11 40-49 29 10. V.SZŐICS6 7 11 33-53 25 11. Lábatlan6 6 12 45-52 24 12. Kocs6 5 13 32-55 23 13. Naszály4 4 16 33-77 16 14. Borod*3 9 12 34-67 15 -------—— — ------­S­PORT Mandula veresége Tenisz A világranglistán 75. Mandula Petra 1 óra 58 perces mérkőzé­sen 4:6, 6:2, 7:5-re kikapott a 8. helyen kiemelt Chanda Rubin­tól, így egyesben nem jutott a negyeddöntőbe a francia nyílt teniszbajnokságon. A magyar játékos nyerhetett volna, de a 89 önhiba (Rubin: 55) megpecsé­telte sorsát. ■ Tatán a válogatott labdarúgás A magyar labdarúgó-válogatott tagjai hétfőn kora délután találkoznak a Puskás Ferenc-sta­­dionban, ahonnan Gellei Imre szövetségi kapitány vezetésével a Tatai Edzőtáborba utaznak. Csütörtök estig készül a keret Tatán, csütörtökön este 18 óra 30 perctől a Puskás Ferenc-sta­­dionban edzenek legjobbjaink. A válogatott már nem tér vissza az edzőtáborba, hanem a mar­gitszigeti Thermál hotelben lakik a Lettország elleni Eb-selej­­tezőig, amely június 7-én 20 óra 15 perckor kezdődik a Puskás Ferenc-stadionban. ■ ja adott otthont a hagyományos díjugrató lovasversenynek, ame­lyet a Mátyás és Fia Kft. rendezett. Nagy érdeklődés mellett, négy kategóriában küzdöttek a profik, a kezdő és az ifjúsági lovasok. Az esemény fő támogatója, a Hyundai Király Autóház nevét viselő B3- as kategória volt a leglátványosabb. Felvételünkön Mester Zsófia látható lovával a verseny kezdete előtt. A viadal eredményeiről ké­sőbbi számunkban írunk. fotó: haraszti norbert Zenés, vidám búcsú Dorogon Labdarúgó NB 11: Dorogi FC - ESMTK 3-1 (1-0) Dorog, 300 néző, vezette: Kujbus (Márkus, Ottó). Dorogi FC: Hauer - Faragó, Csapó, Kriska, Horváth, Nádasi (46. p. Czipper), Bodó, Haág, Me­rényi (25. p. Sinkó) - Brandhuber, Takó. Edző: Morecz László. ESMTK: Szerovay - Maros­falvi, Szőke, Kovács (68. p. Orbán), Ribi, Farkas, Czakó, Takács (50. p. Bukva) - Péter, Simon, Sipos. Edző: Ebedli Ferenc. Gólok: Takó (2), Brandhuber, illetve Bukva. A mérkőzés krónikája: a 38. percben a remek labdarúgóidőben Sinkó átadásából Takó 8 méterről, balról, a hosszú sarokba lőtt, 1-0. Az 52. percben egy gyors vendég­akció végén Bukva az ötösről a ka­pu közepébe passzolta a labdát, 1- 1. A 67. percben Sinkó bolondítot­ta meg a balösszekötő helyén a védőket, remek passzát Takó biz­tosan lőtte a kapuba, 2-1. A 68. percben Sinkót fölöslegesnek tű­nő dumáért kiállította a lelkes já­tékvezető. A 90. percben a dorogi­ak feltették az i-re a pontot a ráját­szásban mutatott játékukra, Brandhuber két lépésről elegán­san passzolt a hálóba, 3-1. Morecz László:­­ Az akarat és az odafigyelés diadala volt ez a mai mérkőzés ebben a nagy me­legben, minden elismerés a fiúk­nak, köszönöm az eddigi hozzá­állásukat. FENYVESI KÁROLY Nem bírtak a játékvezetővel Labdarúgó NB II.: Sárvár - Tatai HAC 3-0 (1-0) Sárvár, 300 néző, vezette: Farkas B. (Nagy, Kovács P.). Tatai HAC: Berecz - Tóth Z., Németh, dr. Schmidtmayer, Veréb, Margl - Kádas, Lahos Pankotai (Farkas Cs. a 88. perc­ben) - Unger (Gyüszi a 82. perc­ben), Kuzma (Miksi a 60. perc­ben). Vezetőedző: Ferling Béla. Góllövők: Pupp, Heiczinger (11-esből), Beke (11-esből). A mérkőzés krónikája, 7. perc: Kuzma jobb oldali beadását Schmidtmayer 17 méterről kapura lőtte, a hazaiak portása szépen vé­dett. 16. p.: bal oldali szöglet után Pupp 7 méterről fejelt a hálóba, 1-0. 34. p.: a 16-oson belülre törő Schmidtmayert szabálytalanul sze­relték, a jogos büntető elmaradt. 41. p.: Schmidtmayer 17 méterről alig lőtt a kapu mellé. 57. p.: Margl tisztán szerelt, a bíró meglepetésre 11-est ítélt. Herczinger értékesítette a büntetőt, 2-0.83. p.: a 16-oson be­lüli csata után a játékvezető ismét 11-est adott a sárváriak javára. Beke élt az ajándék büntetővel, 3-0. Az erősen tartalékos, nagyon fiatal átlagéletkorú tatai gárda nem vallott szégyent. Első NB I­­es mérkőzését játszotta a csapat­ban Margl Attila és Farkas Csaba. Ferling Béla: - Kemény mécs­esen vagyunk túl, amelyen több fiatalnak tudtam játéklehetőséget adni. A kritikán aluli játékveze­tésre nem számítottam. Komáromi Lajos, a TÚAC ügy­vezető elnöke: - Amíg ilyen ké­pességű bírók működnek az NB II-ben, ne csodálkozzunk, hogy botrányba fulladnak a mérkőzé­sek. Szégyellem magamat, hogy valamikor játékvezető voltam. ■ Hazai siker a Bányász Kupán Bököd Az idén a Vértesi Erőmű Rt. és az Oroszlányi Hor­gász Egyesület kapta a nemzetközi Bányász Hor­gász Kupa rendezésének a jogát. A hagyományos versengés 29 évvel ezelőtt Szolnokról indult a bará­ti kapcsolatok ápolásának a jegyében. Szórakoztató, hobbijellegét a három évtized alatt megőrizte. A hét végi verseny - melynek helyszíne az orosz­lányi erőmű hűtőtava volt - több feladatból állt. Szombaton, az ünnepélyes megnyitót követően, kora délután fotót töltöttek ki a résztvevők, mely­nek kérdései természetesen a horgászathoz kap­csolódtak. Ezután barkácsolási tudásukat mérték össze a pecások: horogkötés, zsinórkötés, horgász­­módszerek felismerése és alkalmazása szerepelt a feladatok között. A versenyzők célba dobásból is vizsgáztak. Tíz méterre lévő, úgynevezett arenberg táblára, majd vízen lévő mozgó célpontra kellett ta­lálatot elérni csónakból. A jókedvű megmérettetés első napja vacsorával zárult. A menü - mi sem ter­mészetesebb -, a csapatok által készített halászlé volt. Az étel fő összetevőjét, egy másfél kilós, élő pontyot a rendezők biztosítottak minden csapat­nak. A szabadtéri főzőcske eredménye szintén pon­tot ért. A zsűri jeligés halászleveket bírált, ezzel is biztosítva a verseny tisztaságát. A legmesteribb sza­kácsnak Csűrös Péter bizonyult, ezzel e verseny­számban első helyet biztosítva az Oroszlányi Bá­nyász csapatának. Az ízletes vacsora után a horgászok elfoglalták állásaikat, s este hattól másnap reggel 8 óráig várták a nagy fogást. Vasárnap, a mérlegelést követően összesítették a horgászok pontszámait, amelynek eredménye: az összetett versenyben, 39 résztvevő csapat közül első helyezést ért el az Oroszlányi Horgász Egyesület csapata, megismételve a tavalyi sikerét. Második lett a Szolnoki Olaj Bányász, a har­­madik helyen az Oroszlányi Bányász HE végzett. ■ Az oroszlányiak győztes halfogói: Karácsony László, Baranya István, Magyari Károly, Babér Csaba és Hegedűs József fotó: kiss t. j. 11. OLDAL Labdarúgó NB III. Oroszlány - Rojik 1-1 (1-1) Oroszlány, 100 néző, vezette: Jakab. Oroszlányi SZE­VÉRt.: Kosz­­telnik - Mészáros, Kende, Kulhanek, Altrichter - Boros (Né­meth), Török (Purger), Juszkó, Zsidó (Biczó) - Purgel, Szépe. Edző: Hagymási Zoltán. Góllövő: Szépe, illetve Tordai. A mérkőzés krónikája, 5. perc: Tordai beadását Memba 5 méter­ről rászúrta, Kosztelnik bravúrral védett. 6. p.: Kulhanek 12 méterről lőtt, Vozár szépen védett. 12. p.: Purgel jobb oldali beadását Szépe 18 méterről, kapásból bombázta a jobb alsó sarokba, 1-0. 18. p.: Juszkó kapott jó labdát, aztán nyolc méterről, nagy helyzetben magasan a kapu fölé lőtt. 30. p.: Juszkó vesztette el a labdát a félpá­lyánál. Tordai tört kapura, majd 20 méterről lőtt, a labda Mészároson megpattanva hullott a hálóba, 1-1. A hazai csapat kritikán aluli tel­jesítménye ismét két hazai pont el­vesztésébe került. Hagymási Zoltán: - Sajnálom azt a kevés szurkolót, aki még ki­jön a mérkőzéseinkre. RAFC - Sz.-Zsámbék 1-1 (1-1) Budapest, 200 néző, vezette: Tóth. Szomor-Zsámbék: Dániel - Lajtavári, Wohl, Vanicsek, dr. Geraldo - Szabó N. (Szöllősi), Győrfi, Burkodi (Nagy Zs.), Fekete - Kenyeres (Szabó A.), ízeli. Játé­kos-edző: Nagy Zsolt. Góllövők: Fekete, illetve ízeli. A mérkőzés krónikája, 9. perc: Fekete hét méterről a jobb sarokba lőtt, 1-0.16. p.: Burkodi 40 méteres indításából ízeli 14 méterről lőtt a felső lécre, onnan a hálóba pattant a labda, 1-1. 70. p.: Burkodi 20 mé­teres szabadrúgása a kapufáról pattant a mezőnybe. Jók: Dániel, dr. Geraldo, Győrfi, Burkodi, Szeki. Nagy Zsolt:­­ Kiegyenlített já­ték után igazságos döntetlen szü­letett. Nagyigmánd - Taksony 1-0 (1-0) Nagyigmánd, 250 néző, vezette: Pánczél. Nagyigmánd: Bencsik - Rózsa­hegyi, Vendégh, Molnár, Schmidt - Lengyel (Petőcz), Holbik, Musitz, Vörös (Szabó L.) - Bercsi (Egri), Bánsági. Játékos-edző: Schmidt István. Gólszerző: Bánsági. A mérkőzés krónikája, 25. perc: Bánsági 22 méterről futtából vágta a labdát a taksonyiak hálójá­ba (1-0). A gól után is többet birto­kolták a labdát a házigazdák, eb­ben az időszakban a vendégek csak kíméletlen belépőkkel hívták fel magukra a figyelmet. Térfélcse­re után két hatalmas helyzetet is elpuskáztak az igmándiak. A 65. percben Lengyel átadása után Holbik már a kapust is elfektette, ám 5 méterről mellé gurított. Öt perccel később Lengyel beadása után Bánsági az ötösről lőtt kapás­ból mellé. Az utolsó 10 percben már fáradtan mozogtak Musitzék, ám előnyüket meg tudták őrizni. Jók: Vendégh, Musitz, Schmidt, Bánsági, Schmidt István: - Nagy iramú mérkőzést láthattak a szurkolók. Helyzeteink alapján több góllal is nyerhettünk volna. Dömsöd - Esztergom A vendégek buszának meghibáso­dása miatt a meccs másfél órával később kezdődött. A találkozóról keddi számunkban tudósítunk. ■ Toteeredménvek 1. Ancona - Venezia 2-11 2. Bari - Cagliari onX 3. Catania- Livorno 3-21 4. Cosenza - Lecce 1-22 5. Napoli - Ternana 1-01 6. Sampdoria - Messina 1-1X 7. Triestina - Genoa 1-01 8. Alavés - Betis lapz. után 9. Barcelona - Málaga lapz. után 10. Deportivo - Atl. Madrid 3-21 11. Mallorca - Vallecano 12. Real Madrid - Celta Vigolapz. után 1-1X 13. Villarreal - A. Bilbao lapz. után 14. Sociedad - Valencia lapz. után