24 óra, 2005. március (16. évfolyam, 50-74. szám)

2005-03-07 / 55. szám

TEKE Szokatlan pálya Munkatársunktól Szuperliga - női­­ 13. forduló SZTRÁDA '92 - TATABÁNYAI SC 5:3 (3045,2938) A tatabányaiak eredményei: Megyesi Lászlóné 491 (csapat­pontszerző), Voga Ágnes 476, Steiner Gabriella 479, Méhész Anita 482 (egyéni pontszerző), Suhai Éva 533 (csapatpont­szerző), Márián Zoltánná 477. A közelmúltban átadott új, lemezes borítású pécsi pálya szokatlan volt Juhos Anikó edző tanítványainak. Eddig a mecsekaljaiaknak sem termett ott babér, tegnap viszont kijött nekik a lépés. Megyeszékhe­lyünk együttese a jövő héten a Ritmus SE ellen javíthat. Ifjúsági mérkőzésen: Sztárda '92 - Tatabányai SC 1:3 (888:919). A TSC-s tökések eredményei: Zsíros Andrea 489, Zsíros Viktória 430. FLOORBALL Kiélezett küzdelem Munkatársunktól OB II.-férfi-11. forduló SZŐNY - WHITESHARKS HC 4-3 (2-1, 0-1, 2-1) Szőnyi Palánkdöngetők Köre: Süvegh - Szilvási, Jaczkó, Me­leg, Sztojanov, Kaszab. Csere: Galambos, Bognár B., Nánási, Váradi. Csapatvezető: Kovács Barna. Gólszerzők: Bognár B. 2, Váradi, Galambos. Végig nagy iramú, kiélezett küzdelmet vívott a két csapat, a több helyezetet kidolgozó ha­zaiak megérdemelten tartották otthon a két pontot a második helyen álló budapestiek ellen. U17-es fiú - 3. játéknap SZPK - DIAMONDS B 4-4 (1-1, 2-2,1-1) SZPK: Bakos - Greiner, Veszprémi, Bognár G., Tóth, Váradi, Szabó. Edző: Türinger József. Góllövők: Tóth 2, Bognár G., Váradi. SZPK - ARCADOM 3-2 (0-1,1-1, 2-0) Góllövők: Tóth 2, Váradi. A szőnyieknél kapusuk sé­rülése miatt mezőnyjátékos vé­dett. A tartalékos csapat nagy elszántsággal küzdött, és to­vábbra is őrzik második helyü­ket bajnokságban. TOTÓEREDMÉNYEK 1. Bayern München - Bremen 1-01 2. Bochum - Schalke mai 0-22 3. Hamburg - Leverkusen 1-01 4. Hannover-Rostock 0-12 5. Mönchengl. - Wolfsburg 1-01 6. VfB Stuttgart - Bielefeld 2-11 7. Hertha BSC - Kaisersl. 1-1X 8. Atalanta - Milan iMM 1-22 9. Roma - Juventus 1-22 10. Internationale - Lecce 2-11 11. Messina - Lazio l-Ö1 12. Sampdoria - Chlevo 1-01 13. Udinese - Bologna 0-12 14. Nürnberg - Dortmund 2-2X Knapek bronzérmes MTI Sanghaj VÍVÁS Knapek Edina bronzérmes lett a női tőr egyéni Világkupa-verse­nyen, a kínai Sanghajban. A másik magyar induló, Varga Gabriella a legjobb 16-ig ju­tott. Knapek az elődöntőben olasz ellenfelétől, Salvato­­ritól kapott ki. Misi bácsitól búcsúznak Türelemmel viselt, hosszú betegség után elhunyt Marton Mi­hály, Misi bácsi - ahogy többen szólították - az Almásfüzitői Timföld Sport Club egykori titkára. Az egyesület alapító tagja volt, az évtizedek alatt különböző sportvezetői tisztségeket töltött be, tevékenykedett elnökként, szakosztályvezetőként és titkárként. Az ATSC sikeres éveiben a Népsport, a Dolgozók Lapja és a Tim­föld újság tudósítójaként jelentősen hozzájárult a klub sportolói­nak, kiemelkedő szakosztályainak, a röplabdások, a labdarúgók, kézilabdások, motorcsónakosok országos megismertetéséhez. Egy igazi sportbarátot, az ATSC hűséges krónikását gyászol­juk. Emlékét megőrizzük. Sportolók és vezetőtársak nevében: Stingl Gellért (Marton Mihályt ma 1l órakor a szőnyi katolikus temetőben kí­sérik utolsó útjára rokonai, ismerősei, tisztelői) SPORT A KÉPERNYŐN SPOOTfI 15.15: Labdarúgás - spanyol bajnokság, 27. forduló, Deportivo-Malaga. 17.15: Labdarúgás-spanyol baj­nokság 27. forduló, összefoglaló. 18.15: Labdarúgás - olasz bajnokság 27. forduló, összefoglaló. 19.15: Mai helyzet. 1930: Labdarúgás-angol bajnokság 29. forduló, összefoglaló. 2030: Labdarúgás-francia baj­nokság 28. forduló, összefoglaló. 2130: Labdarúgás - német bajnokság, 24. forduló, összefoglaló. 2230: Labdarúgás (ism.) - spanyol bajnokság 27. forduló, összefoglaló.2330: Labda­rúgás(ism.)-olasz bajnok­ság 27. forduló, összefoglaló: S­PORTE 13.00: Labdarúgás(ism.)-olasz bajnokság 27. fordu­ló, Livorno - Palermo. 1530: Arany pillanatok. 16.15: Heti helyzet (ism.). 17.00: Ringlispíl (ism.)-Ökölvívó­­magazin. 17.45: Kosárlabda - Női Euroliga, nyolcaddöntő, 3. mérkőzés: Mizo-Pécsi VSK -Zaporizzsja (ism.) 20.00: Alpesisí-magazin (ism.). 2030: Mai helyzet. 20.45: Labda­rúgás-angol bajnok­ság 29. forduló, Manchester City-Bolton (élő). 23.00: Kosárlabda - Férfi bajnoki mérkőzés, Marc-Körmend - Atomerőmű SE. 01.15: Labdarúgás - német bajnok­ság 24. forduló, összefoglaló: * * *** mnnsporT­er 14-+ + * 1330: Snooker(ism.)-lrMesterek,2. nap. 15.00: Ke­ rékpár- PRO-TOUR, Párizs-Nice, Franciaország 2. sza­kaszoló). 17.15: Labdarúgás-Gooppal! 1730: Lab­darúgás - Eurogólok 1830: Csupa sport - Wattok. 19.00: Szumo - Hatsu Basho, Japán. 20.00: Snooker -­­­ Mesterek, 3. nap(élő). 23.00: Labdarúgás- UEFA Bajnokok Ligája. 23.30: Labdarúgás (ism.) - Eurogólok. 0030: Eurosporthírek SPORT KÉZILABDA Törő volt a nyerőember Antalóczy Alfréd NB I. - férfi­­ 17. forduló HARGITA - CARBONEX KC 27-30 (12-12) Solymár, 400 néző, vezette: Nagy, Túróczy. Hargita: Ladányi - Wieszt, Savon 11, Lovrek 3, Kovács, Le­hel 1, Dobrovits 1. Csere: Krizsán (kapus) Sodró 4, Béres 4, Szabó, Csenki 2, Sagyibó 1. Edző: Hemela Zsolt. Tatabánya-Carbonex KC: Szathmári - Kuzma 5, Németh 3, Szögi 2, Rosta 2, Katzirz 4, Törő 12. Csere: Pulay (kapus), Molnár, Zsigmond 2, Haag, Kiss, Szotyori, Iváncsik. Edző: Füzesi Ferenc. Az eredmény alakulása: 5. perc 0-3, 11. p.: 3-3, 17. p.: 4-7, 21. p.: 5-9, 25. p.: 10-10, 33. p.: 15-14,40. p.: 15-19,47. p.: 20-23, 56. p.: 24-26, 58. p.: 25-29. Kiállítások: 12, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/4 ill. 6/6. Ifjúsági mérkőzésen: Hon­­véd-Hargita - Tatabánya- Carbonex KC 28-32 (12-16). A különbusszal érkezett ta­tabányai szurkolók harsány buzdítása mellett Szathmári néhány bravúros védésével valamint Törő és Katzirz két góljával kezdődött az össze­csapás. Kihagyott néhány ven­dég ziccer, illetve Rosta két­perces kiállítása után 3-3 lett az eredmény. A tatabányai fi­úk irányították a játékot, 7-4-re és 9-5-re elhúztak. A félidő hajrájában több átadási és vé­dekezési hibát követtek el Rostáék, és a hazaiak ki­egyenlítettek, sőt a 28. perc­ben először a mérkőzésen 12- 11-re vezettek is. A második félidő elején ro­hanásba ment bele mindkét csapat. A kék-fehérek higgad­tak le előbb, és főleg Törő gól­jaival hét perc alatt sorozatban öt gólt lőttek, máris náluk volt az előny. (15-19). Kiegyenlített lett a játék, és Kuzmáék tartot­ták magabiztosan a 2-3 gólos előnyüket. ből Tavaszi eddig négy meccse­hét pontot gyűjtött Carbonex KC. A Füzesi-legény­­­ség szerdán 18 órakor a Dunaferrt fogadja. A 17. forduló további eredmé­nyei: Dunaferr - Nyíregyháza 38-24 (korábban rendezték), Debrecen - Csömör 26-26, Pick Szeged - PLER 35-23, Százha­lombatta - Szigetvár 31-33. A Veszprém - Győr mérkőzést ké­sőbb játsszák le. * * * (Az NB I. B és az NB II. hét végi eredményeit holnap közöljük.) A téli szünetben Tatabányára igazolt Zsigmond két góllal járult hozzá a Carbonex KC sikeréhez Az állás 1. Veszprém 17--633-379 34 2. Szeged 15 1 1 557-376 31 3. Dunaferr 15-2 601-435 30 4. Tatabánya 11 1 5 480-441 23 5. PLER­ A­8 1 9 480-500 17 6. Debrecen7 2 8 436-453 16 7. Győr7 1 8 383-421 15 8. Csömör5 2 10 419-534 12 9. Nyíregyháza 4 3 10 478-516 11 10. Hargita3 2 12 486-5768 11. Szigetvár3 1 13 429-5607 12. Sz.batta.Ili17 400-5950 24 ÓRA - 2005. MÁRCIUS 7., HÉTFŐ KOSÁRLABDA Az első negyed döntött Kovács Barna NB I. B - női­­ keresztjátszás a 9-16. helyért TATABÁNYA - BAJA UDKSE 73-59 (20-4,17-17,15-19, 21-19) Tatabánya, 100 néző, vezette: Szilas, Mocsai. Tatabányai KC: Katona, Bacsa 16/3, Muraközy 9, Kor­mány 10/3, Izsáki 20 Csere: Lázár, Joó 18, Móricz, Szabolcs. Edző: Zsolnay Árpád. Bajai kosárral kezdődött a ta­lálkozó, azonban sokáig ez volt az egyetlen vendégtalálat. A ha­zaiak jól játszottak, kitűnő véde­kezésük eredményes támadójá­tékkal is párosult Az első ne­gyed eredménye meghatározta a mérkőzés további képét. A kö­vetkező két játékrészben felvált­va estek a kosarak, Zsolnay mes­ter lányai magabiztosan őrizték előnyüket. Az utolsó negyedben a vendégek letámadással próbál­tak felzárkózni, ám a tatabányai­ak taktikus játékkal még növel­ni is tudták a különbséget A TKC kosarasai hosszú idő után újabb győzelemmel örven­deztették meg szurkolóikat. LABDARÚGÁS Auto Trader: Jeles K. L. Edzőmérkőzés III. KERÜLET - TATABÁNYA 0-5 (0-2) Autó Trader FC Tatabánya: Túri - Balogh (Minczér), Filó, Vaskó (Ádám), Rajnay - Tóth Z. (Bébik), Mile, Deme, Forgó (Megyesi) - Nagy T., Lapsansky (Tóth L). Vezetőedző: Sisa Tibor. Gólszerző: Tóth Z. (2), Lapsansky (2), Nagy T. (11-esből). Az NB I. B március 20-ai foly­tatására készülő tatabányaiak a budapesti Rojik-pályán talál­koztak az óbudaiakkal. Megye­­székhelyünk legénysége to­vábbra is jó formában játszik, Sisa Tibor vezetőedző bízik ab­ban, hogy a lendület megmarad a bajnoki mérkőzésekre is. KORONCÓ - ÁCSI KINIZSI 0-2 (0-1) Győr, 50 néző. Vezette: Ács Réka. Ácsi Kinizsi: Gucsi - Margi, Musitz, Vörös (Palakovics) - Purgel, ifj. Hannich, Németh, Varga, Kozenkow - Unger (Lapo­sa), Kóródi. Edző: Hannich Péter. Gólszerző: Kóródi (11-esből), Purgel. Az elhalasztott bajnoki rajt miatt további edzőmérkőzések­kel készülnek az ácsiak az NB III. Duna-csoportjának küzdel­meire. A Kinizsi keretéből ha­tan bajlódnak sérüléssel, beteg­séggel, így Hannich mesternek nem volt sok variációs lehetősé­ge. A mérkőzés meglehetősen egyoldalúra sikerült, és csak a csúszós pálya akadályozta meg Kóródiékat abban, hogy további gólokat szerezzenek. Csuka László szakosztályve­zetőtől megtudtuk: mivel az ácsi pálya biztosan nem hozha­tó bajnoki meccs szintű állapot­ba, így újabb felkészülési talál­kozó vár a játékosokra.