24 óra, 2007. március (18. évfolyam, 51-76. szám)

2007-03-26 / 71. szám

2007. MÁRCIUS 26., HÉTFŐ XVIII. ÉVFOLYAM, 72. SZÁM SPORT a Pinocchio bábcsoport RÉSZLETEK A 15. OLDALON Megszorongatta a bajnokot a Carbonex kézilabda A meccs félidejében még döntetlen állt a veszprémi csarnok eredményjelzőjén Helytállt a Tatabánya a bajnok ellen. A másodosz­tályban a tatai férfiak és a komáromi nők is győztek. G. M./K. E./K. L. BUDAPEST BANK FÉRFI LIGA - 21. FORDULÓ Veszprém - Tatabánya 41-35(19-19) Veszprém, 1100 néző, vezette: Hargitai, Makó. Veszprém: Tatai P. - Kiril Lazarov 6/1, Cozma 5, Gulyás 5, Lushnikov, Putics 2/1, Pásztor 6. Cserék: Liszkai (kapus), Iváncsik G. 1, Sesum 4, Gál 1, Perez 6, Vujin 2, Eklemovic 3. Edző: Zdravko Zovko. Tatabánya: Pulay - Halász 8/4, Pavlovic 4, Sándor 3, Szögi 6, Németh, Vancsics. Cserék: Ko­vács (kapus), Tóth, pilis, Lazarov 5/1, Kanyó 2, Markovic 7, Kiss, Lehőcz. Edző: Füzesi Ferenc. Az eredmény alakulása: 5 p.: 4-3,12. p.: 9-7,16. p.: 9-10,20. p.: 13-12,26. p.: 17-16, 29. p: 17-19, 30. p.: 19-19, 37. p.: 24-24, 39. p.: 24-27,44. p.: 29-25,48. p.: 33-28, 55. p.: 38-32, 60. p.: 41-35. Kiállítások: 0 illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/2 illetve 6/5. A mérkőzés Sándor góljával kezdődött. A nyolcadik percben Halász góljával 5-6-ot mutatott az eredményjelző. 9-7 után zsi­nórban lőtt 3 gólt a Carbonex és 10-9-re vezetett. A 21. percben fordított a Veszprém (13-12), de hamarosan újra döntetlen volt az állás. Az első félidő utolsó két percében egymás után 3 gólt szerzett a vendég együttes, így 19-16-re vezetett. A bajnok ledol­gozta hátrányát, a félidőben 19- 19 állt az eredményjelző táblán. A 40. percben egymás után 3 gólt kapott a Carbonex, 27-24-re vezettek a hazaiak. A 18. percben 33-28-as veszprémi előnynél Fü­zesi Ferenc időt kért. Jól tartotta magát megyeszékhelyünk csapa­ta és minimális, hatgólos veresé­get szenvedett. Dicséret illet min­den játékost, hiszen méltó ellen­felei voltak a Veszprémnek. Füzesi Ferenc: - Folytatódik a jó formánk, remélem, hogy ez a szezon végéig tart. Zdravko Zovko: - Az első fél­időben rosszul védekeztünk. A lé­nyeg, hogy matematikailag is be­biztosítottuk az első helyünket. Ifi: 27-23 (14-9) Tatabányai gólszerzők: Kanyó Balázs 5, Kun, Kiss és Hajdú 4- 4, Szalczinger 3, Kanyó Bence 2, Keindl 1. NB I. B, FÉRFI - 19. FORDULÓ THAC - Pápa 40-29 (21-14) Tata: Czérna - Kuzma 8, Bodnár 4, Krancz 3, Kiss I., Konkoly 4, Nagy Z. 3. Csere: Gazda Pusztai (kapus), Lengyel M. 3, Zeck K. 9, Kiss Zs. 2, Zeck M. 3, Kőhalmi 1, Györke. Edző: Basky Péter. Konkoly nyitotta a gólok sorát, majd Bodnár kétszer volt ered­ményes. Kuzma kiszorított hely­zetből passzolt Krancznak, aki az üres kapuba lőtt, 4-1. Nagy nö­velte négyre a különbséget, de az elkövetkezendő percekben fel­zárkózott az ellenfél, 7-5. Kuzma szélről érkező passzát Krancz új­ra a hálóba lőtte, 15-9. 17-11-nél Kranczot úgy arcon vágták, hogy a folytatásban csak a kispadon szurkolt társainak, Zeck Kriszti­ánnak a hajrában lőtt bombagól­jainak köszönhetően jelentős előnyt szerzett a THAC. A pihenő után Kuzma saját posztjáról és az átlövő helyéről is eredményes volt. 25-17-nél Konkoly bokasérülést szenve­dett. Czérnát Gazda Pusztai vál­totta a kapuban. Kiss Zsolt ahogy beállt, be is talált. A mérkőzés hajrájában Zeck Milán volt ele­mében. A fiatal Kőhalmi is fel­iratkozott a góllövőlistára, és a vi­zek városának együttese újabb gólzáporos sikert aratott. Basky Péter:­­ A közhiede­lemmel ellentétben a bajnokság nem eladó. NB I. B, NŐI­­ 18. FORDULÓ Komárom - Szombathely 21-15 (10-7) Komáromi AC: Kovács B. - Koncz 6, Zakor, Ferenczi 3, Gyurkó 2, Vida 6, Trulik 2. Csere: Szekeres (kapus), Zomborszki 1, Kovács T. 1, Sümeg, Cságola, Viszló. Edző: Csordás Árpád. Molnár belázasodott, nem tud­ta vállalni a szereplést, ezért Csordás Árpád edzőnek át kel­lett variálnia a csapat taktikáját. A házigazdák kezdtek jobban, a 15. percben 6-3-ra vezettek. Mindkét együttes jelentős figyel­met fordított a védekezésre. Sok helyzetet elpuskáztak a lányok, és technikai hibákat vétettek. A szombathelyiek szívósan küzdöttek, nem hagyták, hogy a KAC három gólnál többel vezes­sen az első 30 perc után. A szünet után javult a Duna­­partiak játéka, Vida átlövései utat találtak a vendéggárda háló­jába. Koncz főleg gyors indítá­sok után volt eredményes, Gyurkó lelkesedéséért, jó védő­munkájáért érdemel dicséretet. Kovács Brigitta is remekelt a ka­puban, heteseket is hárított. A hazaiak hat góllal elléptek ellenfelüktől, előnyüket taktikus játékkal a lefújásig őrizték. A KAC győzelmével stabilizálta he­lyét a középmezőnyben. Csordás Árpád: - Küzdel­mes, harcos mérkőzésen fontos két pontot szereztünk. A csapat lelkesedése, harcossága pél­daértékű, me­r A tataiak hálóőre, Czérna Tibor olykor látványos mozdulattal állta útját a kapuja felé tartó pápai lövéseknek vízilabda A magyar férfi vízi­labda-válogatott harmadik, utol­só csoportmérkőzését is meg­nyerve 11-9-re legyőzte Romá­niát a Melbourne-ben zajló vi­zes világbajnokságon. Kemény Dénes alakulata, amely koráb­ban két nagy különbségű siker­rel már bebiztosította csoportel­sőségét, ezúttal nagyobb küzde­lemre kényszerült. A magyarok a legjobb nyolc között az Egye­sült Államokkal vagy Németor­szággal találkoznak szerdán, magyar idő szerint 13 órakor. Jegyzőkönyv: Magyarország - Románia 11-9(1-0,3-2,3-2,4-5) Magyar góldobók: Kásás 4, Molnár 2, Varga Dénes, Mada­ras, Szívós, Kiss G., Biros 1-1. ■ on-line interjú - kérdezzen ön is! TORNYI BARNABÁS Március 26., hétfő 13.30 óra Tornyi Barnabás, az FC Tatabánya Vértes Center NB I-es labdarúgó­­csapatának újonnan kinevezett vezetőedzője lesz a 24 Óra szerkesztőségének vendége március 26-án. Egy óra áll rendelkezésre, hogy kérdezzenek a régi-új trénertől. Fax: (34) 514 011 SMS: (30) 303 0024 Az SMS-t így kezdte: Tornyi mm, ’•w*1 A románokat legyőző férfiak szerdán folytatják Kiss Szabolcs vezérelte vízműves siker vízilabda Az új hálóőr, Györke Zsolt remekelt a tatabányai kapuban OB I. B, FÉRFI­­ 13. FORDULÓ TVSE - Vasi Aligátorok 13-12 (4-4, 3-2, 3-4, 3-2) Tatabánya: Györke - Garami, Kiss Sz. 5, Petrik 3, Monostori, Gebauer, Csányi 2. Csere: Bartanics 3, Adler, Lévai B. Edző: Vojvoda István. Emberelőny: 4/2 illetve 7/5. Ötméteres: 2/1 illetve 2/1. A bajnoki tabella második he­lyén tanyázó szombathelyi csapa­tot fogadta a tatabányai együttes. Petrik és Bartanics szerezte a hazai alakulat első két találatát, majd 2-3-nál Kiss Szabolcs szemfüles megmozdulása jelen­tett egyenlítést. Györke Zsolt a kapuja felé szálló ejtést húzta le, majd a másik oldalon a Petrik által kiharcolt ötméterest Csányi értékesítette. Bartanics ügyesen rázta le vé­dőjét, és jól célzott, 5-4. A játék­vezetők kontrát ítéltek a Vízmű ellen, de a hatékony tatabányai védelem megakadályozta a ven­dégvezetést. Györke újabb hárí­tása után Csányi húzásból volt eredményes, de a vasi center ré­vén újra egyenlő volt az állás, 6-6. A második negyed utolsó ta­lálatát Bartanics szerezte. A felső lécről vágódott a kép­zeletbeli gólvonal mögé a játék­szer egy szombathelyi lövést kö­vetően, de Kiss ezúttal ejtésből szerezte vissza az előnyt csapa­tának. Újabb vasi egyenlítést kö­vetően Petrik előnyből alakította 9-8-ra a mérkőzés állását, majd a nagyszerű napot kifogó Kiss megúszás után vágta a hálóba a labdát, 10-8. Györke bravúrokat mutatott be, mégis 10-10 állt az eredményjelzőn a harmadik nyolc perc végén. Nem először jött ki nagysze­rűen kapujából a Vízmű hálóőre a negyedik játékrész elején, de a fórt nem tudták gólra váltani tár­sai. Az elkövetkezendő percek­ben fejetlenül játszott a házigaz­da, az Aligátorok jutottak előny­höz, 10-11. Nehéz helyzetben új­ra Kiss Szabolcs volt a vendéglá­tó nyerő embere, centerből ter­helte a szombathelyi kaput, 11-11. Gebauer labdaszerzése után Petrik ziccerben nem hibá­zott, 12-11. Bartanics csípte el a játékszert, melyet aztán az ötöd­ször eredményes Kiss juttatott messziről a rivális hálójába. Az utolsó percben ötmétereshez ju­tottak a vendégek, be is lőtték azt, de a hátralévő másodpercek­ben őrizte a labdát a TVSE és megérdemelt, bravúros győzel­met aratott. A találkozón a teljes vízműves alakulat dicséretesen harcolt, de Györke kapus és Kiss Szabolcs teljesítménye kiemel­kedett a mezőnyből. Vojvoda István: - Ha ősszel is lett volna kapusunk, akkor ez a csapat felülről lenne a második és nem a becsületéért küzdene. ■ Kovács B. Kiss Szabolcs nagyszerűen játszott a Szombathely ellen, ötször volt eredményes