24 óra, 2007. október (18. évfolyam, 229-254. szám)

2007-10-15 / 241. szám

9 200?. OKTÓBER 15., HÉTFŐ XVIII. ÉVFOLYAM, 241. SZÁM Helytálltak a tatai kézisek az esélyes Békés otthonában Budapest Bank Férfi Liga, Besöpört-7. forduló BÉKÉS - TATAI HAC 33-28 (22-14) Békés, 600 néző, vezette: Bá­rányi, Szloska. Békés: Nagy L. - Nagy Cs. 4, Pavlovics 2, Ivkovics 3, Kocsis 7, Kopcsák, Himer 4/1. Csere: Árdeleán (kapus), Jurkó 2, Raffai, Szatmári, Djuricin 2, Oláh 7/1, Gamrap 2/1. Edző: Bakó Botond. Tata: Czérna - Kuzma 8/2, Becker 4, Bodnár 7, Krancz 1, Kőhalmi 1, Nagy Z. 4. Csere: Nagy P. (kapus), Bognár 2, Len­gyel 1. Edző: Basky Péter. Az eredmény alakulása: 8. p.: 5-6,12. p.: 10-8,21. p.: 17-11,26. p.: 19-12, 36. p.: 25-15, 47. p.: 26-22, 53. p.: 30-23. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2. A felsőházba törekvő Békés vendégeként lépett pályára a ta­tai együttes. Megyénk csapatá­ban a kispadra sem ülhetett a két sérült, Zeck Krisztián és Kiss István. A mérkőzés első tíz percében fej-fej mellett haladt a két csa­pat sőt, a THAC vezetett is. Az első játékrészben ezután nagy tempót diktált a házigazda, fo­lyamatosan növelte előnyét, a szünetig nyolc gólra. A pihenő után szépen kézi­labdáztak a vendégek. Ugyan végig a hazai gárda vezetett, de Kranczéknak arra is volt lehe­tőségük, hogy háromra felzár­kózzanak. A találkozót végül magabiztosan nyerte meg a Bé­kés, de a tataiak harcoltak, és a célt maximálisan teljesítették, helytálltak idegenben. Bakó Botond: - Az első félidő­ben elfogadható teljesítményt nyújtottunk. Basky Péter: - Lesznek még szép napjaink?! NB I. B, női­ 6. forduló NAGYATÁD - KOMÁROM 29-22 (16-14) Nagyatád, 200 néző, vezette: Arnold, Temesi. Komárom: Szekeres - Koncz 1, Ferenczi 4, Kosik 5, Preisz 1, Vida 5, Viszló 2. Csere: Suszter (kapus), Kovács T., Pöltl 2, Zomborszky, Csőre 1, Zakor, Thiesz 1. Edző: Csordás Árpád. Nagy lendülettel kezdte a ta­lálkozót a hazai csapat, és a sok­szoros NB I-es gólkirály és vá­logatott játékos, Mátyás Au­guszta vezérletével hamar előnyre tett szert. A vendégek jól tartották magukat a rutinos ellenféllel szemben, így szoros félidei állással vonultak pihe­nőre a csapatok. A szünet után nagy elánnal kézilabdáztak a vendégek, a 39. percben 17-17 állt az eredmény­­jelzőn. Ekkor rövidzárlat követ­kezett a KAC játékában, zsinór­ban öt gólt lőtt a Nagyatád, a 43. percben már 23-18 volt az elő­nye. Ezután újra talpra álltak Fe­­rencziék, de a hátrányt már nem tudták ledolgozni. A rutinos ven­déglátó hullámzó teljesítményt nyújtó Komáromot múlt felül. Csordás Árpád: - A vártnál gyengébb teljesítményt nyújtot­tunk, támadásaink haloványab­bak voltak. ■ Kovács E. Tatabányán is győztek a fiatalok labdarúgás Első helyen jutott tovább a Sisa Tibor vezette U19-es válogatott A Sisa Tibor szövetségi edző vezette korosztályos legjobbjaink harmadik mérkőzésüket is meg­nyerték, így csoportjuk­ból az első helyen jutot­tak tovább a következő körbe. Kovács László tatabánya Sisa Tibi, a szívünk­be beleégtél, hazavárunk! - ol­vashattuk az egyik transzparen­sen. A tatabányai szurkolók nem felejtették el, hogy a szakvezető egykoron az NB I. B-ből az élvo­nalba vezényelte megyeszékhe­lyünk csapatát, majd újoncként az ötödik helyet érte el vele. Úgy látszik, a tréner jó mun­kát végez a fiatalokkal is, hiszen az U19-esek a selejtezőn először Kazahsztánt 6-0-ra, majd Walest 3-1-re győzték le. A harmadik, Tatabányán rendezett meccsnek az volt a tétje, hogy a már tovább­jutott legénység a csoport élén végez-e. Ez azt is jelentette volna számukra, hogy a következő kör­ben második helyen továbblépő együttesekkel találkozna együt­tesünk. Aktívabban kezdtek a svájci­ak, s a 8. percben Frei előnyhöz juttatta csapatát. A folytatásban is inkább a vendégek kezdemé­nyeztek, noha a mieink előtt is adódtak lehetőségek. Térfélcsere után lendületeseb­bé vált csapatunk, sokat jelen­tett, hogy Sisa Tibor pályára küldte Németh Krisztiánt. Az 58. percben egyenlítettek a mie­ink, Nikházi erősen középre lőtt szabadrúgása után Lengyel tette bele a lábát a labdába, amely a kapu jobb oldalában kötött ki. A viharos szelet is próbálták kihasználni a mieink. Ko­­mannak sikerült túljárni a sváj­ci hálóőr eszén a 85. percben, a középpályás 20 méterről szánta el magát lövésre, s a laposan meglőtt labda védhetetlenül vá­gódott a bal alsó sarokba. A lefújás után hosszasan ün­nepelte a közönség a fiúkat. - Természetesen a csapat érdeme a siker - mondta mosolyogva Sisa Tibor, majd így folytatta: - Két fáradt együttes találkozott ma. Csapatunk erejét bizonyítja az, hogy nem túl friss lábbal is győzelmet tudtak aratni a jó erőkből álló svájciak ellen. Kü­lön köszönöm a tatabányai szur­kolók támogatását, örülök, hogy így­ fogadtak. Jó volt itt lenni! A csoport másik mérkőzésén: Kazahsztán - Wales 2-1. JEGYZŐKÖNYV U19-es Eb-selejtező, 2. csoport, 3. mérkőzés MAGYARORSZÁG - SVÁJC 2-1 (0-1) Tatabánya, 1500 néző, vezette: Borski (lengyel) - Szymanik (lengyel), van Roekel (holland). Magyarország: Gulácsi Szekeres (Simon Á. 16.), Len­­­gyel, Korcsmár, Kádár - Gál, Busái - Nagy D. (Szabó L. 74.), Komán, Nikházi - Birtalan (Németh K. 54.). Szövetségi edző: Sisa Tibor. Svájc: Marques - Morganella, Ritter, Rossini, Tarchini - Bellon, Schönbüchler (Schürpf 72.), Unal, Perrier - Frei, Gavranovics (Subotics 61.). Szövetségi edző: Martin Trümpler. Gólszerző: Lengyel (58.), Koman (85.), illetve Frei (8.). Németh Krisztián (9-es mezben) beállása után lendületesebbé vált a fiatalok játéka A csoport végeredménye 2. Svájc 1 1 14 3. Kazahsztán 1 - 2 3-133 4. Wales 1 2 3-61 Várhidi Péter szövetségi kapitány elégedett volt a máltaiak ellen mutatott játékkal Várhidi Péter, a magyar lab­darúgó-válogatott szövetségi kapitánya elégedetten érté­kelt a Málta elleni 2-0-ás si­kerrel végződött Európa-baj­­noki selejtező után. - Büszke vagyok a csapatomra, a játé­kosok maximálisan odafi­gyeltek. A komolyabb célkitű­zéseinket sikerült elérni, van már stílusa a válogatottnak, a gerinc kialakult, a közön­ség pedig ismét megszerette a nemzeti csapatot - mondta a szakember. A tréner úgy véli, a siker egyik kulcsa az volt, hogy a futballisták töké­letesen alkalmazták az előre begyakorolt taktikai formáci­ókat. Feczesin Róbert, a Brescia fiatal támadója a 34. percben Dzsudzsák Ba­lázs beadását csúsztatta a kapu bal oldalába. A máso­dik gólt Tőzsér Dániel, az AEK Athén középpályása szerezte egy ritkán láthatóan tökéletesen kivitelezett sza­badrúgásból. A C csoport többi meccsén: Gö­rögország - Bosznia-Hercegovi­na 3-2, Moldova - Törökor­szág 1-1. A csoport állása: 1. Görögor­szág (9 meccsen) 22 pont, 2. Törökország (9) 18, 3. Norvé­gia (9) 17, 4. Bosznia-Hercego­vina (10) 13, 5. Magyarország (10) 12, 6. Moldova (10) 6, 7. Málta (9) 5. JEGYZŐKÖNYV Európa-bajnoki selejtező, C csoport: MAGYARORSZÁG - MÁLTA 2-0 (1-0) Szusza Ferenc Stadion, 9000 néző, vezette: Arm Nalbandyan (örmény). Magyarország Fülöp Márton - Szélesi Zoltán, Vaskó Tamás, Juhász Roland, Balogh Béla - Vass Ádám, Tőzsér Dániel, Filkor Attila (Buzsáky Ákos, 75.) - Dzsudzsák Balázs (Leandro de Almeida, 88.), Feczesin Róbert (Rajczi Péter, 83.), Gera Zoltán. Málta: Justin Haber - Kenneth Sciluna, Luke Dimech, Brian Said, Jan Azzopradi - Kevin Sammut (Udo Nwoko, 65.), Roderick Briffa, Ivan Woods (Roderick Bajada, 90.), George Mallia,­­ Michael Miffsud - Andre Schembri (Terence Scerri, 83.). Csernoviczki Éva nyakába Vk-ezüstöt akasztottak cselgáncs Csernoviczki Éva to­vábbra is őrzi nagyszerű formá­ját. A tatabányai Herman DSE 48 kilós kiválósága ezúttal a minszki Világkupán remekelt. Évi az első körben moldovai el­lenfelét győzte le, majd a folyta­tásban fehérorosz és ukrán rivá­lisa is fejet hajtott. Az elődöntő­ben belga lány maradt alul me­gyeszékhelyünk dzsúdósával szemben. A fináléban a német Baschin volt Csernoviczki Csaba lányának-tanítványának riváli­sa, és egy vazaarival múlta felül Évit. A HDSE dzsúdósa az újabb ezüstéremmel már 168 pontot szerzett a kvalifikációs sorozat­ban, ezzel a második az európai ranglistán, ahonnan az első öt szerez pekingi kvótát. Évi klubtársa, Szabó Brigitta a 63 kilósok között olasz és uk­rán cselgáncsozót győzött le, de brit ellenfele jobbnak bizo­nyult. A bronzmeccsen az orosz Koval kerekedett Brigi fö­lé, így Németh Ferenc tanítvá­nya az ötödik helyen végzett, az európai ranglistán pedig a he­tedik helyen áll. Ónody Beáta, a THAC-HOSE sportolója első meccsén búcsú­zott és helyezetlenül zárt. ■ K. E. Forest Suliolimpia Tatán Az edzőtáborban rendezték meg a hét végén az immár hagyományos Forest Suli­olimpiát. Nyolc középiskola 400 diákja négy sportágban - atlétika, kézilabda, kosárlabda és labdarúgás -mérte össze tudását. A lábatlani székhelyű Forest-Papír Kft., a Sportért a Sportolókért Alapítványon keresztül a kezdetek óta támogatja ezt a rendezvényt. Az összetett pontversenyben végül kettős győri siker született, a Bercsényi Miklós-középiskola egy ponttal előzte meg a Kazinczy-gimnáziumot, a harmadik helyen holtver­senyben a tatai Eötvös József- és a komáromi Jókai-gimnázium diákjai végeztek.