24 óra, 2014. március (25. évfolyam, 51-75. szám)

2014-03-31 / 75. szám

2014. MÁRCIUS 31., HÉTFŐ HÍRSÁV Olasz Anna második lett úszás Olasz Anna célfotóval második, Gyurta Gergely pe­dig negyedik lett a hosszútáv­úszók Grand Prix-sorozatá­­nak mexikói állomásán, Can­­cúnban. Olasz 3:25:27.2 óra alatt teljesítette a 15 kilomé­teres távot, és csupán kilenc tizedmásodperces hátrán­­nyal szorult a győztes német Angela Maurer mögé. A fér­fiaknál a holland Ferry We­­ertman nyert 3:04:06.3 órás eredménnyel, Gyurta Gergely 3:06:12.2-vel lett negyedik. Zahorán ezüstérmet szerzett 50 km-en atlétika Zahorán Ádám má­sodik helyen végzett az 50 ki­lométeres futás német bajnok­ságán. A viadalt a Berlin kö­zelében található kienbaumi edzőtáborban rendezték meg, az 5 kilométeres, körönként 40 méter szintemelkedéssel nehezített pálya szolgált a verseny útvonalaként. A ta­valy ugyanezen a bajnok­ságon harmadik Zahorán 3:12:33 órás időeredménnyel végzett a második helyen, két társával pedig - az SG Würzburg színeiben - meg­nyerte a csapatversenyt. Rémisztő nagyot esett a világbajnok RITMIKUS SPORTGIMNASZTIKA Két világkupa-viadal után a hétvégén az izraeli Holonba repült a ritmikus gimnasz­­tikázók elitje: az egyszer­re megrendezett GP-verse­­nyen és nemzetközi viadalon nagy meglepetésre a hétvé­gét hibátlanul végigverseny­­ző hazai Neta Rivkin is el­vitt egy aranyat az oroszok mellett. A többi papírforma, úgy is, hogy az egyéni össze­tett világbajnok Jana Kudr­­javcevának nem volt igazán jó versenye: egyéni összetett­ben simán megverte legna­gyobb vetélytársa, Margari­­ta Mamun, majd legjobb sze­rével, labdával hatalmasat rontott és rémisztő nagyot esett - az „esésrutin” mellett a szerencséjére is szüksége volt, hogy ne nyakkal előre kapja el a szőnyeget, és meg­ússza a súlyos sérülést. Ricardo Moniz győzelemmel debütált labdarúgás A korábbi Fe­­rencváros-tréner, a Lechia ve­­­­zetőedzőjének az előző hé­ten kinevezett Ricardo Moniz győzelemre vitte új csapatát a lengyel labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombati já­téknapján: a gdanskiak 3-1- re verték meg a Piast Gliwice legénységét. Kaká az Egyesült Államokba szerződne labdarúgás Az idény után az Egyesült Államokba szer­ződne Kaká, az AC Milan labdarúgócsapatának brazil sztárja. A 2007-ben arany­­labdás Kaká tavaly nyá­ron négy év után tért vissza az olasz együtteshez a Real Madridtól, a milánóiak en­nek ellenére rendkívül gyen­gén szerepelnek a bajnok­ságban, mindössze a 12. he­lyen állnak a tabellán. SPORT Az NB II-ben szereplő Tatabánya FC labdarúgó csapata megszerezte a ta­vaszi idényben az első pontját és az első gólját is. Az NB III-as Dorog hazai pályán játszott döntetlent a Mosonmagyaróvárral. H. K.­K. L. NB II., 21. FORDULÓ TATABÁNYA FC-KISVÁRDA 1-1 (0-1) Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 néző, vezette: Kiss N. (Kóbor P.,Kulman T.) Tatabánya FC: Farkasdi - Al­­mási, Ludánszki, Pálos, Zámbó - Bozsik (Kovács, 65.), Bakos, Kis (Móri, 85.), Birtalan - Cza­­nik (Weitner, 71.), Batizi-Pócsi. Vezetőedző: Bozsik Péter. Kisvárda: Nacsa - Mboussi, Hegedűs, Oláh (Nagy, 81.), Fo­dor - Pavlov, Üveges (Branko­­vics, 70.), Venczel, Kornutyak - Irhás (Miskolczi, 73.), Molnár. Vezetőedző: Révész Attila. gólszerzők: Birtalan (58.), illetve Fodor (7.) sárga lap: Pálos (31.), Bakos (52.), illetve Hegedűs (84.) kiállítás: Birtalan (75.), illet­ve Miskolczi (75.) A mérkőzés elején a vendége­ket a hosszú utazás sem zavar­ta meg túlságosan, ugyanis ha­mar elkapták a fonalat Révész Attila tanítványai. A 7. percben ugyanis Üveges beadását köve­tően Fodor vágta a játékszert a kapuba, 0-1. A 36. percben is­mét kisvárdai helyzet, Üveges lőtt 22 méterről, de Farkasdi ha­talmasat védett. A második fél­idő elején sem változott túlsá­gosan a játék képe. Az 56. perc­ben Batizi-Pócsi lövését simán megkaparintotta Nacsa. Az 58. percben azonban végre megsze­rezték az első góljukat a tavaszi szezonban a hazaiak. Batizi-Pó­csi passzolt Birtlannak, aki 13 méterről lőtt a jobb felső sarok­ba, 1-1. A 76. percben Birtalan és a nemrég csereként beállt Miskolczi „kakaskodott”, fellök­­ték egymást, a sípmester pedig mindkét futballistát kiállította. A találkozó utolsó negyed órája nagyrészt eseménytele­nül telt, és a két perces hos­­­szabbításban sem született már találat, így igazságos döntetlen született. Bozsik Péter, a Tatabánya FC vezetőedzője: - Az eredmény kivételével nem lehetek elége­detlen, mert hősiesen küzdött a csapat. Mindent megtettek a játékosok a győzelem megszer­zéséért. De sajnos a küzdőszel­lem mellé a játékosságot nem tudtuk odatenni. Nem tudtuk az ellenfelet túlfutballozni, így be kellett érnünk egy harcos, küzdelmes egy ponttal. Révész Attila, a Kisvárda ve­zetőedzője: - Nagy csalódás számomra ez a mérkőzés, mert akikkel többek lennénk, azok különböző okok miatt folyama­tosan hiányoznak, és a helyette­seik nem ütik meg ezt a szintet. A forduló további eredmé­nyei: Nyíregyháza-ZTE FC 3-0, SZTE-Erima-Siófok 2-2, Kozár­­misleny-Szolnok 2-1, FC Ajka- Gyirmót FC Győr 1-2, Dunaújvá­­ros-Balmazújváros 1-0, Békés­csaba 1912 Előre-Soproni Vas­utas 2-0, Vasas-Ceglédi VSE 3-0. NB­HL, NYUGATI CSOPORT, 21. FORDULÓ DOROG-MOSONMAGYARÓVÁR 1-1 (0-0) Dorog, vezette: Pillók (Keszt­helyi T., Mohos T.). Dorogi FC: Kurucz - Fekecs, Szűcs (Kinyik, 78.), Berkó, Für­jes, Hauser, Sitku, Skita, Klá­­nyi (Kollár, 74.), Schultz (Amb­rus, 53.), Máj. Vezetőedző: Ozo­­róczi Gábor. gólszerző: Hauser (48.), il­letve Kálmán (69.). KIÁLLÍTVA: Angyal (90.). A tizenharmadik helyezett dorogiak az előző szezonban hadilábon álltak a szerencsé­vel, a 93. percben, büntetőből kapott góllal 2-1-es vereséget szenvedtek a sereghajtó Kör­mend csapatától. A kiesés elke­rülése ellen harcoló bányászvá­ros együttesének most, a kilen­cedik helyen tanyázó Moson­magyaróvár ellen is égetően nagy szüksége lett volna a há­rom pontra. Az első játékrészben nem láthattak gólt a szurkolók. A második felvonást jól kezdték a házigazdák, három perc el­telte után Hauser vezetést szer­zett a piros-feketéknek. Az elő­nyüket nem tudták megtarta­ni, a 69. percben egyenlítet­tek a Győr-Moson-Sopron me­gyeiek. A DFC maradt a 13. helyen. Szombaton a 12. helyezett Veszprém otthonában próbál­nak szerencsét a mieink. Talán mondani sem kell, az az össze­csapás is a „hatpontos” mérkő­zések kategóriájába tartozik. További eredmények: Tököl- Veszprém 2-1, Budaörs-Diósd 2-0, Csákvár-Balatonfüred 4-2, Újbuda-Körmend 4-0, András­­hida-Haladás II. 3-1, Győri ETO II-Nagyatád 1-2, BKV Előre- Csepel 2-1. Megvan az első tavaszi pont­igL labdarúgás Hiába vezetett a Dorog, ám előnyét nem tudta megőrizni siker született NB II. i. ixyiregynaza 21172 2 42-1353 2. Dunaújváros 2114 3 4 36-2045 3. Siófok 2112 5 4 31-1941 4. Békéscsaba 21­9­ 6 6 37-2733 5. Balmazújváros 219 6 6 37-3233 6. Gyirmót 219 5 7 33-2632 7. Ajka 219 5 7 33-2932 8. Vasas 219 3 9 32-3330 9.ZTE 218 6 7 28-3030 1. SZTK-Erima 216 6 9 20-2624 11. Soproni Vasutas 216 5 10 24-3223 12. Kisvárda 215 8 8 31-3223 13. Szolnok 216 411 31-3222 14. Céklád 216 213 25-3920 15. Kozármisleny 213 414 19-3613 16. Tatabánya 213 414 15-4713 NB III., Nyugati csoport 1. Csákvár 20 14 33 44-22 45 2. Andráshida AXX -AT 3. Győri ETO II. 21133 5 47-3142 4 BKV Előre 2111t14 36-16­ 39~ 5. Budaörs 21122 7 44-20 38 A. Csepel 219 7t1 34-17 34 7. B.füred 219 5 7 31-23 32 AirOjBuda 219 3 9 38-36 30 9. M.magyaró. 217 5 9 2531 26 AOrNagyatád 217 410 19-28­ 55 A Haladás II. 206 7 7 24-23 25 12. Veszprém 217 113 23-4422 13. Dorog 216 213 2841 20 Tookölix­­2T~T~XA3“ X94TAT 15. Diósd(xx) 214 512 21-36 16 16. Körmend 214 1l­i IMI 13 fx) 5 büntetőpont levonva (xx) 1 büntetőpont levonva A sereghajtó néha komoly fejtörést okozott KÉZILABDA, FÉRFI NB I. B, 21. FORD. TATAI AC-ALBA REGIA 30-24(16-10) tag Czoma - Hollós 1, Schne­­ider 5, Kanyó Bence 2, Lehőcz 2, Szám 3, Márton 3. Csere: Sal­­mon, Varga A. (kapusok), Ká­nyás 1, Kőhalmi 1, Kanyó Ba­lázs 3, Kovácsovics 6, Endrédi 1(1), Vadász 2. Edző: Fülöp Péter. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: 6. p.: 3-2,11. p.: 6-3,16. p.: 9-4, 22. p.: 15-5, 28. p.: 15-9, 38. p: 22-12, 45. p.: 23-17, 52. p.: 28-21. kiállítások: 6, illetve 16 perc. HÉTMÉTERESEK: 3/1, ill.8/8. A vártnál szorosabban alakult a találkozó eleje. Czéma remek­lésének köszönhetően viszont fo­kozatosan magára talált TAC, és egyre magabiztosabban fejezte be támadásait a sereghajtó szé­kesfehérváriakkal szemben. Czéma továbbra is kiválóan vé­dett, Kovácsevics pedig nagyon jó százalékkal értékesítette hely­zeteit, így a félidő derekán már tetemes a hazai fekete-fehérek előnye, amelyet azonban a hajrá­ban kis híján elszórakoztak. Hol ragyogó megoldások, hol elemi hibák jellemzik a vendég­látók játékát. Ennek következ­ményeként, ismét közelebb jött az Alba ellenfeléhez. A véghajrá­ra azonban így is minden eldőlt. Fülöp Péter: - Helyenként jó csapat és jó egyéni teljesítmé­nyekkel értük el a győzelmet. Bi­zonyos dolgokat viszont nagyon szeretnék elfelejteni. ■ P. J. 15 RÖPLABDA NB I., FÉRFI, 5-6. HE­LYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS DÁGI KSE-VRC KAZINCBARCI­KA 3:0 (22, 20, 22) Dág, 150 néző, vezette: Csi­kós, Nagy L. dági kse: Oszuska G., Kru­­pánszki, Horváth G., Oszus­ka II. Z., Jánossy, Szauter P., Zirigh (liberó). Edző: Szauter Ferenc. A MÉRKŐZÉS ALAKULÁSA, I. játszma: 7-6,14-12,17-16, 22- 20, 24-22. II. szett: 3-1, 5-7, 8-10,14-17,19-19,24-20. III. szett: 3-2,10-8,12-12,16-16, 19-17, 24-22. Mindkét csapat csalódott, hogy az idei pontvadászat­ban nem jutott a bajnoki elő­döntőbe. Ez a tény pedig ala­posan rányomta a bélyegét az összecsapás színvonalára. A Vegyész RC és a Dág alapsza­kaszbeli találkozói jóval iz­galmasabbak, látványosab­bak voltak, mint ez a mostani helyosztó. Érződött, lélektani­lag egyik együttes sincs erre a mérkőzésre hangolódva. ■ A Dági KSE együttesét leginkább a lelkes szurko­lóik buzdítása lendítette át a holtponton Az első két felvonásban - gyakorlatilag - egymás hi­báiból élt mindkét gárda. Olyan gyermeteg bakikat kö­vettek el, amely egy „éred­­­rfényes” csapattól felfog­hatatlan... A hazaiakat legin­kább lelkes szurkolóik buz­dítása lendítette át annyi­ra a holtponton, hogy végül 67 perces csatában - látszat­ra simán - legyőzzék ősi ri­válisukat. A dágiak szeren­cséjére, valamennyi szett­ben 20 pont fölött ők játszot­ták az érettebb, koncentrál­tabb röplabdát, és ez most, ezen az estén elegendő volt ahhoz, hogy nyerjenek. Az egyik fél második győzelmé­ig tartó párharc állása: 1-0 a Dág javára. Szauter ferenc:­­ A keve­sebbet hibázó csapat nyert. Az alapszakaszban mindkét mérkőzésünk jóval élveze­tesebb röplabdát hozott. Ép­pen ezért szeretnék lezár­ni már szombaton a páros csatát. ■ Petrik J. Égi pályán Monostori Tivadar búcsú Játékostársak, szurkolók a legenda ravatalánál A dorogi Szent Borbála temp­lomban búcsúztatták szomba­ton a helyi sportklub legendás labdarúgóját, a 77 éves korában elhunyt Monostori Tivadart. Ra­vatalánál egykori csapattársa­ival együtt köszöntek el tőle a szurkolók, a közélet helyi, kör­nyékbeli szereplői. Megtelt a templom, többen a bejáraton kí­vül vettek részt a szertartáson. Az elhunyt 1936-ban szüle­tett Felsőgallán, a futball alap­jait a Tokodi Bányászban sajá­tította el, majd Dorogra igazolt, ahol 243 mérkőzésen 94 gól­lal örvendeztette meg a dorogi szurkolókat. Pályafutását Tata­bányán fejezte be. Kilencszer volt válogatott. ■ F. K: Sokan rótták le kegyeletüket egy szál virággal a labdarúgó ravatalánál