24 óra, 2014. április (25. évfolyam, 76-100. szám)

2014-04-14 / 87. szám

­­16 2014. ÁPRILIS 14., HÉTFŐ____________________________ . I AsztsIk­etlISZ Póta Georgina (képünkön) csapata, a német TTC Berlin Eastside nyerte a női asztalite­ I ^ gk ^ ^B­nisz Bajnokok Ligáját, mivel legyőzte a torök Fenerbahcét. Póta neve mellé az első felvonás során .^ I jjjg^L­i ^B­V ^^^B egy-egy győzelem és vereség került, míg a vasárnapi o nyerte meg az első párharcot Hu Melek ellen. . I ji J WgM u . .. * , i ■ - J 1 ............................................. HÍRSÁV Pályacsúcs a londoni maratoni versenyen atlétika A férfiaknál a vi­lágcsúcstartó kenyai Wil­­son Kipsang, a nőknél pedig honfitársa, a kétszeres világ­bajnok Edna Kiplagat nyer­te meg vasárnap a londoni maratoni futóversenyt. Kip­sang másodszor nyert a brit fővárosban, ezúttal pálya­csúccsal, 2:04:29 órás ered­ménnyel. A 42.195 kilométe­res távon ezúttal bemutatko­zó hazai kedvenc, az 5000 és 10 000 méteren olimpiai és világbajnok Mo Farah nyol­cadik lett a rendkívül erős mezőnyben. Liverpooli siker a szuperrangadón labdarúgás A Premier Lea­­gue 34. fordulójának rangadó­ján a Liverpool hazai pályán 3-2-re legyőzte a Manchester Cityt. A sokak által bajnoki döntőnek kikiáltott összecsa­páson a „vörösök” az első fél­időben kétgólos előnyre tettek szert, amit azonban a man­chesteriek a második játék­részben ledolgoztak. A vendé­gek ennek ellenére vereséggel távoztak az Anfieldről, mert Vincent Kompany hatalmas hibáját követően Philippe Co­­utinho megszerezte a győztes gólt. A találkozó során Daniel Sturridge és Yaya Touré is sé­rülést szenvedett, míg Jordan Henderson a 93. percben a ki­állítás sorsára jutott. Spanyol döntőt rendeznek Houstonban tenisz Spanyol döntőt ren­deznek a houstoni ATP-tor­­nán, miután a hazai környe­zetben versenyző Sam Quer­­rey feladta a Nicolás Almag­­ro elleni meccset, míg Fer­­nando Verdasco legyőzte a kolumbiai Santiago Giral­­dót. ATP 250-es torna: Hous­ton (474 005 dollár, salak), egyes, elődöntő: Verdasco (spanyol, 4.)-Giraldo (kolum­biai) 6:4,7:5, Almagro (spa­nyol, 3.)-Querrey (amerikai) - Querrey feladta. Először nyert tavasszal a Tatabánya labdarúgás A Dorogi FC ismét győzött, és már a tizenegyedik helyen áll a tabellán Sikeres hétvégét tudhat a háta mögött az NB II.-es Tatabánya FC, illetve az egy szinttel lejjebb szereplő Dorogi FC gárdája. H. K.­K. L. NB II., 23. FORDULÓ TATABÁNYA FC­SZIGETSZENTMIKLÓS 3-2 (0-2) Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 200 néző, vezette: Ber­ke B. (Horváth Z., Hofbauer R.). Tatabánya FC: Farkasdi - Besztercei (Weitner, 70.), Lu­­dánszki, Szamosszegi, Zám­­bó - Bozsik J., Bakos, Kis (Cza­­nik, 61.) - Móri (Pálos, 84.), Ba­­tizi-Pócsi, Szabó R. Vezetőedző: Bozsik Péter. szigetszentmiklósi tk: Sán­ta - Csikortás, Balogh, Deutsch, Pollák (Zsivóczky, 72.) - Sipos (Kornis, 61.), Vágó, Kvekveskiri, Khous (Fekete, 66.), Takács, Kol­lega. Vezetőedző: Prisztai Viktor. GÓLSZERZŐ: Móri (57.), Bakos (87.), Szabó R. (92.), illetve Kol­lega (2.), Takács (13.). sárga lap: Móri (68.), Szabó R. (92.), illetve Vágó (61.). Már a 2. percben kapták a „hidegzuhanyt” a hazaiak, ugyanis Kvekveskiri beadása után Kollega pofozta a hálóba a labdát, 0-1. A 13. percben tovább növel­te előnyét a Prisztai-csapat, Ta­kács volt a gólszerző, 0-2. A második félidőre kicsit összerázta a társaságot Bo­zsik Péter, a Tatabánya meste­re, ugyanis egyre veszélyeseb­ben, dinamikusabban futbal­loztak. Az 57. percben feléled­tek a kék-fehérek, Bozsik József és Móri összjátéka után utóbbi játékos volt eredményes, 1-2. A 74. percben Weitner igye­kezett bevenni a szigetszent­­miklósiak kapuját, de Sánta is­mét megkaparintotta a labdát. A 87. percben, amikor már vesz­ni látszott a három pont, Bakos 20 méterről lőtt nagy gólt, 2-2. A két perc hosszabbítást ma­ximálisan ki is használták a há­zigazdák, a 92. percben Szabó Richárd 18 méterről vette be a vendégek hálóját, 3-2. A Bányász a sikerrel megsze­rezte első tavaszi győzelmét. Legközelebb szombaton 17 órától lépnek pályára a mieink, akkor a Cegléd otthonába láto­gatnak. AZ EDZŐK MONDTÁK: Bozsik Péter: - Hősiesre si­keredett a mai végjáték, pedig azt gondolom, hogy nem lett volna erre feltétlenül szükség, hiszen a nagyon rosszul sike­rült első 10 perc után is meg­voltak a lehetőségeink a gól­szerzésre. De így emlékezete­sebb lett a győzelem. prisztai VIKTOR: - Az első fél­időben uraltuk a játékot, voltak lehetőségeink, hogy eldöntsük a három pont sorsát, de sajnos nem sikerült. A második játékrészben érthetetlen módon visszaestünk, ami a vesztünket okozta. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Duna­­újváros-Szolnok 0-0, Kozár­­misleny-Kisvárda 3-1, Ajka- Siófok 4-1, Békéscsaba-Gyir­­mót 1-2, Nyíregyháza-Sopron 0-1, Vasas-Balmazújváros 3-0, Zalaegerszeg-Cegléd 2-0. NB III., NYUGATI CSOPORT, 23. FORDULÓ DOROG-CSEPEL 3-0 (1-0) Dorog: Buzánszky Jenő Stadi­on, vezette: Szvorda M. (Pirkó P., Bertalan D.). dorogi FC: Kurucz - Fekecs, Szűcs, Kinyik, Fürjes, Hauser (Klányi, 85.), Sitku, Skita (Hal­mos, 82.), Mészáros, Schultz (Papes, 80.), Máj. Vezetőedző: Ozoróczi Gábor. gólszerző: Skita (23.), Sitku (59., 68.). SÁRGA LAP: Schultz (58.), Ki­nyik (87.), illetve Haraszkó (62.). Úgy tűnik, a dorogiak elkap­ták a vonalat. A piros-feketéknek sokáig nem volt szerencséjük, há­rom héttel ezelőtt az utolsó pilla­natokban kapott góllal 2-1-es ve­reséget szenvedtek a Körmend­től, majd a következő fordulóban hiába vezettek a Mosonmagyaró­vár ellen, a Győr-Moson-Sopron megyei legénység egyenlített. Az előző játéknapon aztán kijött a lépés Ozoróczi Gábor vezetőedző csapatának, a Veszprém otthoná­ban 3-0-ra nyertek a mieink. So­kan azt mondták, a bányászvá­ros együttese csak akkor lélegez­het fel egy kicsit a kiesés elleni harcból, ha a Csepel gárdáját is legyőzni. A játéknap előtt a tizenket­tedik helyet elfoglaló Dorog, a veszprémi meccshez hasonlón, motiváltan, szervezetten focizott, és megérdemelten győzte le ilyen arányban is az eddigi hatodik he­lyezett csapatot. Ha a jövőben is ilyen lesz a fiúk hozzáállása, ak­kor még a középmezőnyben is vé­gezhet az együttes. A DFC szombaton 17 órától a Nagyatád vendége lesz. Ha on­nan is elhoznák a három pontot a mieink, ismét feljebb léphet­nének a tabellán. Szoróczi Gábor: - Nehéz hét áll mögöttünk, mert tíz egész­séges felnőtt játékossal tud­tunk dolgozni különböző sérü­lések miatt. Ennek ellenére na­gyon motiváltan, szervezetten, taktikusan és fegyelmezetten játszottunk. A mérkőzést végig kézben tartva, esélyt nem ad­va ellenfelünknek játszottuk végig. Gratulálok az egész csa­patnak! Köszönjük a szurkoló­ink biztatását! TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Tököl- Nagyatád 0-1, Budaörs-Moson­­magyaróvár 3-2, Csákvár-And­­ráshida 3-1, Győri ETO II.-Bala­­tonfüred 1-2, BKV Előre-Szom­­bathelyi Haladás II. 1-0, Diósd- Körmend 1-3, Újbuda-Veszp­­rém 1-0. A fehér mezes tatabányaiak lelkesedésből jelesre vizsgáztak szombaton. A házigazdák kétgólos hátrányból álltak talpra, és győztek 3-2-re . MuÚArjukova 1. Nyiregyhaza 23173 3 43-15 54 2. Dunaújváros 23144 5 36-21 46 3. Siófok 23­126 5 32-23 42 4. Gyirmót 23­115 7 36-27 38 5. Békéscsaba 23106 7 41-29 36 6 Ajka 23­105 8 37-31 35 7. Vasas 23104 9 35-33 34 8. Z.egerszeg 239 7 7 32-32 34 9. B.újváros 239 6 8 37-38 33 10. Sopron 237 6 10 25-32 27 11. Szolnok 237 5 11 31-32 26 12. Kisvárda 236 8 9 34-35 26 13. Szszentmikl­ 236 6 11 22-31 24 14. Cegléd 236 3 14 26 42 21 15. Kozármisleny 234 514 22-37 17 16. Tatabánya 234 514 20-51 17 immwrai­an 1. Csékvér 22153 4 48-25 48 2. Győri ETO II. 23143 6 49-33 45 3. BKV Előre 23136 4 38-16 45 4. Budaörs 23142 7 51-23 44 5. Andráshida 23­134 6 38-22 43 6. B.füred 23106 7 34-25 36 7. Csepel 239 8 6 35-21 35 8. Újbuda 2310 310 39-37 33 9. M.magyaró. 238 510 28-34 29 10. Nagyatád 238 411 20-29 28 11. Dorog 238 213 3441 26 12. Haladás 226 7 9 24-25 25 13. Veszprém 237 115 2348 22 14. Diósdix­ 235 5 13 2440 19 15. Tököl 237 214 2043 18 16. Körmend 235 117-23-66 16 (x) 1 pont levonva (xx) 5 pont levonva A mieink alaposan elkalapálták a Vasast vízilabda Minden gond nélkül hozta a kötelező győzelmet a vízműves együttes OB I. B, 14. FORDULÓ TATABÁNYA-ASI VASAS 10-4(4-2,3-0,1-2,2-0) Tatabánya, 100 néző, vezette: Marjai, Torda. TATABÁNYA VÍZMŰ SE: Pelle - Ofner 1, Mészáros, Kiss Sz. 2, Dorogi 3, Gombos 1. Csere: Bé­kés, dr. Bene 1, Zantleitner, Csá­­nyi R. 2, Altmann, Hammer. Já­tékos-edző: Zantleitner Tamás. GÓL EMBERELŐNYBŐL: 3/0, il­letve 3/0. ÖTMÉTERES: 1/0, illetve 1/1. Kicsit döcögősen kezdett a Víz­mű SE. A Tatabánya ötméterest hibázott, helyzeteket puskázott el. Aztán megnyugodott a ha­zai együttes, és a kevés jó megol­A második felvonásban már ki­domborodott a két csapat közöt­ti tudásbeli különbség. Különö­sen Dorogi volt elemében, miköz­ben védekező „szekcióban” Pelle kapus és a rutinos Zantleitner je­leskedett. Ezért nem volt véletlen, hogy tizenöt percig nem találtak a tatabányai kapuba a fővárosi­ak. Amikor igen, akkor rögtön kétszer is. Mint később kiderült, ezzel el is lőtték puskaporukat. ZANTLEITNER TAMÁS: - A várt­nál is biztosabban hoztuk a kö­telező győzelmet. Jól működött a védekezésünk, támadásban így meg tudtuk szórni ellenfelün­ket. Fontos, hogy nyertünk, de bravúrra is szükség lesz az elő­relépéshez. ■ P. J. dás ellenére is előnyt harcolt ki. Dorogi Balázs elemében volt, háromszor vette be az angyalföldiek hálóját Nem voltak azonosak a feltételek a Nyírségben KOSÁRLABDA-NB I. B, NŐI, AZ 1-8. HELYÉRT, 6. MÉRKŐZÉS NYÍREGYHÁZI FSK - TATABÁNYA 102-82 (35-27,19-19,27-17,21-19) Nyíregyháza, 100 néző, ve­zette: Domán, Mészáros. tatabányai KC: Fekete A. 12/3, Gaál 21, Kiss D. 16/6, Sze­kér 12, Fülöp K. 14. Csere: Fa­bók, Komiszár 4, Fülöp L. 3/3. Edző: Lukács Sándor. A MÉRKŐZÉS ALAKULÁSA: 5. p.: 23-17,15. p.: 44-33,25. p.: 71-25, 35. p.: 93-69. A beteg Feh­ért és a sérült Ra­­uscht, valamint Dömötört nélkü­löző vendégeknek még a megle­hetősen sajátságos játékvezetői felfogással is meg kellett küzde­niük. A csapat leginkább csak az előre játékban jeleskedett, ezt mutatja a végeredmény is. A harmadik negyedben - két technikai büntetőt követően - a tatabányaiak szakvezetőjét, Lu­kács Sándort a játékvezetők „eltá­volították” a teremből heves rek­lamálásáért. A bírók egyre in­kább főszereplőivé váltak az ös­­­szecsapásnak, miközben azonos szituációkat más és másképp ítél­tek meg mindkét oldalon. A Tata­bánya tartalékosan egyébként sem tudott olyan ellenállást kifej­teni, mint amekkorára készült. MÓZES EMIL, A TKC SZAKOSZ­TÁLYVEZETŐJE: - Nehéz meccs­re számítottunk, az is lett, csak másképp. A körülmények miatt esélyünk sem volt. ■ P. J.