24 óra, 2014. április (25. évfolyam, 76-100. szám)

2014-04-22 / 93. szám

2014. ÁPRILIS 22., KEDD HÍRSÁV Három év után győzött a Ferencváros LABDARÚGÁS A Ferenc­város 2-0-ra nyert a Buda­pest Honvéd vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójában. A sorozatban negyedik sike­rüket arató zöld-fehérek több mint három év után győzték le bajnoki találko­zón a zsinórban negyedik vereségüket elszenvedő kispestieket. A lányok ezüstérmet szereztek az EORV-on golf A magyar lánycsapat szoros küzdelemben a má­sodik helyen zárt a Mária­­völgyben rendezett Euró­pai Olimpiai Reménységek golfversenyén. Kiegyenlí­tett volt a küzdelem a fiúk mezőnyében, az első he­lyet itt is a cseh válogatott szerezte meg, a másodikon a szlovén, a harmadikon pedig a szlovák csapat végzett. A magyar junior fiú válogatott ötödik lett. A legjobb lánygolfozó címet Rózsa Csilla kapta, a fiúk közül a szlovén Zan Luka Stirn bizonyult a mezőny legjobbjának. A WBA világbajnoki öve is Hopkinsé ökölvívás A 49 éves Bernard Hopkins pontozásos győzel­met aratott a kazah Bejbut Sumenov ellen a Nemzetközi Bokszszövetség (IBF) és a Bokszvilágszövetség (WBA) félnehézsúlyú világbajnoki címegyesítő mérkőzésén. Az amerikai ökölvívó, Hop­kins pedig tovább növelte nimbuszát: 49 évesen elvette Bejbut Sumenovtól a WBA világbajnoki övét úgy, hogy az IBF-nél már az amerikai­nál volt a vb-öv a mérkőzés előtt. Bravúros magyar szereplés az Eb-n fallabda Remekül szerepelt a 19 éven aluliak finnországi fallabda Európa-bajnoksá­­gán a magyar csapat, 11. kiemeltként a bronzéremért játszhatott, s végül negye­dik lett. A Csókási Gabriella, Püski Lénárd, Farkas Balázs (Squashberek, Tatabánya), Boros Dávid összeállítású együttes minden idők leg­jobb magyar eredményét érte el ebben a korosztály­ban. A csapat csoportjában a második helyen végezve jutott be a negyeddöntőbe, ott előbb legyőzte az íreket, majd kikapott az angolok­tól, így a harmadik helyért játszhatott, és alulmaradt a jóval esélyesebb franciákkal szemben. Ismét bajnok lett a Benfica labdarúgás A Benfica meg­nyerte a portugál élvonal­beli labdarúgó-bajnokság 2013-2014-es idényét, miu­tán 2-0-ra győzött az Olha­­nense ellen hazai pályán, így az üldöző Sporting már biztosan nem érheti be. A Benfica Lima duplájával győzött, és története során 33. alkalommal nyerte meg az aranyérmet. 15 SPORT A Tatabánya FC együttese vereséget szenvedett a Ceg­léd otthonában, így egyre reménytelenebb helyzetbe kerültek a kiesés szempont­jából. Az NB III. Nyugati cso­portjában szereplő Dorog dön­tetlent játszott hazai pályán. H. K.­K. L. NB II., 24. FORDULÓ CEGLÉDI VSE-TATABÁNYA FC 1-0 (1-0) Cegléd, 300 néző, vezette: Barna G. (Kis Z., Kulman T.) CEGLÉD: Miski - Robson, Makrai, Farkas I., Pesti - Ken­deres, Koós, Koncz, Szabó D. (Viniczai, 59.) - Markó (Lipusz, 69.), Kormos (Puskás 83.). Veze­tőedző: Szabó István. Tatabánya FC: Farkasdi - Al­­mási (Weitner, 79.), Pálos, Sza­­mosszegi, Zámbó - Besztercei (Czanik, 57.), Bakos, Bozsik I., Kis (Kovács I., 57.), Szabó R. - Batizi-Pócsi. Vezetőedző: Bozsik Péter. gólszerző: Farkas I. (27.) sárga lap: Szabó D. (59.), Ko­ós (92.), illetve Almási (58.), Cza­nik (59.), Bozsik (85.), Weitner (85.) KIÁLLÍTVA: Pálos (70.) A Tatabánya FC csapata a ceg­lédi mérkőzés előtt bízott ben­ne, hogy nem szakítja meg jó sorozatát, hiszen az elmúlt há­rom fordulóban két döntetlent követően sikerült tavasszal elő­ször nyerniük egy hete a Sziget­­szentmiklós ellen. A vendéglátók azonban az előző játéknapon botlottak Za­laegerszegen, így kiélezett ta­lálkozóra lehetett számítani. Dinamikusan is kezdtek a ha­zaiak, a Bozsik-legénység azon­ban nehezen tudta elkapni a fonalat. A 21. percben Koós lőtt kapura, de Farkasdi észnél volt, és közbeavatkozott. A 27. perc­ben azonban már nem találták a ceglédi támadás ellenszerét, amikor Farkas passzolta kön­­­nyedén a kapuba a játékszert, 1-0. A második félidőben annyi­ban változott a játék képe, hogy talán többet birtokolták a labdát a vendégek. A 70. percben az­tán emberhátrányba kerültek a mieink, Pálos ugyanis hátulról buktatta Koóst. A kék-fehérek a három perc hosszabbításban sem tudták már kiharcolni a döntetlent, így egyre remény­telenebb helyzetbe kerültek a kiesés szempontjából. Ezen a hétvégén a tatabányaiak ismét itthon lépnek pályára, amikor a Kozármisleny gárdáját fogadják szombaton 17 órától. Szabó István, a Cegléd vezető­edzője: - Már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, mert számtalan helyzetünk volt, gólt szereztünk, egyszer pedig még a lécet is eltaláltuk. A második félidőben a kiállítás miatti létszámfölényünk in­kább minket zavart meg. Bozsik Péter, a Tatabánya FC vezetőedzője: - A hazaiak na­gyon jól játszottak az első félidő­ben. Szünet után átvettük a já­ték irányítását, de nem tudtunk egyenlíteni. A játékvezetőnek néhány, minket sújtó, „érdekes" ítélete volt, gondolok a kiállí­tásra és a meg nem adott tizen­egyesre. A forduló további eredményei: Soproni Vasutas-ZTE 3-3, Kis­­várda -FC Ajka 0-0, SZTK-Eri­­ma-Kozármisleny 2-0, Siófok -Dunaújváros 0-0, Balmazújvá­ros -Nyíregyháza 2-2, Szolnoki MÁV-Békéscsaba 3-1, Gyirmót- Vasas 4-0. NB III., NYUGATI CSOPORT, 24. FORDULÓ DOROGI FC-NAGYATÁD 1-1 (1-1) Nagyatád, vezette: Szom­mer A. (Kovács L., Varga G.). dorogi FC: Kurucz - Fürjes, Kinyik, Máj, Fekecs- Szűcs-Schultz (Látrányi, 81.), Hauser, Mészáros, Skita- Sitku. Vezető­edző: Ozoróczi Gábor. gólszerző: Nikolic (24.), illet­ve Hauser (43.). SÁRGA LAP: Mixtai (47.), Fá­bián (61.), Nagy K. (85.), illetve Skita (89.). A dorogiak jó teljesítményt nyújtottak az elmúlt időszak­ban, pontot szereztek a Moson­magyaróvártól, majd 3-0-ra le­győzték a Veszprém csapatát, és ugyanilyen arányban bizo­nyultak jobbnak a Csepelnél is. A DFC a tizenegyedik helyen állt a játéknap előtt, a Somogy megyeiek pedig a tizedikről várták a mieinket. A mieink tisztában voltak azzal, ha nyer­nek, akkor helyet cserélhetnek a tabellán a nagyatádi csapattal. Ozoróczi Gábor vezetőedző nem volt rózsás hangulatban amiatt, hogy sérülések, beteg­ségek miatt több játékosára nem számíthatott. Ennek elle­nére bízott abban, hogy tanítvá­nyai elhozzák a három pontot. A házigazdák az első játékrész derekán vezetést szereztek, a gólra a mieink még ebben a félidőben válaszolni tudtak. A szünet után derekasan birkóz­tak a csapatok, de már egyik gárda sem talált a hálóba. A tizenkettedik helyezett do­rogiak szombaton 17 órától a tizenegyedik helyen álló Haladás második együtte­se ellen lépnek pályára hazai környezetben. Ha nyernek, feljebb léphetnek a tabellán. Ozoróczi Gábor: -­Sérülések és betegségek miatt tíz felnőtt játé­kossal utaztunk Nagyatádba, de ennek ellenére a célunk a győze­lem megszerzése volt. Sajnos ez elmaradt, mert születtek rossz megoldások a mérkőzés kriti­kus szakaszaiban. Emiatt sok­kal nagyobb a hiányérzetünk, mint a meg nem ítélt büntetők miatt. Értékes két pontot hagy­tunk a Somogy megyei csapat otthonában. Hamilton megállíthatatlan, újabb kettős Mercedes-siker forma-1 A legutóbbi két futa­mon is győztes Lewis Hamil­ton, a Mercedes brit pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíjat, ezzel négy pontra megközelítette az össze­tettben élen álló, most második csapattársát, Nico Rosberget. A 2008-ban világbajnok Ha­­miltonnak ez volt pályafutása 25. futamgyőzelme, s karrierje során először sikerült egymás után három GP-n diadalmas­kodnia. A brit 2011 után nyert ismét Kínában, a Mercedes istálló pedig sorozatban har­madszor örülhetett kettős győ­zelemnek. A harmadik helyen Fernan­­do Alonso, a Ferrari spanyol pilótája ért célba. A világbaj­noki címvédő Sebastian Vet­tel (Red Bull) ötödik lett. Egy kör után Hamilton, Vet­tel, Alonso, Ricciardo, Massa, Nico Hülkenberg (Force India) volt az első hat sorrendje, Ros­­berg a hetedik helyre esett vissza, mivel a rajtnál összekoc­cant Valtteri Bottas (Williams) autójával. A német versenyző aztán hamar megelőzte Hülken­­berget és Massát is, s feljött az ötödik pozícióba. Az első kerékcserék sorát az élmezőnyben száguldók kö­zül Alonso kezdte meg, ő a 12. körben járt a boxban, utána Vettel is a szerelőihez gurult, de a spanyol mögé ért vissza a pályára. A 14. körben Rosberg autóján is kereket cseréltek, két körrel később Ricciardo is a boxba hajtott. Hamilton óri­ási előnnyel haladt az élen, s nem jelentett gondot neki vis­­­szatérni a vezető pozícióba az első kerékcseréje után. A 20. körben Hamilton mögött Alon­so, Vettel, Rosberg, Ricciardo és Hülkenberg következett. Rosberg egyre közelebb ért Alonsóhoz, ezért a spanyolt a 34. körben kihívták a boxba kerékcserére, egy körrel ké­sőbb Vettel is a szerelőkhöz hajtott friss abroncsokért. Tizenöt körrel a leintés előtt Hamilton, Alonso, Rosberg, Ricciardo, Vettel, Hülkenberg volt az első hat sorrendje, s a verseny végéig ebben annyi változás történt, hogy Rosberg a célegyenesben nagyon kön­­­nyedén száguldott el Alonso mellett. Vereség az alsóházi rangadón labdarúgás A Tatabánya FC együttese Cegléden kapott ki Újabb három ponttól esett el a Tatabánya FC csapata, ezúttal Cegléden szenvedtek vereséget NB II. 1. Nyíregyháza 24­174 3 45-1755 2. Dunaújváros 24145 5 36-2147 3. Siófok 24127 5 32-2343 4. Gyirmót 24125 7 40-2741 5. Békéscsaba 24­106 8 42-3236 6. Ajka 24106 8 37-3136 7.ZTE 249 8 7 35-3535 8. Vasas 24 10 410 35-37 34 9. Balmazújváros 249 7 8 394034 10. Szolnok 248 511 34-3329 11. Sopron 247 710 28-3528 12. SZTK-Erlma 247 611 24-3127 13. Kisvárda 246 9 9 34-3527 14. Cegléd 247 314 2742 24 15. Kozármisleny 244 515 22-39 17 16.Tatabánya 244 515 20-52 17 1 NB III., Nyugati csoport 1. Csákvár 23 163 4 53-26 51 2. BKV Előre 24146 4 39-16 48 3. Andráshida 2414 4­ 6 42-23 46 4. Budaörs 24143 7­ 53-25 45 5. Győri ETO II. 24143 7 50-37 45 6. Csepel 2410JL6 21-16 38 7. B.füred 24106 8 34-26 36 8. Újbuda 2410 311 39 39 33 9. M.magyaró. 249 5 10 21-30 29 10. Nagyatád 248 5 11 21-30 29 11. Haladás II. 237 7 9 30-25 28 12. Dorog 248 313 35-42 27 13. Veszprém 247 215 25-50 23 14 Diósd* 245 514 2543 19 15. Tököl** 247 215 2049 18 16. Körmend 245 118 24-71 16 * 1 büntetőpont levonva­ ** 5 büntetőpont levonva Ezüstérmet szereztek a diákolimpián torna A Váci­ iskolások felkészítő tanárukért egy emberként küzdöttek A tatabányai Váci Mihály Általános Iskola I­II. korosz­tályú tanulói Németh Attila, felkészítő tanár és edző be­tegsége miatt nélküle kel­lett hogy szembenézzenek az országos diákolimpiai döntő kihívásával. A fiatalok felkészítőjét a verseny nap­ján életveszélyes állapotban kellett kórházba szállítani. Diákjai egy emberként ér­te is küzdöttek. De a csapat minden tagját rendkívül megviselte ez az eset. A tár­saság élére Benyeczkó Ilona igazgató állt, aki egyébként is minden megmérettetésre eddig is elkísérte a tehetsé­ges tornászpalántákat. A fináléban az ország tizen­négy legjobb együttesei közül a Váci-iskola sportolói a második helyezést szerezték meg, ami azért kiváló teljesítmény, mert az idén először, a „profik”, azaz a klub szinten versenyzők közt kellett helytállniuk. Az ezüstérmes csapat tag­jai: Kerékgyártó Ákos, Kon­­dász Kristóf, Turák Zsombor, Hódos Attila, Wend Balázs, Safranek Ádám. A III-IV. kor­csoportban a tatabányai okta­tási intézmény gárdája a 9. he­lyen végzett, a Keserű Kristóf, Gál Zsolt, Mátay Kornél, Ge­rencsér Patrik és Csilek Patrik összeállításban. ■ P.I: A Váci­ iskolások az igazgatónővel együtt örültek a második helynek Wawrinka legyőzte Roger Federert tenisz Szetthátrányból nyerte meg a 2.88 millió euró összdíja­zású monte-carlói ATP-tornát a harmadik helyen kiemelt svájci Stanislas Wawrinka, aki a dön­tőben honfitársánál, a negyedik helyen rangsorolt Roger Fede­rernél bizonyult jobbnak. A két svájci klasszis tizenötödször ta­lálkozott egymással, Wawrinka másodszor ünnepelhetett. Érde­kesség, hogy egyetlen korábbi győzelmét is Monte-Carlóban aratta, még 2009-ben, akkor a nyolcaddöntőben futottak össze egymással. ATP 1000-es torna, Monte-Carlo (2 884 675 euró, salak): egyes, döntő: Wawrinka (svájci, 3.)-Federer (svájci, 4.) 4:6,7:6,6:2. ■