24 óra, 2014. április (25. évfolyam, 76-100. szám)

2014-04-03 / 78. szám

HÍRSÁV Egy kört sem ment a világelső tenisz A világelső és cím­védő Serena Williams óriá­si meglepetésre az első mér­kőzésén kiesett az egyesült államokbeli Charlestonban zajló, 710 ezer dollár össz­díjazású női salakpályás te­nisztornán. A szombaton Mi­amiban tornagyőztes ame­rikai szupersztár a második fordulóban két szettben ki­kapott a világranglistán 78. Jana Cepelovától. A mérkő­zést 5:0-lal kezdő, 20 éves szlovák játékos először vert meg top 15-ös ellenfelet. Nyolc év után jutottak a rájátszásba kosárlabda A Brooklyn Nets 105-96-ra nyert a ven­dég Houston Rockets ellen az észak-amerikai kosárlab­da-bajnokságban, így nyolc év után ismét biztosította he­lyét a rájátszásban. A Nets so­rozatban 14. hazai mérkőzé­sét nyerte meg, amely klub­rekord, ráadásul 2006 márci­usa óta - hazai pályán pedig 2003 márciusa óta - először verte meg a texasi együttest. Kiss Pál Tamás pályacsúccsal kezdett autósport Kiss Pál Tamás (22) volt a leggyorsabb az AutoGP-sorozat valenciai kollektív tesztjének első nap­ján. 1:21.480-es ideje pálya­csúcsnak számít, két másod­perccel javította meg Adrian Quaife-Hobbs 2012-es leg­gyorsabb körét. Magyar tag az elnökségben tenisz Az Európai Teniszszö­vetség beválasztotta elnök­ségébe a magyar tagszövet­ség főtitkárát, Richter Attilát, egyúttal Magyarországot egy osztállyal feljebb, a „C”-ből a „B”-nemzetek közé sorolta. A közgyűlésen arról is dön­töttek: az U16-és lánycsapa­tok Eb-döntőjét Magyarország rendezheti augusztusban. Tizenkét tatabányai érem cselgáncs A Nebuló Judo DSE versenyzői ismét kitettek magukért Egy tucat érmet hoztak haza a Tatabányai Nebuló cselgán­csozói a Veszprémben rende­zett regionális versenyről. Kovács László Ismét szép eredményeket ér­tek el a Tatabányai Nebuló Judo DSE dzsúdósa, Szabó Zsuzsan­na és Demeter Béla edzők tanít­ványai részt vettek a VII. Do­monkos László Meghívásos Ju­do Emlékversenyen, amely egy­ben az Észak-Dunántúli Regio­nális Judo Szövetség első rang­sorversenye volt. A veszprémi sportcsarnokban 35 egyesület 352 cselgáncsozója viaskodott a minél előkelőbb helyezése­kért. A mieink egy tucat, azaz tizenkét érmet hoztak haza. Pa­lotai Péter, Hegyi Gergő és Ba­logh Balázs állhatott fel a dobo­gó legmagasabb fokára, ugyan­csak hárman végeztek a má­sodik helyen, míg hatan bronz színű medált vehettek át az eredményhirdetéskor. Szabó Zsuzsanna és Demeter Béla elégedett volt a Nebuló csel­­gáncsozóinak eredményeivel, a két szakember bízik abban, hogy az idén még sok, hasonlóan szép eredményről számolhatnak be. A TATABÁNYAI NEBULÓ VERSE­­NYEZŐINEK EREDMÉNYEI: c korcsoport: Nabilek Zsó­fia (27 kg) 3. helyezett, Urbanik Ádám (42 kg) 3. helyezett, Laka­tos György (55 kg) 2. helyezett. b korcsoport: Vígh Marcell (41 kg) 3. helyezett, Palotai Pé­ter (+60 kg) 1. helyezett. A korcsoport: Szabó Endre (49 kg)­ 2. helyezett, Hegyi Ger­gő (60 kg) 1. helyezett, Balogh Balázs (66 kg) 1. helyezett. serdülő B korcsoport: Na­bilek Attila (52 kg) 2. helyezett, Falusi Márk (63 kg) 3. helyezett. SERDÜLŐ A KORCSOPORT: Tí­már János (73 kg) 3. helyezett. ifjúsági korcsoport: Győre Attila (73 kg) 3. helyezett. A Nebuló Judo DSE Veszprémben érmet szerző cselgáncsozói Demeter Béla és Szabó Zsuzsanna edzőkkel az eredményhirdetést követően Megint kiváló eredményeket értek el úszás A tehetséges Nagy Nikoletta újra a korcsoportos ranglista élére állt A Komáromi Úszóklub SE ver­senyzői Kecskeméten és Veszp­rémben is szép eredményeket értek el. Az Aranyhomok Ku­pa II. fordulóján Nagy Nikolet­ta (2005-ben született) 100 mé­ter hátúszásban aranyérmet szerzett és ismét a korcsopor­tos ranglista élére tört. Kiváló időeredménnyel lett ezüstérmes Máté Eszter (2004) 100 méter mellúszásban, illetve Nagy Ni­koletta 50 méter pillangóúszás­ban. Pontszerző helyezést ért el Fábián Szilvia (2001) 100 méter mellúszásban (4.), Nagy Nikolet­ta 100 méter mellúszásban (4.) és Debreceny Dalma (2006) 50 méter gyorsúszásban (5.) illet­ve, 100 méter hátúszásban (5.). A komáromi lányok 93 pontot gyűjtöttek össze, így csapatuk a 20. helyen végzett a 35 együttes között. Az egyéni fejlődésben jó eredmény, hogy sokan javítot­tak egyéni legjobbjaikon. A Veszprém Megyei Úszósuli Körverseny III. fordulóján Gálik Krisztián 50 méter gyorsúszás­ban első, 50 méter mellúszás­ban második lett. Völgyi Péter 50 méter hátúszásban ezüstér­met szerzett. Rózsavölgyi Donát aranyérmet érdemelt ki mell­úszásban. Debreceny Dalma há­rom alkalommal is dobogóra áll­hatott, 50 méter mellúszásban és 50 méter gyorsúszásban má­sodik és 50 hátúszásban harma­dik helyezett lett. A lány gyorsváltó is megáll­ta a helyét, az idősebb verseny­zők között is és az ötödik helyen végzett. ■ Szappanos maradt az elnök kézilabda Kanyó Antal tiszteletére rendeznek tornát Újjáalakult a megyei kézilab­da-szövetség. A küldöttgyűlésre azért volt szükség, mer lejárt az elnökség mandátuma. A 22 klu­bot, szakosztályt képviselő kül­döttek egyhangúlag szavazták meg a jelölőbizottság javaslata alapján a hét tagú elnökséget. Az ügyvezető elnök Szappa­nos István maradt, helyettese és egyben főtitkár továbbra is Radnai Nándor. Az elnökség to­vábbi tagjai: dr. Antalóczy Alf­réd (Tatabánya), Talabéra And­rea (Tatabánya), Péntek Anett (Dorog), Süli Istvánná (Kör­­nye) és Natkai Norbert (Mocsa). Utóbbi három új elnökségi tag. A küldöttgyűlés feladata volt a felügyelő bizottság megválasztá­sa, melynek elnöke Bognár Imre (Komárom) lett, tagjai pedig Jacz­­kó László (Tatabánya) és Genge­­niczky Dávid (Szárliget). Az országos szövetség május 16-ai közgyűlésébe Szappanos Istvánt és Süli Istvánnét dele­gálta a megyei szövetség. Még egy fontos döntés szü­letett: a tragikusan elhunyt Kanyó Antal edző emlékére, a mindenki által tisztelt és elis­mert sportemberről elnevezve nemzetközi utánpótlás-tornát rendeznek az U13 fiú és lány csapatok részére. Az április 18- 19-én megrendezendő tornán öt nemzet fiatal sportolói mérkőz­nek meg egymással Tatán és Tarjánban. ■ Szappanos István régi-új elnök Kizárás és súlyos bírság a Barcelonának labdarúgás A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) két átigazolási időszakra, azaz egy évre kizárta az FC Barce­lonát a hazai és nemzetközi át­igazolásokból, miután a kata­lán klub megsértette a fiatalko­rúak szerződtetésére vonatko­zó szabályokat. A FIFA szerdai közlemé­nye szerint a tavaly lefolytatott vizsgálat megállapította, hogy a klub a 2009 és 2013 közöt­ti időszakban több 18 év alatti játékos megszerzésekor is vé­tett az előírások ellen. A Barce­lonát emellett 450 ezer svájci frank (körülbelül 110 millió fo­rint) pénzbüntetés megfizeté­sére is kötelezték. ■ Hazai siker született az annavölgyi pingpongtornán asztalitenisz Az Annavölgyi Bányász Sportegyesület Asz­talitenisz Szakosztálya az idén immár második versenyét ren­dezte. Az utánpótlás korosz­tály után most a felnőttek me­gyei bajnokság B osztályában szereplő csapatai kaptak meg­hívót a falu tornatermébe. Öt gárda ütötte a labdát a serlege­kért és az érmekért. Körbeverés után a dobogós helyeken a pon­tok alapján holtverseny alakult ki. A győzelmet jobb egymás el­leni eredménnyel Annavölgy I. csapata szerezte meg, a Tatai AC és Annavölgy II. gárdája előtt. A vendéglátók közül Gombola Bence veretlen maradt, Schram­­mel Cintia az utolsó, sorsdön­tő mérkőzésen nyerni tudott, ez­zel győzelemhez segített Anna­völgy I. csapatát. ■ F. K. Hamar elfogytak a magyarok Finnországban a birkózás A szabadfogású Mol­nár József után a 17 éves Ga­lambos Ramóna is kiesett, így nem maradt versenyben szer­dán magyar a Vantaában zaj­ló birkózó Eb-n. A 60 kilósok nyolcaddöntőjében Galambos az olimpiai bronzérmes Julija Ratkevicstől kapott ki 6-2-re, s csak akkor juthatott volna vi­gaszágra, ha legyőzője a dön­tőig menetel. Ám az azeri a kö­vetkező körben 8-4-re kika­pott a tavalyi, budapesti világ­­bajnokságon 59 kilóban Sastin Marianna mögött második bol­gár Tajbe Juszeintől. Hétfőn sem termett babér a mieink számára, akkor Sastin Marianna a negyeddöntőben búcsúzott. Az Eb harmadik napján, csü­törtökön a szabadfogásúaknál Ligeti Dániel (125 kg) és Nagy Mihály (74 kg), míg a nőknél­­ Barka Emese (55 kg) lesz érde­kelt. ■ A váltószámokban nem volt komoly ellenfelük úszás Három napon keresztül zajlottak Hódmezővásárhelyen az országos rövidpályás vidék­bajnokság küzdelmei. A kitűnő rendezésű versenyen több mint negyven egyesület, több mint 400 úszója állt rajthoz. A Tata­bányai Vízmű SE üdvöskéi re­mekül helyt állva nyolc egyéni érmet szereztek. A fiúk pedig a váltókban tor­pedóként hasították a vizet. Eb­ben a versenyszámban három érmet is szereztek, és nem is akár­milyeneket. A 4x100, és a 4x200 méteres gyorsúszó váltó a teljes mezőnyt maga mögé uta­sítva szerzett bajnoki címet, áll­hatott a dobogó legmagasabb fo­kára. Emellett az elért időered­ményeik a korosztályukban a mezőny legjobbjai közé tartoz­nak, így bizakodással várhat­ják a nyári országos bajnoksá­got. Egri Szabolcs négy egyéni számban is dobogóra állhatott, Csurgó Lola pedig korcsoportja legfiatalabb versenyzőjeként is érmeket szerzett. A tatabányai érmesek: 4x100 és 4x200 méteres fiú gyors­váltó: 1. Tatabányai VSE (Ká­­tai Krisztián, Egri Szabolcs, Schmöltz Norman, Deák Má­té). 50 és 200 méter pillangó: 3. Egri Szabolcs, 200 és 400 mé­ter vegyes: 3. Egri Szabolcs. 50, 100 és 200 méter mellúszás: 2. Csurgó Lola. 100 m gyors: 3. Ká­­tai Krisztián. ■ Petrik J.