24 óra, 2014. május (25. évfolyam, 101-126. szám)

2014-05-26 / 121. szám

2014. MÁJUS 26., HÉTFŐ HÍRSÁV Kocsárdi a ZTE új klubigazgatója labdarúgás A szombati ha­zai Kisvárda elleni (1-1) má­sodosztályú labdarúgó mér­kőzés szünetében ért véget a ZTE FC Zrt. éves közgyű­lése, amelyen a tagság elfo­gadta a beszámolókat. Ezen felül megtörtént a korábbi cégvezető, Dézsi Attila ügy­vezető visszahívása és Ko­csárdi Gergely személyé­ben az új klubigazgató kine­vezése. Gattusót a krétaiakkal is hírbe hozták LABDARÚGÁS A korábban a Videoton együttesével is tárgyaló, de a fehérváriak ajánlatát elutasító Genna­­ro Gattusót szinte naponta hozza hírbe újabb és újabb csapatokkal. Az olasz saj­tó, ezúttal görög érdeklő­dőről ír. A pianetamilan.it híre szerint Gennaro Gat­­tuso legújabb kérője a gö­rög OFI Kréta alakulata. A krétaiak a most befeje­ződő szezont a hatodik he­lyen zárták a görög élvo­nalban. Jenner megerősítette, hogy távozik labdarúgás A holland szélső, Julian Jenner egy közösségi portálon meg­erősítette, hogy szerződé­se nyári lejártával távozik a Ferencváros gárdájától. A harminc esztendős hol­land a korábbi vezetőedző, Ricardo Moniz egyik el­ső igazolása volt, és eddig negyvennégy bajnokin ki­lenc góllal segítette a Fe­rencvárost. Világcsúcsot futott a jamaicai férfiváltó atlétika A jamaicaiak 4x200 méteres férfiváltó­ja Yohan Blake vezetésével 1:18.63 perccel megdöntöt­te a húsz évvel ezelőtt felál­lított világcsúcsot a pekin­gi nemzetközi atlétikai ver­senyen. A dobogó legfel­ső fokán végző jamaicaiak 5 századmásodperccel múl­ták felül a korábbi rekordot, amelyet a Carl Lewis vezet­te amerikai csapat állított fel még 1994-ben. A második helyen St. Kitts és Nevis vég­zett 1:20.51 perccel, Francia­­ország csapata pedig a dobo­gó harmadik fokára állhatott fel 1:20.66 perces eredmé­nyével, miután az amerikai kvartettet kizárták. Az Uniqa és a Mogyi is megvédte címét triatlon A nőknél az Uni­qa Team Újbuda, a férfiak­nál a Mogyi Baja Pécs meg­védte címét szombaton a tri­­atlonos klubcsapatok Tisza­­újvárosban rendezett or­szágos bajnokságán. A Du­dás Eszter, Zelinka Gabriel­la, Fuchs Renáta összeállítá­sú trió nagy fölénnyel, míg a Bajai Péter, Faldum Gábor, Király István alkotta együt­tes szorosabb küzdelemben győzött a hétszázötven mé­ter úszásból, 2 húsz kilomé­ter kerékpározásból és öt kilométer futásból álló ver­senyen. SPORT A Tatabánya FC együttese a Dunaújvárostól, az NB III.-as Dorog a BKV Előre csapatától szenvedett vereséget. H. K.­K. L. NB II., 29. FORDULÓ TATABÁNYA-DUNAÚJVÁROS 1-4 (1-1) Tatabánya, Grosics Gyula Sta­dion, 100 néző, vezette: Szabó Zs. (Bozó Z., Farkas B.) tatabánya FC: Dombai - Almá­­si, Ludánszki, Kovács, Gyürki - Pálos, Soltész, Kis (Bakos, 56.) - Móri (Wágner, 75.), Weitner (Sze­pesi, 77.), Szabó R. Vezetőedző: Plotár Gyula. Dunaújváros: Milinte - Vil­lám, Farkas, Sárközi, Csehi - Lázár Zs. - Ato (Jakab, 58.), Bö­­őr (Tóth, 82.), Petneházi, Thiago (Godslove, 23.) - Urbin. Vezetőedző: Dobos Barna. GÓLSZERZŐ: Móri (33.), illetve Urbin (18.), Jakab (72.), Böőr (74.), Petneházi (80.) sárga lap: Móri (69.), Weitner (69.) KIÁLLÍTVA: Almási (78.) A mieinknél a héten felmentet­ték a munkavégzés alól Bozsik Pé­ter vezetőedzőt, az utolsó két for­dulóra így Plotár Gyula ül a kis­­padon. Az őszi szezonban egyéb­ként 1-1-es döntetlent ért el egy­más ellen a két együttes. Ezúttal a dunaújvárosiak örülhettek, nem is akármiért, hiszen 4-1-es sike­rükkel a Fejér megyeiek Tatabá­nyán harcolták ki a feljutást. A meccs hazai ziccerrel in­dult, Weitner próbálkozott, lövé­sét azonban Milinte kiütötte. A 18. percben Böőr beadását köve­tően Urbin bólintott a kapuba, 0-1. A 33. percben még tudott egyen­líteni a Bányász Móri révén, 1-1. A 72. percben megszerezték a vezetést a vendégek, amikor Ja­kab kilőtte a jobb sarkot, 1-2. Az­tán már nem volt megállás, két perccel később tovább növelték előnyüket Dobos Barna tanítvá­nyai, Böőr passzolt a kapuba, 1-3. A 80. percben még rátettek egy la­páttal a dunaújvárosiak, ugyanis Petneházi állította be a végered­ményt, 1-4. A kék-fehérek a bajno­ki pontvadászat zárófordulójában Gyirmóton lépnek pályára szom­baton 18 órától. A forduló további eredményei: Békéscsaba 1912 Előre FFC Aj­ka 3-2, Soproni Vasutas-Szol­nok 2-0, Nyíregyháza Sparta­­cus-SZTK-Erima­­ 6-1, ZTE FC­­Kisvárda 1-1, Ceglédi VSE-Sió­­fok 1-0, Vasas-Kozármisleny 4-0, Balmazújváros-Gyirmót: lapzár­tánk után ért véget. Plotár Gyula, a Tatabánya FC vezetőedzője: - Nagyon örültem ennek a felkérésnek, de egy men­tálisan és fizikálisan szétesett csapatot vettem át. Az volt a cé­lom, hogy a fiatalokat játszassam ezen a mérkőzésen. A második félidőben így például hat tatabá­nyai kötődésű fiatal lépett pályá­ra. Úgy érzem, a 65. percig jól fut­balloztunk, de utána sajnos el­fáradtunk, és nem tudtunk kon­centrálni, látszott a fiúkon a fe­gyelmezetlenség, gondolok itt Almási kiállítására. Összessé­gében szerintem jó meccset ját­szottunk egy erős együttes el­len, bár ezt az eredményt túlzó­nak ítélem. Ha a csapatnak a töb­bi mérkőzésen is ilyen lett volna a hozzáállása, akkor nem estünk volna a ki. NB III., NYUGATI CSOPORT, FÉRFI, 29. FORDULÓ DOROG-BKV ELŐRE 1-2 (1-1) Dorog, Buzánszky Jenő Stadi­on, vezette: Veizer R. (Hofbauer R., Németh I.). dorogi FC: Kurucz - Fekecs, Fürjes, Kinyik (Vigh, 46. perc), Hauser (Ambrus, 78.), Sitku, Ber­­kó, Mészáros, Schultz, Máj, Ski­­ta (Halmos, 86. perc). Vezetőedző: Ozoróczi Gábor. gólszerző: Sitku (45.), illetve Schmidt (20., 92.). sárga lap: Sitku (73.), Fekecs (94.), illetve Berki (62.), Juhász (72.), Tányéros (74.), Kálmán (75.), Petrezselyem (92.), Schmidt (94.). KIÁLLÍTVA: BOZSÓ (43.). A dorogiak egy héttel koráb­ban, sokadik bravúrjukat végre­hajtva tavasszal, 1-0-ra győztek az akkor a harmadik helyen álló Győri ETO második csapatának otthonában, így két fordulóval a pontvadászat vége előtt biztosí­tották a következő szezonra szó­­­­ló harmadosztályú tagságukat. A DFC célja most már az volt, hogy lehetőség szerint előrébb lépjenek a tizenegyedik helyről, és győze­lemmel hálálják meg lelkes szur­kolóiknak az egész éves buzdí­tást, támogatást. Tudták, hogy most sem lesz könnyű dolguk, ugyanis a BKV Előre együttese dobogóra pályázik, és még nagy szükségük van a három pontra. Ozoróczi Gábor edző tanítvá­nyai most is bátran, lelkesen és szervezetten fociztak. A közleke­désiek a 20. percben Schmidt gól­jával szereztek vezetést, ám az el­ső játékrész lefújása előtt nem sok­kal Sitku büntetőből egyenlített. A 11-es előtti szabálytalanság kiállí­tással is járt, de az emberelőnyt a térfélcsere után nem tudta gólra, gólokra váltani a Dorog. A lefújás előtti pillanatokban aztán megint Schmidt villant, és a góllal a har­madik helyre lőtte csapatát. A Dorog a záró játéknapon az utolsó előtti helyen álló Tököl ven­dége lesz, a találkozó vasárnap 18 órakor kezdődik. További eredmények: Csákvár- Tököl 5-1, Körmend-Haladás II. 0-4, Mosonmagyaróvár-Nagy­­atád 1-1, Veszprém-Csepel 0-1, Budaörs-Andráshida 3-2. A Di­­ósd-Balatonfüred, illetve az Új­­buda-Győri ETO II. mérkőzések lapzártánk után fejeződtek be. Kikaptak a dorogiak is labdarúgás A Dunaújváros Tatabányán harcolta ki a feljutást Az első félidőben még jól tartotta magát a Tatabánya FC együttese a Dunaújváros csapata ellen 1. Nyíregyháza 29 19 6 4 56-23 63 1 Csatatér 29 21 4 4 75-33 67 2. Prinaver M 29 18 5 6 47-26 59 2.B»4«4m 29 18 3 8 72-32 57 3. Gyirmót_______28 15 6 7 54-32 51 3. BKV Előre 29 16 7 6 47-23 55 4-Vas________29 15 _ 10 5341 49 4. An4f*_Kl4a 29 15 7 7 51-29 52 5. Siófok________29 12 10 7 40-36 46 5. Győri ETO 28 16 3 9 59-44 51 6. Békéscsaba 29 12 7 10 5<M0 43 6. Csepel 29 13 8 8 44-27 47 7. Aga_________29 12 7 10 44-38 43 7. Balatonfüred 28 12 7 9 39-28 43 8. ZTE_________29 9 12 8 42-46 39 8. M.magyaró. 29 11 7 11 3940 40 9. Balmazújváros 28 10 8 10 4645 38 9. Újbuda________28 11 6 11 4240 39 10. Sopron 29 10 8 11 4043 38 10. Nagyatád ~ 29 10 7 12 33-38 37_ 11. Szolnok_______29 10 6 13 38-39 36 11. Dorog_________29 10 4 15 4247 34 12. SZIK-Erlma 29 9 7 13 2940 34 12. Haladás II. 29 9 7 13 3943 34 13. Cegléd________29 9 4 16 33-51 31 13. Veszprém 29 8 3 18 34-63 27 14. Kisvárda 29 6 10 13 37-44 28 14.Diósd(x) 28 7 6 15 3048 26 15. Kozármisleny 29 5 6 18 2448 21 15. Tököl (xx) 29 7 2 20 23-70 18 16. Tatabánya 29 4 6 19 24-66 18 19 Körmend 29 5 1 23 27-91 16 15 Nico Rosberg győzelmével az élre ugrott forma-1 Nico Rosberg, a Mercedes pilótája nyerte a vasárnapi a 61. Forma-1-es Monacói Nagydíjat, így a vi­lágbajnoki pontverseny élére ugrott. A 28 éves versenyző pályafutása ötödik futamgyő­zelmét aratta a monte-car­­lói városi pályán, az idén má­sodszor diadalmaskodott. A második helyen csapattár­sa, Lewis Hamilton, a har­madikon pedig Daniel Ricci­­ardo, a Red Bull versenyzője ért célba. Az első rajtkockából indu­ló Rosberg jól kapta el a rajtot, ám mögötte Sergio Perez (For­ce India) egy ütközést követő­en megrongálta kocsiját, ezért két körre bejött a biztonsági autó. Ekkor Rosberg, Hamil­ton, Sebastian Vettel, Kimi Rä­­ikkönen, Ricciardo, Fernando Alonso volt az első hat sorrend­je. A címvédő Vettelnek műsza­ki problémái támadtak a kocsi­jával, többen is megelőzték őt, végül feladta a versenyt.­ ­ Az idei hatodik F1-es nagy­díj is a Mercedes dia­dalával zárult Elöl Rosberg és Hamilton a nyolcadik körben már utca­hosszal elhúzott a mezőny­től, a német éllovas kopó gu­mikkal is tartotta 1­2 másod­perces előnyét. Räikkönen egy kisebb karambolt kö­vetően ismét kiment a box­­ba, és a 14. helyre esett vis­­­sza. A harmadik körben ki­állt a biztonsági autó, Verg­­ne pedig boxutca-áthajtásos büntetést kapott, mert a ke­rékcserénél majdnem balese­tet okozott. A hetvennyolc körös ver­seny felénél Rosberg, Hamil­ton, Ricciardo, Alonso, Mas­sa és Nico Hülkenberg szá­guldott az első hat helyen. A 66. körben Hamilton átmene­tileg lelassult, így a harma­dik Ricciardo közelebb került hozzá. Hátrébb Räikkönen összeakadt Magnussennel, s mindkettőjüknek idő előtt vé­get ért a verseny. Ricciardo végül nem tudott előzni, Ros­berg sikere pedig azt jelen­ti, hogy az idei hatodik F1-es nagydíj is a Mercedes diada­lával zárult. Gyorsan kiderült, ki a jobb a medencében vízilabda A vízművesek végig vezetve megérdemelt győzelmet arattak a helyosztó első meccsén OB I. B. 7-12. HELYÉRT, 1. FORDULÓ TATABÁNYAI VÍZMŰ SE-HÓDME­­ZŐVÁSÁRHELYI VSC 11-5 (3-1, 3-2, 2-2,3-0) Tatabánya, 100 néző, vezette: Kun, Jancsecz. tvse: Pelle - Csányi M., Ofner 3, Kiss Sz., Mészáros 2, Doro­gi, Sebestyén 2. Csere: Morav­­csik (kapus), Zantleitner, Alt­­mann, Csányi R. 4, Lukács P. Já­tékos-edző: Zantleitner Tamás. Gól emberelőnyből: 6/1, illet­ve 3/1. Gól ötméteresből: 3/2, illet­ve 1/1. A kora esti kezdésnek „kö­szönhetően” egy negyeden ke­resztül ismét a vendégek ka­pusának a szemét birizgálták a lemenő Nap sugarai, és ezt - mint a legutóbbi hazai mécs­esén - most is kihasználta a Ta­tabánya. Könnyű gólokat lőttek a házigazdák, és megnyugtató előnyt szereztek, a meglehető­sen szervezetlennek tűnő ven­dégekkel szemben. A folytatás­ban érezhető volt némi kön­­­nyelműsködés a vízművesek játékában. Bosszantó hibák, ap­­róbb-nagyobb figyelmetlensé­gek borzolták a hazai szurko­lók kedélyeit. De még így is nö­velte előnyét a TVSE. Igaz, eb­ben a nyolc percben az is ben­ne volt, hogy végleg eldöntse a Zantleitner-legénység a meccs sorsát. Nagyjából hasonló me­derben zajlott a harmadik fel­vonás is. Aztán a negyedik ne­gyed első három perce úszóver­sennyé alakult, mire az „erős egy hosszaktól” megnyugod­tak a kedélyek, illetve elfárad­tak a csapatok. Szerencsére, eb­ben is a hódmezővásárhelyiek jártak élen, így könnyű szívvel cserélhetett még kapust is a ha­zaiak trénere. Ebben a döntés - a látottak alapján - semmi­lyen kockázatot sem hordozott magában. A vendéglátók maga­biztos győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. Zantleitner Tamás: - Végig vezetve magabiztos győzelmet arattunk, régen nem látott len­dületese pólóval. ■ Petrik J: A Tatabánya jó védekezésének köszönhetően csak öt gólt kapott