24 óra, 2014. május (25. évfolyam, 101-126. szám)

2014-05-05 / 103. szám

2014. MÁJUS 5., HÉTFŐ HÍRSÁV Raúl követheti korábbi csapattársát labdarúgás Egybehangzó spanyol sajtóértesülések sze­rint az észak-amerikai má­sodosztályú labdarúgó-baj­nokságban folytatja pálya­futását Raúl, az al-Szadd ko­rábbi spanyol válogatott tá­madója, akinek a nyáron jár le a szerződése Katarban. A madridi illetőségű As sport­napilap úgy tudja, Raúl el­játszott már a visszavonu­lás gondolatával, de úgy dön­tött, egyelőre nem akasztja szögre a cipőjét, inkább kö­veti Thierry Henryt és Rafa­el Márquezt New Yorkba - de nem a Red Bullsba. A tizenharmadik helyen zártak a nők asztalitenisz A magyar női válogatott megnyerte utolsó mérkőzését az asztalitenisze­zők tokiói csapat-világbajnok­ságán, s így holtversenyben a 13. helyen zárta a tornát. Tég­lás Péter együttese - amely­ből ezúttal hiányzott Póta Ge­orgina - vasárnap 3:2-re győ­zött a csehek ellen. A magyar férfi gárda már pénteken befe­jezte szereplését a vb-n, a 21. helyen zárt holtversenyben. Magyar sikerek a hannoveri viadalon sportlövészet Csonka Zsó­fia 582 körös teljesítménnyel bronzérmet nyert sportpisz­tolyban a hannoveri nem­zetközi sportlövő versenyen. Csapatban a Csonka, Nemes Adrienn, Tobai-Sike Renáta trió végzett az élen 1734 kör­rel. Ugyancsak a legjobbnak bizonyult a juniorok között légpuskában Péni István, aki a selejtezőben 625.6 kört lőtt, majd a döntőben 210.7 -et, ami két tizeddel jobb a felnőtt világcsúcsnál. Tyson Gay egy évet kapott atlétika A 100 és 200 mé­teres síkfutás korábbi világ­bajnoka, az egyesült álla­mokbeli Tyson Gay egy év­re szóló eltiltást kapott tava­lyi doppingvétségéért - kö­zölte az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksé­ge (USADA). A tavaly júni­us 23-tól - a futó pozitív dop­pingmintájának időpontjától - számított eltiltás azt jelen­ti, hogy Tyson Gay a jövő hó­napban már újra versenyez­het, és a jövőben részt vehet olimpiákon, világbajnoksá­gokon is. Két évig Bielsa lesz a vezetőedző labdarúgás Hivatalosan is bejelentették, hogy 2016- ig az argentin Marcelo Biel­sa lesz az Olympique Mar­seille vezetőedzője. A Mar­­seille-től december 7-én tá­vozott Elie Baup vezetőedző, a szezont José Anigo megbí­zott edzővel fejezi be a klub, amely a következő évad­ban minden bizonnyal lema­rad az európai kupaporond­ról. Az 58 éves Bielsa koráb­ban argentin és chilei szö­vetségi kapitányként is dol­gozott, legutóbb a Bilbao ve­zetőedzője volt, onnan 2013- ban távozott. 15 SPORT A Tatabánya FC labdarúgó­­csapata a Sopron otthonában 3-1-es vereséget szenvedett, az NB III.-as Dorog szintén idegenben hagyta a három bajnoki pontot. H. K. - K. L. NB II., 25. FORDULÓ SOPRON-TATABÁNYA FC 3-1(2-0) Sopron, 500 néző, vezette: Nagy R. (Márton Zs., Mohos M.) soproni vasutas: Halasi - Fazakas, Baranyai, Horváth A., Katona - Sifter (Varga G., 76.), Deme, Németh (Pados, 70.) - Faggyas (Szabó, 60.), Gaál, Heff­­ler. Vezetőedző: Supka Attila. Tatabánya FC: Farkasdi - Al­­mási, Ludánszki, Kovács, Zámbó - Czanik, Bakos, Kis, Szabó R. - Birtalan (Weitner, 63.), Batizi-Pó­­csi. Vezetőedző: Bozsik Péter. GÓLSZERZŐK: Heffler (24., 75.), Németh (40.), illetve Kis (85.) A hazaiak a 24. percben sze­rezték meg a vezetést, amikor Heffler szabadrúgásból talált a kapuba, 1-0. A 40. percben to­vább növelték előnyüket a há­zigazdák, szintén szabadrú­gásból, Németh volt eredmé­nyes, 2-0. A 74. percben Faza­kas lőtt rá a kapura, Farkasdi kiütötte, amire Heffler lecsa­pott, és közelről a hálóba továb­bította a labdát, 3-0. A 85. perc­ben a Tatabánya erejéből futot­ta még a szépítésre, Kis 16 mé­terről bombázott a kapuba, 3-1. Supka Attila, a Sopron szak­mai igazgatója: - Ismét jók vol­tunk támadásban, helyzetein­ket jó százalékkal használtuk ki, viszont védekezésben most is több hibát vétettünk. Eze­ket kell a jövőben a minimális­ra szorítani. Ettől függetlenül megérdemeltük a győzelmet. Bozsik Péter, a Tatabánya FC vezetőedzője: - Ellenfelünk egy kapura lövésből három gólt szerzett. Nekünk öt helyzet kel­lett egy gólhoz, így nem lehetett más a végeredmény, mint 3-1. A forduló további eredmé­nyei: Gyirmót-ZTE FC 5-1, Kisvárda-Békéscsaba 1-2, SZTK-Erima-Dunaújváros 2-1, Kozármisleny-Ajka 0-1, Siófok-Vasas 1-5, Szolnok-Nyíregyhá­­za Spartacus 1-0, Balmazújvá­­ros-Ceglédi VSE 0-1. NB III., NYUGATI CSOPORT, 26. FORDULÓ BALATONFÜRED-DOROG 1-0 (0-0) Balatonfüred, vezette: Szvor­­da M. (dr. Szabó P., Király Zs.). dorogi FC: Kurucz - Fekecs, Szűcs (Berkó, 79.), Kinyik, Für­jes, Hauser, Sitku, Skita (Vigh, 79.), Mészáros, Schultz, Máj. Ve­zetőedző: Ozoróczi Gábor. GÓLSZERZŐ: Nyári (77.). Sárga lap: Rieder (60.), Bog­nár (89.), illetve Schultz (18.), Máj (42.), Hauser (48.). Kiállítva: Fürjes (83.). A bennmaradásért harco­ló dorogiak az elmúlt hetek­ben szép teljesítményt nyújtot­tak, nagy lépéseket tettek cél­juk megvalósulása érdekében, a bányászváros csapata öt mér­kőzéséből hármat megnyert, kettőn pedig döntetlent ért el. A tizedik helyre feljövő DFC a ha­todik helyezett Balaton-partiak otthonában is szerették volna folytatni jó sorozatukat. Dere­kasan állták is a sarat a 77. per­cig, ekkor Nyári eldöntötte a há­rom pont sorsát. A pontvadászatból még négy forduló van hátra, a­mi­ A Dorog és a Tatabánya is kikapott labdarúgás A hajrában csak a szépítés sikerült Bozsik Péter legénységének csik három meccsükön az él­mezőnyhöz tartozó csapatok valamelyikével találkoznak. Bravúrosnak nevezhető ered­mény is kellene ahhoz, hogy a dorogiak egy kicsit megnyu­godhassanak. A DFC szomba­ton 17 óra 30-tól az Andráshi­­dát fogadják. További eredmények: Mo­­sonmagyaróvár-Csákvár 1-1, Haladás II.-Újbuda 0-2, Nagy­­atád-Budaörs 4-3, Veszprém- Körmend 5-0, Csepel-Diósd 0-1, Andráshida-Tököl 4-0, Győri ETO II.-BKV Előre 3-1. A Tatabánya FC együttese újabb három bajnoki ponttól esett el a Soproni Vasutas otthonában 1. Nyíregyháza 26 7 5 4 47-20 56 2. PanwWmn 26 15 5 6 38-23 50 3. Cylimót 26 13 6 4. MM*_____26 12 8 7 47-30 45 6 35 30 44 5. VMM________26 12 4 10 43-39 40 6. Békwcsba 26 11 7 8 46-35 40 7. Ajka _______26 11 7 8 38-31 40 8. aire 26 9 9 8 3842 36 9. Balmazújváros 26 9 8 9 41-43 35 10. tob* 26 9 5 12 36-36 32 11. Soproni Vasutat 26 8 8 10 34-39 32 12 SZIKErima ... 26 8 1 11 26-32 31 13. Cegléd_______26 8 4 14 3145 28 14. Kfafefa_____26_1_ 9 11 35-38 27 15. Konénm­islany 26 4 6 16 2240 18 16. Tatabánya 26 4 6 16 21-55 18 1. Csákvár 25 17 4 4 58-29 55 2. AartalMa 26 15 5 6 47-24 50 3. BKV Előre 26 14 7 5 41-20 49 4 Budaörs 20 5~3~~1~60-30~48~ 5. Győri ETO II. 26 15 3 8 5542 48 6.l«la<«aNrna 26 12 6 8 39-26 42 7. Csepel________26 10 8 8 38-26 38 8. ftrt» 26 11 4 11 41-39 37 9. M.Magyaróvár 26 10 6 10 34-36 36 10. Nagyatád 26 9 6 11 25-33 33 11. Dorog 26 9 3 14 3944 30 12. Halas ViH 25 7 7 11 31-31 28 13. Veszprém 26 8 3 15 32-52 27 14­ BKad* 26 6 6 14 2845 23 15. Tököl**_______26 7 2 17 20-57 18 16. Minu­m 26 5 1 20 24-78 16 A * Diósdtól 1, míg a ** Tököltől 5 pont levonva. Igazságos pontosztozkodás a kecskeméti uszodában vízilabda A játék képe alapján reális döntetlen született, bár néha úszott az eredmény után a TVSE OB I. B, 15. FORDULÓ HÍRŐS SE-TATABÁNYAI VÍZMŰ SE 5-5 (2-1,1-1,2-2,0-1) Kecskemét, 100 néző, vezet­te: Bujka J., Bene. tvse, Pelle - Mészáros, Csányi M., Sebestyén, Ofner 2, Kiss Sz. 1, Zantleitner. Csere: Dorogi 1, dr. Bene, Csányi R. 1, Békés. Já­tékos-edző: Zantleitner Tamás. Gól emberelőnyből 11/1, ill 6/1. Gól ötméteresből: 0, ill.4/2. A többi medencében úgy ala­kultak az eredmények, hogy a Tatabányai Vízmű SE egy iks­­szel is egy hellyel előrébb ruk­kolhatott a tabellán. Végül így is történt, megosztoztak a pon­tokon a csapatok, bár a TVSE győzni szeretett volna. Viszont jelenlegi harmadik pozíciója a tabellán, felsőházi rájátszást je­lenthet. A Vízmű SE szerezte meg a ve­zetést, ám test-test elleni, dula­­kodós első negyedben gyorsan fordítottak a házigazdák. Az is hamar kiderült, hogy a játékve­zetők hagyják ezt a túlzott „iz­­mozást” a vízben. Ez a stílus ko­rántsem feküdt a tatabányaiak­nak, akik jóval tisztábban pólóz­nak. Emellett a bírók „megfúj­ták a hazai pályát” a kecskemé­tieknek, amit a kiállítási arány is híven jelez. Igazából mégsem ez jelentette a gondot. A harmadik felvonásban, egy rövid időre, ismét előny­be került a vízműves alakulat. De ez a vezetés tiszavirág éle­tűnek bizonyult. Egyébként az egész találkozóra jellemző volt, hogy hullámzott a játék, miköz­ben többnyire a Tatabánya - le­gyünk stílszerűek - úszott az eredmény után. Pedig úszásból akadt bőven, hiszen a kapusok parádésan védtek, így mindkét gárda előtt szép számmal adó­dott lefordulási lehetőség. A sok úszás pedig lassan mindkét tár­saság erejét kiszívta. Négy perc­cel a lefújás előtt - egygólos ven­dég hátránynál - már a második büntetőjét rontotta el a Tatabá­nya, és mint később kiderült, ez sokba került. Igaz, egy perccel később viszont belőtte az ötöst a TVSE, és ezzel ikszre hozta az összecsapást. Ezt követően még egy-egy lehetőség adódott mind­két csapat előtt, de a hálók már érintetlenek maradtak. Zantleitner Tamás: - A játék képe alapján reális eredmény, igazságos döntetlen született. Bár többnyire mi futottunk az eredmény után, azért bevallom, győzni szerettünk volna. ■ Egyetlen pont döntött a vendégcsapat javára kosárlabda A Kecskemét nagy erőket mozgatott meg a felzárkózás érdekében a TKC otthonában AMATŐR NŐI NB NYUGATI CSO­PORT, 1-8. HELYÉRT, 8. MÉRKŐZÉS TKC-KECSKEMÉTI KC 61-62 (19- 13,16-13,15-15,11-21) Földi Imre Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Bagi, Lentényi. TKC: Fekete A. 13/3, Fehér F. 12, Kiss D. 4, Mercsényi 10, Fülöp K. 13. Csere: Szekeres 2, Dömötör 7, Gaál, Fülöp L. Mb. Edző: Lukács Anikó. A mérkőzés alakulása, 5. perc: 8-4, 15. perc: 28-20, 25. perc: 43-34, 35. perc: 53-54. A kezdést követően a Tatabá­nya dominált, 10-4-re és 14-10- re is vezetett, sőt, a hajrá is a házigazdáké volt. A második felvonásban is egyértelműen jobban kosárlabdázott a TKC. Hatékonyan védekezett, az elő­re játéka pedig eredményes volt, így tovább növelte előnyét. A negyed utolsó perceiben azonban egy szabálytalansá­got követően Fekete Anett úgy megsérült, hogy nem tudta folytatni a találkozót. Ez kulcs­momentumnak számított, hi­szen irányítóját, az addig már 13 pontig jutott játékosát veszí­tette el a Lukács-csapat. A foly­tatásban még vitte a lendület tovább a vendéglátókat, hiszen 14 pontos is volt már a vezeté­sük, de érezni lehetett, hogy a Kecskemét nagy erőket moz­gat meg a felzárkózás érdeké­ben. A negyedik játékrész első öt perce pedig rémálomszerű­en alakult. Ez idő alatt egyszer sem talált a gyűrűbe a Tatabá­nya, és 50-52-re fordított a hí­res város csapata. Aztán újabb fordulat következett, még egy­szer magához ragadta a kezde­ményezést a TKC (59-55), de a vendégek a végét jobban bír­ták, és úgy, mint Kecskeméten, ismét egy ponttal legyőzték Fe­héréket. Mózes Emil, a TKC szak­osztály vezetője: - Nem sike­rült négy győzelem-négy vere­séggel lezárnunk a rájátszást. Ezen a találkozón is kiütközött, hogy kevés, éles helyzetben is bevethető kosarasunk van. Ez döntőnek bizonyult. ■ Petrik J.