24 óra, 2014. szeptember (25. évfolyam, 203-228. szám)

2014-09-15 / 215. szám

birkózás Bácsi Péter aranyér­met nyert a kötöttfogásúak 80 kilogrammos kategóriájában a taskenti birkózó-világbajnok­ságon. A fináléig tartó úton 8-0-ra verte a tádzsik Frrdovsz Rafije­­vet, 6-3-ra a svéd Jim Eric Pet­­terssont, 4-0-ra a litván Alek­­sandr Kazakevicet, az elődöntő­ben pedig 10-2-re a lengyel Ta­­deusz Michalikot. Az aranyért az orosz Jevgenyij Szaljejev volt az ellenfele, akit küzdelmes mérkőzésen 2-1-re győzött le. Bő egy perc elteltével Szalje­­jevet intette meg a bíró, de az orosz eredményesen védekezett térdelő állásban, így nem szü­letett meg az első pont. Ötven másodperccel később Bácsinak kellett lemennie a szőnyegre, de ezúttal már más volt a for­gatókönyv: Szaljejev elindított egy pörgetést, nem tudta azon­ban folyamatosan végrehajtani, így az akcióért mindketten kap­tak egy-egy pontot. Az idén vál­tozott e tekintetben a szabály, amely szerint ha a pörgető fél a hátán „megpihen”, nem pörget folyamatosan, a másik birkózó­nak is jár egy pont. ■ Birkózónk az idén már Európa-bajnoki címet is szerzett A második három percben az orosz fáradni látszott, Bácsi viszont továbbra is ment előre, s egyszer sikerült kitolnia el­lenfelét, az ezért járó egy pont pedig végül győzelmet ért a 80 kilogrammban, amely nem olimpiai kategória. Bácsi ebben az évben nyerte második Eb-címét, és az első vi­lágbajnoki érmét szerezte meg. Sikere azt jelenti, hogy már három dobogós helyezésnél tart a magyar küldöttség Tas­­kentben. Az elsőt Lőrincz Vik­tor harcolta ki pénteken, ami­kor harmadik lett a kötöttfogá­súak 85 kilogrammos kategóri­ájában, a másodikat pedig test­vére, Lőrincz Tamás, aki szom­baton végzett harmadikként a 66 kilósok mezőnyében. Vasárnap a kötöttfogású Mó­dos Péter 1-1 győzelemmel és ve­reséggel, míg az egykor Dorogon versenyző Korpási Bálint, illetve Varga Ádám 2-2 siker és vereség után búcsúzott világbajnokság utolsó napján. ■ 2014. SZEPTEMBER 15., HÉTFŐ SPORT Bácsi Péter aranyérmes a taskenti világbajnokságon Javított az Amazonok SE női labdarúgás A Tatabánya nyerte a Komárom elleni megyei rangadót A Tatabánya 3-1-re győzött a megyei rangadón az eddigi listavezető Komárom ellen. Kovács László FEJÉR MEGYEI REGIONÁLIS­ BAJ­NOKSÁG, 3. FORDULÓ TATABÁNYA-KOMÁROM 3-1(10) Tatabánya, Erőmű-pálya, ve­zette: Hajdú B. (Koszorús I.). amazonok SE: Kozma - Mé­száros I., Zöld, Mosolics, Jezsó, Busai, Weiszdorn, Bognár, Bu­dai. Csere: Ferenczi, Juhász, Vas, Bánfalvi. Edző: Fischer László. KOMÁROMI FORTUNA SE: Bo­ros - Felpéczi, Pajor Karmen, Varga Sz., Rabi, Kiss A., Szege­di, Suhajda, Pajor Kinga. Csere: Mészáros K., Adamek, Jurano­­vics, Iglódi, Gyökeres, Czérna, Győri. Edző: Józsa Sándor. gólszerző: Zöld (22.), Moso­­lics (51., 54.), illetve Czérna (64.). A tatabányai gárda az előző szezonban úgy szerzett ezüst­érmet, hogy a mezőny egyetlen veretlen csapata maradt. Az előző fordulóban viszont meg­tört a jég, a bajnok Csetény­­től 5-3-ra kikaptak. Az elmúlt idény negyedik helyezettje, a Komáromi Fortuna SE együt­tese jól kezdte a szezont, 3-2- re nyert a bronzérmes Baracs ellen, majd hazai környezet­ben 9-0-ra lelépte a Dunaújvá­ros-Pálhalma csapatát. A Tatabányai Amazonok SE játékosai bebizonyították, hogy a második fordulóban el­szenvedett vereség csupán ki­siklás volt, és az idén is igényt tartanak az éremre. A komáro­miak is jó csapatot alkotnak, de ahhoz, hogy dobogósok le­gyenek a szezon végére, a Ba­racs elleni sikerhez hasonló­an még­ több bravúrra lenne szükségük. az élmezőny: 1. Csetény 9 pont, 2. Komárom 6 (13-5), 3. Nádasdladány 6 (11-6), 4. Tata­bánya (9-6), 5. Környe SE 3. A világos mezben játszó tatabányaiak a második játékrész derekán eldöntötték a megyei rangadót. Az Amazonok SE értékes három pontot szerzett Amit lehetett, el- és megdöntötték teke Igazi csúcsesővel, magabiztosan nyertek a kék-fehérek a Rába partján SZUPERLIGA, NŐI, 3. FORDULÓ IPARTECHNIKA GYŐR­TATABÁNYAI SC 2:6 (3316,3378) Háromból, három. A TSC ed­dig valamennyi találkozóját megnyerte az élvonalban, és ebből kettőt idegenben. A Rá­­ba-parti parti azonban nem csak ettől lesz emlékezetes. Amióta a Szuperligában át­tértek a 120 gurításra a ver­senyzők,­­ gyakorlatilag­­ az­óta várják a szurkolók, hogy ki lesz az első tatabányai, aki hatszáz fa fölötti eredményt ér el. Körülbelül egy éve Ficsor­­né már nagyon közel állt eh­hez a rekordhoz. 595 fáig ju­tott. A dolog érdekessége, hogy ő is Győrben gurította a majd­nem 600-at. Most viszont már eldőlt, hogy az első tatabányai „hatszázas”nem más, mint Nagyné Farkas Mariann, akik 620 bábut ütött le. Ezzel egyé­ni- és pályacsúcsot is dobott. A Tatabányai SC pedig csapat­csúcsot és pályarekordot állí­tott fel. Nagyné Farkas Mariann mellett Némethné (583 fa), Jár­­fásné (578 fa) és Joó-Németh (563 fa) is alaposan kitett ma­gáért, de még azokra sem lehet panasz, aki éppen nem szerez­tek pontot, mint Zsíros A. (520 fa), és a szó szerint párban gu­rító Szabó-Suhai Éva, vala­mint Soltészné (együttes ered­ményük: 514 fa). Utóbbit, Szay­er György vezetőedző már Sza­bó-Suhai 30 dobását követően becserélte. Az ifjúsági csapat 3:1-es (967,963) vereséget szenvedett a győriek hasonló korú gárdájá­val szemben. Mindössze 4 fán múlt a kék-fehérek pontszerzé­se. Eredmények: Csorba 527 fa, Járfás 436 fa. Szayer György: - Bravúros teljesítményt nyújtott a csa­pat. Erre még a legmerészebb álmaimban sem gondoltam. A hat-kettő dacára végig szoros volt a mérkőzés, de mindenki hozzátett a végső győzelemhez. Csak gratulálni tudok a lányok­nak. Magam is nagyon boldog vagyok. ■ Petrik J. Nagyné Farkas Mariann 15 HÍRSÁV Kikapott Ausztriában a női válogatott labdarúgás A magyar női labdarúgó-válogatott gólgaz­dag mérkőzésen 4-3-as vere­séget szenvedett az osztrák csapat vendégeként a világ­­bajnoki selejtezősorozat szom­bati mérkőzésén. A magyarok három győzelmük mellett ha­todik vereségüket szenvedték el, így továbbra is a negyedik helyen állnak csoportjukban Franciaország, Finnország és Ausztria mögött, Kazahsztán és Bulgária előtt. A február­ban kinevezett Markó Edina szövetségi kapitány csapata a sorozat zárómérkőzésén, szer­dán Bulgáriában lép pályára. Az európai selejtezősorozat­ból a hét csoportgyőztes jut ki a kanadai vb-re, a négy leg­jobb csoportmásodik pedig rájátszással dönt a két fenn­maradó helyről. A franciáké a bronzérem kosárlabda Franciaország legyőzte Litvániát a szomba­ti összecsapáson, így bronzér­mesként zárt a spanyolországi férfi kosárlabda-világbajnok­ságon. Franciaországnak ez az első világbajnoki érme, ko­rábbi legjobbja egy negyedik hely volt 1954-ben. Az arany­éremért vasárnap lapzártánk után játszott az Egyesült Ál­lamok és Szerbia válogatottja. Eredmény, a 3. helyért: Fran­­ciaország-Litvánia 95-93 (22- 19,21-23,21-29,31-22). Az Atletico nyerte a csúcsrangadót labdarúgás A címvédő At­­lético Madrid 2-1-re nyert a BL-győztes Real Madrid ottho­nában a Primera División har­madik fordulójának szomba­ti városi csúcsrangadóján. Az Atlético Madrid története so­rán először tudta két egymást követő bajnoki szezonban is elhozni a három pontot a San­tiago Bernabeu Stadionból. Mayweather ismét legyőzte Maidanát ökölvívás Floyd Mayweat­her egyhangú pontozással legyőzte Marcos Maidanát, s ezzel megőrizte a Boksz­világszövetség (WBA) és a Bokszvilágtanács (WBC) vál­tósúlyú vb-címét. A Balatonfüred sem tudta megállítani a dorogi csapatot labdarúgás A Tatabánya FC legénysége egy pontot hozott haza az utolsó előtti helyen álló Veszprém otthonából NB III., NYUGATI CSOPORT, 5. FORDULÓ BALATONFÜRED-DOROG 1-2 (0-1) Balatonfüred, vezette: Tuczai M. (dr. Szabó P., Király Zs.). dorogi FC: Grósz - Koronczai, Berkó, Kinyik, Fürjes, Hauser, Nagyházi, Szedlár, Skita (Ma­­ruska, 60.), Vigh (Schultz, 70.), Sitku (Papes, 92.). Vezetőedző: Németh Szabolcs. GÓLSZERZŐ: Szabó L. (79.), il­letve Vigh (40.), Schultz (82.). sárga lap: Filiponics (85.), Czafit (87.), Szöllőskei (91.), il­letve Kinyik (38.), Fürjes (81.), kiállítva: Simon (47.). A dorogiak számára eddig úgy alakul a bajnokság, ahogy azt elképzelték: győztek Nagy­atádon, nyertek odahaza a Győ­ri ETO második csapata ellen, pontot szereztek Veszprém­ben, majd bányásznapon, ha­zai környezetben 2-0-ra ver­ték a Diósd legénységét. A mi­eink a három pontért utaztak a Balaton partjára. Sokáig úgy tűnt, hogy a Dorog Vigh gól­jával nyer, ám a vége előtt tíz perccel egyenlítettek a füredi­ek. A vendégek küzdeni tudá­sát, harcosságát dicséri, hogy nem törődtek bele az egy pont­ba, és a 82. percben szerzett Schultz-góllal megnyerték a mérkőzést. A harmadik helyezett DFC szombaton 16 órakor a listave­zető Budaörs csapatát fogadja. VESZPRÉM-TATABÁNYA 2-2 (1-1) Veszprém, vezette: Mód I. (Horváth Z., Bertalan D.). TATABÁNYA FC: Frank - Kru­­pánszki, Kovács I., Csonka, Se­bők, Lajer, Farkas V. (Móri, 46.), Szabó R. (Balázsovics, 70.), Tóth Z., Márkus, Fölmér (Árvai, 60.). Vezetőedző: Miskei Attila. GÓLSZERZŐ: Németh B. (42.), Skriba (48.), illetve Fölmér (38.), Sebők (70.). sárga lap: Burcsik (64.), Ga­­rai (81.), illetve Tóth Z. (18.), Csonka (83.). A tatabányaiak az előző for­dulóban, bányásznapon 7-1-re kikaptak hazai környezetben a Győri ETO második csapatá­tól. A mieink mindenképpen javítani szerettek volna. Er­re jó esély is látszott, ugyan­is a veszprémiek még ebben a szezonban nem nyertek mécs­cset, két döntetlenre futotta erejükből. A Tatabánya szer­zett vezetést, négy perccel ké­sőbb azonban egyenlített az ellenfél. A második félidő ele­jén már a házigazdáknál volt az előny, ám a 70. percben Se­bők egyenlített. A bányásznapi megalázó ve­reség után egyébként 300 ezer forintra büntette a klubveze­tés a keret tagjait. Az egyesü­let honlapján az is olvasható: „annak érdekében, hogy csa­­patunk bebizonyítsa, hogy egy­szeri kisiklásról volt szó, és azért hogy ezt minél többen lát­hassák, a klub vezetése úgy ha­tározott, hogy a szeptember 20- i Tatabánya FC-Diósd bajnoki mérkőzést ingyenesen látogat­­hatóvá teszi”. ■ Németh Szabolcs, a Dorog edzője 1. Budaörs 5 5-- 16-2 15 2 VTHKU 5 4 1 - 10-2 13~ 3. Dorog_______5 4 1 - 8-2 13 4. Győri ETO II. 5 4-1 174 12 5. Csepel_______5 2 1 2 7-5 7 6. Ill. tor._______5 2 12 10-11 7 7. Rákoti Aato 4 2 - 2 5-5 6 8. Móri_______5 2 - 3 3 8 6 9. Sárvár_______5 2 - 3 3-9 6 10. BKV Berz 4 12 1 9-11 5 11. Tatabánya 5 12 2 10-13 5 12. Tököl________5 11 3 5-10 4 13. Brutad_______5 1-4 5-10 3 14. M.magyaró. 5 1-4 2-8 3 15. Vesprém 5 - 3 2 5-7 3 18 Nagyatád 5-2 3 3-11 2