24 óra, 2014. október (25. évfolyam, 229-254. szám)

2014-10-27 / 250. szám

2014. OKTÓBER 27., HÉTFŐ Salánki Evelin az ötödik helyet szerezte meg a junior vb-n cselgáncs Salánki Evelin, az Ippon Judo Tatabánya SE 78 ki­logrammos versenyzője meg­lepetést okozva pontszerző he­lyen végzett az egyesült álla­mokbeli Fort Lauderdale-ben rendezett junior cselgáncs-vi­lágbajnokságon. A tatabányai lány igen kelle­mes meglepetést okozott: a nyi­tómeccsén az olasz Rosettát, majd a negyeddöntőben a fran­cia Pierret-t is ipponnal győz­te le, így Csernoviczki Csaba ta­nítványa bejutott a világbajnoki elődöntőbe. Bár a következő két mérkőzés nem úgy sikerült, aho­gyan azt szerette volna, az Ippon Judo Tatabánya versenyzőjének ötödik helyezése mindenképpen kiemelkedő eredmény. Az Ippon SE másik világbajnoki résztve­vője, az 52 kilogrammos Tóth Patrícia egy győztes, majd egy vesztes mérkőzés után helye­­zetlenül zárta a viadalt. Ugyan­csak helyezetten maradt az 55 kilogrammos férfiak mezőnyé­ben szerencsét próbáló Card Ri­­chárd, aki a Pécsi KSE-Leányvár kettős igazolású versenyzője. Az amerikai világbajnokság egyéni küzdelmeiben hetven­két ország ötszáztizennyolc ju­­dósa lépett tatamira, az éremtáb­lázat élén a „hagyományoknak” megfelelően Japán (7 arany, 4 ezüst, 2 bronz) végzett, megelőz­ve Franciaországot (1,2,5) és Oroszországot (1,2,3). A magyar válogatott Tóth Krisztián győzel­mének köszönhetően kilence­dik lett, holtversenyben Horvát­országgal. A junior-világbajnok­ságon összesen tíz ország tudott aranyérmet szerezni... ■ Salánki Evelin, az Ippon SE dzsúdósa SPORT Az első játékrész végén hi­ába rúgott hét percen belül három kapufát is Dorogon az Tatabánya, a megyei rang­adón nem született gól. A DFC továbbra is veretlen az NB III.-ban, a kék-fehérek pedig továbbra is az élme­zőnyhöz tartoznak. Kovács László NB III., NYUGATI CSOPORT, 11. FORDULÓ DOROGI FC-TATABÁNYA FC 0-0 Dorog, Buzánszky Jenő Stadi­on, 800 néző, vezette: Gyarmati III. (Major G., Baghy-Cs.J. dorogi FC: Grósz - Koron­­czai, Berkó, Fekecs (Kinyik, 46.), Fürjes, Hauser, Nagyházi, Szedlár, Skita, Vigh (Schultz, 68.), Sitku (Maruska, 83.). Ve­zetőedző: Németh Szabolcs. TATABÁNYA FC: Frank - Tóth Z. (Klausz, 83.), Máj, Kovács I., La­­jer, Krupánszki, Móri (Felmér, 71.), Szabó R. (Sebők, 86.), Far­kas V., Márkus, Árvai. Vezető­edző: Miskei Attila. sárga lap: Fürjes (56.), Sitku (64.), illetve Tóth Z. (51.), Farkas V. (70.), Lajer (75.), Klausz (86.). A két csapat ötvenedik alka­lommal feszült egymásnak, ezút­tal a harmadik vonalban talál­koztak az együttesek. Nem akár­­milyen összecsapásra számíthat­tak a szurkolók, ugyanis megyei gárdáink előkelő helyeket foglal­nak el a tabellán, a veretlen há­zigazdák a második, míg a ven­dégek a negyedik helyről várták a meccset. Egyébként a dorogiak és a tatabányaiak is 17-17 alka­lommal nyertek eddig, a döntetle­nek száma most 16-ra módosult. Pedig az első játékrészben nem úgy tűnt, hogy nem szüle­tik gól a találkozón. A kék-fehé­rek dolgoztak ki több helyzetet, három alkalommal is a kapufa sietett a Dorog segítségére. A 37. percben Árvai találta telibe a lé­cet, majd három perccel később Farkas Viktor 14 méteres lövé­se után segített a felső kapufa a hazaiakon. Ezzel még nem volt Németh Szabolcs. - Úgy gon­dolom, a döntetlen igazságos. Az első félidőben köszönetet mondhattunk Fortunának. A második játékrészben mi ját­szottunk jobban. Igazi rangadót vívtunk a Tatabányával, mind­két együttes nagyon szervezet­ten focizott, csak a gólok ma­radtak el... Gratulálok mindkét együttes teljesítményéhez­ vége a tatabányai tűzijátéknak, Farkas beadása után Árvai fejel­te a labdát a kapufára. A másik oldalon Frank kapusnak szinte semmi dolga nem volt.. A szünet után aktívabbak let­tek a házigazdák, a Tatabánya sem úgy rendezkedett be, hogy „csak” kihúzza valahogy a vé­géig. Igaz, nagy helyzetet nem láthattak a szurkolók. A döntetlennel a Dorog meg­őrizte veretlenségét és második helyét a tabellán, míg a Tatabá­nya az ötödik helyről várhatja a következő játéknapot. Szomba­miskei attila: - Mi mindenhol úgy lépünk pályára, hogy nyer­ni szeretnénk. Az első felvonás­ban nem volt szerencsénk, há­rom kapufát rúgtunk. Sajnos, később sem találtunk a hálóba. Szervezett csapat otthonából vittünk haza egy pontot. Büszke vagyok a játékosaimra! A doro­gi labdarúgóknak további sok sikert kívánok! Ján a DFC a III. kerület otthoná­ban próbál szerencsét, míg a Ta­tabánya a Tököl gárdáját fogadja. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Sár­­vár-III. ker. TVE 0-2, Balatonfü­­red-BKV Előre 0-2, Veszprém- Győri ETO II. 0-2, Csepel-Újbu­­da 2-0, Budaörs-Rákosmente KSK 3-2, Mosonmagyaróvár- Tököl 5-0, Diósd-Nagyatád 0-0. MEGYEI BAJNOKSÁG A megyei első osztályú baj­nokságban a forduló mérkő­zését a második helyezett Ko­márom nyerte a harmadik he­lyen álló Ács ellen. A listavezető Kecskéd magabiztos győzelmet aratott a Zsámbék ellen. ATLASZ GEODÉZIA MEGYEI I. OSZ­TÁLY, 11. forduló: Komárom- Ács 2-1, Vértesszőlős-Lábatlan 2-2, Kecskéd-Zsámbék 3-0, Sá­­risáp-Tardos 4-0, Ete-Esztergom 4-1, Oroszlány-Bábolna 3-1, To­­kod-Tata 2-11, Környe-Bana 0-7. (Részletek, összeállítások, edzői értékelések, tabellák a keddi számunkban.) Iksz a megyei rangadón labdarúgás A Dorogi FC továbbra is veretlen a Nyugati csoportban így látták a vezetőedzők a szombati mérkőzést A fehér mezes tatabányaiak az első játékrészben veszélyesebben fociztak, szünet után egyenlő erők küzdelmét láthatták a szurkolók Kurca-partiakat vert a TSC teke A felszerelésüket is alig tudták megszerezni a lányok TEKE SZUPERLIGA, NŐI, 8. FORDULÓ SZENTESI TE-TATABÁNYAI SC 2:6(3233,3258) A Kurca-parti szentesiek a Tisza-parti Szolnokon fogadták a tatabányai kék-fehéreket. A TSC négy győzelemmel, repü­lőrajtot véve kezdte a szezon. Aztán az elmúlt három fordu­lóban, zsinórban háromszor is vereséget szenvedett. Most ez a rossz sorozat szakadt meg a szentesiek ellen. Az első párban Zsíros A. (573 fa) és Soltészné (533 fa) egy­aránt pontot szerzett, így 46 bá­bu előnnyel és 2:0-s vendégve­zetésnél guríthatott a második duóban Némethné (551­ fa), va­lamint Povedákné (497 fa). Né­methné pontjával 3:1-re vezetett a Bányász és még mindig volt 22 fa előnye. A harmadik párosunk­ban Járfásné 549 fáig jutott, majd Nagyné 555 bábut ütve bebiztosí­totta a tatabányai győzelmet. IFJÚSÁGIAK: Szentes-TSC 3:1 (939,891). Eredmények: Csorba 482 fa, Járfás 409 fa. SZAYER GYÖRGY:­­ A pálya üzemeltetője nem engedélyez­te a négynapos ünnepre tekin­tettel, hogy pénteken gyako­roljunk. Majd a felszerelésün­ket is alig tudtuk az öltözőből megszerezni, így félórás késés­sel indultunk. Ezek után nyer­tünk. A lányok megmutatták mire képes az elszántság és az akarat. ■ Petrik J. Szayer György, a Tatabánya edzője i NB II.. Nyugat 1. Budaörs 119 1 1 28-11 28 2. Dorog 11­ 4 15 5 25 3. Győri ETO II. 117 1 3 25-9 22 4. Újbuda FC 117­ 1A115-10 22 5. Tatabánya 116 4í 27-15 22 6. BKV Előre 115 4 221-15 19 7. Diósd 115 1 5 10-14 16 aw. kw. 11T34.20-19 15 9. Csepel 114 2 5 14-11 14 10. Sárvár 11If1 16 12-21 13 11. Rákosmente­s 114 1 6 16-16 12 12. B.füred 113 1 15 14-16 12 13. Nagyatád 112 4 5 6-20 10 14. M.magyaró. 11­2_2_7....:11-18 8 15. Tököl 11X 1 9 7-28 4 16. Veszprém 113 8 519 3 * 1 büntetőpont levonva 15 Két góllal nyerte a Real Madrid a hétvégi El Clásicót LABDARÚGÁS A Bajnokok Ligá­­ja-győztes Real Madrid hazai környezetben 3-1-re nyert a lis­tavezető FC Barcelona ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának szom­bati csúcsrangadóján, így egy pontra megközelítette legna­gyobb riválisát. Carlo Ancelotti, a Real Mad­rid vezetőedzője természetesen elégedetten nyilatkozott: „Ér­tékelem a csapat erőfeszítése­it. Nem veszítettük el a fejün­ket Neymar gólja után, és min­den jól ment" - mondta az olasz szakember. - „Isco teljesítmé­nye remek volt, de beszélhet­nénk mellette Benzemáéról, Cristianóéról vagy Jameséről is. A győzelem fontos, mert egy nagyszerű csapatot múltunk felül, és elértük a célunkat, hogy közelebb kerüljünk a Bar­celonához a La Ligában. Nem könnyű a Barcelona ellen ját­szani. Keményen küzdöttünk. Nem láttam fölényt, de az utol­só pillanatokban sok lehetősé­günk volt, mivel kétségbeeset­ten próbáltak egyenlíteni.” ■ Luis Enrique: Suareznek a csapatban a helye Luis Enrique, a Barcelo­na vezetőedzője is elismerte a ran­gadót követően, hogy a Real Madrid teljesen megérdemel­ten hódította el a három pon­tot: „A vezető gólunkat követő­en, sajnos nagyon sokat hibáz­tunk és a Real Madrid lábra kapott. Teljesen megérdemel­ten nyert Ancelotti legénysége, nekünk ki kell elemeznünk, hogy pontosan milyen hibákat követtünk el a játék során és ezeket igyekeznünk kell a jö­vőben kijavítanunk.” - nyilat­kozta nagyon szimpatikusan a nagy rivális edzője, majd egy újságírói kérdésre, mely azt firtatta, vajon jó döntésnek bi­­zonyult-e Suarez játéka, hoz­zátette: „Suárez végig velünk volt és azt gondolom, még jobb teljesítményt is nyújtott, mint amit vártam tőle. Elégedett va­gyok a játékával és nem bán­tam meg, hogy a csapatba tet­tem. Ott volt a helye.” PRIMERA DIVISION, 9. FORDU­LÓ: Real Madrid-Barcelona 3-1 (1-1). Gólszerző: C. Ronaldo (35., 11-es), Pepe (50.), Karim Benze­­ma (61.), illetve Neymar (4.). ■ Megizzasztották a bajnokot röplabda Dágon sokáig a levegőben lógott a meglepetés NB I., FÉRFI, 5. FORDULÓ DÁG-KECSKEMÉT 2:3 (-22,25,19, -22, -12) Dág, 200 néző, vezette: Chap­­razov (bolgár), Mezőffy. dági kse: Oszuska G., Kru­pánszki, Horváth G., Oszus­ka Z., Jánossy, Szauter R, Koch (liberó). Csere: Hegyi, Balázs. Edző: Szauter Ferenc. AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA: I. játszma: 3-2,7-9,16-20,19-22, 22-24. II. szett: 2-5, 10-9, 12-12, 17-17, 20-20, 22-22, 24-23, 26- 25. III. szett: 5-1,12-9,15-12,21- 16,24-19. IV. szett: 4-2,8-6,11-9, 13-14,19-19,22-24. V. szett: 4-2, 6-8, 9-11,12-14. Telt ház fogadta a pályára lé­pő csapatokat, és közönség buz­dítása mellett jól is kezdett a ha­zai együttes. Ez a lendület akkor tört meg, amikor a kiváló formá­ban lévő ütőjátékos, Jánossy Bá­lint bokája megsérült. Kénysze­rűségből a dágiaknak szerkeze­tet kellett váltaniuk, ami kön­­­nyen, hiszen Hegyi érkezett cse­reként a pályára, viszont ilyen alakzatban tét­meccsen még so­hasem szerepelt a Dág. ■ A dági győzelem is megérdemelt lett volna A második felvonást hét ron­tott szervával is hozták a haza­iak. A harmadik játszmában a bajnok által szerzett tizenkilenc pont a vendégekre volt hízelgő. A hatalmas meglepetés a levegő­ben lógott, ám lassan elfáradt a Dági KSE. A szíve még vitte elő­re a társaságot, viszont egy-két hiba itt már végzetesnek bizo­nyult. Ennek dacára szenzáció­san harcolt a megyebeli gárda, és 125 percig teljes erőbedobás­ra késztette a kecskemétieket. Szauter Ferenc: - Úgy gon­dolom, ha mi győzünk az is megérdemelt lett volna. Óriá­sit küzdöttünk a bajnok és ku­pagyőztes ellen. De a végére az erőnk és a talán a szerencsénk is elfogyott. (A dágiak tegnap este Kapos­váron léptek pályára, a találko­zó lapzártánk után fejeződött be.) ■ Petrik J.